Lukoboss

okres Brno

homepage

<< předchozí 1 2 3 4 16 30 45 59
    • 20.5.2018  15:29

Je to taková ta kriminálka o bankovní loupeži, kterou už všichni aspoň jednou viděli. Vlastně tam ani není nic novýho, jinýho, zajímavýho, ale žánrově to baví, nějakou tu chybku tomu člověk i odpustí a baví se. G. Butler je tady za tvrďáka, takový role mu vcelku sedí, jeho protivník je taky slušnej, tam není co vytknout. Vyústění filmu s rádoby překvapivou pointou je možná zbytečnej, jedná se o přímočarej film, takže snaha tam v závěru nacpat něco extra chytrýho a zlomovýho je trochu zbytečná. Viděl jsem horší, viděl jsem i lepší, takže průměr - klasika.

• 20.5.2018  13:05

Je to taková hezká blockbusterová pohádka jak pro mládež, tak i pro "starší" diváky, jelikož kromě takřka dokonalýho audiovizuálu, kde se kombinuje počítačová animace s reálem, přichází i se spoustou odkazů na hry, filmy, komiksy atd. Dokonce bych řekl, že těch odkazů a symbolů je tam tolik, že je běžnej divák ani nestihne pobrat. Příběh je jednoduchej a zároveň velice aktuální (život ve virtuálním světě je/může být důležitější než samotná realita?!), stejně tak to splňuje dnešní metoo/gender/unisex a já nevím co ještě za pravidla. Hlavní hrdina je mladej týpek, kterej se zamiluje do sebevědomé a silné holčiny (seznámí se online ve hře), přičemž těmhle dvěma pomáhají zachraňovat svět černoch, asiat a pak malej 11 letej chlapec, protože děti přece taky paří hry. Stopáž je trochu delší, klidně bych to i zkrátil, ale obecně můžu říct, že jsem se dobře bavil a S. Spielberg opět ukázal, že umí jít s dobou a točit velký filmy.

• 8.5.2018  16:01

To, že se v celým filmu mluví anglicky s jakože ruským přízvukem, protože se to odehrává (především) v ruským prostředí, to bych ještě přešel. Ale že se z baletky stane během chvíle tajná agentka a ještě jedna z nejlepších, to je celkem mazec. Baletka si nešťastonou náhodou zlomí nohu, což jí nabourá kariéru, takže přijde její vysoce postavenej strejda (podle mě úchylák, kterej od začátku chce hlavní hrdinku prostě vojet) a pošle ji na kurz pro agentky. Tam se naučí, jak svádět a roztahovat nohy a pak už to jde ráz na ráz. Tvůrci začínají míchat šílenej koktejl událostí, kde asi museli sami ztrácet, protože každej agent a politik to tam hraje minimálně na dvě strany, ne-li na více stran, takže chvilku je to tak a pak zase jinak. Stopáž je přímo neúnosná, takže se klubko zamotává víc a víc a je to jenom na škodu. Snaha o chytrost a přelstění diváka je znát, ovšem tohle už bylo fakt moc. J. Lawrence se snaží, to se nedá upřít, navíc je to pěkná ženská, takže se na to dobře dívá, ale ve srovnání s podobným konkurentem Atomic Blonde to prohrává. Až se vlastně divím, že je tady to hodnocení obráceně.

• 6.5.2018  15:59

Nejsem příznivce komiksových blockbusterů, ale nejsem ani nějak proti. Spíš bych řekl, že mě to míjí, moc nemám přehled, co, kdo, jak a proč. Ale...! Tady to bylo všechno jinak, tzn. já jsem se bavil a nutno říct, že ty víc jak dvě hodiny projekce neměly v podstatě hluchý místa. Je tam dost hlášek a vtípků, u toho jsem se zasmál, nebylo to nějak trapný, no a pak na druhé straně moderní, "blikající" akce. Efekty tady představujou vrchol toho, co je možný v dnešní době udělat a na druhé straně vidět. Příběh slušnej, tvůrci se s tím nijak nepářou, ale ani se v tom neztrácí, je to v určité rovnováze. Teď jenom nepodělat ten druhej díl.

