Malá mořská víla (1992) (seriál)

Pro mě sobotně-nedělní klasika. Navíc ta znělka má koule i po letech. :)

Trestná lavice (2005)

Odsýpalo to a bylo to vcelku zábavné, to i přesto, že konec byl jasně očekávatelný. Extra point trick play, ale zaskočila i mě :D

Star Trek (2009)

Star Trek je něco jako minulý rok Indy, návrat legendy v plné síle, který vám prostě nakope prdel. Bez diskuzí: skvělý casting (možná mě malinko zklamal McCoy, ale to se dá přenést přes srdce), úžasný vizuál a vynikající hudba. Bitky odehrávající se v několika rovinách (záběr na šermujícího Sulua s Romulanem a do zábřeru spadnuvší Kirk atd.). Odkazy na starší díly, ale i na jiná popkulturní díla 20. století. Vytknul bych snad jen trapné momenty se Scottyho přítelem (jako bych tam viděl Jar Jar Binkse). Prostě jsem nejvíc šťastný fanoušek ST (na New Generation a Voyageru jsem vyrůstal a klasický Star Trek mě poté ovlivnil také)! Co může být lepšího než když jdou do nebezpečné akce tři důstojníci a jeden obléká redshirt ("Can't wait to kick some Romulan ass.")? Těším se na sequel :))) "Space... the Final Frontier. These are the voyages of the starship Enterprise. Her ongoing mission: to explore strange new worlds, to seek out new life forms and new civilizations, to boldly go where no one has gone before." Nerdí orgie!

Svět zítřka (2004)

Hloupoučké až běda, ale líbilo se mi to, protože je to krásně stylizovaný film.

Zběsilost v srdci (1990)

Horko-těžko stravitelná silně ujetá úchylnost (s pohádkovými prvky). Protrpěl jsem to k závěru, který mě odměnil parádním happy endem!

Ray (2004)

Ray Charles byl určutě jednou z nejvýznamnějších hudebních ikon druhé poloviny dvacátého století. Jeho hudbu si určitě rád poslechnu, protože má svoji krásu, která mě vždycky dokáže nějakým způsobem okouzlit a to to ani nemusí být provařené pésně z rádií a známých filmů... Film je precizně natočený (aranžmá hudebních vystoupení někdy bere dech), avšak ztrácí díky scénáři, který pokrývá jen malý úsek Charlesova života a nechává spoustu otázek nedořešených. Jamieho snad ani nemá cenu chválit... :)

Tohle je Sparta! (2008) odpad!

Už dlouho sem neměl nutkání vypnout film asi minutu po začátku! Větší sračku už si snad ani nedovedu představit! Btw. zakomponování breakdace battle mělo alespoň nápad to se musí nechat, bohužel trapné provedení to zase sráží dolu. ODPAD!

Traffic - Nadvláda gangů (2000)

Napínavé kriminální drama s velmi silným námětem, který dokáže chytnout za srdce. To ale není vše, Traffic se opírá i o dosti silné podpěrné sloupy jimiž jsou herci. Taková koncentrace "velkých" jmen a talentu se prostě hned tak nevidí a ikdyž to někdy nevyjde, tak tady to funguje výtečně! Nesmím opomenout zmínit geniální použití různých filtrů, takže okamžitě víte, že jste v Mexiku nebo se děj přesunul zpět k postavě Michaela Douglase, jak jsem říkal, geniální. Několik lidí zde kritizovalo střih, ale ten mě přijde dosti se hodící k dokumentárnímu feelingu celého filmu. 5 a těším se na brzkou další projekci.