• Fantasy

Nezvratný osud 4 (2009)

Jednička byla fakt dobrá, dvojka stále alespoň "logická", trojka docela vtipná, ale tohle už je moc, ani sem to nedokoukal. Strašně mi vadilo naprosto nelogické chování postav i smrti, navíc ty herce snad sebrali někde v uličce za pornokinem.

Zbouchnutá (2007)

Některý scény fakt povedený, Seth je sympaťák, ale je to zbyečně moc dlouhý. Scéna ve Vegas mě vyloženě zklamala. Jinak příjemný film, který jako výplň všedního večera neurazí ale ani nenadchne.

Superbad (2007)

Je to fakt vtipný, hlavně hlášky Setha. Nejvíc mě ale odrovnala úvodní hláška Evana v autě - kdo viděl, ví o čem mluvím.

Hrabě Monte Cristo (2002) odpad!

Ne, prostě nemůžu dát ani jednu za to nechutný z*urvení tak nádhernýho příběhu.

40 let panic (2005)

Musím dát 4 kvůli tomu skvělýmu zakončení s songem Aquarious. Dobře vybrání herci, hlavně Seth Rogen a Romany Malco a samozřejmě Steve Carell, který si mě získal už v Božském Brucovi.

Smrtonosná past 3 (1995)

O chlup lepší než dvojka, ale zase mi tam chybí nějaká větší motivace Johnovi honby za teroristy.

Smrt čeká všude (2008)

Film, který vyvolá zamyšlení, který dokáže zaujmout atmosférou. V hodnocení se dají docela dobře využít ocenění filmové akademie. Nejlepší střih - určitě ano, divím se, že film nezískal nejlepší kameru. Nejlepší zvuk a zvukové efekty - nejspíš ano, velmi pěkně podtrhují atmosféru. Nejlepší scénář a režie- no nevím, jde o slepení několika akcí, dialogy nejsou nijak originální, na druhou stranu Marc Boal a Kathryn moc dobře věděli čeho chtějí dosáhnout - tedy opodstatnění propadnutí válečnému šílenství hlavní postavy. Nejlepší film - určitě ne, tady bych viděl jiné favority (Hanebný pancharti, Avatar, nejsem si jistý zda Prokletý ostrov patří do roku 2009), ale to je jen věc názoru. Celkově technicky velmi dobrý film, kterému chybí lepší vykreslení hlavních postav.

2012 (2009)

Proč já se na tyhle Emmerichovy filmy vlastně koukám. Kvůli efektům. Tentokrát jsou asi nejbombastičtější ale zároveň je dějová linie vůbec nejhloupější. Celkem povedené akční scény sráží špatně načasavoný humor, a dojemné scény mě také nijak nezasáhly. Asi by stálo za to udělat sestříh zničení planety a zbytek prostě vypustit.

Prokletý ostrov (2010)

Nepropadejte šílenství, možná už šílení jste...