• 1.5.2018  19:56
    Metanol (TV film) (2018)

Skoro se mně chce říct, že je škoda, že se musí stát taková tragedie, abysme natočili dobrej krimi thriller. A to jako fakt. Jsou to sice dva díly, nicméně se to dá považovat za 3 hodinovou kriminálku, která je drsná, temná, nepříjemná a ze které vám nebude zrovna nejlíp. A nejhorší na tom všem je, když si uvědomíte, že za tím vším stál jeden buranskej debílek, kterej dostal skvělej nápad, přičemž info si našel někde na netu. A výsledkem mělo být to, že si na zahradu pořídí bazén. Tak jo, doufám, že tihle týpci dostanou za katrem pořádnou čočku, protože tahle kauza je teda pořádnej humáč. Před filmařema klobouk dolů, dobrá práce.

• 1.5.2018  13:14

Mně se nelíbila ani jednička, takže tady vlastně není moc co měnit na hodnocení. Digitál opět bliká jak ledková cedule na vietnamské tržnici, svět zase zachraňujou děti v obrovských robotech, vědátor musí být prostě "nějakej divnej" a mít ruský nebo německý jméno a celkově je to plný všelijakých klišé, aby se to teenage diváctvu líbilo. Mě to nebavilo, snaha o hláškování postav se nepovedla a dialogy byly utrpením. A jak to tak vypadá, bude z toho zase někdo chtít vymáčknout trilogii, takže pfff... co dodat?!

• 1.5.2018  13:08

Po nějaké době je to celkem slušnej "willisovskej" film. Neměl moc šťastnou ruku ve výběru, ty poslední filmy zase takový pecky nebyly, tady je to trochu lepší. Není to skvělý, ale ani blbý. B. Willis si tady střihne roli doktora, kterej se nebojí nějaké té odplaty, když je potřeba. Navíc, když mu jde o rodinu, vzpomene na svoje starý drsňácký časy. Rozhodně se nejedná o nějakou novátorskou věc, všechno už bylo někde k vidění, ale nedívá se na to špatně a jako oddychovka se sympaťákem v hlavní roli je to úplně v pohodě.

• 26.4.2018  16:47
    Smrtonosná zbraň (TV seriál) (2016)

Problémem tohoto seriálu je jeho název a určitá spojitost s kultovní filmovou sérií. Kromě jmen hlavních postav se to filmu dotkne snad jenom v prvním díle, jinak si to jde po svým. A to je vlastně dobře. Kdyby se to jmenovalo jinak, byl by to fakt dobrej a zábavnej seriál sám o sobě, tuhle podporu to asi nepotřebuje. Je to zábavný, ulítlý, občas divák musí přivřít oko, sám seriál se nebere moc vážně, celý je to točený s nadhledem, takže se divák může dobře pobavit a nemusí nad tím nějak moc přemýšlet. To byl určitě záměr a je to vidět. Nicméně je tam ještě jeden důležitej prvek, kterej vystupuje nad ten celek - přátelství a parťáctví dvou chlápků, kteří jsou si navzájem protikladem, ale přitom stojí při sobě, nejen když jde do tuhýho. Je to tam moc dobře vykreslený a chemie mezi C. Crawfordem a D. Wayansem funguje perfektně. Po první sérii jsem spokojenej, takže hurá na druhou.

• 22.4.2018  12:47
    12 Strong (2018)

Amíci jsou velcí patrioti a v tomhle filmu je to jasně vidět - 12 hrdinů, kteří ve válečné misi dokázali nemožný věci, tam nezbývá, než smeknout. Ti skuteční vojáci z fotky na konci filmu, to jsou borci, o tom není pochyb. Horší už je to ale se zpracováním, přestože snímek nebyl levnej, hrajou tam schopní herci a efekty jsou prvotřídní. Ten zakopanej pes je v "tradičním" patosu, kterej nám USA v takových filmech předává. Kdyby to byla naprosto tvrdá, realistická podívaná, kde by mrazilo v zádech, bylo by všechno fajn. Takhle je to jen válečnej snímek, kterej se ztratí v šedi.

• 16.4.2018  21:09

O nějakej Labyrint už vůbec dávno nejde, ten jsme si mohli užít v jedničce. Tady to přechází v momentálně moderní teenage akci, kde děcka zachraňujou svět, zatímco ti dospělí jsou darebáci. Asi už jsem na tohle starej, ale nějak jsem nevěděl, co mě na tom má zaujmout. Navíc předchozí díly už jsou dávno v zapomění, tudíž jako nezávislej divák jsem hlavně v úvodu moc netušil, co a proč se tam děje. Zase se tady jedná hlavně o akci a tuny vaty a debilních dialogů, který jenom natahujou film do téměř dvě a půl hodiny. A to je za trest! Neskutečně se to táhlo, nudil jsem se, přestal jsem dávat pozor, a když jsem po hodině a něco zjistil, že jsem teprve v polovině, začal jsem skoro lézt po stropě. Samozřejmě nesmí chybět nějaký ty stupidity a hlouposti, na závěr snaha o srdceryvnou romanci a proslov za lepší zítřky. Fuj! Je to generický a předvídatelný a já jsem hrozně rád, že už je po všem.

