Lukoboss

okres Brno

homepage

<< předchozí 1 2 3 4 17 34 50 66
    • 24.5.2020  19:41

Tohle je taková klasická Wahlbergovina - sedí mu to, myslím, že se u toho dobře vyblbnul, dost se tam i hláškuje a škatulka "mysteriózní" by měla být vyměněná za "komedii". Jenže už jsme to všechno někde viděli, hlavní hrdina je odpadlík, bývalej policajt, kterej jako jedinej byl ten hodnej a spravedlivej, zatímco ti ostatní jsou zkorumpovaní, falešní a jedou ruku v ruce s nějakým tím gangem. Akce je slušná, bitky mají říz, ale furt je to průměr. A hlavně, koho proboha napadlo tam dát tak otřesnou blondýnu, která mě srala v každým záběru jak svým vzhledem, tak nesnesitelným hlasem!? Ufff, to bylo hodně náročný! No a dle závěru se můžeme těšit pravdepodobně na pokračování. Tak uvidíme...

• 23.5.2020  22:24

Tady jsou prachy vidět v každým záběru. Hvězdná herecká skvadra v čele s nabušeným A. Skarsgardem, naopak roli S. L. Jacksona vůbec nechápu, co to jako mělo znamet, proč tam vůbec hrál? No na plakátu je hned o jedno velký jméno navíc, že!? Digitál je sice hezkej, ale je úplně všude, snaha o velkolepost je víc než patrná (no, co taky čekat od režiséra, kterej stojí za Harry Potterem, kterej svým zpracováním prostě megalomanskej byl). Dějová linka je sice zajímavá (jdeme jakoby z přítomnosti zpět), ale obecně džungle tam moc není, akce je taková, aby to bylo přístupný pro celý rodiny, a záporák si vystačí v sebeobraně s růžencem. Ano, fakt to tam tak bylo! A slavnej Tarzanův pokřik zazní až někdy před koncem filmu? No to snad nikdo nemohl myslet vážně... P.S.: Nekonečně dlouhý liány jsou fakt komický, nejvíc je to vidět ve scéně s vlakem. Tam letěl snad půl kilometru.

• 23.5.2020  22:11
    Tarzan (1984)

Na tohle mám vzpomínky z dětství, takže hodnocení může být z mé strany trochu zkreslený, ale tohle je pro mě top Tarzan, kterej byl natočenej. Ch. Lambert a jeho zamračenej pohled, patřičná dávka citovýho nátlaku na diváka, napětí, to všechno tam tenkrát bylo a bylo to super. Tohle nostalgický kouzlo to pro mě nikdy neztratí, i když z dnešního pohledu to může působit třeba úsměvně. Až se divím, že jsem to tady neměl ohodnocený.

• 23.5.2020  19:19
    Jsem matka (2019)

Americkej sen o genderové "rovnosti" už dorazil i do Austrálie, takže tady máme film, kde nehraje žádnej chlap - dotaženo k dokonalosti! Mladá naivní slečna, protřelá ženská, která ví, kde je pravda, a robotka(!), která není zase tak hodná, jak se zdá. Příběh 100x ohranej, všechno už jsme to někde viděli a hlavně neskonalá nuda. Měl jsem pocit, že film trvá snad tři hodiny, bylo to naprosto nekonečný. A oslovení "mother" / "daughter" tam zazní tolikrát, že už mě to začalo lézt na nervy. Tohle se nepovedlo a popravdě se celkem divím zdejšímu relativně vysokýmu hodnocení.

• 23.5.2020  12:42

Vůbec nevím, kdo je J. Barr, ale tenhle týpek si napsal, zrežíroval a natočil film, ve kterým si dokonce i zahrál. Zní to sice obdivuhodně, ovšem to by to nesměla být taková sračka. Bylo to neskutečně hloupý, nezajímavý, bez napětí a už teď v podstatě nevím, o čem to bylo, nebylo tam nic, co bych si zapamatoval. Takže děkuji, už nikdy víc.

