Lukoboss

homepage

<< předchozí 1 2 3 4 15 29 42 56
    • 26.8.2017  19:23
    Most (TV seriál) (2011)

Po první sérii uznale pokyvuju a mručím "hmmmm", protože tohle seveřani prostě umí. Dánsko-švédská kombinace je výborná, prostředí je ponurý a chladný a dokonale se hodí k takovýmu krimithrilleru. Vůbec hra s obrazem je tady moc pěkně udělaná, taková jiná a nezvyklá, ale to bude tím, že jsme většinou zvyklí na americký šablony, zatímco tady je to prostě bez takových těch "kudrlinek" kolem. Navíc ústřední dvojice přísně analytické a citově nepolíbené Sagy a sukničkáře, ale i dobrýho detektiva s intuicí, Martina je perfektně napsaná, herci se do svých rolí nesmírně hodí a celýmu seriálu dávají hodně pevnej podkres, kolem kterýho se vlastně nakonec točí celá zápletka. Příběh je docela slušně zamotanej, i když musím uznat, že inspirace kultovním Se7en je znát. Každopádně já jsem se bavil a už se těším, až si pustím další sérii. EDIT 10.9.2017 Po druhé sérii jsem zas a znova spokojenej, celý se to tak pěkně motá kolem sebe - tzn. několik různých příběhových rovin se postupně setkává, až se dostaneme k závěru celé série. Je to nenásilný, dobře promyšlený, nějak nevím, co tomu vytknout.

• 21.8.2017  20:42
    The Wall (2017)

A zase jsme u výbornýho nápadu, kterej je minimalisticky zpracovanej, protože, když se to tak vezme, celej film odehraje (víceméně) jen jeden člověk válející se uprostřed pouště u kousku rozbořené zdi. Zní to divně? Jo, zní, ale vyloženě nuda to není, to rozhodně ne. Ukazuje to určitou absurditu války a zároveň rozklad osobnosti v extrémních podmínkách, nicméně zase se nevyhneme některým nesmyslům a divným úvahám (např. hned na začátku rozhodnutí "seru na to, už mě tady nebaví ležet, tak prostě jdu na otevřený prostranství, kde je mě vidět na 20km daleko, až se samozřejmě dostanu do problémů..."). Ale musím uznat, že boj s neviditelným nepřítelem má určitý grády, přičemž si v hlavě přehrajete několik variant, jak to bude pokračovat, resp. jak to může skončit. Já mám k tomu konci určitý výhrady, protože neumím pochopit, proč věta "běžte to prohledat tam a tam, musíte to jít zkontrolovat!!" nebyla vyslyšena a podle toho to taky dopadlo, ale možná je to jen můj problém, těžko říct. Pro mě je to ovšem další důvod, proč nejít přes 3*.

• 13.8.2017  20:35
    Wakefield (2016)

Výbornej nápad na minimalistický drama o pár hercích, který ale v podstatě táhne jen B. Canston sám, jak rozmýšlí nad smyslem života a jeho vztahem se ženou a rodinou. Svý problémy vyřeší tak, že od nich v podstatě uteče, a nejdřív si to škodolibě užívá, doslova má radost z toho, jak potrestal svoji ženu. Jenže jak to celý pozoruje, začíná se sám rozkládat, až se dostane na úplný dno (dá se říct, že ve výsledku poníží sám sebe) a zjistí, že ta chyba byla vlastně někde jinde. Rozhodně to aspiruje na čtyři hvězdy, ale já je nedám podobně jako další místní hodnotící, protože ten otevřenej závěr je spíš na škodu, než k užitku. Katarze sice proběhla, ale bez vyústění a řešení...

