• Krátkometrážní

Tenkrát na Západě (1968)

Once Upon a Time in the West Legenda westernového žánru sama o sebe.Film je sám o sebe krásny ako Claudia Cardinalová , zaujímavý a napínavý ako hudba Morriconeho a drastický ako sám Henry Fonda . Myslím, že tu nie je čo komentovať 5* a 90%.

Kmotr II (1974)

Godfather I II sú srovnateľné svojou originalitou a vrcholným filmárskym umením F.F. Coppoly. No až vo dvojke sa dozvieme , ako sa vlastne dostal Vito Corleone na samý vrchol mafiánskeho podsvetia. Ako u prvého dielu jasných 5* a 85%

Kmotr (1972)

Knihu o ságe rodiny rodiny Corleonovcov som nečítal, viem, veľká chyba, ale jednoznačne vrcholné dielo F.F. Coppoly a hereckých výkonov Marlona Branda a Al Pacina. Klasika gansterských a mafiánskych filmov. 85%

Zelená míle (1999)

Písať o tom , že Darabont je špecialista na väzeňské drámy myslím, že ani nemusím, lebo to tu až dosť krát zaznelo. Tento film jednoznačne patrí do najlepšej 20-ky top filmov. O to ľahšie bolo zrežírovanie Darabonta, keď už predloha Stephena Kinga bola taká skvelá. Možno keby to nebolo až také mysteriózne, ale viac sa držalo reality ,napr. koniec filmu a scéna s myšou... bolo by to takmer dokonalé.To nič , ale nemení na tom, že dávam tomuto filmu 5* a 90%

Pulp Fiction: Historky z podsvětí (1994)

Tarantinov hviezdny film s takým hviezdnym obsadením ako je J.Travolta, S.L.Jackson,U.Thurman alebo B.Willis. Scenáristicky a režijne dokonale prepracovaný film, ktorý nenudí, má spád a napätie. U mňa je to 5* a 85%

Sedm (1995)

Výborná réžia , dokonalý námet ,skvelé herecké obsadenie, scénár atď.... Jednoznačne najlepšia thrillerová kriminálka , ktorá nepostrádá napatie, logiku a originalitu v rámci žánru-7 vrážd za 7 dní. 90%.!!!

Schindlerův seznam (1993)

Bez pochýb jeden z najvačších klenotov celosvetovej kinematografie . Originálny námet s čiernobielym obrazom. Stevenovi patrí za tento film chvála .Dojemný a silný zážitok.Kto nevidel nech chybu napraví..

Vykoupení z věznice Shawshank (1994)

Tu niet čo dodať.Nie náhodou je film na poprednom mieste v rebríčku CSFD. Darabont je veľkým špecialistou na drámy z prostredia veznice . Skvelý Robbins s Freemanom . dobrý scénár i námet, réžia nepochybne tiež a týchto 140 minút ukážky ako natočiť dobrý film je doplnený nádherným Happyendom.

Forrest Gump (1994)

Nádherný ľudský príbeh o živote prosťáčika Forresta. Vrcholné Zemeckisovo dielo na čele s vynikajúcim Tomom Hanksom . Možno sa budem po niekom opakovať, ale Život je ako bonboniéra