• 17.5.2020  20:27
    Skrytá hra (2019)

Film má hned několik plusů, který to drží nad průměrem, jinak bysme to mohli částečně považovat za určitou šílenost. Především výkon B. Pullmana je naprosto dokonalej, celej snímek si naprosto ukradl pro sebe a vévodí tomu od začátku do konce. Další devizou je pak celkem neokoukaný polský prostředí, přestože se většinou pohybujeme v interiérech. Jo, zní to divně, ale výprava atd. tady má svoje kouzlo. Vyprávění v retrospektivě je a v tomhle podání je trochu zvláštní, ale nic, co by vyloženě rušilo. A pak přichází ta největší ujetost, a to je šachovej génius, kterýmu na začátku dají trochu perníku, následně do sebe lije litry vodky a díky tomu je vlastně schopen "normálně" fungovat. To bylo fakt ujetý.. nicméně smyšlenej příběh o turnaji (jen na oko), aby v pozadí mohla proběhnout velká špionážní akce, to nebylo špatný a Poláci se tady vytáhli.

• 17.5.2020  18:06

Není to dobrý, fakt ne! I na tuhle kultovní klasiku dorazily nepsaný předpisy a pravidla, tzn. ústřední trio jsou pochopitelně ženy (až se skoro divím, že jedna z nich nebyla černoška). Malá mrkací panenka, která je sice hezká, ale měl jsem pocit, že tam je naprosto k ničemu, vedle ní její ochránkyně, která vypadá jako babochlap a od začátku jsem jí to nevěřil, no a nakonec šmrncovní prošedivělá babka, která odkazuje na starýho, poctivýho Terminátora a která z nich vlastně byla nejlepší. Samozřejmě, že všichni čekali, až se tam zjeví Arnie - víc jak hodinu, to je fakt mučení diváka, ale i přes jeho pár vět (bohužel "I'll be back!" od něj neuslyšíme) jsem měl mírnej úsměv na tváři. O hlavním záporákovi se ani nezmiňuju, ten se stále stejným výrazem kosí všechno kolem sebe, jenom tu malou holku se mu nedaří dostat. No, takže dvě hvězdy za dva nejstarší herce, kteří si ještě pamatujou, jaký to bylo, když točili "jedničku", a to je tak všechno. P.S.: Digitál naprosto přeplácanej, až jsem se chvílema ztrácel.

• 16.5.2020  16:31

Je potřeba před V. Marhoulem smeknout, protože obrazově a technicky je tenhle film vypiplanej do posledního detailu, černobílá to ještě umocňuje a je vidět, že si s tím neskutečně vyhrál. Každej záběr je kompozičně promyšlenej, je to taková obrazová hra. Celkově se ve filmu moc nemluví, textu a dialogů je minimum, takže o obraz jde především. Dalším obrovským plusem jsou herci, který se mu podařilo do snímku nalákat - to se u nás jen tak nevidí. Celkově film působí "nečesky" a snese srovnání se zahraniční konkurencí. Kontroverzní a násilný scény nejsou nic, co by se nedalo přežít, pravda je, že na naší scéně je to věc nevídaná - možná proto ten poprask. Každopádně i přes tu veškerou chválu, kterou jsem tady doposud sepsal, musím dát jenom 3*, protože mě se to nijak emočně nedotklo. Zjistil jsem, že film plyne (navíc neskutečně pomalu, stopáž je pekelná) a se mnou to nehýbe. Vcelku mně bylo jedno, co se tam stane atd., což považuju za obrovskej nedostatek. Škoda, přeškoda...

• 16.5.2020  10:40
    Lov (2020)

Už od první scény v letadle jsem si řekl, že to bude hrozná sračka. A vlastně jsem měl celkem pravdu. Chvílema jsem netušil, jestli se mám smát, nebo je to myšlený vážně. Každopádně film nepřináší nic novýho (všechno už jsme to někde viděli), navíc je to neskutečně tupý - všichni se chovají debilně, o hereckých výkonech ani nemluvím. A klasika, je potřeba dát hlavní roli kozaté blondýně, která je ovšem tak nesympatická, že kdyby jí někdo usekl hlavu hned ze startu, vůbec by mně to nevadilo. O její herecké prkennosti se ani rozepisovat nebudu, to nemá smysl. Rkovej rating a hodně krve ten film taky nezachrání. No a navíc na pozadí toho všeho je snaha poukázat na aktuální problematiku (migranty, gender, rasismus, sociální sítě atd.). Teda bylo to mnohem horší, než jsem původně čekal.

