Lukoboss

Lukoboss

Lukáš Plšek

okres Brno

homepage

13 bodů

Moje komentáře

od nejnovějšíchpodle abecedypodle hodnocenípodle roku vzniku filmu
<< předchozí 1 2 3 4 15 30 44 58
  • 19.3.2018  19:58
  Bába z ledu (2017)
  ***

  Toto je takovej ten "náš českej žánr" - bilancování na hraně komedie a dramatu. Každopádně tady jde ta komická stránka trochu do pozadí, ani ty vtípky nemají takovou sílu. Nutno říct, že od začátku máte chuť lisknout skoro každé postavě, která se na obrazovce objeví - to je taková rodinka k nezaplacení. Ale samozřejmě i to se v životě stává. Jednoznačně herecky exceluje hlavní dvojice, je na nich vidět jak herecká vyzrálost, tak i životní zkušenost. A přeměna charakteru Z. Kronerové je povedená. Jinak je třeba říct, že příběh jako takovej je banální, ani ty vedlejší zápletky nejsou nějak excelentní. Když jsem si říkal, že už by se teda mohlo něco stát, protože zatím se tam toho moc nestalo, zjistil jsem, že už se blíží konec. Chybělo mně tam takový to něco navíc, proto nechávám hodnocení na 3*.

  • 17.3.2018  16:25

  Audiovizuál je tady perfektní a hraje prim, taky za to nakonec dostali tvůrci ocenění, no ještě aby ne. Záběry jsou promyšlený, barevný filtry a rozložení obrazů rozhodně nejsou nahodilý - k tomu všemu nezbývá než říct klobou dolů. Ovšem to ostatní kolem šlo docela mimo mě. Nejsem zarytej fanoušek předchozího dílu, ale to bych ani neřekl, že je zásadní problém. Horší je to spíš se stopáží, která tady je cca 2,5 hodiny, a s tempem, který je teda úděsně pomalý. Fakt se to vleče a několikrát jsem se přistihl, že se u toho vlastně nudím. Postupem času jsem začal sledovat hodinky, kdy že už bude ten konec, ať už bude jakejkoliv. Asi nejsem ta správná cílová skupina pro tenhle film, ale za mě teda nic moc.

  • 17.3.2018  11:22

  Když jsem viděl stopáž přes dvě hodiny, docela jsem se lekl, ale nakonec jsem vlastně pochopil, proč to tak je. Za prvé je to nový a neokoukaný prostředí, takže se divák seznamuje vůbec s tím, jak tyhle jednotky fungujou postupujou, co je jejich náplň práce (přece jenom se nejedná o "klasický" hasiče). Druhou věcí je, že režisér pomalu ale jistě buduje vztah mezi divákem a takřka celou jednotkou, aniž by si to diváctvo pořádně uvědomovalo. Jasně, najdou se tam takový ty klasický situace, kde si řeknete "no jo, to nesmí chybět", ale v zásadě mně to nevadilo a nebylo tam toho tolik. Ta pomalá gradace pak vyvrcholí tou (doslova) pekelnou scénou, ze které paradoxně mrazí, a za sebe musím říct, že toto byl jeden z nejsmutnějších konců, jaký jsem v poslední době viděl. P.S.: "Co se děje?" - "Malej pořár dole v Yarnellu. Nic velkýho. Na večeři budu už asi doma."

  • 15.3.2018  21:49

  V. Klusák má rád kontroverzi a určitej konflikt, nicméně v tomhle dokumentu to úplně nezvládl. Problémem jsou dvě věci - 1. výběr hlavního protagonisty (a jeho rodiny/okolí) je tak extrémní a okrajovej, že to je až moc do očí bijící. 36 letej mamánek, asociál a jednoduchej člověk, kterej se vlastně schovává za masku tvrdýho nácka, že víc už to ani nejde. 2. finální "tilt" pana režiséra se vážně nehodí, pokud to má být seriózní a tím pádem objektivní dokument. Trochu mám pocit, že to Klusák nezvládl a sám v určitou chvíli nevěděl, co chce vlastně točit. Jinak je to vcelku zajímavá sonda do společnosti, kam se "normální" člověk jen tak nedostane a chvílema fakt nezbývá než kroutit hlavou, co se to tam děje! P.S.: A ten přítel maminky je teda taky napováženou, protože něco tak pekelnýho se jen tak nevidí.

