Lukoboss

homepage

<< předchozí 1 2 3 4 15 29 43 57
    • 3.1.2018  19:36
    Čarodějky (1996)

Totální debilovina už jenom co se nápadu týče, a vůbec nejhorší na tom všem je, že s přibývající stopáží je to horší a horší. Postavy se začnou chovat úplně iracionálně, jsou to obraty někam, kde by to člověk nečekal, protože to prostě nedává smysl. Ale oni asi tvůrci moc nevěděli, co s tím, tak se to snažili gradovat, ovšem jenom ke škodě. Další slova jsou zbytečná..

• 1.1.2018  22:25

Je to takovej pěknej přehled o nejlepší české kapele, akorát se dost skáče v čase. Nicméně není to nic hroznýho, že by z toho byl divák zmatenej. Najdou se tam i zajímavý záběry, který z toho dělají přece jenom zajímavou podívanou.

• 1.1.2018  18:12

Sice je to zase film na téma Pelíšků, ale nutno dodat, že to je dobrý. Hezky to vykresluje tehdejší poměry,, navíc s mírnou nadsázkou, což tomu celkem sluší. Hlavní čtveřice to sice táhne s obtížema, ale naštěstí to vždycky někdo nebo nějaká scéna zachrání. Trochu je škoda, že některý situace nejsou dotažený do konce (celej film čekáte, kdy konečně dají malýmu bonzákovi do držky a ono nic!), ale jinak je celkovej dojem dobrej.

• 1.1.2018  18:00

Neuvěřitelně blbá a nudná sračka, která se jen tak nevidí. A ještě ke všemu je to příšerně dlouhý a táhne se to jak sopel. Ta jedna hvězda je za obsazení, i když teda vůbec nerozumím tomu, proč do toho tito herci šli. Asi jim dobře zaplatili, jinej důvod tam být nemůže. A o kvalitě taky svědčí to, že si film na sebe ani nevydělal. Fakt hrůza.. Jo a logiku v tom opravdu nehledejte, ta tam chybí úplně.

• 31.12.2017  15:46

Je to prostě dobrý, co si budeme povídat. Clown odvedl poctivou práci, která se odráží v energickým hudebním šílenství, který Slipknot představujou. Měl jsem tu možnost tuhle sebranku vidět několikrát naživo a je to prostě pecka, naposledy v Praze přesně s tímhle vystoupením (playlist malinko jinej). Každopádně tady zahráli i pecky, který se objevily kdysi na nějakým demu, dokonce nejsou ani na albech, takže o to je ten koncert cennější. Velký kapely by měly umět velkou show a přesně tohle jsme my diváci/fanoušci dostali.

• 30.12.2017  16:31
    Bright (2017)

Ten nápad na novej svět, trochu jinak vykreslený fantasy rasy (Elfové tady nejsou ti hodní zelení páni z lesů, ale takoví "high society zabijáci", kteří stojí spíš na té špatné straně) je fakt dobrej, obsazení taky naprosto bez problémů, tak kde by mohl být ten zakopanej pes?! Hm tak trochu v tom, že těch různých nápadů a nástřelů novýho světa je tam tolik, že se s tím dá jen těžko popasovat. Spíš mně to přišlo jako první díl nějaké trilogie, protože jestli ne, tak je to fakt na hovno. Hodnocení tomu dávám vyšší, protože oceňuju snahu udělat něco novýho a neotřelýho mezi těma všema kouzelnickýma filmama pro děcka a komiksovejma blikancema, se kterýma se roztrhl pytel v poslední době. Je to i správně temný, a to je jenom dobře. Mimochodem najdou se tam fakt dobrý hlášky, to se nestává každej den. P.S.: Ano, v dnešní době je nutný udělat alespoň rasově zabarvenou zápletku, aby z toho mohlo plynout takový to "poselství".