• 15.5.2020  18:56

Tak tohle mě nebavilo.. Klasická "temná" Burtonovka s nastylovaným J. Deppem, kterej má tyhle role rád a je Burtonovým dvorním hercem. Nicméně zápletka, vtipy atd., nevyznívají moc dobře. Jsou takový nijaký. Přestože je film nacpanej hned několika hvězdama a pro ozvláštnění nám tady zazpívá i pekelník A. Cooper, není to žádnej velkej odvaz. Viděl jsem to jednou a znovu asi ani nepotřebuju.

• 7.5.2020  22:16
    Papírový dům (Netflix verze) (TV seriál) (2017)

Má to tak vysoký hodnocení, je to ve španělštině a navíc o bankovní loupeži - no těšil jsem se na to jak malý děcko na zmrzlinu, a to jsem asi neměl dělat. Po první sérii (a musím uznat, že dokonce už po prvním dílu) jsem si říkal, co to jako má být!? Námět je OK, herci vybraní dobře, celkem se mně líbí i ta myšlenka s tiskárnou (tzn. ne klasická bankovní loupež), ale panebože, co to chování postav? A kde je nějaká logika? A ty náhody? Vybraní jsou specialisti (profíci) na všechno možný, trénujou a promýšlí to všechno 5 měsíců, aby to hned v prvím epizodě pokurvila hlavní vypravěčka. Ale jsou tam i další, kteří dělají nesmysly. Co třeba týpek, kterej jede na koksu a je výhlášenej bitkař, kterej se ničeho nebojí - sráč numero uno, kterej ani jednou na nikoho nevyjede, přestože má možnosti i důvod. Vůbec se jako profesionálové, kteří jdou za největší loupeží v dějinách, nechovají - ani jeden z nich. Podobně je na tom ale druhá strana - policie. Hlavní vyšetřovatelka/komisařka - nejlepší v oboru (ale s psychickýma problémama, aby to neměla tak jednoduchý). Dělá chyby, kazí, co se dá a když už to vypadá nadějně, nějakou "náhodou" se to zase nepodaří. Stejně tak "Profesor", intouš, kterej na začátku myslel i na nemožný, vytvořil plán na milion scénářů, který by mohly nastat, navíc na své motorce je všude o pár minut dřív než policie, je skoro jako superman. A pak zase on udělá ve své neomylnosti nějakou debilní chybu. Jasně, je to seriál a musí to být napínavý, ale co je moc, to je příliš. Uvidíme, jestli se to dál posune výš, ale zatím je to spíš zklamání! EDIT 9.5.2020 Po druhé sérii musím jít s hodnocením dolů, protože nesmyslů přibývá, i když je snaha tlačit na napětí. Ovšem když si vezmu scénu s motorkou, kde zásahová jednotka a několik sniperů na střechách není schopno trefit cíl, přestože jede kousek od nich, musel jsem se fakt smát! Takhle ne, takhle fakt ne... EDIT 10.5.2020 Je zřejmý, že to původně mělo mít jen dvě série a tak by to vlastně bylo nejlepší. Třetí řada je jak telenovela, neustále se řeší nějaký vztahy a city, o nějakou loupež zase tak moc nejde. No a vůbec... ukradnete miliardu Euro, jste za vodou, tak proč byste o dva roky později šli zase vykrádat nějakou banku, navíc se superzabezpečením!? To nedává smysl. Krom toho celá skupina jsou nejhledanější zločinci na světě a ani nezmění image. Hmm tomu se říká odvaha! Vyloženě dobrej byl akorát závěr posledního dílu (cca 10 minut), a to je na celou sérii dost málo. P.S.: A co jako mají znamenat ty davy "fanoušků", kteří podporujou lupiče přímo před bankou!? EDIT 11.5.2020 Ve čtvrté sezóně absurdita dosáhla svýho vrcholu. Logika je úplně v kýblu, chování všech postav je naprosto dementní, vztahy ála jihoamerická telenovela ještě sílí a do toho všeho dva "stěžejní" prvky. Jedním z nich je holohlavej rasista, že je vedle něj i Rambo úplnej čajíček - protože on má sice neprůstřelnou vestu, ale stovky výstřelů z automatických zbraní ho netrefí vůbec, dokonce i výbuch granátu je málo. No a zadruhé je rok 2020, takže hrajeme na gender atd. - zamilovaní chlapi do sebe, líbající se chlapi, do toho má přijet bratranec a ejhle, on se zatím nechal přeoperovat na ženskou (toto jsou naprosto zbytečný scény, který jsou tam fakt vložený jen kvůli korektnosti). P.S.: Navíc umřela moje oblíbená postava, v podstatě jediná, které jsem tam nějak fandil. Jde to do kopru, na další sérii se vlastně ani netěším!