  • 10.3.2018  19:47
  Tvář vody (2017)
  **

  Ocenění za režii a výpravu jsou u tohoto snímku naprosto v pořádku, G. del Toro to má pevně v rukou, hraje si s obrazem, barvama a filtrama, navíc na tu "starou Ameriku" se dobře dívá. Hodně mně to prostředí připomínalo hru Bioshock a její podvodní svět Rapture. Co se herectví týče, všechny naprosto jasně válcuje záporák M. Shannon, kterýmu tyto role sedí. Hlavní herečka je bohužel nesympatická, což je teda kámen úrazu, ale přežít se to samozřejmě dá. No a pak tady máme tu dnešní moderní vyrovnanost - nejlepší přítel hlavní postavy je postarší gay, nejlepší kámoška z práce je černoška a hlavní záporák si tam střihne i miniscénu sexuálního obtěžování. Tohle je fakt děs a zároveň taky asi důvod, proč to dostalo cenu za nejlepší film. Jinak si to neumím vysvětlit, protože je to jen obyčejná romantika s jednoduchým příběhem.

  • 9.3.2018  16:48
  Robinsonův ostrov II (TV pořad) (2018)
  odpad!

  Nebudeme chodit kolem horké kaše - je to sračka. A nezáleží jenom na těch soutěžících, i když ti dělají hodně samozřejmě. Dívat se hodinu na to, jak se někdo válí na pláži, aby si následovně stěžoval, že má hlad nebo ho tlačí blbě vyrobený lůžko, to nemám zapotřebí. Jestli to chcete sledovat a ušetřit čas, stačí se podívat vždycky na posledních 10 minut z kažýho dílu.

  • 5.3.2018  21:24
  Dáma a Král (TV seriál) (2017)
  ***

  Po první sérii nechávám průměr, protože to přece jenom patří k tomu lepšímu, co mezi českýma (novýma) seriálama najdeme. Horší je to ovšem s tím celkovým nápadem. Jedná se o advokátní (!) kancelář, nikoliv detektivní, což působí dost zvláštně, protože tady advokáti provádí šetření jako profi detektivní tým. To je divný, že?! A navíc se vždy jedná pouze o vraždu, jinej přečin nehledejte - no, právníci přece můžou zastupovat kohokoliv a v jakýmkoliv případě, nemusí jít nutně o mord. Po čase je to streotypní, je možný, že po druhé sérii půjde hodnocení dolů.

  • 4.3.2018  13:09
  Darkland (2017)
  ***

  Klasickej motiv pomsty, kterej už jsme stokrát někde viděli. Jeden mstitel jde proti celýmu gangu a s výzorem Vina Diesela musí být všem naprosto jasný, jakej to bude bouchač. Pravdou je, že mafoš je takovej správnej týpek na tuhle roli se hodící, jenže snímek jinak nepřináší nic zajímavýho nebo novýho, takže se na to prostě divák mrkne a po chvíli zapomene, že to viděl. No jo no, stane se.

  • 4.3.2018  13:01

  Přestože za tím vším stojí S. Spielberg a v hlavních rolích hvězdy jako M. Streep a T. Hanks, nemůžu se zbavit dojmu, že mě to nějak nezasáhlo. Jenže ono je to tím tématem, protože válka ve Vietnamu je hlubokou rýhou v amerických dějinách, zatímco pro nás je to jakási vzdálená událost. Prostě je to pro diváky tam za velkou louží, takže proto mě to obsahově celkem minulo. Jinak samozřejmě technicky a herecky je to zmáknutý velice dobře, to se nedá zpochybnit.

