Lukoboss

okres Brno

homepage

<< předchozí 1 2 3 4 16 31 46 61
    • 16.12.2018  20:36

Ten film si zaslouží jiný a lepší zpracování. Tady je dobrej námět (i když inspirace z Johna Wicka přímo volá), líbí se mně i interiéry ála podvodní svět Rapture ze hry Bioshock, to všechno přikládám k dobru. J. Foster mně sem moc nesedí, i když vlastně vyčnívá nejvíc ze všech. Naopak výškově vyčnívající D. Bautista nemá tolik prostoru, kolik by tady bylo nejspíš potřeba. Víc se mluví, než se děje nějaká větší akce, a to si snímek toho typu nezaslouží. No a např. role J. Goldbluma je úplně zbytečná - na těch pár chvil se tam mohl objevit kdokoliv, ale na plakátu by to asi nevypadalo tak dobře. Ta třetí hvězda je s hodně přivřenýma očima.

• 16.12.2018  20:28

Tenhle typ filmu mám vyloženě rád - nízkorozpočťák o pár lidech (v tomto případě můžeme dokonce říct, že o jednom člověku, kterýho vidíme), kde se atmosféra buduje napsaným dialogem. Jasný, známe tenhle koncept z jiných filmů, přesto je tento seversky zachmuřenej snímek taky zajímavej. Sice je fakt, že na začátku jsem si říkal, že hlavní postava na lince se nechová zrovna profesionálně. Postupem času se ale dozvíme, co za jeho psychologickým rozpoložením stojí, a samozřejmě především rozkryjeme hlavní příběh, kterej nám po hodině nabídne zajímavej zvrat. Faktem je, že závěr samotnej byl na můj vkus až moc useklej, ale asi to byl záměr - šlo ve filmu přece jenom o ten hovor, nic jinýho.

• 16.12.2018  11:00
    Searching (2018)

Přestože některý scény můžou působit trochu přehnaně (nebo možná hloupě), co se vyšetřování a otcova hledání týče, pořád to byla slušná podívaná. Líbil se mně způsob zpracování, kdy v podstatě celej film vidíme zkrze monitory a obrazovky, navštívíme hned několik sociálních sítí a ještě víc webovek při hledání ztracené dcery. Je to taky dobrá ukázka toho, co děti nahrávají a prezentujou online, a jejich rodiče o tom nemají ani páru. Jo, doba je taková, nedá se nic dělat. Závěrečný rozuzlení je poměrně překvapivý, musím se přiznat, že tato varianta mě nenapadla. Tím líp.

• 16.12.2018  10:50

Těch žánrových škatulek se tady otevřelo tolik, že by ani jeden nevěřil, co všechno se dá do jednoho filmu nacpat. Komedie (o tu se stará především A. Kendrick, které tyto role prostě sedí), thriller (na to tady máme "chlapsky" tvrdou B. Lively, krimi (celkovej příběh je jedno velký vyšetřování) a ještě pár dalších. No, nemůžu říct, že bych se vůbec nebavil, ale jak se říká, míň je víc. Tady se to všechno tak střídalo a míchalo (rozhodně víc než jednoduchý Martini), až to bylo na škodu, nejvíc je to pak vidět v závěru, kde se tvůrci pokusí udělat několik zvratů. A vůbec, klidně bych to i o trochu zkrátil, ke konci už film ztrácí dech.

• 15.12.2018  19:37

Na původní film se stejným (anglickým, oficiálním) názvem to samozřejmě nemá, ale i tak je to celkem sranda. Především tady exceluje E. Derbez, kterej rozmazlenýho pracháče hraje výborně. Musím se přiznat, že bez něj bych klidně ubral hvězdu ještě. Některý vtipy pak přechází do určité trapnosti a hlouposti, což je bohužel u většiny dnešních komedií trend. Ale dívat se na to dá, není to utrpení.