• 13.8.2017  13:19
    War Machine (2017)

Naprosto rozumím podstatě tohoto filmu, to poslání je víc než jasný. Ukázat světu ironii, paradoxy a jakýsi úlety války v satirickým vyprávění o "panu dokonalým", kterej jakožto generál vyřeší jakokoliv situaci. Tady je třeba vzdát hold B. Pittovi, kterej si to hraní evidentně dost užíval a ta skoro až parodická nadsázka mu tady dost seděla. Jenže ne tak docela to na druhou stranu zvládal pan režisér, kterej z filmu udělal dvouhodinovou slátaninu různých scének a žánrů, takže se dočkáme jak naprosto komických situací, tak i vážných dramatických scén, a dokonce i nějaké té menší válečné akce. Že to jde dost těžko dohromady, to je asi jasný. Nicméně závěrečnej záběr je opravdu perfektní a jenom to dokazuje, že tahle válečná mašina (mašinérie) se prostě jen tak nezastaví, aneb nikdo není nenahraditelnej!

• 12.8.2017  18:39
    Šňup (2002)

Je potřeba si uvědomit, že to točil klipovej režisér, takže i to podání (rychlý prostřihy, zvuky, změny, animace atd.) tomu odpovídá oproti jiným filmům. Ale sem se to hodí, protože se musím přiznat, že tak autentickej film o speedu jsem snad ještě neviděl. Herecký výkony jsou fakt parádní, člověku se chvilkama dělá až nevolno, když to sleduje, ale ono to tak prostě je, takže proč to neukázat pořádně a vybalit tak karty na stůl. A že to nemá nějakej souvislej příběh?! To právě vůbec nevadí, protože ty asociace a skoky z tématu na téma, odbočky a další úlety, to s tím všechno souvisí. Jenom ty kreslený animace byly zbytečný, to s peřím nemá nic moc společnýho. P.S.: Je vidět, že režisér měl tématiku nastudovanou do posledního detailu, klobouk dolů.

• 12.8.2017  15:02
    First Kill (2017)

Je to průhledný jak vitrína v obchoďáku, tady už skoro od začátku tušíte, jak to asi bude a kdo je ten hodnej a kdo zlej. No dobře, jenže ono je toho víc. Například přestřelky, kde všichni střílí jak zběsilí a nepotřebujou nabíjet. Za celej film si pouze B. Willis vymění jednou (!!!) zásobník. A tady nastává ta důležitá otázka, proč proboha takovej herec, jako je B. Willis, leze do takových béčkových, ne-li céčkových filmů?! Vážně si myslím, že to nemá zapotřebí. Achjo...

• 7.8.2017  22:08
    S kuchařem na cestách (TV pořad) (2013)

Je to hodně zajímavý, co se kulinářství týče, ovšem ta časová osa dokumentu je poněkud zvláštní. 50 minut kuchař sleduje, jak vaří např. nějakej kmen, pak s nima něco zkouší, aby následně v posledních deseti minutách pořadu rychle uvařil něco svýho s inspirací ze svých cest. No proč ne, ale vlastně by tam ten závěr ani nemusel být.

• 7.8.2017  20:43
    Dunkerk (2017)

Válečnej film, kde se zase tak moc nebojuje, resp. akce tam taky je, ale tak chytře vymyšlená a natočená, že vlastně vůbec nevidíte nepřítele. A to způsobuje mnohem větší napětí, než kdyby se tam valily nějaký hordy vojáků. Dunkerk stojí a padá s dokonalou režií a skvělým soundtrackem. H. Zimmer tady použil víceméně industriální zvuky jako mistrovskou kulisu k vygradování všech důležitých scén, takže máte pocit, že jste sami uprostřed válečnýho konfliktu. Naproti tomu nastanou chvíle, kdy je ticho, a tam diváka až mrazí. A pak scénář/režie, to chce taky um. Vracet se postupně (třeba i po dvaceti nebo třiceti minutách) zpět k různým dějovým linkám a ukazovat je z jinýho úhlu pohledu, to je tady chirurgicky přesně zmáknutý, až si několikrát řeknete "jo aha, tak takhle to tam bylo...". Akorát mám pocit, že se trochu zapomnělo na dějovou linku kolem C. Murphyho, ta šla do ztracena, naopak T. Hardy to dotáhl do konce, ale stejně jsem si říkal, proč ven nevyskočil už dřív!? Každopádně se jedná o vysoce nadprůměrný dílo, kterých opravdu nevzniká moc.