  • 25.2.2018  14:13
  Velká hra (2017)
  ****

  Už nějakou dobu jsem neviděl film, kterej má přes dvě hodiny a zároveň nestihne nudit. Tady se furt něco děje, prostor na hluchý místa tam naštěstí moc není. Je vidět, že A. Sorkin ví, co má s režií dělat, takže pečlivě střídá flashbacky s realitou, aniž by vytvářel nějaký zmatky. Krom toho je to točený v atraktivním prostředí (undergroundovej high stakes poker pro smetánku, to zní dobře!) a navíc divák - chlap má k vidění tolik šatiček s výstřihama atd., že by se z toho dala udělat velice poctivá módní přehlídka. J. Chastain rozhodně zaujme, hraje na svým maximu a k tomu jí sekundují I. Elba a K. Costner (charismatická minirole je tady perfektní). Vlastně ani nevím, co tomu vytknout po filmové stránce, žádná zásadní věc mně tam asi nevadila. A je fakt zajímavý, jak si mladá a (otcem) nedoceněná holčina podmanila bohatýry, přestože byla vcelku naivní a myslela si, že to budou easy money. Na jednu stranu jí to vyšlo, na druhou stranu se kvůli tomu dostala do problémů (nejednou). P.S.: Trochu zbytečně se tvůrci snažili všechno rádoby složitě vysvětlovat, herci užívají extrémně dlouhý věty a souvětí, aby to působilo sofistikovaně, ale za vyloženě nutný to rozhodně nepovažuju. Někdy méně je více.

  • 20.2.2018  16:28
  Pravá tvář (TV film) (2011)
  *

  S přibývající minutáží u tohoto filmu zjistíte, že hloupne a hloupne. Některý scény dokonce stojí na hraně trapnosti, a to je co říct, každopádně o pěknou vizitku se nejedná. Nejenom, že samotná zápletka je poněkud slabá, ale hlavně hereckej výkon C. Bell je opravdu špatnej - nelze jí věřit skoro nic. Jasně se ukazuje, že ona sama film neutáhne. A tím pádem se ty klady hledají velice marně, proto i to hodnocení nemůže být v nějakých výšinách.

  • 11.2.2018  19:10

  Je to jiný, je to celý tak jiný a neokoukaný, až musím říct, že je to vlastně dobrý. Samozřejmě malíři a tvůrci mají můj obdiv, dát ten vizuál takhle dohromady, rozpohybovat to a ještě ukázat ta nej díla od jednoho z nejvýznamnějších malířů v dějinách, to klobouk dolů. No, že je příběh malinko slabší, mně ani nevadilo. Je to taková detektivka, kde se snažíme spolu s postavama poskládat mozaiku a o smrti V. van Gogha, nicméně máme k dispozici takřka celej jeho životopis, od dětství až po onen osudný den. Nemůžu ale rozhodně říct, že bych se nudil, přišlo mně to zajímavý a ta hodina a půl utekla poměrně dobře. Jako pocta tomuhle umělci je to velice důstojný.

  • 10.2.2018  21:06

  Problémem tohoto filmu není jen stopáž, která je úplně šílená, protože se příběh-nepříběh neskutečně táhne, ale taky to, že tvůrci podle mě vůbec nevěděli, co s tím chtějí udělat. Jmenuje se to Downsizing, má to být sci-fi (i dle ukázek se to nabízí), nicméně problematiku zmenšování máme cca po půl hodině za sebou a pak už se o tom ani nějak moc nemluví, resp. je to tam úplně zbytečný. Cca v půlce filmu pak přijde na scénu neskutečně otravná a nesympatická H. Chau, která přebírá otěže filmu a celý se to začne točit kolem ní. V tu chvíli mě snímek skoro přestal zajímat a M. Damon, ani Ch. Waltz už to nezachránili. Postava M. Damona neví, co se sebou, je takovej ztracenej ve svým vlastním životě, a tak tam s ním cloumají až do závěru filmu, přičemž nemůžu ani říct, že by se tam např. něco zajímavýho stalo.

  • 4.2.2018  16:22

  Suburbicon rozhodně není špatnej film. Kdo už viděl něco od bratří Coenů, ví, že oni prostě mají na svědomí "divný" filmy. Takže bych ani netvrdil, že G. Clooney je viníkem zklamanýho očekávání. To určitě ne. Naopak je to pěkná sonda s falloutovským nádechem do "ideální americké krásy a dokonalýho života". Všichni jsou perfektní, usmívají se, jsou milí a sladcí, ale pak se najednou přistěhuje černošská rodina a z těch slaďoušů se stávají zvířata. A i když toto je vedlejší linka příběhu, má tam svoje opodstatnění. M. Damon se do role hodí, stejně jako naivně usměvavá J. Moore, třešničkou na dortu je pak výkon O. Isaaca. A nebyli by to Coenovci, kdyby tam nebylo hodně černýho humoru, paradoxů a různých zvláštních narážek. Dokonalým kontrastem pak je závěr filmu, kdy všechno vygradovalo a jedna místní dáma do TV říká: "Než se sem tahle rodina přistěhovala, bylo tady všechno v pořádku!" Aneb my jsme skvělí, za to můžou oni. No, není všechno zlato, co se třpytí.