• 15.12.2018  19:04
    Přes palubu (1987)

Vcelku zábavná rodinná komedie, která slouží jako taková pohodová oddechovka. Chemie mezi dvojicí funguje, vtípky celkem taky, není potřeba nad ničím moc přemýšlet a prostě se jen dívat. Děcka jsou taky dobře vybraný, takoví správní zlobiví smraďoši, takže ani tady není prostor na nudu. Za mě nadprůměrná pohodička.

• 11.12.2018  21:08

Velká tvrďárna, která je dobře zahraná a dobře natočená. Je to trochu takovej hranej dokument, kde zcela jasně exceluje D. Švehlík - postupem času herecky roste a mám ho ve filmech / seriálech čím dál radši. Styl vyprávění je zajímavej, nenudí, v podstatě tam nenastal žádnej prázdnej moment, rozhodně mě to nenutilo podívat se např. na hodinky. Můžeme polemizovat o některých scénách, jestli nebyly přehnaný, popř. že hlavní postava kalí opravdu prasácky, nicméně chápu záměr zajít tady trochu do extrému a ukázat problematiku velice nepříjemně. Za mě veliká spokojenost, zvažuju opakovaný podívání.

• 6.12.2018  18:41
    Wheelman (2017)

Film Locke to nepřekoná, stejně jako zábavovku Baby Driver, přesto si to zaslouží místo na slunci. F. Grillo překvapil, protože tenhle nízkorozpočťák o pár lidech a kamerou v autě, dokáže bez problému táhnout sám. Trochu horší je to s příběhem, dost rychle se dostaneme do dění, telefony zvoní, každej něco chce, dcera je nasraná a (ex)manželka ještě víc. Místama se divák může trochu ztrácet, co kdo chce, kdo je ten zlej a kdo oukej, ale akce nechybí a divák se tak nestačí moc nudit. Pravdou je, že konec mně přišel takovej trochu lacinej, neutrální a ne moc zajímavej, ale i tak se jedná o slušnou jednohubku, kde 82 minut je naprosto dostačujících.

• 6.12.2018  18:36
    Rédl (TV seriál) (2018)

Jak je vidět, česká filmová tvorba se zase o kousek posunula dál. Nejen tematicky, ale taky zpracováním. Tentokrát nehledejte žádný komediální prvky, jedná se o ponurej a hnusnej thriller, jak to má být. Doba to byla šílená, takže atmosféra sedí na výbornou. Stejně tak casting se povedl - O. Sokol ukazuje, že umí hrát slušně (teď narážím na jeho pitvoření v naprosto debilní "Tváři"), oba záporáci jsou hovada "jaksepatří", stejně jako starej bývalej voják, kterej je slizkej, až by se had vedle něho styděl. Je fakt, že díly přes hodinu jsou možná moc, dalo by se ubrat a tím přidat tempo, stejně jako některý scény jsou na přivření oka, nicméně pořád je vidět kvalitní práce. Jsem rád, že se J. Hřebejk vymanil ze všech těch Pelíšků a Pupend, který mám sice v oblibě, ale už to stačilo.

• 18.11.2018  10:58
    Bajo la Rosa (2017)

Španělé umí točit nepříjemný filmy a toto psychologický drama k tomu vybízí. Trochu by se dala hledat spojitost s filmem Funny Games USA. Přesto si troufám tvrdit, že to nebylo úplně dotažený do konce, resp. dalo se z toho vymáčknout trochu víc. K rodině napochoduje zachmuřenej týpek, chce slyšet tajemství, nakonec se ukáže, že nějaký "tajnosti" má každej člen rodiny. Když film končí a my už víme, že vrahem je zahradník, položil jsem si otázku, co tu postavu k tomu jednání vedlo, proč to vlastně udělala? Prostě asi jen tak z plezíru. Něco mně na tom chybělo, možná výraznější postavy, ani nevím, nedokážu to říct. Takže lehkej nadprůměr a vracet bych se k tomu ani nemusel.

