Lukoboss

okres Brno

homepage

<< předchozí 1 2 3 4 16 31 45 60
    • 11.10.2018  21:29

Začátek vypadal velice slibně, takovej ten styl ála Vlk z Wallstreet. Navíc vidět v něčem K. Spaceyho teď bude spíš vzácnost, takže to určitě body přidává. Horší je to ale s postupujícím příběhem, protože film padá a padá, stejně jako finanční křivka hlavních hrdinů. A navíc oba mladí hlavní hrdinové jsou si dost podobní, což je vždycky mínus. Ti se sice herecky snaží, nicméně stát vedle Spaceyho není žádná sranda, protože ten si celej film krade pro sebe. Stopáž je dostačující, být film delší, dopadl by ještě hůř.

• 11.10.2018  21:21

Jako vždy je potřeba brát tuhle akční pohádku s nadhledem, kterej si tato značka vydobyla, no a pak bude všechno v pořádku. Najdou se tam ujetý blbiny, nesmysly a vylomeniny, ale tomuhle filmu to prostě odpustíte. Navíc T. Cruise vypadá pořád dobře, spoustu kaskadérských šíleností si zase střihnul sám, takže nezbývá, než pokývat uznale hlavou. Toto jsou takový ty snímky, který prostě zaručí určitou dávku kvality i před tím, než to vůbec vidíte, takže se není čeho bát.

• 7.10.2018  20:43

Jednička byla v něčem lepší a nejdřív jsem si i myslel, že tím pádem tady půjdu s hodnocením níž. Nakonec to ale neudělám a důvodem je, že tam nebyl žádnej rušivej element, jakým byla v minulým díle postava E. Blunt. Režisér se sice změnil, ale když za kamery usedne někdo, kdo má za sebou takřka dokonalej thriller Suburra, nemůže to dopadnout špatně. Je to chladný, temný, tvrdý a špinavý, přesně jako prostředí na mexicko-amerických hranicích. Tam se nikdo s ničím nemaže, takže v tomhle ohledu je vše, jak má být. Casting zůstal podobnej, hlavní dvojice Brolin x Del Toro se sem nesmírně hodí... no uvidíme, kam to povede dál, protože konec filmu dává najevo, že nás čeká minimálně ještě jeden díl.

• 7.10.2018  20:29

Nutno podotknout, že Patryk Vega se toho opravdu nebojí, což už předvedl v dvoudílné gansta řezničině Pitbull. Tady se zaměřuje na dámský osazenstvo, který když chce, taky umí zatnout tipec. Chvílema je to fakt drsný a chladný, ženský dostanou občas nařezáno nepěkně, ale taková závěrečná scéna s kladivama je taky silný kafe. Poláci ukazujou, že v tomhle žánru umí rozhodně chodit, narozdíl od našich tvůrců, kteří prostě něco takovýho natočit neumí. Na tomhle poli se máme ještě co učit.

• 8.9.2018  20:58
    1 proti všem (TV pořad) (2018)

Blbý je, že je to všechno jenom o štěstí, žádný vědomosti, nic takovýho není potřeba. Jinak to zase taková hrůza není, i když teda nevím, proč tam vytáhli nějakou Angeé (jinak jménem Klára - asi chce být jenom zajímavá), protože je na ní poznat, že prostě není moderátorka. Díru do světa to určitě neudělá, měli jsme lepší soutěže.

• 3.9.2018  21:26
    Specialisté (TV seriál) (2017)

Jak může Nova vytvořit Kriminálku Anděl, která je podle mě slušná a nedívá se na to vůbec špatně, a vedle toho postavit tenhle hnůj, kde není dobře vůbec nic?! Především pak neherecký výkony, ty to zabíjí úplně nejvíc. Občas to fakt bolí, jaký je to utrpení.