• 7.8.2017  20:21

Je to dobrej film, kterej jasně ukazuje, že je celkem lehký spadnout na úplný dno, anebo snad ještě níž. Dokonce tak hluboko, že i vlastní matka raději neotevře dveře, aby synovi pomohla a zároveň neviděla to utrpení. Ale aby bylo jasno, proč je ten film vlastně tak dobrej... to, co tam předvádí L. DiCaprio na svůj věk, je naprosto famózní. To třeba takovej M. Wahlberg je tam jenom do počtu. Leo naprosto s přehledem táhne celej snímek a mění svoje herecký polohy od šťastnýho středoškoláka hrajícího basket, až po sjetýho feťáka, kterej po dojezdu dostane šílenej absťák. A i tohle je důkaz, že si tu sošku prostě zasloužil.

• 29.7.2017  19:13

Toto je neskutečně laskavej film s laskavým humorem. A může za to pochopitelně hlavní trojice představitelů, kteří v úctyhodným věku zvládají svoje role s grácií. Toto všechno je v pořádku, rozumím i tomu "pohádkovýmu" příběhu vykrást banku pro dobrou věc, má to být i komedie, takže se divák i zasměje. Jasně, přijdou tam i nějaký ty zbytečný scény, ale vůbec největší nešvar je neskutečně pomalý tempo. Asi je to i tím věkem, ale tato hodina a půl se opravdu pomalu táhla, a to není dobře. Díky tomu se divák může i docela nudit.

• 29.7.2017  19:05
    Mumie (2017)

Ty předchozí Mumie mám celkem rád, jsou to takový dobrodružný rodinný filmy, který jsou sem tam prošpikovaný humorem. Jo, tady ta snaha taky byla, nicméně nebudeme chodit kolem horké kaše - je to hrozná krávovina. Což o to, vizáulně je to slušný, ostatně v dnešní době se ani nic jinýho neočekává, a T. Cruise si střihne i nějaký ty kaskadérský scény. Ale to je tak všechno, protože to okolo prostě nějak nefunguje. Chvílema se to snaží být hororový, najednou tam do toho prohodí nějaký vtípky, příběh je poměrně lacinej a role R. Crowa je skoro zbytečná. Nicméně ať se nám to líbí, nebo ne, bude určitě další díl, protože ten konec si o to přímo říká. Otázkou ale je, jestli to je dobře.

• 24.7.2017  20:19

Audiovizuálem slušná sci-fi pecka, kde s L. Besson částečně vrací ke svým počátkům okolo Pátýho elementu. Jsou zde zajímavý rasy, různý vesmírný světy a jedna velká vesmírná stanice, jakýsi megalopolis budoucnosti. Tady asi není moc co vytknout, nápady tam jsou a CGI jede na plný obrátky. Ovšem pak jsou tady určitý bolístky, který film usazujou někde ke třem hvězdám a musím říct, že je to celkem škoda. Tak za prvé hlavní mužká postava se nepovedla, co se týče castingu. Má to být drzej machýrek, kterej si nebere servítky, ale D. DeHaan tyto parametry rozhodně nesplňuje. Navíc, když mu sekunduje C. Delevingne, která je zatím víc modelka než herečka, nicméně herecky mu dává hrozně na prdel. Jo, využili tam i její modelingový přednosti, ale rozhodně má v hraní a hláškování navrch. Pak teda ještě hlavní záporák coby C. Owen, to moc nejde dohromady. On prostě musí být spíš klaďas, nesedí mu to, nemůžu si pomoct. Ještě bych zmínil malinko přepálenou stopáž, kde po první polovině, která je fakt jízda jako blázen, to nějak upadne v srdceryvný proslovy a divák se celkem načeká, než se bude něco dít. Hm a ten závěr, úplnej konec, tak to je fakt americká růžová knihovna. Nebýt toho, šel bych s hodnocením výš. To rozhodně...

