Lukoboss

okres Brno

homepage

<< předchozí 1 2 3 4 14 28 41 54
    • 24.5.2017  19:12

Snaha udělat z dokonalýho koncertu ještě lepší záležitost přivedla celej vizuál do pekel. Problém je v tom, že celej živák je nasnímanej "klipovým způsobem", což znamená, že je tam sto tisíc naprosto zbytečných střihů, prolínačky a navíc digitální (obrazový) i zvukový efekty. Rammstein toto vůbec nepotřebujou, samotná show je tak komplexní, že nic nechybí a není potřeba nic přidávat. Tenhle způsob natáčení tak energii z live hraní naprosto kazí. Dalo by se tam koukat na spoustu krásných záběrů (však taky použili 25 kamer), ale divák to nemá šanci stihnout, protože už je obraz dávno prostříhanej někam jinam. Je to škoda a taky důvod, proč tomu dávám 4*, a to ještě s odřenýma ušima. P.S.: Naživo to stejně bylo, je a bude nejlepší!

• 23.5.2017  18:03

Ono to nebylo zase tak blbý, jak se může z hodnocení zdát. Navíc je tam úplná plejáda "nadstandardních"/populárních herců, takže tím líp, můžeme říct. K. Costner táhne film na svých bedrech zdatně, hnusnýho záporáka mu prostě lze věřit. Ovšem ten příběh je takovej zvláštní (a teď naprosto pomíjím tu záležitost ohledně přenosu myšlenek a vědomí), docela i nezajímavej. A postupem času hlavně přichází "na plac" romantika, ze záporáka už najednou není takovej řezník, což je škoda, protože to je pak nuda. Takže ze zajímavýho úvodu přejdeme do klasickýho průměru a tam už to taky zůstane.

• 15.5.2017  21:13
    Čisté ruce (2015)

Ten film mně vnitřně dělal docela zle, což považuju za plus, jelikož to dokáže hýbat emocema. A naprosto jasně to ukazuje, že když někdo dýluje a dostává se do problémů (policie, další gangy a nakonec i kámoši a rodina), ve výsledku to vyplyne do situace, že když jde dolů on, tak s ním i všichni ostatní. Je to takový správně nepříjemný, casting se povedl na výbornou. I když musím uznat, že ta čtvrtá hvězda je s malinko přivřeným okem, ke konci totiž občas hapruje logika - manželka chce utéct, má peněz jak želez a ona se i s dětma nasáčkuje ke kámošce ve stejným městě. Mohla odjet/odletět, kam chtěla... ale ne, vybere si tu nejhorší možnost. A i ty děti (ne zase tak malý) se chovají dost divně, nejvíc se to projeví ve scéně v autě na závěr filmu. Jenom sedí a čumí, nic neřeknou, nezakřičí, ani nějak nebrečí... no nevím. Takže i s tím se divák v průběhu setká, jinak s filmem nemám problém.

• 15.5.2017  18:21
    Klan (2015)

Ve výsledku to byla dost nemastná neslaná podívaná, přestože se najdou určitý momenty, který jsou celkem nepříjemný a budí emoce. Především je to ale docela bez příběhu, nějak to plyne, nic extra se neděje a jediný, co se aspoň nějak mění, je nenávist syna vůči naprosto chladnokrevnýmu otci. Role otce a hlavního strůjce únosů je na filmu to nejlepší, ten chlap by tím pohledem mohl zabíjet. Zato synáček sice vnitřně bublá, ale stejně se otci nějak moc nedokáže postavit a vzepřít, naopak přijde závěrečnej (a velice překvapivej) skok. Hmm a to je všechno. Nic moc se tam nevysvětlí, nic moc se tam nestane a já už teď vím, že se na to znovu nikdy nepodívám.

