• Fantasy

Jackie Brown (1997)

VIděl jsem to už dávno. Není to tak úderné a hláškami nabité jako Pulp Fiction, ale povahou je Jackie Brownová zmíněnému skvostu blízko. Potěší obsazení De Niro, který prostě neumí zahrát špatně a nějaké to ocenění by získal snad i za roli ve filmu pro dospělé.

Čtyři pokoje (1995)

Tim Roth svým výkonem balancuje na hranici geniality a trapnosti, je na vás kterou stranu si zvolíte. První dvě povídky jsou slabší než zbylé dvě a zejména poslední pokoj a známý "trik" se zapalovačem stojí za pozornost.

Rocky III (1982)

Po slabší dvojce je tohle jako balzám na duši. Film má spád, je celkově mnohem veselejší (i přes smutnou událost) než první dva díly. Eye of the Tiger je prostě majstrštyk filmové hudby a v kombinaci se skvěle sestřihaným úvodem funguje skvěle. Clubber Lang je sice dost jednotvárná postava, ale svůj účel splní a víc toho o něm vědět ani nepotřebuji...Prostě Rocky III je oddechový kvalitně natočený film se skvělou hudbou a Stallonem, který už nepůsobí jako 9ti leté dítě po frontální lobotomii (jakkoliv to v prvním díle fungovalo), ale jako minimálně průměrný teenager:)

Rocky II (1979)

Váhám mezi ** a ***, První polovina je skvělá, ta druhá už slabší...co slabší, dokonce slabá. Scénu kde Rocky běží a kolem něj je dav 30ti dětí si mohl Sly odpustit. Největším problémem je pro mě zkousnout závěrečnou scénu. Za prvé sem se docela nudil, za druhé to bylo prostě nějak divně sestřihané a konečně za třetí ROCKY SI VYHRÁT NEZASLOUŽIL a o to přeci šlo...

Rocky (1976)

Výjimečný film hlavně tím, jak je jednoduchý a přesto skvělý. Zvláště v dialozích si Sly na nic nehrál a sklidil za to zasloužené ovoce.

Futurama: Fialový trpaslík (2009) (video kompilace)

Jasně nejslabší z Futurama filmů, najde se sice pár dobrých vtipů, ale jinak je to na mě zbytečně moc zamotané a díky tomu málo úderné. Nejvtipnější postavy - Bender a Zoidberg mají dost málo prostoru.

Futurama: Benderova hra (2008) (video kompilace)

První polovina byla průměrná, ale ta druhá je pro mě, fandu pána prstenů, star wars a hlavně futu-humoru, prostě skvělá.

Kniha džunglí (1967)

Já sem se nudil, a to mám disneyovky všeho druhu rád.

Avatar (2009)

Mistr Cameron stvořil něco výjimečného, o tom není sporu. Už humbuk, který se okolo filmu odehrává, naznačuje, že nejde o obyčejné dílko, ale že budeme svědky jednoho z filmových milníků 21. století. Stalo se. Minimálně po výtvárné, animační, 3D stránce nesahají Avatarovi jeho mladší kolegové ani po kotníky, i když je má vzhledem ke své třímetrové výšce pořádně vysoko. Pandora je úchvatná, ať už les, vznášející se hory či majestátné stromy a to si myslím, že potenciál nového planetárního světa není zdaleka vyčerpán a může být otevřen případnému pokračování, které bych klidně uvítal. Co se příběhu týče, no, žádnou velkou originalitu nečekejte, je to hollywoodská klasika plná lásky, zrady, morálního ponaučení a napravených špatných rozhodnutí, ale v tomto hávu to vůbec nevadí. Závěrem, nejlepší film všech dob? Asi ne, ale těm, co řeknou "je nejlepší" se divit nebudu.

Ukradené Vánoce (1993)

Pro mě je to tak mezi 3,5 a 4. Pár vynikajících písniček, ale také dost nudnějších míst, zejména uprostřed filmu Z Burtonovských animovaných pohádek pro mě jednoznačně vítězí Mrtvá nevěsta.