• 19.7.2017  20:56

Většinou kombinace typu historickej film a moderní pojetí jsou hrozný průsery. No, když to ale vezme za pačesy G. Ritchie a zkombinuje Podfu(c)k, RocknRollu a právě historický fantasy založený na legendě, vznikne z toho úplně šílenej náhul, kterej prostě začne a jede, dokud nejsou závěrečný titulky. Není tam moc nějakej prostor na podřimování, a přitom to není ani zběsilá akce v jednom tahu. Navíc se tam objevujou takový ty hláškový a vtipný scény a mimo jiné moderní soundtrack, což by v takovým filmu asi málokdo čekal. Jo, je to tam a sedí to tam jak prdel na hrnec. Nemám moc co dodat, snad jenom že jsem to vůbec nečekal a byl jsem mile překvapenej. P.S.: A taky je fajn, že krále Artuše nám někdo ukázal jako kluka z ulice, ze kterýho se nejdřív stal namachrovanej zlodějíček a majitel bordelu, než přišel ke kamenu a vytáhl z něho meč!! :)

• 18.7.2017  17:39

Ten film je hodně divnej, v mnoha ohledech naprosto absurdní, takže nevíte, jestli vás má děsit, anebo se tomu máte smát, ale měl jsem pocit, že to funguje - bavil jsem se. A ne, nejsem narušenej, ale mix těchto žánrů mně docela sedl. Navíc Ch. Bale je správně koženej a hodí se tak do své role se vším všudy. A docela mně přijde i jasný, že to napsaly dvě ženský a jedna z nich to pak navíc režírovala. V Americkým psychu je totiž pohled na chlapy (a jejich ješitnost, testosteron atd.) dost jasnej - naondulovanej svalovec v saku má hromadu peněz, k ženským se chová jako prase a když mu ještě kolegové začnou konkurovat v práci a on ztrácí svoji pozici, snaží se je jakkoliv přebít, aby měl zase navrch. Je to hodně přenesenej výraz, ale přesně tak to na mě působilo a třeba ani nejsem daleko od pravdy, kdo ví?!

• 16.7.2017  14:54
    Mokřina (2014)

Kdo má rád True Detective (hlavně teda první sérii), bude se mu líbit i tahle španělská filmová varianta. Atmosféra je tady naproto skvělá, je to temný, ponurý, upršený, prostředí močálů je správně hnusný a ti dva vyšetřovatelé se velice dobře doplňujou, přitom je každej úplně jinej. Je to tak nějak správně pomalý, valí se to jako opar nad bažinou a k tomu nám kamera dopřává krásnou podívanou (zejména záběry z dronu nebo čeho). Řekl bych, že je to taková správná oldschoolová kriminálka, jaký se už dneska moc netočí.

• 16.7.2017  14:46
    The Circle (2017)

Velkej brácha tě sleduje... tahle myšlenka a tématika je už vcelku stará a mohli jsme ji vidět (anebo číst) v různých dílech. V dnešní online době je to dost aktuální, ale to pojetí by tady prostě muselo být jiný. Scénář je neskutečně tupej a naivní, sice předloží nějaký téma, ale už nedává další otázky nebo dokonce řešení. Moc se mně nelíbilo ani to, že hlavní hrdinka je na začátku zakřiknutá holčička, ze které se během pár okamžiků stane v obrovské firmě téměř součást vedení a nebojí se pronášet v obrovským sále chytrolínský hlášky jako Jobs. Její chování se neskutečně mění, nejdřív je proti, pak je tahounem celé novinky, pak je zase proti. Sama asi neví, co chce. Z její workoholické kámošky se najednou stane troska, která neví, jak dál (prostě divný!), role vývojáře, kterej celej systém postavil, jde jaksi do ztracena (vůbec tam tahle linka nemusela být) a hlavně úplně všichni se chovají jako fanatici a běhají s kamerama a telefonama úplně všude, aby to hlavně streamovali na net. Bylo to neskutečně násilně podaný, thrillerová složka je takřka nulová, dokonce si troufám říct, že tvůrci nějak moc netušili, co vlastně chcou natočit. Podle toho to taky vypadá.