• 12.4.2018  21:12

Politická satira je nesmírně potřeba a je pravda, že v poslední době je jí spíš míň. Takže v tomhle ohledu je to v pořádku, navíc rýpat do těch, "co jsou nejvíc vidět", je důležitý, aby si nepřipadali tak neotřesitelní. Pravda ale je, že tady to postupně ztrácí dech oproti internetovýmu seriálu, kde se každej díl věnuje vždycky jenom jedné kauze. Tady to působí jako poslepovaný skeče a ono to tak vlastně i je. Nicméně, kdo zná Tondu Blaníka, vyloženě se nudit nebude, pro zbytek to bude taková divná přisprostlá podívaná.

• 12.4.2018  16:54
    Nikdys nebyl (2017)

J. Phoenix si v poslední době vybírá spíš takový komorní filmy a k nim patří i tenhle snímek. Ze začátku se divák asi bude trochu divit tomu, co vidí a co se ve filmu děje, nicméně po chvilce pochopí. Dlouhý záběry, pomalý tempo, zajímavá a neobvyklá hudba, to všechno dělá You Were Never Really Here naprosto odlišným filmem. A možná až moc. Snaha se odtrhnout od nějaké pomyslné klasiky a stereotypu je tady na každým rohu, ale opravdu všeho moc škodí. Ve výsledku jsem si pak řekl, že to sice bylo zajímavý, nicméně na to asi brzo zapomenu - nějaký velký emoce to nevyvolalo. A to určitě není dobře.

• 8.4.2018  13:19

Zápletka sice působí zajímavě (všechno se děje na relativně malým prostoru), nicméně působí trochu vtipně, že si přisedne nějaká cizí ženská a zaúkoluje starýho mazáka nějakým rébusem. Pak vystoupí, nechá ho to řešit, ale kdykoliv spolu mluví přes telefon, ona má 100% přehled o všem, co se stalo a taky co se děje teď. Jak to ví, má tam snad kamery nebo co? Postupem času se to stává absurdnějším a závěrečný vykolejení vlaku pak už je jenom třešničkou na dortu. L. Neeson má za sebou rozhodně lepší počiny.

• 8.4.2018  13:06

Už po první půlhodině je jasný, že to je totální ptákovina a lepší to nebude. Takže.. slečna jede z párty autem domů. Už jenom to, jak je to natočený a sestříhaný, jsem měl pocit, že jede hrozně dlouho a daleko. Pak nastane ten zmíněnej incident, kdy srazí chlapa - jenže ona si toho vůbec nevšimne, absolutně netušila, že do něčeho vrazila, a co je vůbec nejšílenější, že jí ten chlap visí vepředu na nárazníku a ona to zjistí až po nějaké době, co auto stojí v garáži. :D Už tady jsem měl velkej problém a když se pak rozhodla jet toho týpka zakopat někam do lesa, tak to byl vrchol všeho. Takový filmy jsou fakt za trest, dokonce musím říct, že ani nechápu zdejší poměrně vysoký hodnocení.

• 8.4.2018  09:04
    Napospas osudu (2014)

Náhodou jsem na to narazil v TV a začal se dívat cca od půlky filmu. A musím vlastně říct, že jsem byl velice rád, že jsem to neviděl celý. Tady není dobře vůbec nic! Scénář je totálně o ničem, jediný, co se tam vlastně dozvíme, je, že mizí náhodně lidi po celým světě. Hm, dobrý a dál? Za celou dobu se tam nestane vůbec nic, dokonce ani v závěru nedostaneme odpověď takřka na nic, až si říkám, jak je možný, že scénář psali dva lidi - na co tam museli být dva?! Ani to technický zpracování není kdo ví jaký, fakt je to hrůza. N. Cage nám zase ukázal, že vezme cokoliv.

