Dech života (1987)

Tak předně. Mé srdce samozřejmě zaplesalo díky Československé stopě. Ale i v ostatních směrech film rozhodně nezaostává. Je to zase něco jiného než na co jsme zvyklí, to je vidět už v úvodní sekvenci. Film má skvělé tempo. Akce samozřejmě skvělá, Bondgirl hezká, záporáci kvalitní. Jedinou drobnou výhradu mám k Daltonovi. Bond je zajímavý ale pro mě nemá tu jiskru, jakou by měl Bond mít. Suma sumárum fakt dobrý film.

Vyhlídka na vraždu (1985)

Moorův epilog dopadl rozhodně dopadl stokrát lépe než ten Conneryho. Film hodně táhnou záporák. Jak Meydey tak hlavně psychopat Zorin, v podání geniálního Christophera Walkena, mě extrémně bavili. Dále je tu zábavná akce, zajímavá Bondgirl i perfektně osmdesátkový song. Suma sumárum kvalitní film na závěr Moorovi éry.

Jen pro tvé oči (1981)

Tak takhle by to šlo. Kvalitní Bondgirl, zajímavý záporák, kvalitní vedlejší postava pomáhající Bondovi, skvělá akce a úžasný úvodní song. Takhle si představuji ideální Bondovku. Suma sumárum nejlepší Moorův Bond.

Moonraker (1979)

Stejně jako u Ve službách jejího veličenstva, jsem to čekal mnohem horší. Jistě, finále za moc nestojí ale jinak je to film minimálně zajímavý. Jaws mě tu na rozdíl od předchozího filmu bavil a užíval jsem si s ním každou scénu. I druhý záporák ušel a jeho hláška,, Dohlédni na pana Bonda., ať se mu něco stane" mi přijde úplně geniální. Akce taky jde ale celkově mě film zas tolik neuchvátil. Suma sumárum docela zajímavá Bondovka ale nic víc

Špion, který mě miloval (1977)

Nevím, nevím. Film pro mě hlavně selhává v záporácích. Hlavní Záporák je takový nemastný, neslaný a Jaws se pro mě mnohem víc předvedl až v následujícím Moonrakeru. Naopak velkým plus je bondgirl. Mezi ruskou agentkou Amasovou a Bondem je skvělá chemie. Akce je taky fajn a vcelku snímek bavil. Suma sumárum dobrý ale i Moore předvedl lepší.

Muž se zlatou zbraní (1974)

Nebudeme si nic nalhávat. Největším pozitivem filmu jsou bezesporu zápráci. Leeho sympaťák Scaramanga a hlavně perfektní Nick Nack. Film má i další mnohá pozitiva, třeba návrat šerifa, závěrečný souboj nebo scénu kdy se v jednom pokoji potkají dvě Bondovky milenky. Film má i některé stině stránky ale proč se tu s nimi vypisovat. Suma sumárum velká kvalita.

Žít a nechat zemřít (1973)

Roger Moore začal snad ještě líp než Connery. Avšak stejně jako on si mě získal hned v první scéně. Záporák je sice slabší než Dr. No ale své kvality nezapře. Podivný wodoo panák také bavil, stejně jako zabiják s kovovou rukou. Honička na člunech je taky parádní. Ale bezesporu nejlepší je píseň od Paula McCartneyho. Tu můžu poslouchat stále dokola a nikdy se neposlouchá. Suma sumárám skvělá bondovka a jistě Moorův slibný start.

Vánoční koleda (2009)

Zajímavě natočený snímek se skvělým námětem a úžasným Jimem Carreym. Vcelku temnější atmosféra pro příběh skvěle sedí a celkově je film příjemná záležitost.

Slavné dny (2010) (pořad)

Velice příjemná záležitost.