• 30.12.2017  13:27

Fakt je to do týpka, co natočil Dannyho parťáky? No jo, je, dokonce tam zazní i miniodkaz (pro ty pozorný), ale zábavnosti partičky kolem Dannyho Oceana to rozhodně nedosahuje. Tady si to pluje tak zvláštně mezi žánrama, ale žádnej z toho nevystupuje nějak víc na povrch. Pár scén tam samozřejmě bylo vtipných, ale spíš jich je málo a ten zbytek je takovej nevýraznej, někdy snad trochu nucenej. Z herců nejvíc vyniká D. Craig, kterej jasně všechny přehrává, naopak taková K. Holmes nám nějak zestárla, zatímco H. Swank vypadá pořád stejně - každopádně tyhle dvě jsou tam fakt jen do počtu, jejich role jsou zbytečný. Ale na plakátu to pak líp vypadá, takže proč je tam neobsadit. Stopáž bych bral tak o 30 minut kratší, bylo to zdlouhavý a vleklo se to. Možná to byl záměr, mě to ale zrovna dvakrát nebavilo.

• 29.12.2017  23:52
    Soudce (2014)

Je to dobrý, je to fakt dobrý.. A je to kvůli kombinaci žánrů - zápletka ze soudní síně a rodinné drama o uznávaným soudci (otci) a úspěšným právníkovi (synovi), kterej čeká na uznání, který se ne a ne dostavit. Navíc je to podpořený výborným castingem, o tom není pochyb. Za mě naprosto v pořádku..

• 29.12.2017  17:42

Kdo viděl první díl, tak může čekat, že tohle bude vlastně úplně to stejný jen tematicky zasazený do období Vánoc. Tvůrci si s tím nějak nelámali hlavu, vtipy jsou někde očekávatelný, jinde až moc přehnaný a někdy skutečně pobaví. Dokonce dochází k tomu, že trojice matek (babiček) zcela s přehledem přehrává ty matky, který tady mají být v hlavní roli. Nevím, jestli je to dobře, nebo špatně, ale jelikož tenhle díl nepřináší vůbec nic novýho, jdu s hodnocením o patro níž.

• 29.12.2017  09:51

Já mám pro tenhle film slabost, i když kvalitativně by si to asi zasloužilo nižší hodnocení. Tenhle snímek byl důvod, proč jsme cca rok na to pořídili jednoho malýho flekáče, takže při každým sledování mám nostalgický vzpomínky. Byla to jedna zásadní etapa, která se nedá smazat, takže tady prostě musím.

• 28.12.2017  00:26

Už jenom za tu skvělou scénu a větu "chybí cena vagicleanu, kasa pět..." to hodnocení prostě musí být slušný! :-D viděl jsem to několikrát a vždycky jsem se u toho hodně bavil, přestože je to neskutečně trhlý, takže i to je důvod, proč dávám čtyři hvězdy. J. Carreymu tyhle praštěný role vždycky seděly.

• 23.12.2017  20:29
    Čára (2017)

Líbí se mně, že se Slováci pustili do takové tematiky a žánru na pomezí dramatu a thrilleru, v našich končinách to není úplně běžná věc. Dokonce je mně jasný, že se reálně tyto věci dějou, a to nejen kousek za hranicema, ale obecně po celým světě (to není žádná novinka). Nicméně se musím přiznat, že mě ten film vůbec nevtáhl do děje, nechytil mě a celou dobu mně bylo jedno, co se tam stane a komu. To určitě není dobře, takovýhle snímky by měly napínat struny na maximum, aby diváka mrazilo. Herectví se tady ve většině případů smrsklo na zamračený a zachmuřený pohledy a hlubokej (rádoby drsnej) hlas, což je dost málo. Jsou tam dobrý scény (např. topení v lomu), místy i pěkný a zajímavý záběry, ale jinak je to celkově málo. Anebo jsem měl jenom moc velký očekávání.

• 21.12.2017  20:25
    Thelma (2017)

Sice to není "TEN" Trier, kterej nás zásobuje neobvyklýma snímkama, nicméně tenhle jeho jmenovec ostudu rozhodně neudělal. Jedná se o výborný mystery-drama, který pojednává o konfrontaci přísné katolické výchovy a víry vůči reálným světu a všemožným pokušením, který na člověka číhají. Boj mladé dívky, která vyrůstala v určité sociální bublině, se svým vlastním tělem, mozkem, myšlenkama a přesvědčením je tady převedenej do velice zajímavé formy. Já musím říct, že se mně to fakt líbilo, ta symbolika, dvojsmysly a odkazy, s tím si tady tvůrci vyhráli až až. A zase se jaksi potvrdilo, že seveřani prostě umí...