• 3.9.2018  18:45

A přesně takhle to je s nastaveným aktuálním trendem Ameriky, potažmo Hollywoodu. GRL PWR vpřed za každou cenu, nehledě na to, jak kvalitní bude výsledek - jestli dobrej, nebo špatnej. A není to tím, že tam hrajou ženský (rozuměj opravdu kvalitní dámská sestava), proti tomu nic nemám, naopak. Problém je, že je to totálně bez duše, nemá to šmrnc a nadhled, taky vtip (ani jednou jsem se nezasmál) a chemii mezi postavama jsem naprosto postrádal. Absolutně se to nedá s G. Clooneym, B. Pittem a jejich partou srovnat. Dokonce si troufám říct, že toto je horší než ten nejslabší "chlapskej" díl. Je to tlačený na sílu, krom toho to vypadá jako jedna dlouhá reklama (od Cartiera, přes YouTube, eBay až po Subway). Tolik product placementu jsem ve filmu už dlouho neviděl. A snaha nacpat tam ještě hromadu celebrit na snobským večírku jasně říká, že tvůrci nutně potřebovali hromadu známých jmen do titulků, protože jinak by ten ohlas byl asi ještě menší. A teď mě taky napadá, že Danny v původní sérii nikdy žádnou sestru neměl (nebo se snad o ní ani nemluvilo), takže si to prostě někdo vycucal z prstu, protože teď je příhodná doba. Ne, takhle je to špatně! P.S.: A i tady musí být všechno vyvážený - hlavní dvojice bruneta a blondýna, zbytek Asiatka, černoška, Indka... aby náhodou nemohl někdo něco namítnout. P.P.S.: Nacpat tam dvě postavy z Dannyho parťáků je taky zbytečnost.

• 2.9.2018  10:35

Předchozí díl byl určitě lepší, tady hraje prim animace, ale tomu se v dnešní době snad nemůže nikdo ani divit. Příběhově je to slabší, občas si zaklepete na čelo nebo zakoulíte očima, protože jsou tam kraviny, a to je vlastně největším kamenem úrazu. Fyzika z předchozích dílů je pryč - dinosaurus byl vždycky velkej a silnej, tady jsou třeba schopní dva chlapi udržet takovou potvoru rukama na lanech nebo např. zavřít obrovskýho T-Rexe do klece a naložit ho na auto. AHA!??! A vrcholem všeho je pak závěr filmu, kdy ten nejzlejší dinouš dokonce vyleze na střechu baráku, následně chodí i po prosklené střeše a jako pohodička. Tak to jsem se chytal za hlavu no. Hororovej režisér tomu dává chvílema trochu jinej rozměr (hra se světlem / tmou), ale jinak obecně bych řekl, že se to až tak nepovedlo. Uvidíme, co nás čeká dál.

• 29.8.2018  21:01

Devadesátkový béčko, jakých existujou hromady. Ničím neoslní, ničím nepřekvapí, dokonce bych řekl, že i pobaví, protože chvílema se prostě musíte zasmát. Několik nesmyslů a blbostí se filmem mihne, ale tady se to dá čekat. Hlavnímu hrdinovi musíte fandit, i když chvílema dělá divný rozhodnutí... Televizní oddychovka pro vypnutej mozek.

• 29.8.2018  20:57

Na to, jaká je to událost v rámci boje s terorismem, je ten film neskutečně slabej. A hlavně taky nudnej, nedokáže nějak vít vtáhnout diváka do děje, přestože na začátku se tvůrci s ničím moc nepářou a rovnou dojde k přepadení letadla. Potom se to ale táhne, navíc je to proložený tou "taneční linkou", a to je naprosto zásádní chyba. Osobně mám k modernímu tanci/baletu kladnej vztah, ale sem to vůbec nepatří a je to znát. Když jde o něco tak vážnýho, nikoho tady to kolem vůbec nezajímá! A další věc... teroristi jsou zde ukázáni tak nějak kladně - nikoho nechcou zabít, na všem se chcou domluvit, s rukojmíma jednají úplně v pohodě a při závěrečné přestřelce ani jednou nevystřelí. No snad mně jich nemělo být líto?! R. Pike se sem podle mě nehodí, její vyvalenej výraz, kterej má zcela běžně, mně začínal vadit a celkově filmu chybí víc emocí. Bez emocí dojdeme až do konce závěrečné úspěšné přestřelky a bez emocí se taky dozvíme pár následujících informací. Konec.

