• Thriller

Zabijákova žena & bodyguard (2021)

"... la puta cucaracha...", jako jo, je to vlastně pitomá kravina, ale celkem to pobaví, S. Hayek je za prvé neskutečná kočka, zároveň mám pocit, že si natáčení užívala ze všech nejvíc, S. L. Jackson a R. Raynolds hrají svoji klasiku, minirole dědouška M. Freemana potěší, no a ti ostatní jsou tam do počtu. Je potřeba přivřít oči, není to nic chytrýho, ale na takovej ten oddech s vypnutou hlavou je to v pohodě.

Expedice: Džungle (2021)

Hvězdná dvojice, super vizuál (CGI tady jede naplno) a do toho 2x zazní Nothing Else Matters od Metallicy, tak ještě aby tahle blockbuster, rodinná podívaná nestála 200 mega! E. Blunt se v jednom rozhovoru přiznala, že když poprvé v životě potkala D. Johnsona, neudržela se a vyjekla nadšením, až se lidi kolem otočili. A tahle chemie je na filmu znát, krom toho Emily je snad čím dál hezčí, to není možný! Navíc je to takový pěkný, líbivý, nechybí vtip a nadhled. A ano, je to vlastně kravina, která se inspiruje u Mumie nebo Pirátů, potažmo u Indyho... Ale vyloženě blbý to není a na nenáročnej oddech to bohatě stačí.

Sebevražedný oddíl (2021)

Minulej díl byl pro mě zklamáním, čekal jsem víc a moc jsem se nebavil. Takže tady jsem se trochu obával... Nicméně musím uznat, že tak šíleně ujetej, praštěnej, zábavnej a navíc Rkovej nářez se jen tak nevidí! Na začátku to bylo malinko rozpačitý, ale pak se to rozjede a už film diváka nepustí. Nikdo nebyl vyloženě špatnej, naopak role seděly pěkně, M. Robbie si tu svou vyloženě užívá. Za mě obrovská zábava a jedno hodně velký a milý překvapení!

Bratrstvo nesmrtelných (2021)

Spojení jmen M. Wahlberg a A. Fuqua znělo slibně, dokonci i nějaká první třetina filmu vypadala slušně. Ale pak se v tom začali všichni tak nějak plácat, přestalo to být zajímavý, dokonce jsem se přistihl, že u toho ani moc nedávám pozor a bylo mně to jedno. Což je teda u filmu se stopáží 1h 40min dost smutný. M. Wahlberg hraje svou klasiku, pracky má pořád namakaný, že by jeden skoro brečel, jak je to možný. Za to A. Fuqua by se mohl přejmenovat na Fuckua, protože po filmech, který má za sebou, bych čekal něco výrazně lepšího!

Black Widow (2021)

Nejsem zarytej fanoušek Marvelovek anebo obecně komiksů, superhrdinů a s tím propojených světů. Nechává mě to celkem chladným a tím pádem to sleduju s určitým odstupem. Těžko říct, možná je to nevýhoda, možná ne, ale jiný to asi nebude. Každopádně tady po celkem solidním úvodu a řekněme nějakých 45 minutách se na diváka vyhrne aktuální metoo/hollywood/grlpwr propaganda! Paní režisérka se toho nebála, fláká to tam hlava nehlava a ani samotná S. Johansson se v rozhovorech netají tím, že hlavní záporák je tady trochu stylizovanej do H. Weinsteina, ovládá ženy, dělají pro něj tzv. vše, zatímco když se nějaká postaví proti, chce se jí zbavit. A tak nám tady lítají modelky jako superhrdinky (widows), chlapi jsou zde na okraji a ten jedinej, kterej se rozhodne pomoct a je ten hodnej, je zcela nečekaně afroameričan (jo, žádnej černoch, buďme korektní!). A takhle to jede po celej zbytek filmu, těch různých důrazů a odkazů je tam víc. A možná jsem hnidopich, ale ještě jedné věci jsem se nemohl zbavit - F. Pugh je fakt pěkná holčina a role jí sedí, to je v pohodě. Ale ona prostě nepatrně (ale přece) šišlá. Ty vole, když jsem to zaregistroval, už jsem to měl v těch uších pořád. No jo, co naplat... čeká nás pokračování my se můžeme "těšit" na další júesej masáž, aby nám řekli, co je "správně". Eh!

