• Krátkometrážní

Millerova křižovatka (1990)

Mafiánska story v réžii bratov Coenovcov nedopadla vôbec zle.Film, ktorý je ruku v rukáve s klasickými gangsterkami 30.rokov podobnými ako sú napr. svojou stavbou:Neúplatní a.i.Menšie chybičky by sa dali nájsť v atmosfére, ktorá sa celý film nedržala s napätím a v hercoch, ktorý síce svoju úlohu zvládli,ale ich vyznenie bolo len na oko.V porovnaní s Marlonem Brandem alebo Al Pacinem bol Albert Finney resp.Gabriel Byrne len židovskými hochštaplermi.

Modré z neba (2008) (pořad)

Silné životné príbehy v pekných reportážach pri ktorých neraz srdce zaplesá.Inak , ale show hrajúca divákom na city.

Orphan (2009)

Veľmi vydarený thriller/dráma/horor , ktorý priamo nespadá do žiadnej z týchto kategórií,ale je výborne zmiešaný do kompaktného celku.Malá Esther bola priam až krásne morbídna a jej prejav spolu s hustou atmosférou(ktorá držala od začiatku až po koniec) robí z divákov napnuté struny.Pointa bola síce prekvapivá,ale žeby až tak uveriteľná???! Každopádne jeden z najlepších filmov daného žánru za poslednú dobu.4,5*

Stáhni mě do pekla (2009)

!!!Nikdy si nezahrávajte s cigáňmi!!!Hlavnej predstaviteľke sa to veľmi nevyplatilo:)Už tieto moje prvé vety možno pripadajú trochu komicky.To isté vám bude sem-tam pripadať aj vo filme.Ale!S podotknutím, že táto zábava je aj tak určená.Je známe, že v sérii Evil Dead nie je núdza o čierno-čierny humor, tak isto ako aj v tomto voľnom pokračovaní.Po hrôzostrašnej ,,dvojke,, je to sequel ,ktorý zachováva jadro v oveľa lepším a prepracovanejším obale.Zľaknutie sa vás bude v priebehu filmu pár krát týkať,avšak strach nenastolí.Je trochu škoda tej béčkovej zábavy do ktorej film spadá.Pri troške komornejšej atmosfére by hororový zážitok mal oveľa väčší účinok.Už by to , ale nebolo to pravé Evil Deado-Raimiovské...Začarovaný kruh...3,5*

Proměny (2009)

Slabý odvar Amores Perros.Technicky síce veľmi dobre zvládnuté(kamera,strih),bohužiaľ, ale tiché,bez emócií.

Kdopak by se vlka bál (2008)

Príjemný film pre všetky vekové generácie.Pre jedných rozprávka , pre druhých dráma.Kosa na kameň dopadá,ale v celkovom vyznení. Občas je to balancovanie na hranici originality s gýčom.

Hanebný pancharti (2009)

Znovu nadupaná Tarantinovská jazda.Jeho rukopis sa nezapre ani v tomto fiktívnom pohľade na udalosti druhej svetovej vojny.Čo zdobilo film v jeho predošlých dielach, toho sa dostávame aj tu.Či už sú to nápadité, originálne dialógy, čierny humor alebo prestreľka, kde sa krvou nešetrí.Herci sú super, dej nenalinkovaný,menej predvídateľný,takže k 5* hodnoteniu chýba snáď len tá (ne)uveriteľnosť,že ,,takto,, sa to stalo vážne len vo filme.

Bídníci (1934) (seriál)

Veľkolepé dielo, ktoré aj po takmer trištvrte storočia nestráca nič na svojej kráse.Dramatické,romantické i vtipné.Milo prekvapujúci tu boli aj herci.Pár rokov od derniér nemých filmov sú ich výkony vskutku fantastické.Je až s podiv, že v spomínanom roku vzniku dokázali niečo podobné,s ohromnou filmárskou kvalitou natočiť.Je paradoxom ,že až takmer päťhodinová dĺžka v tak obsiahlom diele nenudí ani na chvíľu.

Jánošík - Pravdivá historie (2009)

Legenda na filmovom plátne znovu ožila...Václav Jiráček v úlohe Jánošíka bol dobrou voľbou.Hodil sa naňho typovo a aj v hereckých etudách nesklamal.Horšie to už bolo s ostatnými hercami, ktorý predvádzali chabý priemer.Krásna príroda s miestami až podmanivou hudbou vnášala do filmu dobrý dojem,v žiadnom prípade opitie rožkom naturalistickým vyznením.Film, ale neobstál,resp.až dokonca smiešna bola technická stránka.Tým mám na mysli hlavne kameru, ktorá bola vážne otrasná.Na všimnutie si tohto faktu nemusí byť divák študovaným kritikom, toho si musí všimnúť a skonštatovať, že to je proste a jednoducho hrôza.Pri akčných a dobrodružných(rýchlych) scénach roztrasená kamera nezaostrila a nezachytila akciu.Amatérizmus.Niekoľko krát ma napadlo, či vlastne režisérka pozná slovo strih.140 minútová stopáž tiež veľa chvály nepriniesla,tým pádom bolo vo filme aj zopár nudných a hluchých okamžikov.Skrátiť na dve hodiny by bolo podľa mňa ideálnejšie riešenie.Celkové vyznenie ma, ale zasa na druhú stranu celkom milo prekvapilo.Ústredná postava podľa dostupných ,,faktov,, bola zobrazená reálnejšie než je chválená povesťami a báchorkami pre deti.Aj keď je tu zopár krát počuť typické slovné spojenie ,,bohatým bral-chudobným dával,,tak tieto skutky neboli zasa nijako prehnané.V tomto aj odporcovia tohto najznámejšieho slovenského zbojníka musia zobrať do úvahy objektivitu udalosti, ktorá s porovnaním s anglickým Robinom Hoodom nemá vôbec ďaleko.Práve spomínaný kráľ zbojníkov s Kevinom Costnerom bol výborným počinom.Jánošík je bohužiaľ v tomto o dve triedy za ním.