• 10.7.2017  21:23

Film na principu dnes už legendární Telefonní budky tentokrát o tom, jak tatínek s dětma nasedne do auta plnýho výbušnin a musí se řídit pokynama vyděrače na telefonu. Ono to nezní zase tak blbě, ale to provedení by rozhodně muselo být jiný. Časem se vyrojí tolik nesmyslů, že by si divák mohl i hlavu ukroutit. Přijde mně, že bylo časem dost možností vyděrače chytnout/sejmout atd., ale ne, to by asi bylo málo napínavý. Pak nechápu přemýšlení dcery, která z absolutní nenávisti vůči otci přejde na opačnej břeh a najednou je schopná za něj snad položit život. Uf... A pak jsem ještě nepobral jednu věc. Tím autem jezdili fakt dlouho přes celý město, sem a tam.. a několikrát vyděrač do telefonu řekne, že je vidí. Tak buď má teleport, anebo nevím, jak se mu to dařilo. No nic, nebudu si tím lámat hlavu. Není to úplnej propadák, ale chtělo by to trochu ohoblovat hrany.

• 10.7.2017  21:17

Výbornej krimi-thriller, kterej jasně ukazuje, že není potřeba megalomanská amíkovská produkce, ale stačí to jenom vcelku dobře napsat a vytvořit zajímavý charaktery. Je teda pravda, že koktající "Rainman" (tam snad byla nějaká inspirace, jinak to ani není možný) je občas na liskanec, ale nijak extra to filmu nepřekáží. Zatímco vznětlivej "J. Reno" (tam ta podoba taky nebyla daleko) je tank se vším všudy. Ale dohromady jim to fakt klape a jdou po stopě úchyláckýmu vrahovi, kterej se nebojí sejmout kdejakou starou paní, jelikož má traumata z dětství kvůli své matce. Ve druhé polovině to začne být i napínavý, protože chycení padoucha se pomalu ale jistě blíží. Rozhodně jsem se nenudil, a to má film dvě hodiny. Za mě dobrý...

• 7.7.2017  19:45

Je sice pravda, že jsem si při sledování vzpomněl na Tarantina, nicméně tady se jedná o mnohem "odtučněnější" verzi, protože struktura vyprávění a ani samotná akce se jeho počinu nerovnají. Ale abych to nějak shrnul (příběh je totiž veskrze žádnej) - dvě tlupy pitomců a totálních amatérů se snaží uskutečnit obchod prachy za zbraně. No a protože jsou to úplní dementi, začnou po sobě ve skladišti střílet. Jenže jakmile se přestřelka spustí, divák chvílema netuší, kdo po tom pálí, protože se začne střílet i do vlastních řad a najednou je to opravdu "free fire". Průser ale je, že všichni, ačkoliv už jsou postřelení, domlácení, zranění atd. se neutále plazí a střílí (kde jako berou ty náboje?!), takže se stane, že např. po patnácti minutách se ozve výstřel a objeví se záběr na postavu, o které jste si mysleli, že už je dávno tuhá. Jenže to se nestane jednou, nicméně je to pravidelně, takže to vypadá, že jsou všichni nějak nesmrtelní. Jediný štěstí to má, že je film taky ve škatulce komedie, protože jinak bych tomu nasolil o hvězdu míň, to bezesporu.

