Žízeň (2009)

Toto že je romantický príbeh ? Už dávno som nechcel aby nejaká postava umrela na konci viac ako tu. Nepoviem ktorá ale príbeh má zvraty, ktoré určite čakať nebudete. Film je dosť násilný, pocity sa tu striedajú veľmi rýchlo, občas príde typicky Parkovský čierny humor. Multižánrovošť tohoto snímku je zvládnutá "Kórejsky" dobre. Dostal som pod ruku niečo úplne iné ako som čakal. Zatiaľ mám veľmi rozporuplné pocity, takže viac napíšem pri druhom zhliadnutí.

Bez slitování (2006)

Temný thriller až noirovských rozmerov. Ha-gyun Sin už zas hrá nemého, no hrá to opäť výborne. Komediálne vsuvky sú veľmi vtipné, no občas trochu rušivé. (Napr. pri záverečnej scéne, traja muži v aute.) Veľmi pesimisticky ladený, ale vynikajúci film, aký som už dávno nevidel.

Welkeom tu Dongmakgol (2005)

Krásna báseň o priateľstve, rovnocennosti, kráse života a skazenosti ľudstva vojnami a pokrokom. Žiadne rasové predsudky. Úžasný humor. Nádherný film.

Průšviháři (2008)

Len pri málo filmoch som ca cítil tak dobre ako pri tomto. Smial som sa, až som prskal. Vôbec sa mi nezdalo, že sa tvorcovia snažili prehnane útočiť na divákove slzné centrum ako tu už niekto spomenul. Dej bol príjemný a nenútený, bez hluchý miest. A malý Wang ? :žiadne detské prehrávanie, ako to poznáme od amerických kolegov. Speed scandal sa u mňa stáva č.1, v najpríjemnejších filmoch aké som videl.

Krysař (1985)

Úžasná vizuálna stránka. Keď si predstavím koľko s tým museli mať roboty. Ľahko pochopiteľné a stručné. 6* teda 5

Stáhni mě do pekla (2009)

Veľmi napínavé, veľa lakacích scén, štipka humoru + trochu predvídateľný no konečne riadny koniec. Mal som veľmi veľké nároky na Raimiho, ale nakoniec ich všetky splnil. Dal by som 4*,no keď porovnávam DMTH s ostatnými horrormy čo v poslednom čase vychádzajú, je to jasných 5*.

Ve jménu krále (2007)

Trikovo v celku dobré no dialógy sú totálne stupídne. Škoda že to je taká nuda. No aj cez to je to najlepší Uweho film čo som videl.

Přes palubu (1987)

Vtipné no úplne predvídateľné.

Ďáblův sluha (2007) (seriál)

Nečakajte žiadny svetový prevrat. Reaper bol stvorený len na jednu vec a to na to aby bavil. Jediné čo mi na ňom vadí je občas veľmi podivné správanie sa charakterov. Napr pri smrti blízkej postavy akoby si to ani nevšimli. Inak veľmi pohodový seriál.