• 3.5.2020  00:43

"We were born in prison..." No, bohužel je na tom hodně pravdy, protože co asi tak může vyrůst z kluka, kterej dostane do huby ve škole, následně ještě doma, pak ho zavřou a ani tam se nevyhne násilí?! To prostředí je drsný, tvrdý, neúprosný a kdo se tomu nepostaví čelem, resp. kdo nemá ostrý lokty, ten skončí špatně. Nelze se tomu divit, ta pravděpodobnost je veliká. Jinak teda musím uznat, že Netflix roztrhl pytel s filmama a kvalitou jde postupně nahoru.

• 2.5.2020  22:10
    Bezohledný (2019)

Mafiánská pohádka pro dospělý o tom, jak se jeden obyčejnej kluk dostal jako mladík do vězení, což mu ve výsledku naprosto změnilo život. Chytil příležitost za pačesy, naučil se v tom chodit a i za cenu různých ztrát se z něj stal gangster první kategorie. Jo, je to film, kterej nepřináší nic novýho, všechno už jste to nejspíš někde viděli, ale na druhou stranu to nemá nějaký výrazný chyby nebo třeba špatný momenty. Navíc je tady použitej zvláštní černej humor, kterej by možná divák tohoto žánru nečekal, ale musím uznat, že to nebylo úplně na škodu. Je to dobový, je to v pohodě, tak někde těsně nad průměrem... proč ne?!

• 2.5.2020  19:17
    Crown Vic (2019)

Ano, Patrola byla lepší, to je pravda. Nicméně tenhle film je výborná sonda do policejní práce při nočních jízdách velkoměstem. Rozhodně jim není co závidět, přece jenom v USA to celkově funguje a vypadá trochu jinak než tady u nás. Bohužel ale film nemá nějakej pořádnej děj, jsou to celkem náhodně poskládaný scény za sebe, prostě jednotlivý "zásahy". Co jsem ale vůbec nepobral, je dvojice policajtů, kde jeden je zfetovanej jako prase, nemají uniformy, nemají označený auto a v ulicích akorát mlátí lidi a užívají si to. To jsem absolutně nepochopil! No pak ty miniscény, kdy nováčkovi do práce neustále vypisuje a vyvolává žena a hrozně se diví, že jí nereaguje, když pracuje. Hmm... zajímavý. Ale jinak dobrá podívaná, kterou táhne svým ledovým klidem T. Jane.

• 2.5.2020  16:57

Velice poctivá, precizní a slušně natočená mafiánská podívaná, navíc z období, který svou filmovou výpravou je prostě stylový. A za tím vším stojí E. Norton - scénář, režie a hlavní role, navíc si k tomu přidal pro svou postavu Touretteův syndrom, aby toho asi neměl málo. Zahraný je to výborně, i když musím uznat, že mě po čase ty jeho záškuby (záchvaty) začaly trochu lézt na nervy. No a pak povedenej casting, hvězdný jména, kde potěší hlavně B. Willis, kterej si po letech konečně zahrál v nějakým slušným filmu, byť jenom chvilku. S příběhem už je to trochu horší, časem se to zdá pomalý a dlouhý, klidně bych tomu cca 30 minut ubral a v takovým případě by nejspíš přilítla i ta čtvrtá hvězda. Je to škoda, nicméně i tak si E. Norton zaslouží uznání, smekám!