  • 3.2.2018  20:54

  Tohle je tak neskutečně nasranej film plnej zloby, že se tam vlastně dost špatně hledá něco pozitivního. Dokonce i ten humor, kterej se tam občas mihne, je černej jako absolutní tma. Celková zápletka je dost zajímavá, navíc maloměstský prostředí tomu všemu dává grády. Každej, kdo tam hraje, podává úctyhodnej výkon, nemůžu říct, že by byl někdo slabinou. Celej příběh se dost zajímavě mění, nastávají i určitý zvraty, který jsem nečekal a který to pěkně zamotávají. Tohle bylo drama s velkým D.

  • 31.1.2018  21:21
  Na mol (2012)
  **

  Snaha u tohoto snímku ukázat problematiku alkoholismu je sice úctyhodná, navíc se to týká hlavní hrdinky (nikoliv chlapa), takže by to na diváka mělo mít (jakože) tvrdší a větší dopad, ale není to ono. Je to málo tvrdý, málo naturalistický, všechno je podaný tak nějak jednoduše a lehce, jenže ve skutečnosti jakýkoliv odvykání přece jednoduchý není. Ona se tady opije, jednou víc, jednou míň, jednou se poblije, jednou to pustí do gatí, pak jde na sezení a pohodička. No pak si dá teda ještě jednou relaps, ale sezení je sezení, takže to zase všechno lusknutím prstu zabere a ona je v pohodě, narozdíl od jejího přítele. Mimochodem A. Paul má tyhle role asi souzený, tak nějak už jsem se smířil s tím, že mu tyhle role sedí a jen tak ho v něčem jiným neuvidíme. Kdyby víc přitlačili na pilu a udělali ten film vyloženě hnusnej, co se chlastu týče, mohlo by to mít i nějaký dopady, minimálně vzbudit aspoň nějaký emoce, ale to se tady nestane.

  • 31.1.2018  21:14
  Strom v srdci (TV film) (2008)
  ***

  Zápletka velice slušná, která umí vytvořit poměrně napínavý situace. Na druhou stranu se tam objeví několik divných (rozuměj poměrně nelogických) situací, který jsou tam právě pro zvýšení dramatičnosti, nicméně po zamyšlení si člověk musí občas klepat na čelo, že takhle by to teda nešlo. A vedle toho všeho následuje silnej nátlak na city, přece jenom to má být doják. Ani jednu stránku ale tvůrci neumí vymáčknout na 100% a zůstane to nějak na půli cesty. Proto i to hodnocení, který nejspíš odpovídá. Podíval jsem se na to, nebylo to úplně špatný, ale asi to ani znovu vidět nepotřebuju.

  • 28.1.2018  20:39
  Jigsaw (2017)
  *

  Už by se na to fakt měli vysrat. Saw je mrtvý, snaha z toho rejžovat prachy je tak možná to jediný, proč se to ještě točí. Po tolika letech přichází další díl a dvojice scénáristů nebyla schopná se zbytkem týmu přijít na nic originálního. Pasti už taky nejsou, co bývaly (pořád řežeme kotoučovýma pilama a utínáme nohy - hm originalita jako prase!), a že se tam pak ukážou ty nejznámější kousky, to mě jako diváka nevytrhne. Je totiž vidět, že tvůrci nevěděli, s čím zajímavým přijít, tak zrecyklovali osvědčený věci. A jako třešničku na dortu tam na chviličku šoupli T. Bella, aby se teda neřeklo. Závěrečnej twist se snaží odkazovat na první legendární díl, ale to je málo.

  • 28.1.2018  19:01
  Sněhulák (2017)
  **

  Knihu jsem nečetl, takže nemůžu porovnávat, nicméně takhle špatně vystavěnou kriminálku už jsem dlouho neviděl. A rozhodně si nemyslím, že to je chyba autora předlohy, to spíš tři(!) scénáristi nedokázali tuhle látku nějak pobrat. Bylo to neskutečně zmatečný a nesourodý, skoky ze scény na scénu, jako by to pořádně na sebe ani nenavazovalo. Je tam celkově vystavených několik otázek (nebo odboček), ke kterým už se film vlastně ani nevrátí a zůstane to nezodpovězený. To není dobře. Navíc jsem si cca po 30 minutách tipnul, kdo je asi padouch, a trefil jsem se, což vlastně celej snímek sráží ještě víc dolů. Severský prostředí je správně ponurý, ale film napínavou atmosféru vyvolat neumí.

