Slavné dny (2010) (pořad)

Velice příjemná záležitost.

Diamanty jsou věčné (1971)

Jsem rád že se Connery vrátil, ačkoli to pro něj byl slabý závěr. První "pašerácká" polovina ještě ušla ale druhá polovina s Blofeldem už byla slabší. Samozřejmě bych vypíchl záporáky Winta a Kidda, kteří filmu dodávají šmrnc a Charles Gray je asi nejlepší Conneryho Blofeld. Ani to však slabší film nezachraňuje. Nepomáhá mu ani dost slabá bondgirl. Suma sumárum kdyby dobrý rozjezd nezkazili, nebyla by u mě poslední Conneryho bondovka tak nízko.

Ve službách Jejího Veličenstva (1969)

Upřímně jsem to čekal mnohem horší. Jistě, kdyby se do role znovu vrátil Sean Connery, užil bych si film asi ještě víc ale Lazenby taky ušel ( ale asi jsem rád že je jen v jednom filmu). Film má jistě svoje mouchy a já byl dlouho na vážkách kolik hvězd. Zajímavý konec však rozhodl.

Žiješ jenom dvakrát (1967)

Tohle byla asi první bondovka která mi vážně nesedla. Má jistě své světlejší chvilky, třeba úvodní sekvence, finále v kráteru nebo pokus o otrávení Bonda v posteli. Jiné mi ale přišli trochu divné. Vrcholem podivnosti mi přišla scéna s helikoptérkou nebo bondova proměna (která mi vůbec nedávala smysl). Podivný mi přišel i Blofeld, který mi přišel o dost horší než v předchozích dílech. Suma sumárum nejslabší Conneryho bondovka.

Thunderball (1965)

Tohle byla pecka. Už úvodní píseň je skvělá a zbytek filmu je taky perfektní. Jednu hvězdičku ubírám za podvodní části, které mi občas přišli nepřehledné. Jinak perfektní.

Goldfinger (1964)

Já jsem asi trochu mimo ale příjde mi že lepší než tahle (podle všeho nejlepší bondovka) je její předchůdce i nástupce. Nicméně Goldfinger je z Conneryho bondovek hned třetí. Film je opravdu kvalitní, třeba scéna na golfu mi příjde úplně perfektní. Záporáci výborní, Felixova linka je super, všechny ženy v tomhle filmu jsou úplně úžasné a vrcholem je úvodní píseň s úvodními titulky. Suma sumárum kvalita vysoká ale existují lepší bondovky.

Srdečné pozdravy z Ruska (1963)

Pro mě rozhodně nejlepší Conneryho bondovka. Nataša je podle mého soudu velice kvalitní bond girl a Karim Bey pokračuje v tradici skvělých vedlejších postav. Filmu určitě fungují i záporáci tajuplným číslem 1 počínaje a podívným pozorovatelem konče. Funguje akce a celkově i příběh. Suma sumárum Conneryho vrchol.

Dr. No (1962)

James Bond na filmovém plátně určitě začal dobře. Sean Connery se do role naprosto hodí. Jistě, když film srovnáme s dalšími bondovkami, zdá se trošku slabší ale je to bezesporu kvalitní snímek. Dr. No působí jako opravdu dobrý záporák a vedlejší postavy v čele s ustrašeným jamajský rybářem jsou taky fajn. Suma sumárum úvod do Bondova světa super a po jeho shlédnutí jsem se na další bondovky jen těšil.

Kingsman: Zlatý kruh (2017)

Příjemné pokračování skvělého filmu. Já jsem spokojen. Opět šílený, skvěle zahraný záporák. Ale nejzábavnější postavou je sir Elton. Celkově slabší ale zábavné pokračování.

Kingsman: Tajná služba (2014)

Skvělé. Parádní akce, skvělé herecké obsazení, dobře napsané sympatické postavy, opravdu zábavný humor a parádní vizuál. Ovšem rozhodně největším pozitivem filmu je záporák. Richmond Valentin je vážně úžasný. Užíval jsem si s ním úplně každou scénu, protože Samuel L. Jackson je vždycky nejlepší. Tenhle film byl fakt úplná bomba