• 6.7.2017  17:55
    iBoy (2017)

Čím víc se film blíží k závěru, tím je horší a horší. On ten námět není špatnej, připomíná počítačovou hru (Watchdogs?), ale to zpracování už tak zářný není. Průser totiž jsou i hlavní postavy - on je nesympatickej ušoplesk, kterej se stane superhrdinou, a ona - tohle "Game of Thrones dítě" taky zrovna moc půvabu nepobralo, navíc vypadá tak na 12. Nicméně příběh nastolí několik otázek a nesmyslů, který nejsou za celou dobu vysvětlený, takže divák jenom zírá. Jak jako padouši přišli na to, že to dělá zrovna on, když neměli jediný vodítko? Jak to, že on "nevěděl", kdo video nahrával, když mu to schopnosti umožňujou a už první den přišel na všechny ostatní? No kraviny, blboviny a hovadiny. A závěrečnej souboj v noci a lijáku, to je jak z učebnice. P.S.: Vypadá to, že to vlastně byla jen drahá reklama na ájfoun (odkud se asi tak vzal název filmu, sakra?!?!).

• 5.7.2017  12:46

Je vidět, že tvůrcům pomalu dochází nápady, protože příběh je vlastně taková trochu slátanina všemožných scének a skečů. Nicméně je to primárně určený dětem a těm je to nejspíš celkem jedno. Jenže už ani ten vtip není, co býval (opakující se motivy jak u postav, tak i u Mimoňů - někdo zakopne, spadne; na někoho něco spadne atd.). Samozžejmě se najdou momenty, kdy se divák zasměje, ale nějak moc jich není. Co považuju za naprostou příšernost, pak je snaha v dabingu udělat z Gruova bratra Moraváka. Když se totiž (evidentně) pražák snaží napodobit moravskej přízvuk a částečně brněnskej hantec (nebylo to ani jedno z toho, ale nějakej zplácanej nesmysl), fakt z toho skoro bolí uši. Takže prostě a jednoduše, abych to neprotahoval, se jedná o nejhorší díl série, kterej sází v podstatě jenom na značku "Mimoni" a tím to hasne.

• 20.6.2017  19:30
    Rustom (2016)

Ono je to možná jinou kultrou, tzn. jiným způsobem natáčení a jiným úhlem pohledu, ale já jsem chvílema nevěděl, jestli se dívám na komedii, parodii, červenou knihovnu, anebo vážnou kriminálku o vraždě a vyšetřování. Tohle všechno se tam neskutečně mele přes sebe. Hned na začátku nám tvůrci nasolí asi 15 minutovou slaďárnu o dokonalým páru, ovšem způsobem vodění za ručičku. Tzn. hlavní hrdina jako vypravěč řekne, jak se potkali se svou ženou, a následuje čtvrt hodiny trvající flashback plnej barev, úsměvů, pusinek a cukrkandlu, abysme pochopili, že ta láska byla nebeská. Nicméně pak přijde zlom - vražda soka. Hmmm, jenže pořád mám pocit, že si režisér o divácích myslí, že jsou hloupí, anebo to točil podle nějaké školní příručky. Při každým dramatickým pohledu osoby, záběru na důležitej předmět (např. související s vyšetřováním) nebo záběru na někoho pro tu chvíli stěžejního se ozve ještě dramatičtější znělka "tududum, tadam"! A když jsem pak zjistil, že to je podkres pod každou takovou scénu, normálně už jsem se smál. Stopáž je úplně neskutečná a ubíjející. A i když se pak všechno nějak vysvětlí (ano, jsou tam pokusy o zamotání příběhu), furt je ten film prostě divnej, ne-li nedobrej. P.S.: Hlavní ženský postavy jsou fakt kočky, ale ani tak to hodnocení nevylepší.

• 20.6.2017  17:18
    Vymahač (2016)