• 2.5.2020  11:45
    Polar (2019)

Nebýt M. Mikkelsena, kterej se při výběru filmu musel určitě splést, protože jinak nechápu, co v tomhle snímku vůbec dělá, asi bych se na to ani nepodíval. Už od první scény s J. Knoxvillem jsem si říkal, že tady bude něco špatně. Na starýho, ožralýho a zfetovanýho týpka jde tým rádoby drsných zabíjáků a záda jim ještě kryje sniper. To asi kdyby oběť měla víc životů, nebo nevím. Už tady jsem měl pocit, že to bude komedie a nakonec i chvílema byla, ovšem nechtěná. Komiksová stylizace tomu sluší, ale snaha udělat to za každou cenu krvavý, nahatý a ještě vážně myšlený byla až zbytečná. Ovšem podle závěru se obávám, že se teoreticky můžeme dočkat i "dvojky"...

• 29.4.2020  21:03
    Invaze (2007)

Při sledování jsem zjistil, že už jsem vlastně několikrát viděl závěrečných cca 20 minut (nechápu tu náhodu, přepnout pokaždé ve zhruba stejným momentu), ale zbytek ne. No a o moc jsem předtím vlastně nepřišel. Začátek je slibnej, postupně nastupuje i nějaký to napětí a vypadá to na zajímavej sci-fi thriller. Ale jak se to přehoupne zhruba přes polovinu, snaží se to gradovat, ovšem je to čím dál větší blábol a v závěru už jsem nestačil zírat, co všechno si tam kdo namyslel. Za mě není vůbec nutno to vidět znovu.

• 27.4.2020  22:25

Režisérův takřka debut, se scénáristou je to v podstatě stejný a je to ve výsledku znát. Příběh je dost obyčejnej - dostat do bezpečí malýho kluka, kterýho ho chcou dostat snad úplně všichni. A kvůli tomu zemře tolik lidí, že to nestačíte ani počíttat. Ch. Hemsworth tady není za hezouna, ale drsnýho žoldáka, kterej má být údajně ten nej ve svým oboru (a role mu sedí). No jo, akce je fakt povedená, soubojů je hromada, střílí se, bodá, řeže, háže ze střechy, nějaký to sražení autem nebo honička v ulicích, to všechno je dost zmáklý. Ale (!) pak přijdou hluchý místa, kde se film snaží diváka dojmout, jako by to do filmu vůbec nepatřilo a ani to není povedený. Bohužel... V závěru je pak snaha vytvořit co možná největší řezničinu a je tam spousta zbytečných věcí (snaha vytvořit zvrat, sejmout co nejvíc lidí, ještě jednou dojmout atd.). Trochu zkrátit, nechat hlavně akci a mohlo to být slušný akční pokoukání...

• 26.4.2020  10:42
    Detour (2016)

No já nevím, taková běžná televizní nuda, na kterou o víkendu v noci náhodou narazíte. Sice jsem se na to dodíval, ale žádnej zázrak to nebyl. Navíc chování a uvažování hlavních postav je trochu na pováženou, ne-li úplně divný. No, co se dá dělat, že?! Až na to narazím příště, pravděpodobně přepnu někam jinam.

• 18.4.2020  22:34

Není nic horšího, než když vás přestane film v průběhu zajímat. A přesně to se mně tady stalo! Jako jediný plus, který bych tady zmínil, je moc hezkej (a poměrně temnej) vizuál a potom zlá a démonická Ch. Theron. Za to neherečka K. Stewart jasně potvrzuje, že se od Twilightu nenaučila žádnej novej výraz, takže to je úplně marný. Ostatní postavy jsou vcelku nevýrazný, občas hapruje logika a místy máte pocit, že sledujete Pána prstenů. No já nevím, za mě se teda tahle moderní adaptace pohádky moc nepovedla.