• 13.11.2018  20:35
    Ano, šéfová! (TV pořad) (2018)

Tímto děkuji Zdendovi za deset let zábavy a hlavně kvalitní práci v tomto žánru / pořadu, protože to byla zábava a zároveň to bylo poučný. Jak pro hosta, tak i pro majitele restaurací (aspoň pro některý teda). Toto je bohužel hnůj, kterej se snaží těžit ze stejné značky, ovšem nedosahuje toho ani vzdáleně. Toto je fakt děs, nedá se na to dívat!

• 10.11.2018  19:57

Hlavní devízou tohoto snímku je fakt, že nemáme žádný informace o ničem, co se tam děje. Sice je pravda, že první třetinu jsem jenom zíral a nechápal, ale postupem času to gradovalo až do finále, kde se konečně dozvíme jádro pudla. Zajímavý ale je, že se tvůrcům podařilo nastolit natolik nepříjemnou atmosféru, že se divák cítí při sledování v jakýmsi sevření, který trvá až do konce. Ani to vlastně moc nedokážu popsat, nicméně mám pocit, že toto byl záměr, takže smekám. A jak tady někteří píšou, hlavní hrdina je fakt hodně nesympatickej, pokud ale skousnete tohle, je to celkem zajímavá podívaná se severskou ponurostí.

• 5.11.2018  17:13
    22. míle (2018)

Vlastně se mně na tom všem nejvíc líbí M. Wahlberg, protože tady hraje pořádnýho vysírače. Stojína pomezí klaďase i záporáka, což se mu ve filmech moc často nestává, tady má tu roli docela zajímavou a celkem si ji užívá. Potěší i role J. Malkoviche, která je spíš menší a ne úplně důležitá. Příběh, zápletka a závěrečný rozuzlení už pak není nic moc, takže i to hodnocení je nižší. Akce je slušná, ovšem v kombinaci s narací prostě nevyhrává, takže dvě hvězdy jsou maximum, který z toho vymáčknu.

• 26.10.2018  19:12
    Venom (2018)

Komiksovky moc nemusím a ani je moc nesleduju, spíš jsem se na to díval kvůli T. Hardym, kterej patří mezi moje oblíbence. Rozjezd filmu mně přišel celkem pomalej, měl jsem pocit, že už by se tam mělo něco dít, ale nejspíš to všechno bylo důležitý pro obeznámení s příběhem, postavama atd. Jakmile přijde na řadu akce, je to nářez, efekty jsou samozřejmě na maximu a pořádně to bliká, což se u těchto snímků očekává. Má to i hluchý místa nebo nějakou tu blbůstku, bez toho by se to snad ani neobešlo, takže je ve výsledku hodnocení tak nějak průměrný. Je škoda, že se tvůrci báli jít s věkovým ratingem nahoru, protože pak by i to hodnocení možná mohlo být vyšší. Venom je správnej hnusák, takže si by nějakej ten cákanec krve zasloužil.

• 26.10.2018  19:04

Může to být u nezkušeností paní režisérky / scénáristky, ale po celkem slušným úvodu to upadne do jakési letargie a nehne se to dál, co hůř, přestane to být sranda. M. Kunis se snaží, resp. hraje naprosto přirozeně, zatímco její parťačka K. McKinnon je přímo tragická, nevtipná, trapná a přehrávající. Chvílema přitlačit na pilu je potřeba, ale tlačit tak, až ten stroj zavaříte, to se nevyplatí. Takže vlastně jediným světlým momentem je velice slušná akce, která ale časem z filmu vyprchává, a potom odkazy na ČR včetně několika scén z Prahy. Toť vše, nic víc, nic míň.