• 17.12.2017  13:12
    Dáma a Král - Série 1 (série) (2017)

Celkem pohodovej seriál, kterej se dá jako jeden z mála sledovat v TV, i když svoje chyby taky má. Už jenom to, že se jedná o "advokátní kancelář", kde právníci jsou kolikrát na místě činu dřív než policie nebo kdejací detektivové. Když se to stane poněkolikáté, s úsměvem si řeknete, že je to snad nějaký soukromý očko a ne advokacie. Za tuhle podivnost trhám jednu hvězdu a přesouvám se k dalšímu kamenu úrazu. Jan Cina. Tady je tak otřesnej, že vůbec nechápu, že to je ten stejnej herec ze skvělýho seriálu Pustina. To mně fakt nejde do hlavy, naštěstí těch jeho scén je tam málo a jsou dost okrajový, takže se to přežít dá, jinak by to bylo mnohem horší.

• 17.12.2017  13:04
    Já, Kajínek (TV seriál) (2017)

Můžeme si tady sice říkat, jestli je to etický, morální, v pořádku atd., ale je potřeba říct, že kdo to na Primě vymyslel, ten udeřil hřebík na hlavičku. Většinu lidí to zajímá, to určitý tajemno a neobjasněnost tam je stále, takže sledovanost byla vysoce nadprůměrná. A já se ani nedivím. Divák měl možnost se podívat nejen na případ Kajínka, ale obecně na vězeňství a s ním spojený instituce, který asi ne vždycky pracujou správně. A že tam Kajínek několikrát v průběhu řekne, že nic neudělal (on je jenom "bytař") a je beránek, to beru s určitým nadhledem. Na nás asi není, abysme jeho případ posuzovali... i když myslet si můžeme cokoliv.

• 12.12.2017  19:35

Poctivej devadesátkovej krimi-thriller, jakej prostě do té doby patří. A přestože občas divák musí přivřít oko a brát to s nadhledem, film pořád baví a navíc je zajímavej svým nápadem. Kromě toho je to jeden z mála snímků, kde N. Cage něco opravdu hraje - celkově se mně líbila proměna obou protikladů, jak si prohodili role, charaktery, chování atd. Tohle se fakt povedlo a vlastně je to na tom asi to nejlepší. Bavil jsem se, nenudil, takže můžu s klidem říct, že bylo vše v pořádku.

• 12.12.2017  19:24

Musím uznat, že to je asi první film, kde mně D. Radcliffe takřka vůbec nevadil, dokonce se nebojím říct, že to odehrál poměrně dobře! A to je co říct, protože jinak s tímhle hercem mám docela problém. Takže už tohle je pro mě plus. No, příběh sám o sobě je poměrně zajímavej - "based on true story" tomu trochu přidává, i když chvílema je pochopitelně vidět, že si tam občas "pan režisér něco přidal". Některý rozhodnutí hlavních postav jsou poněkud divný a pak ten závěr, kde si říkáte, proč, vole, nezařveš, i když jseš vyčerpanej?!?!?! Tam tomu asi chtěli přidat dramatično. Něco kolem průměru si to určitě zaslouží...

• 5.12.2017  18:14
    PIKO (2010)

Určitým problémem tohoto filmu jsou hlavně dvě věci: 1. není úplně jasný, jestli tvůrci chtěli udělat hranej film, anebo dokument o drogách. Takže skáčeme z jednoho do druhýho a navíc mezi třeba různýma příběhama, který se sice o sebe nějak otírají (3 různý pohledy), ale ve výsledku je to neskutečně roztříštěný a jako celek to není úplně kompaktní. 2. je to flashback do doby, která je desítky let vzdálená, situace byla jiná, všechno (obecně) fungovalo jinak, takže z dnešního pohledu to divákovi zase tak moc nepřináší. To poselství, že drogy jsou špatný, to asi chápe každej, aniž by se na něco takovýho musel dívat. Takže nic moc no...