• 8.5.2017  19:59

Ten film je prostě úplně divnej... to především. Prostě je tam tolik divných a chvílema nelogických záležitostí, že ani škatulka sci-fi to nezachrání. Už jenom fakt, že se astronautka po všech prohlídkách, testech atd. dostane do raketoplánu na speciální misi těhotná, je prostě úlet. Hlavní hrdina je pak značně nesympatickej a dost je taky poznat, že je výrazně mladší než jeho sympatická přítelkyně (v reálu on 20 let, ona 27 a hrajou šestnáctiletý puboše). On se jenom těžce po Zemi pohybuje kvůli gravitaci, kterou vlastně nezná, ale přitom je schopnej utéct celým policejním týmům, který ho nahání. Uff. A další.. je utajenej a extrémně sledovanej, a přesto se mu úplně jednoduše podaří uniknout. Vyrůstal mezi vysoce inteligentníma vědcema na základně (sám je evidentně velice chytrej), přesto se vůbec neumí mezi lidma chovat, provádí úplný divnosti a nesmyslnosti. No a tak by se dalo pokračovat. Ty dvě hvězdy jsou za G. Oldmana a B. Robertson, kteří podle mě film naprosto táhnout. P.S.: Je to romantický, že i kýbl medu je míň sladkej, a navíc dost predikovatelný.

• 8.5.2017  19:44

Tyhle dvě hvězdy jsou jen a pouze za naprosto skvělej audiovizuál, protože kombinace barev, světel, neonů, postavení kamery atd., to je opravdu precizní a kvalitní práce. Ale tam to taky celý končí. Příběh je takovej nijakej, v podstatě tam o nic moc nejde a je to úplně vedlejší záležitost. Ano, přiznávám, originál neznám, takže o tohle jsem chudší (asi), ale pořád si stojím za tím, že je to plochý a prázdný. Nejsou v tom žádný emoce, naprosto to tam chybí cokoliv dalšího. Navíc musím říct, že fakt netuším, proč S. Johansson chodila takovým prazvláštním způsobem (asi to mělo evokovat robotický tělo, ale mně to přišlo jako pěst na oko) a ještě k tomu měla celou dobu zkoprněle zamračenej pohled - žádná změna. Nic novýho to nepřináší a znovu se na to už nepodívám. Takže asi tak... P.S.: Hodně mně to připomnělo hru Remember me.

• 6.5.2017  20:04
    John Wick 2 (2017)

John Wick moc nemluví, ale o to víc se hýbe, protože na každým rohu čeká nějakej hitman, kterej se ho snaží sejmout. A samozřejmě ledově klidnej K. Reeves jede jak tank a boří, co mu stojí v cestě. Oproti jedničce je to snad ještě víc zuřivý, nasraný, krvavější a režijně víc zmáknutý. V první půlhodině (mimo úvodní akci) se nic moc neděje, takže jsem měl chvilku pochybnosti, ale pak to přijde jako lavina, která smete diváka. Scény především v závěru (metro a zrcadla) jsou opravdu top žánrovky, který nasazujou laťku hodně vysoko, anebo přinejmenším šťouchají do těch pár laťek vyšších. Samozřejmě je očekávaná trojka, protože si to prostě zaslouží.

• 4.5.2017  21:52

Je to blockbuster jako prase, což už se dá asi čekat s každým dílem. Když se podíváme dozadu, odkud tahle série vyrazila, tak dost rychle a zběsile sklouzla tady k té šílenosti. No, uznejte sami... na začátku to byla partička pouličních závodníků a pirátů silnic, zlodějíčků a kriminálníků. Hm a najednou z nich je elitní zásahová jednotka, která se nebojí pokořit nejhorší teroristy světa. Už tam dávno o to závodění nejde, a to se mně na tom nelíbí. Já chápu i zdejší hodnocení stylu "je to zábava", mě to ale nebere. Ty dvě hvězdy jsou za zápornou Ch. Theron, která ledovou královnu zvládá s přehledem, a pak (možná paradoxně) za celkem vedlejší roli J. Stathama, kterej tam má spíš komediální linku, a ta baví. No a to mě přivádí k tomu, že by ten film měl mít i škatulku komedie. Ale nemá... tak nic.