• 4.4.2018  21:01
    Nesvatbovi (2005)

A tak jako jo, divák se i zasměje samozřejme, výběr herců tomu napovídá, nicméně je potřeba dodat, že v mnoha ohledech je to kýčovitý a předvídatelný. Škoda, že to nešlo víc do komedie, dost prostoru dostává i romance, což je podle mě škoda, dala se z toho vymáčknout větší úleťárna. Nedopadlo to tak, ale o tom zase někdy příště, nedá se nic dělat.

• 19.3.2018  19:58
    Bába z ledu (2017)

Toto je takovej ten "náš českej žánr" - bilancování na hraně komedie a dramatu. Každopádně tady jde ta komická stránka trochu do pozadí, ani ty vtípky nemají takovou sílu. Nutno říct, že od začátku máte chuť lisknout skoro každé postavě, která se na obrazovce objeví - to je taková rodinka k nezaplacení. Ale samozřejmě i to se v životě stává. Jednoznačně herecky exceluje hlavní dvojice, je na nich vidět jak herecká vyzrálost, tak i životní zkušenost. A přeměna charakteru Z. Kronerové je povedená. Jinak je třeba říct, že příběh jako takovej je banální, ani ty vedlejší zápletky nejsou nějak excelentní. Když jsem si říkal, že už by se teda mohlo něco stát, protože zatím se tam toho moc nestalo, zjistil jsem, že už se blíží konec. Chybělo mně tam takový to něco navíc, proto nechávám hodnocení na 3*.

• 17.3.2018  16:25

Audiovizuál je tady perfektní a hraje prim, taky za to nakonec dostali tvůrci ocenění, no ještě aby ne. Záběry jsou promyšlený, barevný filtry a rozložení obrazů rozhodně nejsou nahodilý - k tomu všemu nezbývá než říct klobou dolů. Ovšem to ostatní kolem šlo docela mimo mě. Nejsem zarytej fanoušek předchozího dílu, ale to bych ani neřekl, že je zásadní problém. Horší je to spíš se stopáží, která tady je cca 2,5 hodiny, a s tempem, který je teda úděsně pomalý. Fakt se to vleče a několikrát jsem se přistihl, že se u toho vlastně nudím. Postupem času jsem začal sledovat hodinky, kdy že už bude ten konec, ať už bude jakejkoliv. Asi nejsem ta správná cílová skupina pro tenhle film, ale za mě teda nic moc.

• 17.3.2018  11:22

Když jsem viděl stopáž přes dvě hodiny, docela jsem se lekl, ale nakonec jsem vlastně pochopil, proč to tak je. Za prvé je to nový a neokoukaný prostředí, takže se divák seznamuje vůbec s tím, jak tyhle jednotky fungujou postupujou, co je jejich náplň práce (přece jenom se nejedná o "klasický" hasiče). Druhou věcí je, že režisér pomalu ale jistě buduje vztah mezi divákem a takřka celou jednotkou, aniž by si to diváctvo pořádně uvědomovalo. Jasně, najdou se tam takový ty klasický situace, kde si řeknete "no jo, to nesmí chybět", ale v zásadě mně to nevadilo a nebylo tam toho tolik. Ta pomalá gradace pak vyvrcholí tou (doslova) pekelnou scénou, ze které paradoxně mrazí, a za sebe musím říct, že toto byl jeden z nejsmutnějších konců, jaký jsem v poslední době viděl. P.S.: "Co se děje?" - "Malej pořár dole v Yarnellu. Nic velkýho. Na večeři budu už asi doma."

• 15.3.2018  21:49

V. Klusák má rád kontroverzi a určitej konflikt, nicméně v tomhle dokumentu to úplně nezvládl. Problémem jsou dvě věci - 1. výběr hlavního protagonisty (a jeho rodiny/okolí) je tak extrémní a okrajovej, že to je až moc do očí bijící. 36 letej mamánek, asociál a jednoduchej člověk, kterej se vlastně schovává za masku tvrdýho nácka, že víc už to ani nejde. 2. finální "tilt" pana režiséra se vážně nehodí, pokud to má být seriózní a tím pádem objektivní dokument. Trochu mám pocit, že to Klusák nezvládl a sám v určitou chvíli nevěděl, co chce vlastně točit. Jinak je to vcelku zajímavá sonda do společnosti, kam se "normální" člověk jen tak nedostane a chvílema fakt nezbývá než kroutit hlavou, co se to tam děje! P.S.: A ten přítel maminky je teda taky napováženou, protože něco tak pekelnýho se jen tak nevidí.