• 24.10.2018  20:19

Jak tady víc lidí píše, je tenhle film ve výsledku neuvěřitelně rasistickej a navíc ještě víc hloupej než předchozí díly. A i tam bylo potřeba hodně přivírat oči. V podstatě všechny hlavní postavy jsou černoši (od pomatenýho psychicky narušenýho týpka, kterej jako první v rámci Očisty zabije, až po hlavu drogovýho kartelu, kterej rozhodně postavit veškerýmu zlu se slovy "Don´t fuck with my neighbourhood"!). A jak blbě to zní, tak to i blbý je. Samozřejmě tím, kdo to vymyslel, je běloch, kterej chce "snížit stavy v chudých čtvrtích (myšleno černošských)). Ani si nevybavuju jedinou opravdu doprovou nebo zapamatování hodnou scénu. Tenhle díl je naprosto zbytečnej a vynaložených peněz na toto je fakt škoda.

• 22.10.2018  22:32
    Poklad z půdy (TV pořad) (2018)

Jelikož nemám rád ani všechny ty americký Války skladů a tomu podobný, bylo dost pravděpodobný, že tohle u mě taky nebude mít úspěch. A měl jsem pravdu. Bohužel, nebo bohudík - to už nechám na každým. Mně přijde hrozný, že se k něčemu takovýmu upsal např. J. Rosák, kterýho mám jinak oblíbenýho z legendárního Riskuj!. No a tak ty přijde nějakej nýmand se "super" zbožím a partičká rádoby odborníků se pře, kdo že dá víc peněz. A vrcholem všeho je, když pak z kapsy vytáhnou tisícovky, aby toho chudáka vyplatili se slovy: "Hlavně si to přepočítejte!". To, aby bylo asi opravdu "vidět", že tam jde o tvrdý háky. Je to hrůza a osobně doufám, že tento pořad nebude mít dlouhýho trvání.

• 21.10.2018  11:02

Připadá mně to jako snaha natočit něco mezi Trierem a Refnem, ovšem tito pánové mají opratě pevně ve svých rukou, zatímco tady to nebylo stoprocentní. Hodně se tady o tom píše, ta první hodina se fakt táhne, měl jsem pocit, že je to naprosto nekonečný. Navíc je to celý protkaný různýma barevnýma filtrama, detailama, neobvyklýma záběrama a pak samozřejmě (a to hlavně v závěrečné části filmu) poměrně drsnou krvavou řežbou. A ono by to všechno bylo v pořádku, kdyby to natočil někdo zkušenější. Je to teprve druhej film tohoto režiséra, takže třeba se to ještě nějak ustálí.

• 11.10.2018  21:29

Začátek vypadal velice slibně, takovej ten styl ála Vlk z Wallstreet. Navíc vidět v něčem K. Spaceyho teď bude spíš vzácnost, takže to určitě body přidává. Horší je to ale s postupujícím příběhem, protože film padá a padá, stejně jako finanční křivka hlavních hrdinů. A navíc oba mladí hlavní hrdinové jsou si dost podobní, což je vždycky mínus. Ti se sice herecky snaží, nicméně stát vedle Spaceyho není žádná sranda, protože ten si celej film krade pro sebe. Stopáž je dostačující, být film delší, dopadl by ještě hůř.

• 11.10.2018  21:21

Jako vždy je potřeba brát tuhle akční pohádku s nadhledem, kterej si tato značka vydobyla, no a pak bude všechno v pořádku. Najdou se tam ujetý blbiny, nesmysly a vylomeniny, ale tomuhle filmu to prostě odpustíte. Navíc T. Cruise vypadá pořád dobře, spoustu kaskadérských šíleností si zase střihnul sám, takže nezbývá, než pokývat uznale hlavou. Toto jsou takový ty snímky, který prostě zaručí určitou dávku kvality i před tím, než to vůbec vidíte, takže se není čeho bát.