• 14.4.2020  21:34
    Mob Town (2019)

Mohla to být supr stylová gangsterka, to období (výprava), ten příběh a jeden z největších úspěchů v boji proti mafii, ale nic z toho tam není. Chybí dokonce i napětí, vůbec nemáte strach, že se něco stane (nebo naopak nestane), přišlo mně, že policajti jsou tady vyobrazení jako naprostí blbečci. Navíc, když je v hlavní roli D. Arquette, máte pocit, že pořád vidíte toho střelenýho Earla, jeho brejlatej kumpán tomu taky nepřidává - občas jsem měl pocit, že sleduju komedii nebo parodii. Má to žánrovou škatulku drama, ale dramatický to teda není. Tohle se nepovedlo.

• 13.4.2020  21:49
    Spolu z domu (TV pořad) (2020)

Přepnul jsem to tam náhodou a byla to osudová chyba! My si s klukama teď v tuhle blbou dobu děláme každej pátek "online hospodu" a troufám si říct, že to je rozhodně zábavnější než tahle hrůza. Víc k tomuhle pokusu ani psát nebudu, fakt ne.

• 13.4.2020  20:10

Španělská obdoba Parazita, která vůbec není špatná, navíc Španělé tyhle psychařiny umí, dokonce bych řekl, že tady se ještě drželi celkem při zemi. Jedna věc mně ale přišla trochu zvláštní, a to chování hlavní postavy. Úspěšnej a bohatej chlapík najednou přijde o práci, nedaří se mu sehnat novou, popř. se mu zdá, že mu nabízí málo. No a místo, aby se s tím popral, snížil standardy, vzal práci trochu hůř placenou nebo prodal auto, rozjede naprosto šílenej plán, kterej je chvílema přitaženej za vlasy, není mu ani líto hodit přes palubu vlastní rodinu. No, nebýt toho všeho, nebyl by příběh, takže je potřeba přivřít oči. Napínavý to je, on je naprostej psychouš a manipulátor, divák občas nestačí zírat. A Netflix má zase slušnej zářez na pažbě, to se musí nechat.

• 12.4.2020  19:39
    21 Bridges (2019)

Dneska už se thrillery s devadesátkovou atmosférou moc nevidí, tady se to rozhodně povedlo, noční Manhattan to všechno umocňuje, přestřelky jsou správně drsný, nebojí se to krve, Rkovej rating tomu sluší. Nicméně to chtělo kočírovat s pevnější rukou, po velice slibným úvodu se objeví zkratkovitost, spousta nelogičností a nesmyslů a je to nesmírná škoda. Navíc taky "musí" být vše korektní, takže hlavní padouch nesmí být černoch (btw. odhadl jsem to hned na úvod, co nás asi tak čeká), naopak jedinej klaďas je černoch, dokonce i z dvojice zlodějů je zlej ten běloch, zatímco černoch sice krade kila koksu, ale s dobrým srdcem a úmyslem (aha!). Těmto schématům už se ve filmech asi jen tak nevyhneme (ne, nejsem rasista, ale nic se nemá přehánět). Takže celkově slušnej film s dobrou atmosférou, ale chtělo by to doladit. Škoda.

• 12.4.2020  12:02

To se takhle jednou sešla parta mladých herců, natočili politickej krimi thriller a z většiny z nich se nakonec stala herecká elita (jestli to tak můžu nazvat). Ne, nebylo to díky tomuto filmu, to je jasný, ale tady se casting fakt povedl a asi to tehdy ani nikdo netušil. Nicméně snímek to není špatnej, je to napínavý, krásně to ukazuje, že když někdo píchne do vosího hnízda, snaha umlčet ho různýma skupinama a všemožnýma prostředkama je obrovská. Tyhle devadesátkový thrillery jsou sice všechny dost podobný, ale vůbec nejsou špatný, mám to rád.

