Petr Pan (2003)

Pokud bych byla o sedm let mladší, asi bych to nazvala naprosto skvělou pohádkou. Pro mě už je to však spíš přepláclý film s výraznými kontrasty, ale nápaditým dějem.

Román pro ženy (2004)

Není to nic úchvatného, zázračného, ale i tak se na tento film ráda znovu podívám. Patří dokonce k těm filmům, které se mi líbily více, než knižní předloha.

Once (2007)

Dojemné, upřímné, hezké, romantické. A přitom přiměřené realitě, mnohem lepší než ostatní filmy tohoto typu za posledních pár let.

Doma 2006 (2006) (koncert)

Chytlavá hudba Jarka Nohavici, skvělá atmosféra.

Kytice (2000)

Brabec překvapil povedeným převodem české literární klasiky na plátno. Skvělé záběry, stejně melancholické jako v knize. Zajímavé rozřazení a oddělení balad barvami a vynikající herecké obsazení. Dokonalé to být nemohlo, v knize se dá vystihnout mnohem víc, než na plátně.

Fantom opery (2004)

Moje první reakce na film byla poněkud předčasná, jelikož jsem už předem tento film zavrhla. Spousta lásky, kontrastů... Moc podobné na díla romantických autorů, jako je Hugo nebo Novalis. Trochu nadsázka. Ovšem nedalo mi to, musela jsem ho shlídnout. Nakonec mě tak moc Fantom Opery nezklamal. Ještě teď slyším tu vysilující, ráznou a poutavou hudbu, hlasy s vysokejma výškama a Gerarda Butlera. Málokterý muzikál mě tak vtáhne, ale ten příběh byl neskutečně dojemný. U počátečních scén jsem ale měla v hlavě poněkud zmatek. A jak už jsem řekla - vytrhnuto jako z Hugova díla.

Mafiáni (1990)

Klasika z prostředí mafiánského života se skvělým hereckým obsazením. Ray Liotta a Robert De Niro.. To už samo o sobě cosi vypovídá. Mám tento film moc ráda. Zvláštní je, že když jsem ho viděla poprvé, absolutně mě nezaujal. Ale napodruhé mi došlo, že je to film, který si zaslouží 5*.

Forrest Gump (1994)

Tom Hanks ve své nejlepší roli, dojemný příběh, přitom nenáročný děj. Krásná kamera, záběry. Hezký nápad, jak je film vypravován zároveň retrospektivně a postupně přejde do přítomnosti. Není co dodat. Snad jen... Bravo Tome, bravo Roberte - díky vám dvěma můžu prohlásit Forresta Gumpa za svůj nejoblíbenější film.

Zbouchnutá (2007)

Líbí se mi na této komedii, že není přehnaná a přitom zábavná. Není tam nic extrémně vtipného, při čem byste dostávali záchvaty smíchu, ale vtip zpočívá v tom, jak je děj obyčejný a realistický. Osud dvou mladých lidí, kteří při nezávazném sexu trochu podcení sílu ochrany a zjistí, že čekají miminko a ještě k tomu se vůbec neznají - jak krásný scénář. Je hezké vidět, jak vztah, manželství, těhotenství... vnímají muži a jak se na to naopak dívají ženy. Při sledování jsem dokonce měla pocit, že těm chlapům nerozumím. Ale věřím tomu, že když se na film podívá můj přítel, názor mi vyvrátí a řekne mi, že naopak nerozumí ženám. Prostě jednoduchá a prostá komedie a vcelku běžné situaci.

3:15 zemřeš (2005)

Absolutně mě to neoslovilo. Režisér se spoléhá na krvavé scény, ale děj, napětí a všechno, co k hororu vlastně patří, tu tak nějak chybí. Pozitivum je, že je to "podle skutečné události", ale víc...?