Okno do dvora (1954)

1079. hodnocený film: Jako malej jsem tenhle film viděl a opět jsem jej toužil vidět. Naštestí se mi to opět podařilo v českém znění a musím uznale přikyvovat nad dokonalostí Alfreda Hitchcocka. Opět v hlavní roli Hitchcockův dvorní herec James Stewart a opět podal naprosto dokonalý herecký výkon. Navíc jsem byl přímo okouzlen překrásnou Grace Kelly, která byla nejenom krásná, ale i velice talentovaná herečka. Film, ač se odehrává na jednom místě a je zde velice málo vzruchu, tak je neskonale napínavý a skvěle vymyšlený. 5* si film zaslouží a mohu jej proto doporučit všem, kteří chtějí napětí i kvalitní zábavu najednou. 5*

Bournův mýtus (2004)

1077. hodnocený film: Po shlédnutí Skryté identity mohu jen s úžasem říci WOW. Tak tohle byla opravdu pecka! Film, který připomíná agenta 007 Jamese Bonda, kde je hrdina Jack Bourne přeci jen realističtější, surovější, akčnější a ještě vychytralejší. Matta Damon je skutečně extratřída a jen tak asi nemá mezi současnými mladými herci konkurenci. Myslím si, že právě on měl být oním náledovníkem Pierce Brosnana a převzít po něm roli Jamese Bonda. Jinak tento příběh, kde se dění pořád odehrává na jiném místě a Jason Bourne se vyhýbá všem nástrahám, je naprosto brilantní. Vím, že mě ještě čeká shlédnout Bourneovo ultimátum a že tím končí příběh o Jasonovi Bourneovi, ale taky vím, že určitě budu zklamanej, že tím tak skončí jedna skvělá série, která patří mezi ty nejlepší akčňáky společně se Smrtonosnou zbraní. 5* si snímek jistě zaslouží a já jen mohu zatleskat. 5*

Láska a jiné závislosti (2010)

1075. hodnocený film: Anne Hathaway je nebývale krásná a vynikající herečka, která už pro mě není neodmyslitelně spojena s filmem "Deník princezny". Naštěstí se ukázala už i v dalších filmech a musím uznat, že jí to vždycky sluší. Má krásné tělo, ohromně smyslný oči a rty a je pro mě dokonalým ztělesněním krásy. Na to jak je mladá, tak je i neskutečně talentovaná a tady se jí povedlo dokonale ukázat nejen její vnady, ale i herecký um. Jejím kolegou byl Jake Gyllenhaal, který působil jako prodejce léčiv. Tak se s ní i seznámil a do ní se zamiloval. Jí šlo však pouze o sex a nechtěla se na něj nikterak vázat. S tím se on ale nechtěl nikaj spokojit a nepolevoval ve svém snažení. Zajímavý a dojemný příběh, který může leckoho chytit. 5* si film zaslouží a je vhodný pro muže i pro ženy. 5*

Bolest bez příčiny (2009)

1074. hodnocený film: Konečně další skvělý film s Tilem Schweigerem, který se mi dostal do ruky. Skvělý příběh o muži, který zápolí se závislostí na alkoholu, neschopnosti dostát svým slibům a následně i se svým osudem. Svou vinou totiž přijde při nehodě o nohu a tak pro ně j končí možnost se vyžívat při jízdách na kole, které je pro něj vším. Svůj žal a zmar utápí v alkoholu, ale i v mnoha ženách, které mu zahojí bolístky vždy jen na krátkou chvíli. Tenhle film má ode mě 5* a hrozně jsem rád, že jsem jej mohl vidět. 5*

Kámoš (2006)

1073. hodnocený film: Už jsem si zvykl na herecké výkony Jürgena Vogela a Daniela Brühla, takže jsem věděl, že odvedou maximum, aby film dostal ty správné grády. Skvěle vymyšlený film, kde Karl (D.B.) je vyhecován svým šéfem a stane se na pár dní převozcem aut. Zde se seznámí s Hansem (J.V.), který si žije život po svém. Jezdí nahý, miluje ženu, i když vím, že mu odejde do Barcelony (přesto si ji chce vzít). Oba pak najdou společnou zálibu v autech, která se pro ně stanou vášní. Společně pokoušejí ženy, jezdí nezákonně a hlavně si užívají života. Pak se ale stane to, že se Karl zamiluje do Hansovi vysněné "královny" a ona jeho city opětuje. Na chvíli se rozejdou, ale pak se ukáže síla jejich přátelství a dají se zase dohromady. 5* si tenhle film zaslouží a i je získá, neboť ti dva jsou prostě fenomenální. 5*

