Terč: Zabiják (2003)

Stárnoucí nájemný vrah dostává seznam několika jmen a jde do akce.. je to přece jeho práce. Během plnění "zakázky" se však rozhodne (zřejmě ovlivněn různými okolnostmi), že bude poslední oběť seznamu chránit. Ochranu se mu však nepodaří uskutečnit neboť "zákazník" má zakázku "zálohovanou". Rozhodne se tedy zjistit a potrestat toho, kdo si ho na tuto práci najal... Celým dějem filmu se jako červená nit táhne problém, se kterým se hlavní hrdina marně potýká - pokročilejší stádium alzheimerovy choroby... Prášky na potlačení příznaků docházejí a policie je stále blíž a blíž... To je zhruba děj tohoto slušně odvedeného díla. Několikrát během filmu se mi stalo, že vidím hrát hlavní roli Lino Venturu, cítím jeho gesta, styl... Jen ten český dabing mi opravdu hodně vadil.

Tajemná řeka (2003)

Slušně odvedená práce, hodna Clinta Eastwooda. Několik výhrad bych ale měl a některé pasáže bych úplně odstranil. A film by získal trochu dynamičtější nátěr. Ale i tak - je to jiné, a je to dobře udělané. V poslední třetině snímku jsem měl pořád pocit, že místo Seana Penna hraje Robert de Niro. Takže skvěle zahrál svoji temnou roli v tomto dramatu.

Bratrstvo bojovníků (2002)

Vždy, když narazím na snímek s tak rozdílným hodnocením, stává se takřka povinností si udělat čas a podívat se na něj. Tak tedy, ne každému bude vyhovovat film ze středověku, který není prošpikován akční řežbou, tajemstvím, kouzly nebo honosnou dekorací. Z mého pohledu se domnívám, že snímek by pod taktovkou jiného režiséra dopadl mnohem hůře a opravdu by tam byly naturalistické scény. Dovolím si podotknout, že naopak naturalistické ostří některý momentů bylo záměrně otupeno, což může působit poněkud nevěrohodně. I tak si myslím, že není chybou se na toto dílo podívat. Budete mít možnost sledovat, jak to za středověku mohlo být a že tehdejší doba, doba našich předků, nebyla vůbec jednoduchá. Režie skvělá. Hercům není opravdu co vytknout. Jen ten scénář jak jsem naznačil mohl být trochu věrohodnější a bližší tehdejší době. Nebýt toho scénáristického úletu v lese, kdy Arnaud sám jede vyřídit lupiče do jejich skrýše a oni se chovají jako turnajoví rytíři (ovšem bez dřevců), tak bych dal za 5. Dávám za 4.

Pondělky na slunci (2002)

Zřetelné i nově vznikající nitky vztahů mezi hlavními protagonisty, jejich rodinami a okolím na pozadí začínající chudoby. Chudoby, způsobené ztrátou zaměstnání, ztrátou jistoty, budoucnosti. Slušně scénáristicky i herecky zpracované téma. Jistá dávka napětí a jiskření a předtucha "něčeho" co by mělo a mohlo přijít a oživit není však dotažená alespoň do další úrovně. A o to zřejmě tvůrcúm šlo. Proto dávám za 4.

Superstar (2004)

Nechápu. Nechápu jak málo lidí tento film vidělo. Přiznám se, že v průběhu filmu jsem přemýšlel o tom, jestli se budu mít sílu na něj dokoukat do konce. Tak moc se mi nelíbil. Opravdu. Kladl jsem si otázku - jak někdo může natočit film o dvojníkovi? A ještě tak divně. V průběhu filmu se moje hodnocení pohybovalo tak na rozmezí mezi 1-2, no, spíše 1. Ale ten mocný finiš na konci mě doslova srazil do kolen. Fakt. Ten finiš byl tak mocný, že ještě po jeho skončení jsem utíral slzy... a... a... konečně jsem pochopil, PROČ takový film vznikl. Omlouvám se tímto tvůrcům za svoji skepsi z průběhu snímku. Když jsem na konci všechno spočítal tak spousta jedniček plus ta obrovská pětka na konci... no, vyšlo mi z toho za 4. Inu, trochu jsem přihlédl k těm jedničkám ;-)

Starlet (2012)

Už po několika minutách sledování jsem tušil, jakou asi dělá hrdinka filmu práci. To porno ten film... dle mého názoru znehodnotilo, protože to byl jinak zajímavý snímek. Z pocitu viny se nakonec vylouplo lidství. Ten konec něco vysvětlil, ale nastolil i nové otázky. > Hledám inspirace u emma53. Díky.

Dva týdny štěstí (1940)

Veselá taškařice o tom, kterak mladou, dosud nezkaženou dívčinu, sleduje smečka ohařů. Inu... láska opět zvítězila, nad falešnými city... ;)

K noze, Muchtare! (1964)

Viděl jsem to v šedesátých letech, kdy na to musela celá škola. Mě, jakožto 'tendenčně zmanipulovanému' mladistvému se to docela líbilo, protože psy jsem fakt měl rád. Vzduch tehdy už trošku jinak voněl a pražské jaro klepalo na dveře.

Iron Sky (2012)

Nehodnotím technickou stránku tohoto ojedinělého projektu. To, co mi ale rozhodně neuniklo bylo poselství, které je myslím nepřehlédnutelné - nenažranost lidské rasy.

Poslední přesun (1995)

Nebýt hudby, která dle mého názoru ke snímku absolutně neseděla to byl docela slušný, komorní snímek na tehdejší dobu. A herecké výkony pana Bartošky i Mrkvičky byly na úrovni. Jen ta hudba. Ač mám Lucii rád tak to mě tedy dostalo do kolen.