  • 28.1.2018  16:29

  Vždycky je těžký tvořit adaptace známých děl, navíc když se jedná o takovou klasiku. Tady je ale třeba podotknout, že se jedná víceméně o one-man show na druhou. K. Branagh si to nejen zrežíroval, ale očivině si užil i hraní hlavní role. Detektiv mu sedl výborně a je dobře, že ho uchopil trošku jinak, než jak ho známe ze seriálu. Výprava je taky moc pěkná, tady rozhodně nedošlo k minelám. Plejáda hereckých es je obrovská, ale ve výsledku je to vlastně na škodu, protože těch postav je tam tolik, že nikdo z nich vlastně moc ani nevynikne, protože na to prostě není prostor. Chvílema se může zdát, že se film táhne, ale ono je to hodně konverzační, takže to jde ruku v ruce. Ve výsledku je to pro mě mírnej nadprůměr, vyloženě odvařenej jsem z toho rozhodně nebyl.

  • 28.1.2018  13:01

  Jelikož jsem původní hru, kterou se film inspiroval, hrával, tak mě tenhle snímek celkem zajímal. A to vlastně asi byla chyba, protože očekávání bylo mnohem vyšší než výsledek. Navíc, chvílema mám pocit, že se inspirace nebrala jen z Prince, ale taky z Assassin's Creed, což je teda mimochodem úplně něco jinýho a s Princem nesouvisející. A podle toho to taky vypadá. Film byl neuvěřitelně drahej, je to na tom viděl, ale trochu bych řekl, že to nebylo správně uchopený. Od chvilkových romanticko komických scének je tam spousta akce, která je ovšem ale tak nepřehledná a zběsile sestříhaná, že z toho oči přechází. Příběh je nemastnej, neslanej, nic extra. Navíc se přiznám, že jsem očekával aspoň jednu krátkou scénu nasnímanou z boku (jako starej 2D Princ), ale to už bych si možná vymýšlel. Dobrý jsou na tomto snímku snad jen dvě věci - chemie mezi J. Gyllenhaalem a G. Arterton funguje dobře a navíc body si připisuje hlavní představitel, kterej to odehrál celý sám bez dablérů. To se cení. P.S.: Jak je možný, že když někoho bodnou do srdce a hruď má navíc nezakrytou, neteče mu krev (ale jako vůbec!), to mně jen tak někdo nevysvětlí!

  • 25.1.2018  12:05
  Velký skok (2011)
  *

  Zásadním problémem téhle komedie je, že vlasně není vůbec vtipná. Vtip je nucenej, nevýraznej, neoriginální a diváka málokdy osloví. Ale co považuju za vůbec nejhorší na tom filmu, že jsou tam všechny postavy neustále nasraný. Jedná se svatbu, což obvykle bývá veselice, ale tady s tím mají problém úplně všichni - od rodičů, kamarádů, známých až po ty nejzbytečnější postavy. Všichni se tam nějak hádají a nějak to nedává smysl. Dobrý, pochopím, kdyby tam byla třeba jedna taková postava, bručoun, kterej to bude nějak nabourávat. No, tak tady tu roli má takřka většina. A jak to asi dopadne, to je vám všem snad jasný, i když jste to ještě neviděli, ne?!

  • 25.1.2018  00:02
  Smrtící hadohlavci (TV film) (2014)
  odpad!

  Přepnul jsem TV a zůstal v němým "úžasu", jak něco takovýho může vzniknout v roce 2014. Nevím, nechápu a asi ani nechci.. Tady je špatně úplně všechno!

  • 23.1.2018  21:16
  Česko hledá prezidenta (TV pořad) (2018)
  odpad!