• 10.3.2018  19:47
    Tvář vody (2017)

Ocenění za režii a výpravu jsou u tohoto snímku naprosto v pořádku, G. del Toro to má pevně v rukou, hraje si s obrazem, barvama a filtrama, navíc na tu "starou Ameriku" se dobře dívá. Hodně mně to prostředí připomínalo hru Bioshock a její podvodní svět Rapture. Co se herectví týče, všechny naprosto jasně válcuje záporák M. Shannon, kterýmu tyto role sedí. Hlavní herečka je bohužel nesympatická, což je teda kámen úrazu, ale přežít se to samozřejmě dá. No a pak tady máme tu dnešní moderní vyrovnanost - nejlepší přítel hlavní postavy je postarší gay, nejlepší kámoška z práce je černoška a hlavní záporák si tam střihne i miniscénu sexuálního obtěžování. Tohle je fakt děs a zároveň taky asi důvod, proč to dostalo cenu za nejlepší film. Jinak si to neumím vysvětlit, protože je to jen obyčejná romantika s jednoduchým příběhem.

• 9.3.2018  16:48
    Robinsonův ostrov II (TV pořad) (2018)

Nebudeme chodit kolem horké kaše - je to sračka. A nezáleží jenom na těch soutěžících, i když ti dělají hodně samozřejmě. Dívat se hodinu na to, jak se někdo válí na pláži, aby si následovně stěžoval, že má hlad nebo ho tlačí blbě vyrobený lůžko, to nemám zapotřebí. Jestli to chcete sledovat a ušetřit čas, stačí se podívat vždycky na posledních 10 minut z kažýho dílu.

• 5.3.2018  21:24
    Dáma a Král (TV seriál) (2017)

Po první sérii nechávám průměr, protože to přece jenom patří k tomu lepšímu, co mezi českýma (novýma) seriálama najdeme. Horší je to ovšem s tím celkovým nápadem. Jedná se o advokátní (!) kancelář, nikoliv detektivní, což působí dost zvláštně, protože tady advokáti provádí šetření jako profi detektivní tým. To je divný, že?! A navíc se vždy jedná pouze o vraždu, jinej přečin nehledejte - no, právníci přece můžou zastupovat kohokoliv a v jakýmkoliv případě, nemusí jít nutně o mord. Po čase je to streotypní, je možný, že po druhé sérii půjde hodnocení dolů.

• 4.3.2018  13:09
    Darkland (2017)

Klasickej motiv pomsty, kterej už jsme stokrát někde viděli. Jeden mstitel jde proti celýmu gangu a s výzorem Vina Diesela musí být všem naprosto jasný, jakej to bude bouchač. Pravdou je, že mafoš je takovej správnej týpek na tuhle roli se hodící, jenže snímek jinak nepřináší nic zajímavýho nebo novýho, takže se na to prostě divák mrkne a po chvíli zapomene, že to viděl. No jo no, stane se.

• 4.3.2018  13:01

Přestože za tím vším stojí S. Spielberg a v hlavních rolích hvězdy jako M. Streep a T. Hanks, nemůžu se zbavit dojmu, že mě to nějak nezasáhlo. Jenže ono je to tím tématem, protože válka ve Vietnamu je hlubokou rýhou v amerických dějinách, zatímco pro nás je to jakási vzdálená událost. Prostě je to pro diváky tam za velkou louží, takže proto mě to obsahově celkem minulo. Jinak samozřejmě technicky a herecky je to zmáknutý velice dobře, to se nedá zpochybnit.

• 25.2.2018  14:13
    Velká hra (2017)

Už nějakou dobu jsem neviděl film, kterej má přes dvě hodiny a zároveň nestihne nudit. Tady se furt něco děje, prostor na hluchý místa tam naštěstí moc není. Je vidět, že A. Sorkin ví, co má s režií dělat, takže pečlivě střídá flashbacky s realitou, aniž by vytvářel nějaký zmatky. Krom toho je to točený v atraktivním prostředí (undergroundovej high stakes poker pro smetánku, to zní dobře!) a navíc divák - chlap má k vidění tolik šatiček s výstřihama atd., že by se z toho dala udělat velice poctivá módní přehlídka. J. Chastain rozhodně zaujme, hraje na svým maximu a k tomu jí sekundují I. Elba a K. Costner (charismatická minirole je tady perfektní). Vlastně ani nevím, co tomu vytknout po filmové stránce, žádná zásadní věc mně tam asi nevadila. A je fakt zajímavý, jak si mladá a (otcem) nedoceněná holčina podmanila bohatýry, přestože byla vcelku naivní a myslela si, že to budou easy money. Na jednu stranu jí to vyšlo, na druhou stranu se kvůli tomu dostala do problémů (nejednou). P.S.: Trochu zbytečně se tvůrci snažili všechno rádoby složitě vysvětlovat, herci užívají extrémně dlouhý věty a souvětí, aby to působilo sofistikovaně, ale za vyloženě nutný to rozhodně nepovažuju. Někdy méně je více.

