Kmotr II (1974)

Druhý KMOTR vznikl kvůli prvnímu a první vznikl kvůli tomu, aby vznikl druhý. Al PAcino v roli velkého dona se snaží hrát takovou ligu jako Brando, a občas se mu to i daří. Michael pracuje na velkých obchodech přes celou Amerikou a dostane se i na Kubu v době Castrovi revoluce. Do toho Coppola ukazuje život Vitta, jak se propracoval od obchodu se zelinářstvím k samému vrcholu mafie. A krasně to tak přirovnává obrovské machinace Michaela a Vittův problém s výběrčím v jedný malý čtvrti a obojí má stejnou hodnotu u obojího budete stejně napjatí a stejně vzrušeni. Jinak vše stejné jako v prvním dílu, i když trochu prodloužené, končí osudovou chybou Michaela, která ho bude pronásledovat pozbytek života. Podle mě nejlepší KMOTR z celé série se skvělým DeNirem, který se může rovnat i Brandovi.

Troja (2004)

Totální "zfraškování" legendy, Homér se teď asi obrací v hrobě :-) Jestli však skutečně existoval nějaký Achiles nebo Hector, tak ti se za své představitele nemusí vůbec stydět. Prostě taková klasická popcornovka s mírně nadprůměrnou výpravou a soundtrackem. 4* dávám proto, že bych si to pustil kdykoliv a znovu, 5* nedávám, protože to režie, primitivní scénář a Orlando s Diane totálně (po)mrvili. 72%

Star Wars: Epizoda V - Impérium vrací úder (1980)

Tak toto je už jiná káva, to nejsou roboti brodící se tichými a nudnými písečnými dunami nebo převlečení pašeráci v odpadních drtičkách. Tento díl je skvělý jako součást ságy tak jako JEN FILM. Nenudíte se tu ani minutu, vše je tu jaksi svižnější a akčnější, napínavější, roboti mají míň prostoru ke kecání zatímco víc ho má LORD VADER podle mě největší arcipadouch v dějinách kinematografie a díky němu je to snad nejtemnější díl ze všech. Po trojce pro mě nejlepší díl z této úžasné a nezapomenutelné ságy. 90%

Star Wars: Epizoda VI - Návrat Jediů (1983)

Tak to je propad ze skvělé pětky přešel Lucas to zdlouhavé, trapné a v něktrých místech i nudící šestky, která je snad i horší než čtyřka. Ne, vážně začátek ještě ujde, ale prostředek filmu do setkání s Imperátorem je snad nekonečná nuda. Malí, chlupatí medvídci či to bylo zachraňují celou galaxii, ve větší blbost se to zvrhnout snad nemohlo. Nebýt toho skvělého konce, který je rozdělen do 3 částí (u Imperátora, na měsíci a ve vesmíru), který vyvolá aspoň trochu toho, co jste cítili furt v pětce, mě donutil přimhouřit očko a dát 75%

Star Wars: Epizoda IV - Nová naděje (1977)

Jsem ročník 91, takže jsem tenhle film viděl až po episode I a II a musím říct, že mi připadá jako nejnudnější ze všech dílů. Celá první polovina filmu je neúprosně nudná, když jen trapní roboti kecají o ničem, Luke jak idiot pobíhá sem tam a Hamill se jakž takž snaží hrát. Vše se rozběhne až na konci tou honičkou, která už fakt stojí za to. Jestli tenhle film byl na tu dobu něčím suprovým, neviděným, "geniálním" tak to 52. místo v žebříčku můžu pochopit. Ale jako film je to naprosto průměrná až dementní blbovinka. Tyhle snímky však musíte brát jako součást celé jejich ságy. Lucas možná není dobrý rejža ani scénarista, ale je to člověk, který umí vytvořit magický svět stanovit v něm pravidla, dát mu kouzlo a vše ostatní jde už samo. Jako součást celé ságy je to SKVOST jen jako film průměrná blbovinka. 75% BTW: Harrison Ford RULZZZZ Mark Hamill SUCKS

Kmotr (1972)

Tak dlouho jsem slyšel oslavné chorály ke KMOTRovi, tak dlouho jsem poslouchal neustálé povídky, o tom jak je to famózní a bůh ví ještě co. A všechny díly jsem dostal k Vánocům tak jsem si silvestra a nový rok udělal v Kmotrovském stylu. A musím říct že jsem se obával, že kvůli mému vysokému očekávání budu zklamán............ ale nebyl jsem :) KMOTR je vážně mistrovské dílo, které nemá obdoby, jsem ročník 91 takže jsem moc těch gangsterek neviděl, spíš takové ty, kde se víc střílí než uvažuje a vesměs je to blbost. Ale KMOTR je přesný opak, proto pro mě bylo jeho zhlédnutí tak neobvyklé. Filmu vévodí: atmosféra, která vás v některých místech uvede do takového napětí, že já sem třeba u scény, kdy Michael měl zabíjet vydechl až ten policejní kapitán mrskl hlavou o stůl; herecké výkony, když hraje Marlon Brando vypadá to jak,o kdyby nehrál člověk, ale někdo víc; A Al Pacino na něhož přijde hlavně v dalších dílech mu víc než dobře sekunduje. Vše dodělává jako třešnička na dortu Hudba, která se jen sama o osobě stala legendou. Coppola tu prostě ukázal jak mistrně umí povyprávět o drsném životě mafiánů a o všem s tím spjatém .

Červený drak (2002)

Obyčejná detektivka, která vysává z Mlčení, co se dá a dřív skvělého pana Lectera tu s přehledem přehrávají moji oblíbení herci Norton a Fiennes. Jak to doctor LEcter skončil nevím neviděl jsem ještě HANNIBAL: ZROZENÍ. 50%

Příliš dlouhé zásnuby (2004)

Krásně dlouhé, krásně nevinné, krásně tragické, krásně přepřepřekombinované. Jak nikdy nekončící hledání hlavní hrdinky své první a celoživotní lásky, tak i tragické příběhy postavy Jodie Foster nebo prostituky. Nesnažte se na tu záhadu přijít sami nechte si ji naservírovat, jedině tak budete omráčeni a dojati tímto filmem. Neberte to jako detektivku, ale jenom jako tajemnou romanci. 80%...........................MMM

Zápisník jedné lásky (2004)

Toto světlou stránku mého já vůbec neohromilo ba ani se jí nedotklo, absolutně nechápu celkové hodnocení 82%, Je to jen sentimentální blbost bez inovace, bez originality i sympatických herců. Jen Ryan Gosling se snaží aspoň za hvězdičku. Někdo tu píše "obyčejná romance", já říkám NEobyčejně přeslazená ""snaha rozplakat vás nad osudem ženy, která si už nevzpomíná na svou lásku"" chudačka, jelikož má sklerózu její milý si sní užije jen 5 minut..... a tímhle se vás snaží dojmout, jenže tohle není smutné, je to blbé. Obyčejná romance by vás nudila, o nic moc by se nesnažila, tahle vás nenudí, ale ustavičně se snaží ve vás vyvolat dojetí, ale výsledkem je jen debilní sentiment.

Nejhorší obavy (2002)

Pokud odečtete naprostou šílenost příběhu (o nějaké atmovce kdesi v poušti), který je tak pofidérní, až k zasmání, tak vám vyjde akční a, jen v druhé půlce svižné, napínavé drama, ve kterém musíte, taky i zapřemýšlet, což u mě získává plnohodnotných 70%