• 26.8.2018  10:29
    Bring Me The Horizon: Mantra (hudební videoklip) (2018)

Klip jako takovej je v pohodě, je to celkem zajímavý video, slušný nápady, barevný filtry.. za mě v pořádku. Ovšem je to hudební klip, takže to souvisí i s tou hudbou. A to je pro mě kámen úrazu.. Že se kapely mění a vyvíjí, to beru, ale že obrátí o 180 stupňů a nejsou si ani trochu podobný.. tohle prostě nejsou BMTH. Ne pro mě. Ztratil se jim jejich vlastní rukopis. Odešel Jona a s ním i jejich styl.

• 24.8.2018  21:08
    Equalizer 2 (2018)

Není to sice tak dobrý jako jednička, ale pořád je to velice slušnej thriller, takovej trochu oldschoolovej, což je plus. Jedná se klasicky o formu odplaty, kterou je potřeba dotáhnout do konce. A musím říct, že mně vůbec nevadí, že D. Washington je zase o kousek starší, naopak vypadá a hraje dobře, o tom žádná. Ani mně nevadí, že je celkově takovej nepřemožitelnej, tady to prostě divák čeká a spokojeně si to užívá až do konce. Teda aspoň já jsem to tak měl. Prostě pohodička.

• 23.8.2018  19:48
    Upgrade (2018)

Celkem zajímavý sci-fi o pomstě, která se ale vymkne kontrole. Hlavní hrdina dostane do těla technologii, která ho (doslova) znovu postaví na nohy, no ovšem postupem času mu do života vstupuje víc a víc a charakter hlavního protagonisty se tak mění. Není to úplnej vodvaz, ale poměrně zábavný to je, navíc je tam určitá dávka humoru, takovýho mírnýho nadhledu, kterej tomu pomáhá, aby se snímek nebral až tak moc vážně. Za mě celkem slušná podíváná s neotřelým nápadem, resp. vyústěním.

• 23.8.2018  19:13
    El aviso (2018)

Velice zvláštní film o koloběhu života, kde ze začátku vůbec netušíte, o čem to může být. A už vůbec ne, že to bude zahalený do mystery hábitu. Někdo umře, někdo další se narodí, tak to prostě je. Všechno musí být v rovnováze, stejně jako "rovnice", která je propletená celým příběhem. Těžko se to vysvětluje, resp. hodnotí, abych nehodil nějakej ten spoiler, ale je zcela jasný, že je potřeba to vidět od začátku až do konce, aby to dalo rozum.

• 15.8.2018  20:29
    Mrakodrap (2018)

S Kamenem, ehm tedy The Rockem, nemám vůbec problém, je to takovej novodobej Arnie a to je v pořádku, proti tomu vůbec nic nemám. Stejně jako mně nevadí, když se někdo inspiruje jiným (kultovním) filmem - tady Skleněným peklem a Smrtonosnou pastí. Nicméně mě fakt sere, když je film tupej. Tady je totiž scénář tak neuvěřitelně hloupej, že to snad víc nejde, a to film naproto zabíjí. Tolik náhod, tolik klišé, tolik nesmyslů, to jsem dlouho neviděl. Už první věta v upoutávce je špatně: "Perla je nejvyšší a zároveň nejlépe zabezpečená budova na světě." A proto hned na začátku se naprosto jednoduše dostane speciální jednotka záporáků do "mozku" budovy a začne to tam všechno v pohodě ovládat. Nechybí chození po římsách a uklouznutí nohy, visení na konečkách prstů, výbuchy přesně ve chvíli, kdy se to nehodí. A vůbec, nová a nejlíp zabezpečená budouva, přitom se tam všechno téměř samo rozpadá. A vrchol je, když vlastně manželka hlavního hrdiny navlíkne policejní vestu (nechápu?!) a začne dirigovat, co mají vlastně dělat. Protože oni by to asi nevěděli. A pak nastane moment, kdy jsem nestačil zírat. Cca hodinu v kuse snad polovina budovy hoří. Manželka vezme do ruky ovládání, restartuje systém a za pár vteřin je oheň pryč!!! :D Neberte to jako spoiler, to je totiž vtip a ne malej. Čekal jsem víc, a to byla asi chyba. P.S.: Scéna se zrcadlama/monitorama je vyloženě povedená, to se musí nechat.