• 3.5.2017  20:23
    Patriots Day (2016)

To je těžký tohle... je to silný a stále aktuální téma, hrajou tam dobří herci a navíc hudbu dělal mimo jiné Trent Reznor. Takže kladů je dost, nicméně se najdou i ty zápory. První cca půlhodina je dost nudná a navíc M. Wahlberg hraje, jako kdyby šlo o komedii. Normálně jsem si chvílema myslel, že si z toho dělá prdel. Pak už se to rozjede a začíná to být lepší, ovšem nastávají "náhodný, filmový" situace, kde se u všeho hlavní hrdina zrovna objeví a taky vlastně vymyslí celkovej plán, protože celej tým (desítky lidí) jsou úplní tupci, kteří si bez něj neporadí. Pak přijde na řadu přestřelka, kde je až neuvěřitelný, jak dva cucáci odolávají hordě policajtů - jedinýho kapitána při příjezdu napadne to třeba obejít kolem, aby jim nešel do rány (tý volé, to je nápad, co?!). A na závěr jsou zase dva protiklady - 1. silný záběr, fotky a výpovědi reálných účastníků atentátu; 2. leze z toho neuvěřitelnej patos ála "Amerika je silná, my se nedáme a zůstaneme při sobě atd.". Takže výsledek rozporuplnej a z toho plyne i relativně průměrný hodnocení.

• 28.4.2017  15:59
    Noční recepční (TV seriál) (2016)

Seriálová jednohubka, která rozhodně stojí za to. Zvlášť, pokud máte rádi špionáže, gansgstery, černý trhy a všechno s tím spojený. Tady se to i mírně odkazuje a stylizuje do série J. Bonda, ale nečekejte žádnou akci. Spíš jde o vyjednávání, vyčkávání, plánování a napínavý situace. Ale všechno vymyšlený a natočený tak, že se divák nenudí, takže o nějakou konverzačku taky nejde. A vlastně ani nevadí, že se jedná jenom o jednu sérii o pár dílech, aspoň se tam pak nevymýšlí nějaký kraviny. Všechno tak, jak má být. Jo, najdou se občas scény na přivření jednoho oka, ale nic dramatickýho, co by děj nebo zážitek pokazilo. P.S.: H. Laurie je pekelník, záporný role mu neskutedčně sedí.

• 25.4.2017  19:39
    Život (2017)

Je z toho hodně cítit, jak film čerpá z Vetřelce a zároveň i z několika novějších sci-fi, jako např. Gravitace. Což o to, divák to snad i nějak přijme, protože casting se tentokrát dost povedl, přestože jde o poměrně omezenou skupinku lidí. Samozřejmě pořádně vyváženou (černoch, asiat, běloch, muž, žena, fyzicky zdravý a na druhé straně vozíčkář..), to je v dnešní době skoro povinnost. Úvodních 30 minut je celkem nuda, furt totiž čekáte, co se bude dít a ono nic moc. Ale pak začne naháněná s Calvinem, a to už je větší sranda. Nebojí se to pochopitelně i nějakých klišé a taky logických úniků, nicméně pak přijde závěr a poslední scéna, kvůli které jsem jednu hvězdu přihodil. Tohle se totiž moc často nestává...

• 18.4.2017  21:18

Já bych tomu docela chtěl dát 4*, ale neudělám to, přestože mě to zaujalo. Přístup k životní tragédii je tady perfektně zpracovanej a velice jemně k této problematice tvůrci přistupujou. To se musí určitě nechat a ty pasáže, kde obr vypráví příběhy k zamyšlení a do toho sledujeme hodně zajímavou animaci, jsou fakt moc pěkný a zajímavě vymyšlený. Na druhé straně jsou místa, kde film jakoby stojí, a navíc hlavní postava malýho chlapce je neuvěřitelně nesympatická. To je prostě průser. A pak teda druhá věc... komu je ten film určenej? Pro dospělý je to celý až moc zjemněný a pohádkový, pro děti je to zase moc náročný a depresivní téma. A tím, že to stojí někde uprostřed (nehledě na hezký zpracování), nechávám i já toto "střední" ohodnocení.

• 18.4.2017  21:12

Musím uznat, že to je docela dobře zpracovanej námět známé pohádky O Šípkové Růžence. Už jenom proto, že tady je ten příběh maličko modifikovanej, než jak ho známe v našich luzích a hájích. Jednoznačně mu vévodí A. Jolie, které to prostě sedí, dobře se na ni dívá, a i když hraje naprosto zápornou postavu (víceméně), divák jí nejspíš bude fandit víc než tomu "dobru". Nemám problém s tím, že se to odklání od naší klasiky, beru to jako určitý osvěžení jemně přimíchaný do fantasy žánru. A hlavně pozor, tady je to podle staré Disneyovky, takže narážky na naši verzi nelze brát až tak v potaz.