  Tak toto je totál kanál! Už jenom estrádní název Česko hledá prezidenta (my jsme ho snad ztratili?) napovídá, jak to asi bude vypadat. Do toho neschopnej Voříšek, kterej nemoderuje, ale jen tam stojí, culí se a sem tam řekne: "Dostávám informaci, že nás aktuálně sledují dva miliony diváků!" A spustí se řev a potlesk... Hmm, tak tomu říkám úroveň. Taková sebereklama, no fuj. Už tam chybí jen porota s Haberou a Ewou Farnou a bylo by dílo dokonáno. A v tuto chvíli neřeším, co tam oba kandidáti prezentujou. Není to prohra ani výhra ani jednoho z nich, každopádně je to totální prohra TV Prima.

  • 21.1.2018  22:08

  Co k tomu říct? Nějací ufouni zaútočí na Zemi, a tak je vyslaná skupinka profíků, aby je zlikvidovali. No, že to nebude tak jednoduchý, to je snad jasný všem, ale že to bude taky blbý, to už je věc druhá. Hlavně ze začátku divák neví, co za stvůry ho vlastně čeká. No a čekal jsem, že tam vyskočí nějakej pořádnej hnusák, aby z něj šel strach, ale to se nestane. Takže jsou tam pak naprosto zběsilý akční přestřelky, který mě teda vůbec nevtáhly do děje, zaujetí veškerý žádný. Že já mám vůbec zapotřebí se na něco takovýho dívat?!

  • 21.1.2018  21:57

  Je to takový hrozně hloupý, ale fakt tak moc, že něco takovýho se jen tak nevidí. Přišlo mně to jako osmdesátkovej film v novým kabátu. Všechno je to už několikrát viděný, napsaný a natočený, nepřichází to vůbec s ničím novým. Vlastně ani moc nedokážu pochopit, proč tam hraje tolik známých herců, už jenom kvůli tomu to muselo stát ranec. Ale jak je vidět, tak prachy se vždycky najdou, i když je to ptákovina. Místní hodnocení fakt odpovídá, dokonce bych se ani nedivil, kdyby to spadlo pod 50%.

  • 18.1.2018  20:04
  Kopačky (2008)
  **

  Snaží se to být neskutečně milý, J. Segel si tím možná léčí nějaký svoje starý chmury z mladých let, nicméně ve výsledku komediální prvky přechází spíš do trapnosti a navíc tam prostoru pro smích moc nezbývá. Pak jsou tam místa jakože romantický nebo rádoby smutný, ale mám pocit, že to nefunguje. Hodněkrát divák narazí na to, že se postavy chovají naprosto nesmyslně a divně, ale kdyby vlastně tohle nebylo součástí, nic se tam nebude dít, takže je třeba to nějak překousnout. No a za zmínku tak stojí víceméně jen pěkná M. Kunis a potom R. Brand, kterej je vlastně asi tou nejlíp napsanou a zahranou postavou. Ostatní jsou tam jen tak do větru, nezaujmou. Viděl jsem to jednou a asi znovu nepotřebuju.

  • 3.1.2018  19:36
  Čarodějky (1996)
  *

  Totální debilovina už jenom co se nápadu týče, a vůbec nejhorší na tom všem je, že s přibývající stopáží je to horší a horší. Postavy se začnou chovat úplně iracionálně, jsou to obraty někam, kde by to člověk nečekal, protože to prostě nedává smysl. Ale oni asi tvůrci moc nevěděli, co s tím, tak se to snažili gradovat, ovšem jenom ke škodě. Další slova jsou zbytečná..

  • 1.1.2018  22:25

  Je to takovej pěknej přehled o nejlepší české kapele, akorát se dost skáče v čase. Nicméně není to nic hroznýho, že by z toho byl divák zmatenej. Najdou se tam i zajímavý záběry, který z toho dělají přece jenom zajímavou podívanou.

  • 1.1.2018  18:12

  Sice je to zase film na téma Pelíšků, ale nutno dodat, že to je dobrý. Hezky to vykresluje tehdejší poměry,, navíc s mírnou nadsázkou, což tomu celkem sluší. Hlavní čtveřice to sice táhne s obtížema, ale naštěstí to vždycky někdo nebo nějaká scéna zachrání. Trochu je škoda, že některý situace nejsou dotažený do konce (celej film čekáte, kdy konečně dají malýmu bonzákovi do držky a ono nic!), ale jinak je celkovej dojem dobrej.

<< předchozí 1 2 3 4 15 30 44 58
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace