• Romantický
  • Fantasy

Tiger and Crane (2023) (seriál)

Tento seriál som mala vo wishliste už keď sa začal natáčať. Režisér bol zárukou skvelej zábavy, keďže má na konte úspešné, obľúbené série. Nedokážem potlačiť sklamanie. Vyšlo z toho niečo lacné s prekombinovaným príbehom, nezmyselným príchodom a odchodom postáv z príbehu. Akoby sa na stromček vešali gule, bez primárneho zámeru, len tak. Charaktery sú vystavané povrchne. Neviem, či to bol zámer, výsledok produkcie alebo slabý scenár. V každom prípade seriál radím medzi priemerné béčka. Nepochybujem však, že niekomu môže priniesť uspokojivý divácky zážitok.

Agui Maeumeul Ilgneun Jadeul (2022) (seriál)

Podarený seriál, ktorý je zameranýna profesionálnu stránku profilovačov, ale aj dopad tejto psychicky náročnej práce na ich život. Na jednotlivých prípadoch sledujeme ako vzniká obraz páchateľa, a ako ten obraz vedie k jeho dolapeniu. Súkromné životy hlavných postáv v seriáli nie sú kľúčové, nevytvárajú vedľajší príbeh a spomínajú sa len okrajovo. Nie je to na škodu, aspoň mne to nevadilo. Xpro filter mierne ruší atmosféru, ale tak sa rozhodli tvorcovia a asi na to mali svoj dôvod. Rozhodne odporúčam pre silné povahy.

Alchymie duše (2022) (seriál)

Začiatok seriálu ma nadchol, ale postupne moje nadšenie opadlo. Prečo? Veľa rozohraných vedľajších dejových línií ťahalo hlavný dej mimo a zrazu sa zakaždým našlo rýchle riešenie. Niektoré postavy konajú nezmyselne aj na fantasy seriál. Námet je to nanajvýš zaujímavý, ale scenár ušila horúca ihla. Aj vám sa zdalo prostredie príliš neprirodzené a "ateliérové"? Myslím, že to dochádza aj produkcii, inak by si nevymyslela dodatočných desať epizód. Tak neviem, prečo som tomu dala až štyri hviezdičky. No, uvidím, čím ma prekvapí nasledujúca miniséria. Možno upravím svoj názor... alebo aj nie.

Bylo jednou jedno městečko (2022) (seriál)

Veľmi príjemná letná džemovačka. Odporúčam ako oddychovku na spríjemnenie večera. Žiadne vrcholné majstrovské dielo, ale zanechá dobrý pocit a úsmev na tvári.

Doctor Strange v mnohovesmíru šílenství (2022)

Som úprimne sklamaná takmer všetkým. Dejom, efektmi, myšlienkou, dokonca aj hereckými výkonmi. Tentoraz to nezachránil ani Benedict Cumberbatch. Už ani neviem, prečo som tomu dala tri hviezdičky. Asi si nechcem pripustiť, že Marvel pustil do sveta taký zlepenec.

Geumhonryeong: Joseon Honin Geumjiryeong (2022) (seriál)

Seriál mi v mnohých ohľadoch pripomenul obľúbený Mr.Queen. Rovnako charizmatický panovník, originálna ženská hrdinka, zábavné scény striedané tragickými. So Rang som si okamžite zamilovala, podvodníčka v jej podaní je vlastne psychoterapeutka, s Lee Heonom sa od začiatku skvele dopĺňajú a ovzdušie je nasýtené chémiou. Boli okamihy, keď som sa nemohla prestať smiať. Každá jedna postava je stvárnená dokonale, od replík až po mimiku. Cez drobné lapsusy sa rada prenesiem a privriem jedno oko. Napokon, seriál sa nesnaží tváriť ako verný historický obraz, ale podarila sa vážne skvelá komédia. Ďakujem moonchild za výborné titulky.

Ghost Doctor (2022) (seriál)

Seriál podľa môjho gusta, lebo v sebe spája prvky žánrov, ktoré milujem. Ústredná dvojica Rain a Kim Bum rozohrali partiu, pri ktorej sa divák ani chvíľu nenudí. Uvítala by som viac podobných seriálov. Možno musím privrieť oči, aby som rozsvietila piatu hviezdičku, ale urobím to rada. Vždy rozhoduje odpoveď na otázku, či by som si seriál po čase pozrela znova. Ak je odpoveď "Áno", nie je čo riešiť. Ďakujem Taji za skvelé titulky.

China Special Forces (2022) (seriál)

Seriál by si vyslúžil aj plný zásah, ale posledných päť epizód bolo utrpenie. Odhliadnem od súdruhov a komunistických hesiel, pretože v Číne je to proste tak. Musím uznať, že žánrovo je seriál zvládnutý excelentne. Yang Yang je materiál ako stvorený na postavu bojovníka a to nespomínam jeho herecké kvality.  Vydržala by som ho sledovať bez prestania. Anyway, úmysel ukázať obrátenú stranu reality na hraniciach, brutalitu drogových kartelov, miestnu chudobu, ale aj pozadie jednotlivých protagonistov je vážne sympatický. Beriem do úvahy cenzúru, ktorou musí každý seriál prejsť a často aj dlhú dobu od natočenia, kým získa povolenie na vysielanie.  Aj keď je scenár mierne prepísknutý, produkcia odviedla poctivú prácu. Až na posledné spomínané epizódy som nezmeškala jedinú sekundu vysielania a vážne ma to bavilo.

Love Like the Galaxy (2022) (seriál)

Som nadšená. Už dávno som nevidela tak prepracovaný seriál. Pomalé a predĺžnené scény nechali vyniknúť hereckým talentom hlavných protagonistov, ale aj antagonistov a vedľajších postáv. Každá z nich má v deji svoje miesto a zanecháva v príbehu svoju nenahraditeľnú stopu. Aj zdanlivo banálne, predĺžené scény, podporené výborným soundtrackom prinášajú divákovi neopakovateľný zážitok. Každá emócia, gesto, mimika, pohľad a pohyb sú premyslené a dokonale zvládnuté. Seriál som si dokonale užila.

Mr. Bad (2022) (seriál)

Veľmi nenápadný seriál, ktorý rozhodne prekvapil. Funguje v ňom všetko, od dialógov, cez situácie, vzťahy a rozuzlenie. Produkcia mala pri výbere hlavnej a vedľajšej dvojice šťastnú ruku. Herci podali výborné výkony, uverila som im každý pohyb, mimiku, zafarbenie hlasu, slzu. Interiér a exteriér je autentický, žiadne zelené plátno a neprirodzené nasvietenie. A napokon, konečne ženská protagonistka, ktorá nerozpráva hlasom trojročnej škôlkarky, netreští oči a neklipká umelými riasami ako bábika. Samotný dej neprináša žiadne novinky, ale každá epizóda je zábavná. Divák nemá potrebu preskakovať alebo urýchľovať scény. Príjemná oddychovka.