Rick a Morty (2013) (seriál)

Buď je ten hajp příliš silnej a nebo jsem to neměl vidět až po Bojackovi.

Borgman (2013)

Ne, Špičák drží při sobě a má šmrnc. Tohle ztratí tempo příliš brzy.

Mulholland Drive (2001)

Já to tušil :/ jakože Lynche miluju po všech stránkách a nejčerstvěji i po muzikantské, tak ty nejoceňovanější fláky mě míjejí. Tedy míjejí jako celek. Jednotlivé kusy samozřejmě sílu mají, ale výsledná skládačka mě neoslovuje, protože nemám chuť ten její tvar hledat. Posledních cca 30 minut je neskutečně silných, ale jednak se pořád nemůžu zbavit slova "manýra", která narozdíl od Twin Peaks rozhodně neslouží účelu a jednak jsou všechny charaktery posazeny do pro mě tak nelákavého prostředí, že emočně nic.

Sing Street (2016)

They were all soooo shallow. Sorry, ale tohle je příliš nalajnované.

Všichni dobří rodáci (1968)

Herecky a kamerově je to majstrštyk, ale v lyricky útržkovitém vyprávění jsem se nakonec utopil.

Černé zrcadlo (2011) (seriál)

Nahoru a dolu. Často nedotažené a nebo neudržené po celou stopáž, jenže jednou za čas je v tom povídkovým formátu takový klenot (S03E04- San Junipero), že to ospravedlní všechno předchozí. Líbilo, ale must-see záležitost Black Mirror není.

Nejhledanější muž (2014)

Hoffman je bohužel tím jediným co táhne film ke kvalitám Tinker Tailor. První půle kaše bez ničeho a emoce až v závěrečných minutách. Kaši nerad. Kaši bez ničeho tuplem.

Místo u moře (2016)

Sakra, tohle je krásnej film, kterej chce dorůstat až v další dny a nenabízí úplně jednoduchá a smířlivá řešení. Scénáristicky i herecky neskutečně dobré. Manchester by the sea je vlastně malé komorní drama o monstrózních událostech a tuhle formu umí skrz civilnost jednotlivých scén a úspornost dialogů udržet po celou stopáž. Škoda jen, že si Lonergan občas sám režijně podkopne nohy. To truchlení zvládne Affleck unést sám, není potřeba jej uměle natahovat. Buď to doroste během příštích dnů a nebo po dalším zkouknutí, jenže od toho mě trošku odrazuje fakt, že si nad sebe Lonergan nevzal ráznějšího střihače.