Hanebný pancharti (2009)

1070. hodnocený film: Zprvu jsem měl velký, ba dokonce převelký odpor ke Quentinově filmům. Kill Bill zkrátka nebyl šálek čaje, ze kterého bych se napil.Pak jsem ale shlédnul Pulp Fiction a byl jsem naprosto unešen Tarantinovou geniálností. Pak jsem si tedy nemohl zákonitě nechat ujít film, který by byl válečně lazený, hrál by v něm Brad Pitt a dokonce mu zdařile sekundují Til Schweiger a Daniel Brühl. Navíc ten vynikající Christopher Waltz, který je tak krásně mazaný a skvělě "vybavený" od Tarrantina (jazyků uměl na tři prdele a nenechal nikoho bejt, dokud nedostal svoje). Film má navíc skvělý příběh a navíc ta skvělá kombinace jazaků, které ve filmu zazní, je přímo brilantní. Bavil jsem se každou minutu a byl jsem přímo u vytržení při scénách, kdy skalpují nácky, je velká přestřelka v hospodě, Brad Pitt s kolegy si hrají na Italy a neumějí ani kváknout, chystá se velkolepý atentát v kině či dojde k překvapivému rozuzlení války a skvělému ukončení celého válečného konfliktu, stejně tak i snímku. Filmu nemám co vytknout. Byl fantastický. Jen se obávám, že tenhle snímek Quentin překoná jen těžko překoná. 5* si film jistě zaslouží, protože jsem byl naprosto unešen. 5*

Kam orli nelétají (1968)

1069. hodnocený film: Protože tento snímek hodnotím zpětně s odstupem cca 2 týdnů od jeho shlédnutí a zároveň jsem se přehoupl přes konec dalšího měsíce, musel jsem též vytvořit žebříček 3 nejlepších shlédnutých filmů měsíce. A hle - já musel o TOP pozici podělit "Hanebné pancharty" a film "Kam orli nelétají". Druhý jmenovaný tak hodnotím maximálně, nebt jsem si neodpočal ani minutu při tomhle mega válečném filmu, který nám ukazuje skvělé výzvědné taktiky v období vlády Třetí říše. Skvělý Clint Eastwood se sem hodil jako snad nikam a já musím říct, že je to jeden z nejlepších filmů, které jsem letos viděl a jeden z nejlepších válečných filmů, které jsem kdy mohl shlédnout. Skvělý příběh, dokonale sehraná parta, výborné akční scény, perfektní kostýmy a technika. To jsou devizi snímku, který mě bavil jako snad málokterý snímek. 5* si pak jednoznačně zaslouží a nemám mu vůbec co vytknout. 5*

Hospoda Na mýtince (1997) (divadelní záznam)

1066. hodnocený film: Další báječné divadelní představení autorů Smoljak - Svěrák, tentokrát však v hlavní roli Miloň Čepelka coby vzduchoplavec a šenkýřka v jedné osobě. Krásná ukázka toho, že není zapotřebí muzikálového megalomaství, kde se sejde na jevišti 50 herců/zpěváků a jeden křičí přes druhého. Minimalismus je unikát a Jára Cimrman je už dneska klasika. 5* si tahle hra jistě zaslouží, protože pobaví spoustu lidí a člověku zůstane hodně hlášek v paměti. 5*

Experiment (2001)

1064. hodnocený film: Že je Moritz Bleibtreu skvělým hercem, to jsem už zjistil. Ale, že je to takové eso, to jsem zjistil až právě v tomto snímku. Nepochybně jsem si jej oblíbil i díky mé vášni v německých filmech, ale jeho herecké výkony mě vážně dostávají. V tomto snímku jsem jej mohl vidět jako vůdce vzbouřených "vězňů", kteří se nechali dobrovolně uvěznit, aby své role hráli co nejpřesvědčivěji. Celé se to však zvrhlo, když lidé, kteří byli zvoleni dozorci, začali své role zneužívat. Opravdu úžasná ukázka hereckých výkonů, perfektních dialogů a také napětí, které se dá krájet. 5* si snímek jistě zaslouží a samotný Moritz Bleibtreu by si zasloužil absolutorium. 5*