• 7.10.2018  20:43

Jednička byla v něčem lepší a nejdřív jsem si i myslel, že tím pádem tady půjdu s hodnocením níž. Nakonec to ale neudělám a důvodem je, že tam nebyl žádnej rušivej element, jakým byla v minulým díle postava E. Blunt. Režisér se sice změnil, ale když za kamery usedne někdo, kdo má za sebou takřka dokonalej thriller Suburra, nemůže to dopadnout špatně. Je to chladný, temný, tvrdý a špinavý, přesně jako prostředí na mexicko-amerických hranicích. Tam se nikdo s ničím nemaže, takže v tomhle ohledu je vše, jak má být. Casting zůstal podobnej, hlavní dvojice Brolin x Del Toro se sem nesmírně hodí... no uvidíme, kam to povede dál, protože konec filmu dává najevo, že nás čeká minimálně ještě jeden díl.

• 7.10.2018  20:29

Nutno podotknout, že Patryk Vega se toho opravdu nebojí, což už předvedl v dvoudílné gansta řezničině Pitbull. Tady se zaměřuje na dámský osazenstvo, který když chce, taky umí zatnout tipec. Chvílema je to fakt drsný a chladný, ženský dostanou občas nařezáno nepěkně, ale taková závěrečná scéna s kladivama je taky silný kafe. Poláci ukazujou, že v tomhle žánru umí rozhodně chodit, narozdíl od našich tvůrců, kteří prostě něco takovýho natočit neumí. Na tomhle poli se máme ještě co učit.

• 8.9.2018  20:58
    1 proti všem (TV pořad) (2018)

Blbý je, že je to všechno jenom o štěstí, žádný vědomosti, nic takovýho není potřeba. Jinak to zase taková hrůza není, i když teda nevím, proč tam vytáhli nějakou Angeé (jinak jménem Klára - asi chce být jenom zajímavá), protože je na ní poznat, že prostě není moderátorka. Díru do světa to určitě neudělá, měli jsme lepší soutěže.

• 3.9.2018  21:26
    Specialisté (TV seriál) (2017)

Jak může Nova vytvořit Kriminálku Anděl, která je podle mě slušná a nedívá se na to vůbec špatně, a vedle toho postavit tenhle hnůj, kde není dobře vůbec nic?! Především pak neherecký výkony, ty to zabíjí úplně nejvíc. Občas to fakt bolí, jaký je to utrpení.

• 3.9.2018  18:45

A přesně takhle to je s nastaveným aktuálním trendem Ameriky, potažmo Hollywoodu. GRL PWR vpřed za každou cenu, nehledě na to, jak kvalitní bude výsledek - jestli dobrej, nebo špatnej. A není to tím, že tam hrajou ženský (rozuměj opravdu kvalitní dámská sestava), proti tomu nic nemám, naopak. Problém je, že je to totálně bez duše, nemá to šmrnc a nadhled, taky vtip (ani jednou jsem se nezasmál) a chemii mezi postavama jsem naprosto postrádal. Absolutně se to nedá s G. Clooneym, B. Pittem a jejich partou srovnat. Dokonce si troufám říct, že toto je horší než ten nejslabší "chlapskej" díl. Je to tlačený na sílu, krom toho to vypadá jako jedna dlouhá reklama (od Cartiera, přes YouTube, eBay až po Subway). Tolik product placementu jsem ve filmu už dlouho neviděl. A snaha nacpat tam ještě hromadu celebrit na snobským večírku jasně říká, že tvůrci nutně potřebovali hromadu známých jmen do titulků, protože jinak by ten ohlas byl asi ještě menší. A teď mě taky napadá, že Danny v původní sérii nikdy žádnou sestru neměl (nebo se snad o ní ani nemluvilo), takže si to prostě někdo vycucal z prstu, protože teď je příhodná doba. Ne, takhle je to špatně! P.S.: A i tady musí být všechno vyvážený - hlavní dvojice bruneta a blondýna, zbytek Asiatka, černoška, Indka... aby náhodou nemohl někdo něco namítnout. P.P.S.: Nacpat tam dvě postavy z Dannyho parťáků je taky zbytečnost.