• 4.12.2017  12:30

Jelikož v prvním díle byla laťka nastavena brutálně vysoko, bylo jasný, že překonání bude složitý. A taky to tak nakonec dopadlo. Už od první scény, která je nemálo akční, je zřejmý, že se tvůrci snažili udělat všechno takový jako akčnější, větší, nářezovější a velkolepější. Hm, jako dobrý, ale méně je někdy více a tady je to prostě znát. Už to hodně balancuje na hraně ujetosti a tahle moderní (parody)bondovka oproti staršímu dílu ztrácí dech. Snaží se to dostat do obrátek, ale vrcholu nikdy nedosáhne. Jo, jsou tam dobrý scény (např. souboj před horskou chatou - ten je top!), docela slušný vtípky a hereckej ansámbl taky nebyl nejlevnější, ale ve výsledku to fakt nestačí a je to škoda. Tak uvidíme, pokud přijde i nějaká ta "trojka", jak se s tím popasujou. Jednoduchý to ale nebude...

• 27.11.2017  17:24

Francouzi ty komedie umí, ale hlavně je dělají úplně jinak než slavnej Hollywood. Tady totiž nejde o nějaký vulgarity, skandály, nahotu nebo sprostý slova, tady je to o nápadu, určité chytrosti a ironii, což mě osobně teda bavilo moc, musím uznat. Hodně dobře jsem se bavil, casting je totiž povedenej od hlavní postavy až po hromadu postav vedlejších. Navíc si jako divák ještě uvědomíte, jak náročný musí být, když máte cateringovou firmu! :D Vrcholem všeho pak byl let na balonu (měsíci), kterej jasně ukazoval, jací dementi na světě existujou (a věřím, že se někdo takovej opravdu najde). Tady palec hore, po nějaké době zase velice slušná komedie!

• 27.11.2017  17:07

Hrozná nuda a ve výsledku naprosto zbytečnej film, kde se především hlavní postava chodá jako totální éshoul. Jo, chápu třeba, že se chce mstít, ale aby skoro každou akci podělal kvůli své naprosté tuposti a narcistnímu chování, to mně hlava nebrala. Celý je to dost přitažený za vlasy a nějak si zpětně ani moc nevybavuju, že by mě na tom něco vyloženě zaujalo. A to je teda dost blbý. Snaha inspirovat se jinýma a lepšíma filmama s podobnou tematikou se nepovedla, takže nezbývá, než jít o dům dál a tohle asi i zapomenout.

• 22.11.2017  21:19

Takovej gore film se jen tak nevidí, hlavně pak proto, že to tady není jen účelově nacpaný, aby si někdo hrál na tvrďáka. Tady dochází k postupné gradaci a lineárnímu vzestupu násilí - čím víc jde V. Vaughn za snahou zachránit svou rodinu, tím víc přidává na otáčkách pořádná řežba. Ale ne ledajaká, prostě klasika "na férovku" pěstma (jo, i nějakej ten kopanec tam je), zbraně v podstatě žádný. Je to chvílema až nechutně hnusný, ovšem tady to má svůj důvod a já musím říct, že po všech těch komediálních rolích (a nejen těch), je tohle opravdu asi nejlepší Vaughnova role, sedí mu to jako prase. Je chladnej, je přímočarej a jde si za svým cílem naprosto nekompromisně. Ano, trochu mě štval důvod, proč a jak se dostal do vězení (mohl v klidu odejít a zmizet, ale on se pustí do naprosto šílené akce, která nemohla jinak skončit...), nicméně nad tím časem při sledování mávnete rukou. Jo, je to spíš festivalovej film, ne do kina, ani v TV ho čekat nelze, ale je to nářez se vším všudy. Jestli se něčemu říká cesta do pekla, pak je to přesně tohle!

