O myších a lidech (1992)

Upřímně řečeno, poručík Dan měl pekelně těžkej život. Hrajeme hezky na jistotu. První záběr na Malkoviche a hned je jasné, kudy půjdou osudy hlavní dvojice. Většinou se filmům s mentálně zaostalými vyhýbám, protože vím jaká citová ždímačka to pro mne pak je. Počítám, že jednou přijde film, který dolije pomyslnou číši a pak mě podobné příběhy začnou zatraceně unavovat, ale Myši to nebyly. Myši fungují skvěle a první dojem byl obrovský. Snad brzy nevyprchá. A také nevím, zda jsem neudělal chybu, když jsem nejprve koukl po filmu a až za pár měsíců sáhnu po knize.

Kinematograf (2009)

Standartně perfektní Baginski si říká o celovečerní parádu. Jen škoda, že tam, kde ostatní poprvé u Tomka našli srdce, já ho ztratil. Přesto mu fandím a sleduji ho bedlivým okem.

Padlé umění (2004)

Baginski podruhé bezchybně dokonalý, tentokráte ještě se špetkou humoru navrchu.

Katedrála (2002)

Dobrovolně se přiznám, že mne Baginski dostal. Zde poprvé, ale nikoliv naposledy.

RocknRolla (2008)

25 Butlerů a 35 Rodenů by ani v alianci nikdy nepřehráli jednoho jediného Marka Stronga. A Mark Strong stále vládne v Hollywoodu a chci jej vidět v každém filmu. No a k RocknRolle? Jako joooo, některé scény dokonalé zvláště díky střihu a vizuálnímu provedení, ovšem už tu nejsou tak zajímavé charaktery a už to zdaleka nemá takový švih. Ritchie...neříkej, že hyneš.

Melancholie (2011)

Tentokráte jsme s Larsem tak na půl cesty k úspěchu. Chápu, že Trier a já jsme se seznámili teprve nedávno a pořád se poněkud okukujeme, ale přesto již mohu srovnávat. I když to vůči režisérovi není úplně fér. Zatím to chodilo vždy tak, že filmy podobného ražení přinesou ještě post efekt. Můj problém s Melancholií je takový, že - ačkoliv jde o dobrý film, o tom se přít rozhodně nehodlám -, tentokráte přišel pouze ten post efekt a v průběhu i těsně po zhlédnutí jsem spíše tápal než, abych si veledílo užíval. A jelikož tu mám ke srovnání jen Dogville a Manderley, které mě rozšlehaly na kousíčky. Dopadá v celkovém hodnocení Melancholia jen na bod číslo 7. 7/10ti rozhodně není málo, ale těšil jsem se tak nějak více. Ale nehážu Sutherlanda do žita a zkusím ho i na podruhé, pak se uvidí definitivně.

Mrtvá nevěsta Tima Burtona (2005)

Víc takových. Mně se styl a nálada animovaných "burtonovek" jen tak neokouká. Vím, co čekat, dostanu přesně oč si žádám a jsem nadšen.

Výměna (2008)

Dobrý večer, pane Eastwood. Rád bych zhodnotil Váš snímek Výměna. Nebudu z toho dělat drama a rovnou Vám povím, že dostanete plný počet, ALE! ...teď se pořádně soustřeďte...., ale od teď si budu dávat pozor, co natočíte. Ono to totiž jde s tou depresí a nespravedlností ve filmu poměrně jednoduše přehnat. A vy jste došel až na tu hraniční čáru. Popravdě jste ji i překročil, ale jelikož jste opravdu dobrý kovboj, tak budiž odpušťeno. Víte, mně prostě už bylo z toho mordování blbě a pokud jde o nějakou zlou nespravedlnost, pak je to ještě horší. Chtěl jsem několik postav zabít. Ať se střílí o 106, ať se sekaj lidem hlavy, ale takovou depresi, pocit nespravedlnosti a zhnusení. Jakmile sáhnul po sekeře, chtěl jsem Vás pozvracet i s obalem dvdčka. Dejte si příště pozor. Ale jinak bez debaty za 5. Nic jiného jste přeci ani nečekal, viďte?

Policajt ze školky (1990)

Jasně, že je to za 2, protože jde o maxiptákovinu, která se ještě navíc zle nepovedla. Ono to taky Reitmanovi s komedií vyšlo jen občas. Ale i přesto je Kindergarten Cop must-see záležitost. Je tam Arnie s dětma a řve na ně! No tak, na co jste ve svých filmových snech čekali? A žadný takový, že sem Arnold nepatří bla ble blo....Arnold patří všude! Není to tumor at all.

Monty Pythonův létající cirkus (1969) (seriál)

Jsem vyšokován. Humr z pekel vylezl z mé obrazovky a vysál mi mozek. Byla vymezena hranice: Zde je Python a vše okolo...je někde hluboko pod ním. Akorát mám stracha, že mi praskla pojistka smíchu a od teď mi vše bude připadat...takové nějak málo ztřeštěné. Přeci jen jsem nečekal takovou španělskou inkvizici.