Californication (2007) (seriál)

Duchovny se do té role trefil naprosto skvěle. Většinu lidí možná odradí ta sexualita, vulgarita a perverznost, ale mě se to kurevsky líbí, takže za pět!

Death Note - Zápisník smrti (2006) (seriál)

Opravdu nevím co si o Death Note mám myslet, do 17 dílu to byla ukrutná jízda plná zvratů podkreslených vynikající hudbou, která dělala v tomhle případě opravdu hodně :)) Často jsem musel koukat s otevřenými ústy na Kira vs L, bohužel další díly nedokázaly udržet vysoko nastavenou laťku kvality a děj se stal tak trochu tuctovým, nemluvě o tom, že geniální postava L (ve smyslu námětu a provedení ne jeho myšlení) byla zabita (s čímž se dalo počítat) a byla nahrazena nesympatickým N což seriálu hodne ublížilo... Závěr seriálu přináší velké NIC, nechápu proč se neobjevil nějaký dovětek, který by ukazoval co se stalo se světem, protože ač Light aka Kira zemřel společnost prostě po jeho zásahu nemohla zůstat stejná... Po technické stránce je seriál na výtečné úrovni hudbu už sem zmiňoval ta je vážně vynikající ("Hey hey ningen sucker ah ningen ningen fucker, what's up people?") a animace je prvotřídní sice je hodně statická, ale vše je hodně detailní, v tomhle ohledu jsou dobré hlavně postavy, které vypadají vážně skvěle.,,, Do sedmnáctého dílu jasných 5 výš 3 až 4 a mírné zklamání...

Futurama: Benderova hra (2008) (video kompilace)

Párkrát jsem šel vážně do kolen, jak mě ty scény dostaly. Rád se vrátím do světa Futuramy za Benderem ještě několikrát :))... "You are my father!"

Nelítostný souboj (1995)

Vynikající detektivka a klasika žánru. Myslím, že superlativy nemá vůbec cenu psát (obzvlášť co se týce obsazení).

Česká RAPublika (2008)

Takové čtyři až slabší čtyři. Dokument je nevyvážený, některé scény nemají co nabídnout, jiné jsou naopak sice vtipné, ale do dokumentu příliš nezapadají. Naopak některé scény nabízejí několik úhlů pohledu na hip-hop (scéna s lingvistkou či s obyvateli Jungmannova rodiště). Určitě se dalo potenciálu využít více, ale i tak se myslím na české poměry zadařilo :)

Breakout (2007) odpad!

Hip hop mám rád, tohle ne.

RocknRolla (2008)

Richie rocks. Scéna začínající ukazováním si jizev a končící pózou "Suck my dick." Mě naprosto zničila. Klip jak má být.

Jak jsem poznal vaši matku (2005) (seriál)

Po čtvrté a páté sérii musím hodnocení snížit, protože už to prostě není co to bývalo.

Generation Kill (2008) (seriál)

Varování: Pokud očekáváte seriál nabušený akcí, kde hrdinní US Army boys kosí nepřítele po desítkách, tak na tohle rovnou zapomeňte. __ Generation Kill je tak trochu jiný seriál, je to minisérie o sedmi kouscích z nichž každý vám ukousne něco přes hodinu času a já vám garantuji, že ani jedna z těch šedesáti minut vám nepřijde jako pronuděná, pronuděná sice ve skutečnosti bude (protože aktéři na obrazovce se prostě nudí - chtějí bojovat ale nemají s kým protože to za ně vždy buďto udělá jiná jednotka nebo letectvo). A tak jednotka defacto jen projíždí rozbombardovaným Irákem a je svědkem toho pekla. Co se týče postav, tak se většinou setkáme s "buranskými" hochy z amerického venkova, z nichž každý má své vlastní problémy a cíle s kterými se v Iráku octnul. Na čem seriál stojí jsou dialogy, Ray a jeho neustálé komentáře (nemluvě o lásce ke country music), Brad se svými "vysokoškolskými" řečmi, buran Trombley nenávidějící psy, Mexikánec bojující na straně "bílého muže" atd... Perlou je pak závěrečný díl a jeho finálních cca 15 minut, kdy se uzávírá děj (The Man Comes Around od Johnnyho Cashe jako nádherný podklad, hudba jako celek ve filmu funguje skvěle ať už jako použitá či zpívaná samotnými vojáky - Teenage Dirtbag od Wheatus je v ten okamžik vážně něco neskutěného). Přátelé TOHLE je umění, pro mě ještě o chlup lepší než Band of Brothers.