• 21.11.2017  21:27
    Trestanec (2017)

Musím říct, že za poslední dobu je to asi nejlepší film z vězeňskýho prostředí, jakej jsem viděl. A je to o to zajímavější, že snímek popisuje, jak se ze spokojenýho a úspěšnýho otce od rodiny může stát hlava (vězeňskýho) gangu - stačí jen přehlídnout červenou na semaforu. Jedná se o ukázku sebedestrukce osobnosti jakožto trest za neospravedlnitelnou životní chybu. Film má dvě roviny: 1. z vězeňskýho prostředí (to je ta jednoznačně lepší) a 2. gangsterskej krimi příběh venku. Celý se to prolíná v retrospektivách a musím uznat, že fakt dobře. Postupně se dílky skládačky začnou spojovat v jeden celek. Jo, možná se to zdá být absurdní a přehnaný, chvílema si říkáte, proč se takhle rozhodnul, proč to neudělal jinak, i když mohl. To já fakt nevím, ale co vím, že se mně to prostě líbilo!

• 20.11.2017  20:33

Důležitý je se naladit na styl humoru, kterej v tomhle filmu je. Je to hodně ulítlý, praštěný, pak se ti zase zdá být trochu vážnější, nicméně vyvážený je to dobře. Na bratry Coeny to nemá, ale zábava to je. Dobře jsou vybraný typy herců, každej do toho zapadá a má svou specifickou úlohu hereckou i filmovou. V závěru je pak snaha z toho udělat složitej zamotanec, jak jeden druhýho vojebal, no zase tak peckózní zvrat to není, ale tvůrci to asi nechtěli úplně hloupě přímočarý. Má to svoje pro i proti a zůstává to někde na půli cesty.

• 19.11.2017  19:51
    Vyšinutí (2012)

Po výborným úvodu, kdy se seznámíme s postavama a pak najednou vypukne pandemie a lidi šílí, topí se a snaží se jakkoliv dostat k vodě, nastane honění se za lékem, kterej by virus zastavil. Jako jo, je to klasická šablona katastrofickýho filmu, ale spíš jde o to, jak je vymyšlená a natočená. Hlavní hrdina se snaží usilovně dostat k léku, kterej může pomoct, zatímco jeho nakažená rodina je zatím v karanténě. Klacky pod nohy, smůla a náhody jsou tady na každým kroku, takže dokonce 3x už doslova drží lék v ruce, ale nějakým naprosto stupidním způsobem o něj přijde. Už u toho prvního případu jsem si říkal, že se mně to moc nezdá, no když se to fakt stalo ještě několikrát, už jsem koulel očima a film mě postupně přestával bavit. Je to možná škoda, ale korejci umí určitě líp.

• 19.11.2017  15:09
    Dobrý časy (2017)

Stylizací to stojí někde mezi Drive a Neon demon, o to zajímavější je, že to natočili dva mladí bráchové, kteří patří mezi nezávislý tvůrce a občasný herce. Zatím toho za sebou tolik nemají, avšak tím spíš bych to nazval milejším překvapením. Film začne a než se rozkoukáte, už jste přímo vrženi do děje a akce. A ta jede a nezastavuje, noční neonově nasvícený město působí dobře, navíc synťákovej soundtrack dává audiovizuálu ty správný grády. Sice se místy jedná o absudrní (až možná přehnaně) situace, ale je to vlastně záměr. Tohle všechno je v pořádku, nastane ale zásadní zlom, a to zhruba v polovině sledování. Naprosto téhle zběsilé a ujeté jízdě spadne řetěz. Zastaví se to! Ale brutálně. Sice je v závěru zase snaha to trochu nakopnout a roztlačit tu káru dál, ale už se nedaří a v té jakési křeči to už zůstane až do konce. Je to ohromná škoda, protože v první polovině jsem z toho byl nadšenej a úplně vážně jsem uvažoval o vysokým hodnocení, ale nakonec nemůžu, prostě ne. P.S.: První role R. Pattinsona, kde mně nevadil, dokonce bych ji označil za nejlešpí v jeho dosavadní kariéře.