• 12.8.2018  15:31
    Bent (2018)

Thriller, kterej nemá vůbec štávu, nic moc se tam neděje, překvapení nenastane a na to, že to má jen hodinu a půl, se to hrozně táhne. V hlavní roli K. Urban se stále stejným zachmuřelým výrazem ála B. Del Toro (na kterýho pochopitelně nemá), ve vedlejší roli (aby to na plakátu vypadalo líp) se objeví A. Garcia a S. Vergara. Ani jeden z nich tam být nemusel, jejich role jsou nevýznamný, i když se tvůrci snaží tvářit, jako by nás nějakej ten rádoby zvrat měl překvapit. Ne, to se nestalo. A o závěrečné scéně s romantickou skladbou radši ani nemluvím...

• 11.8.2018  11:14
    Boj o patent (2008)

Tenhle film je především až moc dlouhej, zbytečně se natahuje zejména první půlka, kde se v podstatě nic moc neděje, jenom se seznamujeme s problémem. Každopádně zápletka je úplně jednoduchá, hlavní hrdina je vyobrazenej jako vědátorskej jeliman (možná takovej byl i ve skutečnosti, nevím, ale nepůsobí to úplně dobře). Lepší je potom druhá půlka, kde už se pomalu dostáváme k soudu a k řešení situace, i když i tam to má určitý rezervy, přišlo mně, že tam nezazní zásadní věci z celýho konfliktu. Jinak jsem toto neznal, nevěděl jsem, že se něco takovýho stalo, ovšem na druhou stranu se to děje běžně, jak v tom neumíte chodit, vždycky vás někdo ojebe. Bohužel...

• 6.8.2018  21:35
    Calibre (2018)

Do poloviny mrazivej thriller ze správně škaredýho a pochmurnýho prostředí - pěknej severskej styl. Ovšem po cca 45 minutách se to začne celý nějak kazit, postavy se chovají úplně divně (jak hlavní dvojice, tak i místní vidláci). Z místních se stávají výborní vyšetřovatelé, kterým je hned všechno jasný, naopak ti dva pitomci od jisté chvíle začínají dělat všechno pro to, aby se sami prozradili. A čím víc se to blíží k závěru, tím je to hloupější, trochu to vypadá, že si s tím pak tvůrci nevěděli rady. A to je teda škoda.

• 6.8.2018  18:35

Po dlouhých 14 letech přichází pokračování téhle superrodinky. Je to už tak dávno, že mně možná některý asociace unikaly, ale zase je to film pro děti (rodinu), takže nelze očekávat nějaký složitosti. Naopak, je to přímočarý, žádný moc velký zvraty nebo překvapení nepřichází a hlavně - je to neskutečně dlouhý. Stopáž se mně zdála přehnaná už před shlídnutím, po něm to pak bylo ještě horší. Když z kina v průběhu odchází rodiče s dětma na záchod, takže vlastně kus filmu nevidí, není to dobře. A nebylo jich málo. Klidně bych 20-30 minut ubral, především pak ze začátku, kterej se hrozně táhnul. Vtipný scény se najdou, ale není jich moc, jednička mně přišla v tomhle ohledu lepší. A i to je důvod, proč dávám jenom dvě, odvařenej jsem z toho nebyl. P.S.: Ano, v rámci dnešních trendů "GRLPWR" je jasně nastolená situace - maminka jde do práce, zatímco tatínek zůstane doma s dětma, aby vyšlo najevo, že to ženský doma nemají vůbec jednoduchý.