• 2.9.2018  10:35

Předchozí díl byl určitě lepší, tady hraje prim animace, ale tomu se v dnešní době snad nemůže nikdo ani divit. Příběhově je to slabší, občas si zaklepete na čelo nebo zakoulíte očima, protože jsou tam kraviny, a to je vlastně největším kamenem úrazu. Fyzika z předchozích dílů je pryč - dinosaurus byl vždycky velkej a silnej, tady jsou třeba schopní dva chlapi udržet takovou potvoru rukama na lanech nebo např. zavřít obrovskýho T-Rexe do klece a naložit ho na auto. AHA!??! A vrcholem všeho je pak závěr filmu, kdy ten nejzlejší dinouš dokonce vyleze na střechu baráku, následně chodí i po prosklené střeše a jako pohodička. Tak to jsem se chytal za hlavu no. Hororovej režisér tomu dává chvílema trochu jinej rozměr (hra se světlem / tmou), ale jinak obecně bych řekl, že se to až tak nepovedlo. Uvidíme, co nás čeká dál.

• 29.8.2018  21:01

Devadesátkový béčko, jakých existujou hromady. Ničím neoslní, ničím nepřekvapí, dokonce bych řekl, že i pobaví, protože chvílema se prostě musíte zasmát. Několik nesmyslů a blbostí se filmem mihne, ale tady se to dá čekat. Hlavnímu hrdinovi musíte fandit, i když chvílema dělá divný rozhodnutí... Televizní oddychovka pro vypnutej mozek.

• 29.8.2018  20:57

Na to, jaká je to událost v rámci boje s terorismem, je ten film neskutečně slabej. A hlavně taky nudnej, nedokáže nějak vít vtáhnout diváka do děje, přestože na začátku se tvůrci s ničím moc nepářou a rovnou dojde k přepadení letadla. Potom se to ale táhne, navíc je to proložený tou "taneční linkou", a to je naprosto zásádní chyba. Osobně mám k modernímu tanci/baletu kladnej vztah, ale sem to vůbec nepatří a je to znát. Když jde o něco tak vážnýho, nikoho tady to kolem vůbec nezajímá! A další věc... teroristi jsou zde ukázáni tak nějak kladně - nikoho nechcou zabít, na všem se chcou domluvit, s rukojmíma jednají úplně v pohodě a při závěrečné přestřelce ani jednou nevystřelí. No snad mně jich nemělo být líto?! R. Pike se sem podle mě nehodí, její vyvalenej výraz, kterej má zcela běžně, mně začínal vadit a celkově filmu chybí víc emocí. Bez emocí dojdeme až do konce závěrečné úspěšné přestřelky a bez emocí se taky dozvíme pár následujících informací. Konec.

• 26.8.2018  10:29
    Bring Me The Horizon: Mantra (hudební videoklip) (2018)

Klip jako takovej je v pohodě, je to celkem zajímavý video, slušný nápady, barevný filtry.. za mě v pořádku. Ovšem je to hudební klip, takže to souvisí i s tou hudbou. A to je pro mě kámen úrazu.. Že se kapely mění a vyvíjí, to beru, ale že obrátí o 180 stupňů a nejsou si ani trochu podobný.. tohle prostě nejsou BMTH. Ne pro mě. Ztratil se jim jejich vlastní rukopis. Odešel Jona a s ním i jejich styl.

• 24.8.2018  21:08
    Equalizer 2 (2018)

Není to sice tak dobrý jako jednička, ale pořád je to velice slušnej thriller, takovej trochu oldschoolovej, což je plus. Jedná se klasicky o formu odplaty, kterou je potřeba dotáhnout do konce. A musím říct, že mně vůbec nevadí, že D. Washington je zase o kousek starší, naopak vypadá a hraje dobře, o tom žádná. Ani mně nevadí, že je celkově takovej nepřemožitelnej, tady to prostě divák čeká a spokojeně si to užívá až do konce. Teda aspoň já jsem to tak měl. Prostě pohodička.

<< předchozí 1 2 3 4 16 31 46 61