Snímky tohoto typu jsou nesmírně náročný na natočení, protože to může lehce sklouznout do roviny nudy. Je to v podstatě jenom konverzační a postavený na jednom jediným charakteru, takže scénář musí být takřka dokonalej. Po chvilce sledování mě napadlo - ha, to je skoro stejný jako film Locke. No, není, je to o něco horší. Navíc Locke byl o něco delší a hlavní hrdina celou dobu seděl v autě, tady máme prostory kanceláří, takže by to mělo pomoct v rozmanitosti. Mám tenhle styl hodně rád, nicméně tady docházelo k určitým nelogičnostem (spíš jsem se nad určitýma věcma pozastavil). On je jejich naprosto nejlepší výběrčí, kterej se nebojí brnkat na ty nejchoulostivější struny, aby došlo k převodu peněz, ale když se objeví nějaký záhadný video, ihned (dá se říct během minut) jeho nadřízení a firma obecně od něj dávají ruce pryč, zablokujou mu přístup do systému atd. Předpokládám, že by se za svýho nej zaměstnance, kterej jim do kasy přináší miliony, asi trochu postavili. Toto mně přišlo dost zvláštní a změnilo to celkovej ráz. Nechci se o tom moc rozepisovat, protože bych musel spoilerovat. No a ten úplnej závěr... hm. Každopádně K. Chabenskij svou roli zvládá perfektně a film opravdu po celou dobu drží, to se musí nechat.

• 20.6.2017  17:06
    Hacker (2016)

Takovej ten film, kterej nenadchne, ale ani neurazí. Samozřejmě o nějakým hackingu nemůže být řeč, je to tady celý hodně zjednodušený, a vůbec ten příběh o tom, že mladej kluk je naštvanej na banky, protože s nima měla problém jeho mamka a on se je snaží "potrestat", je dost naivní. Ale první polovina je vcelku zábavná, hlavním protagonistům jde všechno dost hladce, nicméně jak se překleneme přes polovinu filmu, začnou dělat docela kraviny, který se jim nevyplácí. A už se začíná vymýšlet a kombinovat, aby vše mohlo nakročit do finále. No, o žádný velký finále se nejedná, vysvětlení celýho filmu pak nějakej super dojem neudělá. Takže jsme zase u tří hvězd a tam to taky zůstane.

• 18.6.2017  14:37
    Mattoni Koktejl Festival 2017 (TV pořad) (2017)

Dost zbytečná záležitost, která nevím, koho vlastně měla oslovit. Mluví se a píše o koktejlech a nejlepších barmanech, za celej přímej přenos ale pořádně žádnou baristiku/mixologii nevidíme. Spíš šlo zase o to, aby se zviditelnilo pár našich pseudocelebrit a udělala se drahá reklama na minerálku. A tak po odvysílání zůstane víceméně jedinej dojem - ti rádioví chlapci (Lexa a Calta) naživo moc zpívat vlastně neumí.

• 11.6.2017  20:25

Je potřeba si říct a uznat, že kouzlo ujetýho Jacka Sparrowa pomalu vyprchává a tím pádem určitě není jednoduchý na tom postavit takhle dlouhou sérii. Vlastně kdyby to zůstalo u trilogie, nikdo by nemohl protestovat. Tady se taky setkáme s některýma okoukanýma vtípkama (Sparrow žvatlá a pitvoří se, je nešika, zakopne, upadne, ale vlastně se tím náhodou zachrání atd.). Tohle všechno už známe, nicméně objeví se i zábavnější momenty, to jo. Tvůrci na to šli ale chytře, protože si toho jsou nejspíš vědomi, takže roli J. Deppa mírně upozadili a do popředí dali mimo perfektních digitálních efektů (tady rozhodně klobou dolů) zejména roli K. Scodelario. Nejenom, že je to pěkná ženská, ale má tu roli i dobře napsanou a její hlášky se ve filmu neztratí. O dost horší je to s přesládlým mladíkem B. Thwaitesem, ale Orlando v předchozích dílech taky plnil tuhle roli. Když jsme u toho, tak závěr filmu se shledáním u západu Slunce je fakt jak z červené knihovny, to si mohli odpustit. Ale jinak je snímek vcelku slušným návratem k původním dílům. Otázkou je, jak to bude dál... P.S.: J. Bardemovi záporáci sluší.

