Zachraňte vojína Ryana (1998)

Inu výhrady bych měl...jenže to obsazení. Ale hlavně prostředí spolu s kamerou jsou tak úžasné, že si ty výhrady asi nechám pro sebe. Zatím se mi tu po každém zhlédnutí točí 4 a 5 hvězd jako na řetízáku.

Alois Nebel (2011)

Ohromná úleva a krásný pocit. Po dlouhatánské době jdu z kina spokojen a plivu na všechny přehypovaný krávoviny. K Nebelovi bych mohl mít výhrady, ale proč je budu tahat, když to jednoduše zabralo. Navodilo atmosféru, vtáhlo do děje a díky bohu..mlčelo tam, kde mělo. Chytrý a parádní film...a dokope mne jistě i k přečtení komiksu. Moc se těším a čekám na další projekci. Díky bohu za Nebela.

Neřízená střela (2010)

Nenaštvalo, neurazilo, ale ani nikterak nenadchlo. Nighy dokáže zvednout film o mnoho hvězdiček vzhůru. Ale stejně si Wild Target budu pamatovat pouze jako ten film, u kterého se můj notebook poprvé napil vína.

Dvojí život Veroniky (1991)

Těžká artovina. Cítím se špatně. Celou dobu podvědomě tuším, že "tohle je sakra kvalitní filmy", ale nemůžu se nijak dostat dovnitř. Zkouším různé cesty a mám snahu a pak je konec a já vím, že se to nepovedlo. Nechci tenhle film kritizovat, jen mi prostě nějak nesedl.

Princ a pruďas (2011)

Slyšel jsem správně, že je tam krásná Portman a ještě krásnější Zooey, ale přesto je to debilně trapné, až to skoro bolí? Ano, ano, ano. Hotovo.

Šestiraňák (2004)

Zvířata a Gleeson fungují bezchybně. To oni tak dělají. Jenže pak souhlasím s Isherwoodem - na papíře to musela být velká pecka. Ovšem výsledek je malinko rozpačitý. Nkoliv špatný, jen...rozpačitý.

Mary a Max (2009)

A když má někdo nápad, tak je král. Když má někdo nápadů na osm nákupních košíků, tak je velekrál. Jeden velekrál natočil Mary a Maxe. Máchal mi svou originalitou přímo před očima. Nejprve jsem mu to chtěl vyčíst. Přeci jen si něco mohl nechat na příště a ke konci už jsem se z té přemíry začal malinko kymácet. Ale ne, byl bych nespravedlivý, kdybych jednu hvězdu srazil. Jen ať září všechny.

Drive (2011)

Cítím se špatně. Podruhé. Pedofil (film) mě naláká na bonbon (vizuál, kamera, nasvícení, titulky, muzika). Poté mě zavede za křovi a řekne:"Sněz si ten bonbon a vypadni." Poprvé mě takto ošidili u Hanny. A tam byla alespoň ta Hanna. V samotném základu je něco prohnilého a nějak ne a ne to zamaskovat.

The Backwater Gospel (2011) (studentský film)

Hůrá. Už je tu konečně i můj oblíbený kraťas. A oblíbeným se dává plný počet bez zbytečného žvanění.

Akta X (1993) (seriál)

Nooooo, na podruhé už je to opravdu boj. Seriál by potřeboval pořádně protřídit. Z každé řady 5 dílů do koše a budu naprosto spokojen. Jenže euforie z těch nejpovedenějších se drží. Dojel jsem do páté řady a dál už nevidím důvod pro pokračování. Přesto díky nostalgii nelze hnout myší pod 4 hvězdička. Mimochodem, epizody s retikulínem jsou sice fajn, ale drasticky morbidní Home je suveréním vítězem. "Then I say to myself - it's so wonderful, wonderful."