• 18.4.2017  21:04

On by to byl celkem pohodovej a schopně udělanej thriller, kterej si hraje s divákem a motá ho na všechny možný strany. Nebýt ale dvou zásadních věcí. A to, že pokud už jste pár filmů v žánru viděli a i tady dáváte pozor, dá se cca po 30 minutách alespoň odhadnout, jakým směrem se to bude ubírat. A i když na pak na konci přijde určitý překvápko, kdo že je to vlastně ta tajemná osoba, která se tam občas mihne, přijde pak úplnej konec filmu, kterej snad patří do červené knihovny. A toto je pochopitelně špatně, když se diváte celou dobu na poměrně ponurej snímek (teda aspoň tvářící se poněkud ponuře). No a to je ten proublem. Jinak to mezi ústřední dvojicí T. Farmiga - M. Strong dobře jiskří, oba vcelku filmu táhnou, to zase jo, jenom ten scénář je holt slabší.

• 16.4.2017  19:58
    Nocturama (2016)

Vizuálně působivý, to se musí nechat. Hra s kamerou, záběrem a střihem (např. jedna scéna natočená asi z pěti stran) je precizní, tam si dali opravdu záležet. Ale jinak je to takový dost o ničem, především pak proto, že film nahodí hodně otazníků, který ale nejsou zodpovězený. Příběh je nulovej - parta mladých a různorodých lidí nastraží několik bomb, pak se schovají v obchodňáku, kde se chovají úplně divně, a nakonec prostě čekají, dokud na ně nevlítne zásahový komando. Proč to udělali, jakej byl motiv, proč šli do obchodňáku, proč se tam chovali jak kreténi, jak je tam našli, proč zásahovka střílela, i když se někteří vzdávali nebo nebyli ozbrojení??? A takhle můžeme vesele pokračovat dál... bylo to prostě takový celý divný.

• 2.4.2017  15:41
    Lion (2016)

Pro mě teda o něco lepší než oscarovej Moonlight, ale ani tak nějaká velká hitparáda. Resp. film je v podstatě složenej ze dvou půlek - první o malým klukovi, kterej se ztratil a je z toho pochopitelně celej nesvůj. Tahle část je fakt dobrá, mladičkej S. Pawar je výbornej, ani nemusí mluvit a vyčtete mu to všechno z výrazu. To je až neuvěřitelný. No a pak druhá část, kdy už je Saroo velkej, vzdělanej a celej smutnej, že nemůže svou rodinu najít. Tahle část je podstatně horší, z D. Patela sice vyrostl sympatickej chlapík, ale jeho neustále ubrečenej výraz už mě začínal docela vadit. Vlastně mně tam i přišlo zvláštní, jak dlouho to hledání trvalo vzhledem k tomu, kolik toho věděl a měl k dispozici Google (celkově je to taková reklama na Google Earth :D). Ale tak nějak se to natáhnout asi muselo no. Bohužel to opravdu působí hrozně vypočítavě a až moc to cílí na emoce, takže by měl být divák dojatej pod nátlakem. Z toho důvodu to nechám na třech hvězdách a čtvrtou si odpustím.

• 27.3.2017  20:02

Samotnej problém filmu není námět, herecký výkony nebo něco takovýho. Ale zejména fakt, že na vyřešení zápletky (tzn. že vrahem je zahradník) potřebujete sotva třetinu filmu. Prostě, kdo už pár thrillerů a kriminálek viděl, tak na to jednoduše přijde. A tím pádem už tam může stát cokoliv a nechá vás to naprosto chladným. No jo, tak zase někdy příště. Krom toho ta mystery vsuvka je trochu zbytečná, ale budiž. Víceméně mě tam potěšila pouze přítomnost A. Paula, jinak jsou to hodně vydřený 3*.

• 25.3.2017  22:54

Hrozná nuda! V podstatě hodinu čekáte, až se začne něco dít, sem tam se objeví nějakej vtípek, ale to je všechno. Přitom se tam sešla dobrá partička herců, ze kterých by se určitě dalo vytřískat víc. Pokud se totiž podíváte na trailer, už jste viděli všechno podstatnýho a hlavně zábavnýho. To je teda docela problém. A nakonec dojde i k happyendu, takže je to celý završený klasickou klišoidní třešničkou na dortu.