• 29.7.2018  14:06
    The Expanse (TV seriál) (2015)

Obvykle sci-fi moc neprožívám, není to úplně žánr pro mě, nicméně tady došlo k milýmu překvápku. Zkusil jsem to, začal se dívat a celkem mě to chytlo. Možná proto, že je to v podstatě taková vesmírná kriminálka, dalo by se říct, postavy jsou vcelku zajímavě napsaný a je tam rozjetých hned několik příběhových linek. Je vidět, že si tvůrci dali záležet, postupně se první série propojuje, až vám to dá v závěru celý smysl. Uvidíme, jak to bude pokračovat, ale za mě zatím pohodička. EDIT 2.8.2018 Po druhé sérii přichází zklamání. Pro mě nejlíp napsaná postava v seriálu skončila (dokonce bych řekl, že dost laciným a nepochopitelným sebeobětováním), naopak do popředí se dostává novopečenej kapitán Holden, kterej mně začíná lézt na nervy. Je to škoda, příběh přestává být zajímavým a uvidíme, kam to budou tvůrci směřovat. Zatím hvězdu ubírám. EDIT 9.9.2018 Z mýho pohledu to má klesající tendenci, zápletka se snaží být veliká, ale úplně to tak není, resp. mě to teda nevzalo. Uvidíme, co bude dál, ale nemám případně problém jít s hodnocením ještě níž.

• 23.7.2018  21:40
    How It Ends (2018)

Netflix je seriálovej a je to poznat... kdyby to mělo o hodinu míň a byl to pilot k nějakýmu postapo seriálu, bylo by to naprosto v pohodě a těšil bych se na další díly. Jenže ono to tak není. Má to skoro dvě hodiny a zdá se to neuvěřitelně rozvleklý. Nic moc se tam neděje, hodně se tam mluví o ničem, akce je poměrně očekávaná a ten konec - no nevím. Navíc se dějou náhody - jedou neuvěřitelně dlouho směr Seattle a po cestě narazí na vesnici, kde byl hlavní hrdina kdysi na návštěvě, pak najednou narazí na dům jeho otce, no úplná náhoda. Netflix se snaží, ale chce to ještě zabrat.

• 23.7.2018  17:55

Je to takový pořád dokola, sice se změní prostředí, ale ve principielně je to stále ta stejná šablona. Zbytek komentáře, viz koment k jedničce.

• 23.7.2018  17:53

Nejlepší díl trilogie, výborně provázaný s prvním dílem (vidíme v průběhu scény z jedničky, tentokrát natočený z jiné perspektivy, z jinýho pohledu), všechno do sebe hezky zapadá. Plus spousta zajímavých odkazů mimo film. Zbytek komentáře, viz koment k jedničce.

• 23.7.2018  17:51

Zase tak moc mě to nechytlo a stejně tak nemůžu říct, že by mě to nebavilo. Je to taková oldschoolová sci-fi pohádka s plnou různých filmových klišé (auto nemůže nastartovat, když je potřeba; hlavní hrdina hrozně spěchá a o minutu později se zastaví a čumí - najednou asi nespěchá.. atd.). A tenhle princip se vlastně opakuje v celé trilogii. Možná kdybych to viděl jako děcko, dostaví se pocit nostalgie a hodnocení dopadne jinak. Ale tak to nebylo...

• 16.7.2018  21:47

Tak si to shrneme: Arnold už tady nehraje a dělá dobře. Zato Sly do toho šel a udělal chybu, navíc se tam objeví jen párkrát. D. Bautista je tam naprosto zbytečnej, urval si pro sebe snad jen tři scény. A proč má potřebu se "podílet" na něčem takovým 50 Cent, to už vůbec netuším. Ti ostatní včetně hlavního "Xiaomi" hrdiny jsou nemastní neslaní, záporák nudnej a vězení nezajímavý. Efekty působí zastarale a o nějakým příběhu tady mluvit nelze. Po relativně slušným béčku v podobě jedničky přijít s něčím takovým, navíc až po pěti letech, to je na facku. A nejhorší je, že nás konec připravuje na další díl. Uff! Jak řekl Stallone na konci: "I´m sick of this shit!" Musím souhlasit.