• 18.11.2017  18:34
    7 životů (2017)

Občas se stane, že si někdo střihne ve filmu dvojroli, to je ještě celkem normální. Ale zahrát sedmiroli, to chce rozhodně koule! :) Sedm životů má kočka, říká se, ale sedm životů má v tomhle filmu i N. Rapace, která ačkoliv nepobrala zrovna moc ženské krásy, jde herecky neskutečně nahoru. Film je jednoznačně v jejím područí a právě ona může za to, že se na to dobře dívá - zahrát sedm (ne)stejných sester, to teda klobou dolů. Námět filmu je zajímavej, i když v určitým ohledu se inspiruje u jiných a známějších sci-fi, ale to mně nějak zásadně nevadilo. Navíc G. Close si po nějakých 20 letech zahrála zase Cruellu, i když tady tentokrát nešlo dalmatiny, ale o malý děti - tyto role jí sedí. Trochu mě tam teda sral hlavní blonďatej záporák, kterej se vždycky jako náhodou objevil na tom správným místě, musel být u všeho (např. zásahová jednotka jde do bytu a chtějí odpálit dveře, ale čekají, až přijde on, aby mohl zmáčknout tlačítko detonátoru - asi by to sami nezvládli), navíc je vcelku nesmrtelnej, takže sejmout ho je celkem fuška. Ale i tak jsem se bavil a tím pádem se nebojím dát vyšší hodnocení.

• 18.11.2017  16:01
    6 Days (2017)

Přestože se jedná o rekonstrukci jedné, historicky důležité události, je to ve výsledku jen film o jediné (závěrečné) akci. Všechno ostatní, co se děje kolem, není ani moc záživný a hlavně ani moc emočně vypjatý, což by se tady nad míru hodilo. Tam, kde by divák čekal dramaticky napínavý situace, se tenhle pocit takřka vůbec nedostavuje (telefonáty s teroristama atd.), a to je vlastně největší mínus filmu. Závěrečná akce je jinak velice povedená, vypadá autenticky, navíc se hodí říct, že tyhle speciální jednotky mají můj obrovskej obdiv, protože tohle není žádná prča jako na laser game.

• 17.11.2017  21:03
    Temná věž (2017)

Knižní předlohu neznám, to říkám (píšu) rovnou, ale chápu, že nacpat 7 knih do hodiny a půl je prostě problém. Ale od toho bych odhlídnul a zaměřil se na film jako takovej. Ta myšlenka několika paralelních světů je dobrá a zajímavá, stejně jako zápletka. Ovšem to mezi tím už zase tak super není, je to celý natočený tak nějak mdle, bez emocí a taky jako pro blbce, nebo možná pro náctiletý diváky jako určitá verze pohádky, aby to asi zaujalo co možná nejširší masu. A to je samozřejmě průser. Ve výsledku mě nejvíc zaujal M. McConaughey jakožto chladnej záporák (ďábel, smrt?) s magickou a temnou mocí (věta "Stop breathing." je naprosto dokonalá). Slušný jsou i efetky, ale tak v dnešní době se to snad dá očekávat, to bych nějak nerozpiplával. Celkově průměr, kterej nenadchne, ani neurazí.

• 17.11.2017  20:53
    Baby Driver (2017)

Mně se to líbilo, přestože se chvílema jedná o zběsilou a skoro nereálnou akci. Nicméně audiovizuál tady hraje jasnej prim. Skloubení sountracku s obrazem je tady dotažený do naprostýho detailu, to si režisér vyhrál úplně neskutečně (ti pozorní si určitě museli všimnout). Hlavní hrdina je zvláštní postavička, skoro nemluví, furt má v uších sluchátka, ale je takovej svůj a stylovej, to se musí nechat. Na konci filmu se sice dozvíme, že je vlastně hodnej a všechno to myslel dobře (takový to blbý láskoidní klišé), ale i tak jsem z toho měl dobrej pocit a bavil jsem se. Casting se povedl, každá role tam má svou podstatu (z řady jasně vystupujou K. Spacey a J. Foxx). Za mě dobrý...

<< předchozí 1 2 3 4 15 29 43 57