• 18.3.2017  20:42
    Contratiempo (2016)

Thrillery mám rád a Španělé umí točit dobře, takže je laťka vysoko, přesto ne úplně nejvýš. A to z jednoho prostýho důvodu. V první půlce se divák začne celkem nudit, říká si, že je tam spousta nelogických věcí, divnýho chování postav (už jenom to řešení dopravní nehody?!) atd., ale to se přece jenom v druhé části začne postupně vysvětlovat. Jo, poslední půlhodina je jedna obrovská gradace, kde to šplhá do nebeských výšin. Jenže... to by to nesmělo být tak překombinovaný. Najednou se na vás z obrazovky začnou hrnout různý varianty jednoho příběhu, a když už si konečně říkáte, že takhle to mohlo být, tak zase najednou se to otočí jinam a takhle pořád dokola. Matení diváka je u tohoto žánru v pořádku, stejně tak nějakej ten twist (ne Oliver). Jenže tady je těch změn a zvratů snad sedm, a to už je teda moc. Když pak nakonec zjistíte, jak to vlastně celý je, působí to takřka neuvěřitelně, že by se něco takovýho dvěma "obyčejným postarším rodičům" podařilo. Takže ne, nebyl to průser, ale příště prosím míň těch kombinací. Děkuji :) P.S.: A nejsem si jistej, že by dokázal přesně na mapě zakřížkovat místo činu, když tam byl v noci a ještě v celkem neznámým prostředí. Asi má v hlavě GPS.

• 17.3.2017  17:02
    Moonlight (2016)

Tak jsem se teda na ten oscarovej film taky podíval, když už kolem toho byl takovej humbuk. A mám na to asi dost podobnej názor jako většina zdejších. Ani zdaleka to není taková pecka, která by vás usadila zase zpátky nebo by vás umlčela atd. Je to vykalkulovaná záležitost, která na zlatý sošky cílila tím, že se bude dotýkat ožehavých témat a tlačit na pilu, co to dá. V hlavní roli je totiž utlačovanej a šikanovanej černoch (a vůbec teď přemýšlím nad tím, že tam snad žádnej běloch nebo asiat nehrál), kterej zjistí, že je navíc gay, je z neúplné rodiny, matka fetuje a stará se o něj hodnej drogovej dealer. Tady už by fakt stačilo, aby to byl ještě vegan a islamista a už by byla sbírka kompletní. Obzvlášť v USA je rasová situace v poslední době dost probíraná, takže proč nenatočit takhle zaměřenej film, že?! A akademie tomu ty hlasy dá, protože by zase mohly být nějaký nepokoje. Jestli to tak je, nevím, ale minimálně to takhle působí. No jinak ten příběh nebyl špatnej, líbí se mně rozdělení do tří dějství (až potom vlastně zjistíte, proč plakát vypadá, jak vypadá), ale jinak je to bez emocí, žádná hloubka. A to mně na tom vlastně asi vadí nejvíc.

• 15.3.2017  17:26
    Zlato (2016)

Snažil jsem se si něco málo najít o téhle úleťárně z 90. let, kdy těžební společnosti vzrostla během chvíle cena akcie o cca 13000%. A stejně tomu úplně nerozumím, když to procházelo různýma kontrolama atd. a najednou se zjistilo, že tam zlato není, anebo je ho fakt maličko. No dobrý, ojebat se dá kde co, takže dál po tom pátrat nehodlám. Tady je to navíc film, takže se tam dá i nějaká ta věc přibarvit přece, a to je v pořádku. V prvé řadě je potřeba říct, že film stojí a padá s vynikajícím hraním M. McConaugheyho, ulísnutýho alkoholika, kterej baží po bohatsví a slávě, hraje naprosto dokonale. Ani ten příběh mně nepřišel blbej, poměrně jsem se bavil celou dobu, nastávají postupně různý zvraty a změny, takže se narace docela pohybuje vpřed. A ten závěr (jako úplnej konec), ten vyvolá (mně teda jo) divákovi lehkej úsměv na tváři. Já jsem se u toho bavil, zase to bylo aspoň trochu o něčem jiným.