• 15.7.2018  10:32
    Altered Carbon (TV seriál) (2018)

Moje hodnocení možná nebude úplně relevantní, nicméně už v průběhu první série jsem se začal nudit a na seriál se tak přestal dívat. Možná jsem se unáhlil, třeba kdybych sérii dokoukal, mohlo mě to chytnout. Každopádně pozdě bycha honiti, nezaujalo mě to, a to je pro mě dost zásadní věc. Nedá se nic dělat, asi to není můj šálek kávy, protože jak je vidět na zdejším hodnocení, procenta to nemá vůbec špatný. Navíc mám J. Kinnamana zafixovanýho jako mladýho ambiciózního politika z House of Cards. :D

• 14.7.2018  21:08
    Beirut (2018)

Špionážní thrillery mám vcelku rád, líbí se mně ty zákulisní boje, tajný akce atd. Tady je dokonce velice dobrej casting, což filmu určitě přidává, nicméně zápletka a příběh v tomto snímku není kdo ví jaká. Hlavní hrdina samozřejmě musí být alkoholik, to by jinak nešlo, a má se pokusit zachránit jednoho chlapa. Problém je ovšem ten, že jsem si nevytvořil nějakej vážnější vztah k postavám, takže mně to bylo úplně ukradený, kdyby toho zajatce sejmuli, ani bych nemrknul. A pokud film neumí vyvolat emoce, není zrovna dvakrát dobrej.

• 14.7.2018  15:10

Ona by to byla celkem slušná a povedená gangsterka, kdyby se nekladl důraz na romantiku. Obecně asi nevadí, že tam taková linka je, nicméně tady je toho tolik, že to tu drsnou atmosféru prostě kazí. Stejně tak se zase potvrzuje, že B. Affleck je lepší režisér než herec, jeho nulová mimika ve tváři se tradičně proplítá celým filmem od začátku do konce. On je takovej vždycky a jinej nebude, takže se vlastně ani není čemu divit.

• 9.7.2018  18:57
    Extortion (2017)

Ze začátku to působí dobře, zápletka není nijak hloupá a navíc B. Abdi se na tyto role dokonale hodí, přestože je vazba asi jako násada na smeták, umí zahrát tak, že z něj jde strach. Horší to pak už ale je s tím, co se stane v druhé polovině filmu. Tam přijde tolik různých náhod a zvratů, že si divák připadá jako na tenise, vrcholem všeho pak je, když hlavní hrdina v rychlosti a spěchu nastoupí do úplně náhodnýho autobusu a v tomhle busu čirou náhodou sedí ten týpek, kterýho on hledá snad několik dní. To bylo moc a taky je to jeden z důvodů, proč jdu jen na dvě hvězdy. Nicméně potěší role D. Glovera, dědoušek už nám trochu zestárl, ale nepříjemnýho vyšetřovatele hraje dobře. Otevřenej konec nám pak neodpoví na několik otázek, ale to už bych asi chtěl hodně.

• 9.7.2018  18:50
    Imperium (2016)

D. Radcliffe jako tajnej agent FBI, kterej infiltruje neonacistickou buňku, působí sice trochu komicky (on prostě pořád vypadá jak malý děcko, nedá se nic dělat), nicméně snahu mu nemůžeme upřít. Zbytek castingu se naopak povedl, protože některý z nich potkat v civilu, stejně bych měl asi obavy. :D Ale jinak je to vcelku průměrná kriminálka, kde se nestane nic extra zajímavýho, jinýho, převratnýho - taková ta klasika, kdy nováčkovi nikdo moc nevěří, hlavní nadřízenej je proti všemu, ale nakonec stejně uzná, že ten postup ve vyšetřování vlastně zase tak špatnej nebyl. Trochu to teda zabíjí ten konec, kde jsem furt čekal, že se ještě něco stane, ale to se nedá nic dělat.

<< předchozí 1 2 3 4 16 31 45 60