• 20.2.2018  16:28
    Pravá tvář (TV film) (2011)

S přibývající minutáží u tohoto filmu zjistíte, že hloupne a hloupne. Některý scény dokonce stojí na hraně trapnosti, a to je co říct, každopádně o pěknou vizitku se nejedná. Nejenom, že samotná zápletka je poněkud slabá, ale hlavně hereckej výkon C. Bell je opravdu špatnej - nelze jí věřit skoro nic. Jasně se ukazuje, že ona sama film neutáhne. A tím pádem se ty klady hledají velice marně, proto i to hodnocení nemůže být v nějakých výšinách.

• 11.2.2018  19:10

Je to jiný, je to celý tak jiný a neokoukaný, až musím říct, že je to vlastně dobrý. Samozřejmě malíři a tvůrci mají můj obdiv, dát ten vizuál takhle dohromady, rozpohybovat to a ještě ukázat ta nej díla od jednoho z nejvýznamnějších malířů v dějinách, to klobouk dolů. No, že je příběh malinko slabší, mně ani nevadilo. Je to taková detektivka, kde se snažíme spolu s postavama poskládat mozaiku a o smrti V. van Gogha, nicméně máme k dispozici takřka celej jeho životopis, od dětství až po onen osudný den. Nemůžu ale rozhodně říct, že bych se nudil, přišlo mně to zajímavý a ta hodina a půl utekla poměrně dobře. Jako pocta tomuhle umělci je to velice důstojný.

• 10.2.2018  21:06

Problémem tohoto filmu není jen stopáž, která je úplně šílená, protože se příběh-nepříběh neskutečně táhne, ale taky to, že tvůrci podle mě vůbec nevěděli, co s tím chtějí udělat. Jmenuje se to Downsizing, má to být sci-fi (i dle ukázek se to nabízí), nicméně problematiku zmenšování máme cca po půl hodině za sebou a pak už se o tom ani nějak moc nemluví, resp. je to tam úplně zbytečný. Cca v půlce filmu pak přijde na scénu neskutečně otravná a nesympatická H. Chau, která přebírá otěže filmu a celý se to začne točit kolem ní. V tu chvíli mě snímek skoro přestal zajímat a M. Damon, ani Ch. Waltz už to nezachránili. Postava M. Damona neví, co se sebou, je takovej ztracenej ve svým vlastním životě, a tak tam s ním cloumají až do závěru filmu, přičemž nemůžu ani říct, že by se tam např. něco zajímavýho stalo.

• 4.2.2018  16:22

Suburbicon rozhodně není špatnej film. Kdo už viděl něco od bratří Coenů, ví, že oni prostě mají na svědomí "divný" filmy. Takže bych ani netvrdil, že G. Clooney je viníkem zklamanýho očekávání. To určitě ne. Naopak je to pěkná sonda s falloutovským nádechem do "ideální americké krásy a dokonalýho života". Všichni jsou perfektní, usmívají se, jsou milí a sladcí, ale pak se najednou přistěhuje černošská rodina a z těch slaďoušů se stávají zvířata. A i když toto je vedlejší linka příběhu, má tam svoje opodstatnění. M. Damon se do role hodí, stejně jako naivně usměvavá J. Moore, třešničkou na dortu je pak výkon O. Isaaca. A nebyli by to Coenovci, kdyby tam nebylo hodně černýho humoru, paradoxů a různých zvláštních narážek. Dokonalým kontrastem pak je závěr filmu, kdy všechno vygradovalo a jedna místní dáma do TV říká: "Než se sem tahle rodina přistěhovala, bylo tady všechno v pořádku!" Aneb my jsme skvělí, za to můžou oni. No, není všechno zlato, co se třpytí.

<< předchozí 1 2 3 4 16 30 45 59