Rodina (2020)

Pomalu plynoucí snímek, kterej je drsným odrazem života s Jakuzou... Jo, ani ne v Jakuze, ale s tímhle seskupením. Jak se do toho člověk jednou namočí, nevyleze po svejch. Zdrcující film o něčem, co existuje dodnes, je pro nás daleko, ale pořád má vliv nejenom na svých pár ostrovech. Vlastně skoro nikdo v tom filmu není hodnej nebo vyloženě kladnej, snad kromě životní lásky hlavního hrdiny, která sice stála celou dobu stranou od toho všeho, přesto jí to zničilo kus života! Mazec, takhle nekompromisní film jsem nečekal.

Očista navždy (2021)

Určitě lepší než předchozí díly, nicméně určitá vyčpělost se tomu nedá upřít. Amerika si tady líže svoje rány, takže politicko-rasově-genderová propaganda jede na plno! V hlavní roli mexickej pár, imigranti směr USA, do toho běloši (i bělošky pochopitelně!) jsou rasistický a bohatý svině, nechybí pár pitomostí a taky jakýsi sdělení, že "together, we can", prostě patos... Ale obecně se na to nedívá až tak blbě, to bych tomu filmu křivdil. Konec opět pootevřenej, co kdyby bylo nutný ještě něco natočit?!!?

A Perfect Enemy (2020)

Španělé tohle umí, thrillery, kde chvílema atmosféra houstne, navíc několikrát divákovi celkem slušně film zamotá hlavu, protože už už to vypadá, že něco víme, ale to s náma zatím jen tvůrci hrajou takovou malou hru. Navíc mám rád tyhle minimalistický koncepty o pár hercích a pár lokalitách, tady to víceméně odehrajou dva lidi. Musím uznat, že ze začátku mě A. Strates trochu lezla na nervy, ale potom rozjede slušnej hereckej koncert, kterej vlastně divák pochopí až v závěru. Já jsem byl fakt překvapenej a mile... za mě dobrý!

Major Grom: Morový doktor (2021)

Já musím upřímně říct, že jsem to nečekal a byl jsem víc než mile překvapen. Na začátku trochu budete tápat, co že se to děje, ale po čase se rozjede dost dobrej kolotoč ve stylu západních, akčních, komiksových blockbusterů. Jasně, nemůžeme úplně srovnávat megalomanskou USA produkci se zbytkem světa, ale moc slabých momentů tady nenajdeme. Vtip, nadsázka, dobře vybraní herci, efekty víc než solidní a ani ten příběh není blbej. Fakt se mně to líbilo a podle závěru to vypadá, že bysme se možná mohli dočkat i nějakýho toho pokračování, ale tak uvidíme. P.S.: Na závěr nechyběl rýpanec do Ameriky, že tenhle hrdina neumí lítat, střílet pavučiny atd., ale že ten pravej superhrdina je právě ten obyč člověk z lidu. :D no jo no... proč ne?!

Žádné prudké pohyby (2021)

S. Soderbergh má na kontě nemálo fakt dobrejch filmů, s výbornýma hercema, dobrou zápletkou, citem pro obraz, detaily atd. Ale taky je pravdou, že se mu v poslední době jaksi nedaří, není to prostě ono. A to se děje i téhle podívané. Výborně vybraní herci (potěší i minirole M. Damona), výprava, kostýmy a ano, opět hra s detailem v obrazu, to tady všechno máme. Nicméně příběh a jeho neskutečně pomalý plynutí to zabíjí, stává se to nezajímavým, a i když obvykle tyhle dobový gangsterky fakt můžu, tak tady je to po čase bohužel nuda. Snaha o pár zamotanců na závěr je už marná, takže film zapadne do průměru a tam taky nejspíš zůstane.