• 9.6.2017  17:05
    Rocco (2016)

Ten dokument rozhodně není špatnej, navíc je zajímavej, protože se týká ne úplně všedního tématu. Dá se říct, že jde o jakousi zpověď Rocca, kterej už dnes spíš bilancuje, co zažil, dokázal a udělal, než že by vášnivě o pornoprůmyslu mluvil. Otázkou pak ale je, nakolik je to autentický a upřímný, protože jsou tam občas situace, který jsou spíš "pro kamery". Taky je z toho jasně vidět, jaký (většinou) slečny před ty kamery lezou. Netvrdím, že jsou takový všechny, ale zejména v první polovině uvidíte prototyp naivní, potažmo hloupé, dívky bez znalosti jazyka (angličtiny), která se usmívá, dělá, že je pro to jak stvořená, je celá omámená, když se potká s Mistrem, ale po chvíli jí spadne hřebínek. No, každej svýho štěstí strůjcem, šly do toho dobrovolně, tak o co jde vlastně?!

• 5.6.2017  21:05

Z akčního a hororovýho Vetřelce se pomalu ale jistě stává filozofická přednáška o bytí a nebytí. Pár svižnějších scén tak střídají rádoby oduševnělý dialogy, který jdou do hloubky a podstaty věci a snaží se nám vysvětlit, jak to vlastně bylo. No, jako něco se i dozvíme (co je to/jak vznikl vetřelec), ale já si pokládám otázku: "Je to vůbec potřeba?" R. Scott už je dnes pán ve věku, a ač mu nechci upírat nějaký kvality (ty on teda rozhodně má, to zase jo!), je možný, že sám tak nějak filozofuje nad svým životem a ohlíží se pomalu zpět a přenáší to tak i do svých příběhů. Jenom si myslím, že tady to není úplně potřeba. Nemůžu říct, že by ten film byl vyloženej průser, to ne, ale ten původní wow efekt už to teda dávno ztratilo. P.S.: Většina scén je ve tmě, takže nějaký překrásný obrazy nečekejte.

• 4.6.2017  18:35

Tak zaprvé námětem je film značně neoriginální, takových motivů, smyček a náprav člověka už tady bylo, že to opravdu nepřináší nic novýho. A zadruhé se mně zdá, že snímek cílí na náctiletý publikum, protože já jsem měl při sledování pocit, že na tohle už jsem fakt starej. Prostě čtveřice nafintěných pipin, který šikanujou svoje okolí a nejvíc samozřejmě ty nejslabší. V čele stojí blondýna s nosem nahoru (naprostej archetyp pro takový role). No a teď se v těch časových smyčkách hlavní hrdinka snaží přijít na to, kde udělaly (soudružky, ha ha) chybu, že se takhle svinsky chovají. Na to, že má film v podstatě hodinu a půl, tak se neskutečně táhnul, vysvětlování tam bylo po krůčcích jak pro blbečky, aby teda opravdu i tomu nejpomalejšímu ve třídě došlo, že takhle se k lidem chovat nemá. Zhruba dvacet minut před koncem se film zlomí, takže hlavní protagonistka už ví, co má dělat. A od té chvíle uslyšíme asi 50x větu "I love you.", protože všichni jsou tak sluníčkoví, zejména teda hlavní postava pochopitelně. Takže všem okolo řekne, že je miluje, protože si to každej zaslouží za to, jakej je (jo i ta blonďatá mrcha, která se celou dobu chová ke všem hnusně, si to zaslouží!). Takže jsme morálně poučení a můžeme s úsměvem pokračovat do následujících dní... :)

• 4.6.2017  16:29

Ten úvod je sice pomalejší, ale působí tak nějak záhadně, že to diváka celkem zajímá. Jenže cca od jedné třetiny, kdy se Banderasův host začne chovat jako debil, to začne jít z kopce a valí to z něj vlastně až do konce. Ona snaha tvůrců udělat z toho šíleně chytrej thriller je ve výsledku úplně na škodu, protože postupně přichází twist za twistem, až jsem si říkal, že už to snad není možný. A. Banderase jsem po dlouhé době rád viděl, hraje si svůj kvalitativní standard, ale bohužel si vybírá opravdu špatný filmy, nedá se nic dělat.

<< předchozí 1 2 3 4 15 29 42 56