• 6.4.2020  22:03
    Teroristka (2019)

Když si vezmu, že R. Bajgar natočil a napsal Teorii tygra, vůbec nedokážu pochopit, jak mohl splácat tuhle sračku. Pardon, ale už dlouho jsem se u filmu tak nestyděl! Komedie bez vtipu, naprosto převládala trapnost nad dialogama, absurditou a debilním chováním postav. A vůbec, koho proboha napadlo tam dát rádoby westernovou hudbu?! To měl být asi taky pokus o vtip. I. Janžurová tohle snad vůbec nemá zapotřebí, P. Liška tradičně hraje svou klasiku, za zmínku tak stojí jen M. Hoffmann (takový role mu jdou!) a pak K. Svarinská, která tady sice nemá co hrát, ale holčina je to nad míru pěkná, co si budeme povídat. Hodím sem jednu hvězdu a doufám, že už to nikdy neuvidím!

• 5.4.2020  22:42

Shawshank je jenom jeden, popř. Prison Break za seriály taky, a vůbec filmů z prostředí vězení a útěku je hromada, takže se dá říct, že už jsme to všichni někde viděli. Tady taky, i když musím říct, že nápad s dřevěnýma klíčema je zajímavej a novátorskej v téhle oblasti. Ale jinak to je asi tak všechno, co mně naopak přišlo divný, jak jsou tam všichni vězni kámoši, pomáhají si, sdílí mezi sebou i tajný info a všechno je v pohodě. No, nevím, v jiných filmech tohoto žánru se přece jenom najde aspoň jeden hajzl, kterej je podrazí a zvýší tím celkový napětí. Navíc D. Radcliffe se svýho obličeje nikdy nezbaví, ale oceňuju, že se snaží vymanit ze své osudové role. Takže průměr a jedeme dál.

• 30.3.2020  22:48
    Zrádci (TV seriál) (2020)

Tak zaprvé bych vůbec nečekal, že ČT vypálí takhle vostrý kulky, protože celý to téma, ta drsnost, chladnokrevnost, navíc občas i nečekaný zvraty, to u nás není zvykem a už vůbec na veřejnoprávní televizi. V. Tauš částečně čerpá z vlastní zkušenosti a je to znát, chci tím říct, že to působí opravdu autenticky, žádný přehnaně smyšlený krávoviny. Ano, občas je potřeba trochu přivřít oko a možná závěr celé série jsme si mohli představovat různě (jo, tady se máme ještě dost co učit!), ale obecně jsem moc rád, že se začínáme pouštět do jiných a u nás neznámých žánrů a snažíme se točit moderním způsobem (kamera, styl vyprávění s pohledem do kamery, výběr lokací, ...). P.S.: Je potřeba říct, že takhle to u nás opravdu chodí!!!

• 29.3.2020  19:57
    Gentlemani (2019)

G. Ritchie je darebák a hraje si s divákem od začátku do konce. Jak obrazem, tak samozřejmě vyprávěním... Vizuál je vyladěnej stejně jako fajnový oblečení všech zúčastněných, tam není chyba. O castingu ani netřeba mluvit, to je herecká elita, kde ale ani ti "neznámí" herci nějak nestrádají (btw. Ch. Hunnam tady působí jako T. Hardy). A takovej C. Farrel si zase střihnul roli vtipnýho podivína s přízvukem, kde se vám vykouzlí malej úsměv hned od první scény, kde se objeví. No a pak ten příběh... na záčatku jsem z toho byl trochu zmatenej, divák moc netuší, co, kdo, jak a proč, ale postupně se to začne propojovat a vy dostanete kompletní skládačku, kde má všechno svůj smysl. Je to hodně konverzační, nechybí hříčky se slovama (his name is Fhuhuck.. fuck!?) a spousta hlášek. Akce je míň, klidně bych i trochu přidal, naopak závěrečných několik twistů je možná až moc, ale jinak je to klasická gangsterská podívaná, jakou máme od Ritchieho rádi.

• 29.3.2020  16:45

Úvodní scéna výborná, pak se to pomalu zvrhne v teenage šílenou komedii, která ale ve výsledku není zase tak vtipná, resp. cílí to asi na mladší, mě to minulo. Některý scény jsou fajn, snaží se to být i správně hnusný (když zombíci, tak hodně krve atd.), ale obecně nemůžu říct, že by to byla nějaká pecka. Na toto téma jsem viděl lepší filmy, tohle stačilo jednou a už to znovu vidět nemusím.

<< předchozí 1 2 3 4 17 34 50 66