• 12.3.2017  17:58
    Zakladatel (2016)

Určitě není od věci vědět (alespoň náznakem), jak to bylo a jak to vzniklo, ale z filmovýho hlediska to zase taková pecka není. Ukazuje nám dvouhodinovou cestu chlapíka, kterej prodával všechno možný - ty svoje super vynálezy, který nikdo nechtěl - až jednou narazil na dvojici podnikatelů, kteří měli super koncept. No a tak s nima začal spolupracovat, až je ojebal o všechno a vybudoval z toho monstrózní korporát, kterej produkuje jídlo/nejídlo po celým světě. Dlouho se tam vlastně vůbec nic neděje, sledujeme, jak chodí ode dvěří ke dvěřím, ze kterých ho zase vyhodí, protože je to nezajíma. Dalo by se to i nazvat "Osel zahradníkem". Ale někdy už to tak bývá, že je k tomu potřeba i štěstí a náhoda. No a jak jsem psal na začátku, není to nějak záživnej snímek, kde je možný vyzdvihnout hraní M. Keatona a pak ten zajímavej příběh. Ovšem ne zajímavej v tomhle snímku.

• 5.3.2017  19:32

Psalo to tady víc lidí a musím to potvrdit. Je to hvězdně obsazený (až nezvykle), je to drama s vážným tématem, a přitom je to neskutečně plochý a uměle vykalkulovaný, aby to tlačilo na emoce a ještě to vypadalo nějak chytře a záhadně. No takový to prostě není. Většina postav odříkává nějaký fráze a poučky, který si můžete v klidu přečíst na těch debilních fb stránkách pro puberťačky. Pravda je, že herecky to zachraňuje W. Smith s H. Mirren, M. Peňa a E. Norton si hrajou takovou normální ligu (škoda), K. Winslet je nevýrazná a K. Knightley je tam úplně děsná a nezapadá. Toto jsou filmy, kde je potřeba z lidí ždímat emoce, aby v průběhu posmrkali aspoň tři kapesníky, to se tady ale neděje. A to závěrečný jakože překvapení bylo úplně divný a zbytečný, vůbec nebyl důvod to tam takhle nacpat. Co už?!

• 5.3.2017  14:07

Obecně platí, že když se točí filmy podle her, nedopadá to zrovna nejlíp. A tak nějak je to i tenhle případ, i když propadák to taky není. Hru jsem hrál (teda jeden díl, tzn. nejsem zarytej fanda), takže jsem k tomu nepřistupoval úplně nepolíbenej a věděl jsem, vo co tam gou. Je to akční hra plná soubojů zejména na blízko a známá "parkourem" a megaskokama z výšek. Takže to taky očekávám od toho snímku, tady ale během první hodiny máme jeden skok a jednu možná dvě akce. To je prostě málo. Natažení do dvou hodin je tak přímo šílený, protože jsem chvílema měl pocit, že se tam nic neděje. A u akce mě po chvíli začaly rozčilovat neustálý střihy mezi virtuální realitou a skutečností, kde je hlavní hrdina napojenej na monstrum zvaný Animus. Prostě to rušilo. Dám tomu "průměrný tři", protože utrpení to taky nebylo (i když stížností nemám málo, že?!), ale představoval jsem si to jinak.

• 2.3.2017  16:21
    Taboo (TV seriál) (2017)

Po první sérii nechávám hodnocení na plným počtu, přestože to ne vždycky bylo dokonalý. Jenže mně se líbí to prostředí, výprava, ta špinavost a temnota, dokonce ani ty mystery vsuvky nějak nevadí a krom toho všeho to prostě táhne T. Hardy, přestože ze sebe moc slov nevydá. Dobrá je i zápletka, kde se s hlavním hrdinou snaží vyjebat více stran sporu a na druhou stranu se on snaží obejít všechny okolo, aby dosáhl svýho (není to totiž přece žádnej blbec, ne?!). Celkem se těším na další sérii a tam už bude hodně záležet na tom, jestli si to těch pět hvězd zaslouží.

• 19.2.2017  20:39
    Rozpolcený (2016)

Mně se to líbilo, námět je určitě zajímavej a J. McAvoy tady předvedl naprosto skvělej hereckej výkon, přesto to nechám na třech hvězdách. A je to z několika důvodů - občas jsou tam fakt nelogický scény (tři holky nedokážou přeprat a přechcat "devítiletýho kluka"?), paní psycholožce zjevně porucha přerostla přes hlavu, takže na nic moc nepřišla, pak v závěru přijde malý nadpřirozeno, který bych tam osobně vůbec nepotřeboval, no a to propojení se zneužíváním dětí, to asi taky nebylo úplně nutný. Kdyby místo těchto flashbacků ukázali nějakej další charakter hlavního antihrdiny, určitě by to bylo lepší. Z 24 jich totiž opravdu vidíme jen pár, cca 5, to není moc. Jinak na mladý kočky se pěkně dívá, navíc je režisér tak jako postupně vyslíká, aby diváka provokoval, ale tu čtvrtou hvězdu tomu stejně nedám.

• 17.2.2017  21:13
    Spojenci (2016)

Já si nemůžu pomoct, ale přestože je to válečný drama z druhé světové války a jde o tajný agenty a ještě tam hraje B. Pitt, tak mně to přišlo takový dost plochý a suchý. Čekal jsem, že to bude víc strhující, ne akční, ale víc emocionální, možná náročnější, ale prostě nebylo. A ani když v druhé části filmu přijde ten zásadní zlom, měl by nastat WOW efekt, ale ten nepřichází. Já nevím proč, ale mě to nezasáhlo. Prostě film, co jsem viděl, něco si asi pamatovat budu, ale jinak z toho nic zásadního nezůstane. Co se dá dělat...

• 14.2.2017  16:42

Totální sračka, jinak to ani říct nejde. Snaha recyklovat starou (dnes můžeme říct) klasiku, kterou prostě V. Chytilová uměla uchopit tak, aby sprostý slova a nářečí nemlátili do uší, tak to se tady naprosto nepovedlo. B. Polívka se snaží hláškovat co chvilku, ale jde to totálně do prázdna, je to celý umělý a opravdu blbý. No a když už si tvůrci nebyli nejspíš jistí celkovým dojmem, snažili se tam nacpat co nejvíc známých lidí (ani to nemusí být herci a ani nějaký celebrity). Je to příšerný, snad tam ani nebyl nějakej extra světlej moment, kterej bych vlastně mohl vypíchnout. A zase nastává ta otázky: "Proč dělat pokračování 20 a více let starých filmů?!"

• 12.2.2017  14:35
    Pasažéři (2016)

Líbí se mně myšlenka filmu, ten nápad je velice slušnej, stejně jako fakt, že v podstatě celej film odehrajou jenom dva herci. Ovšem dobrá je víceméně jenom první polovina a vůbec začátek, kde je Ch. Pratt sám. Tam nastane i pár komických situaci, který to maličko oživujou. S tím, jak se objeví na scéně J. Lawrence, přibývá intenzita romantiky, až se z toho stane fraška jako prase. A když si pak vezmu, jak proběhla "oprava" hlavní závady, už toho bylo moc. Škoda. Protože jinak to bylo hezky natočený, interiéry jsou super, některý scény si člověk určitě pamatovat bude (např. bazénová scéna s gravitací!), ale to je všechno. No a ani ten závěr nebyl nějak magickej zrovna. A. Garcia si tam užil asi 5 sekund slávy.

• 12.2.2017  14:24

J. Gyllenhaal si poslední dobou vybírá celkem náročný témata a filmy, ani tady tomu není jinak. Celkem chytře vystavenej snímek o tom, jak si zhýčkaná panička čte román od svýho bývalýho a psychicky se totálně rozkládá, protože v tom vidí odkazy na svou minulost (resp. rozchod s hlavním hrdinou). Je to zajímavej nápad, kdy se střídá vyprávění z románu a potom z reálu, zatímco teda musím upřímně říct, že ten románovej je mnohem lepší a zajímavější. Ale to je záměr, protože tvůrcům šlo (podle mýho) ukázat na jistou prázdnotu a nudnost bohatýrů. Výborný herecký výkony J. Gyllenhaala a detektiva M. Shannona drží film nahoře, nebýt toho, nechal bych asi hodnocení na třech hvězdách.

<< předchozí 1 2 3 4 14 28 41 54