Hořící Mississippi (1988)

1795. hodnocený film: Myslím si, že je dobře, že takovýhle film vůbec vznikl. Ukazuje nejen na skvělé herecké výkony Gene Hackmana a Willema Dafoeho, ale také na skvělé herecké výkony hlavních záporáků. Je důležité, aby se nezapomíná na tyhle černý a krutý dějiny a na to, jak si černoch musel zpět vydobýt svá práva. Skvělej film, kterej si 5* jistě zaslouží. 5*

Most u Remagenu (1969)

1794. hodnocený film: Jak skvělý filmy se dřív točily. Stačilo mít jen nápad. V tomhle případě mě ale ještě víc zaujal ten fakt, že film, který se snaží mapovat boj o most u Hamburku během druhé světové války a pro jehož účely natáčení bylo jako místo natáčení zvoleno Československo, mohl posloužit jako jeden z vylhaných důvodů pro obsazení Československa vojsky varšavské smlouvy. Je to až k nevíře, když si člověk zjistí zajímavosti k tomuto filmu. Jinak herecké výkony byly luxusní, kostýmy také a ten maličký podíl naší domoviny se také u mě podepsal na celkovém hodnocení 5*. Skvělý film, jsem rád, že jsem na něj narazil aspoň při zmínce úmrtí herce George Segala. 5*

Babicova televize (2021) (pořad)

1793. hodnocení: Pojďme trumfnout Vykoupení z věznice Shawshank, Top Gear i Zázračnou planetu. Vždyť tenhle národní hrdina drží zemi nad vodou v době pandemie. 5* od všech, je to Jánošík, Robin Hood i Jamie Oliver v jednom. Na zdraví 😄 5*

V síti (2020)

1790. hodnocený film: Jen víc takových dokumentů, kdy se ukáže na systémové pochybení ve společnosti. Tady asi ani nejde hodnotit herecké výkony, jako spíš ten nápad a ten byl skvělej. Chtělo by to více takových projektů. Hodnotím jako super věc, že jeden z predátorů byl i na konci konfrontován se skutečností. 5* je jasných, moc doporučuju všem rodičům. 5*

Stůj při mně (1986)

1786. hodnocený film: Že zrovna tenhle film se stane nejoblíbenějším Kingovým filmem, který vznikl na motivy jeho knihy, to by asi čekal málokdo. Máme tu přece Zelenou míli a Vykoupení z věznice Shawskank. Tenhle snímek není jen pro děti, ale rozhodně se pozná, že byl právě určen pro mládež, aby neseděl jen doma na zadku, ale šla si také užít nějaké dobrodružství. Nádherný příběh o přátelství. 5* si určitě zaslouží. Navíc jsem vůbec nevěděl, že ve filmu zazní píseň Bena E. Kinga z roku 1961 "Stand by me". 5*

Zabijáci (2014)

1785. hodnocený film: Tohle je můj druhý viděný film, který byl natočený na motivy knihy Jussiho Adler-Olsena. Kdo jednou sáhne po jeho knize, tak věřím, že si zamiluje i knihy další. To samé platí i o kniha Jo Nesboa, či Larse Keplera. V případě dvou zmiňovaných autorů bych se však přimlouval za větší míru zfilmování. Tohle byl opět skvělý snímek, u kterého si přijdou na své i fanoušci severských snímků. 5* za skvělý námět, parádní herecké výkony a také za hudbu. 5*

Na Hromnice o den více (1993)

1873. hodnocený film: Člověk by si snad ani nepomyslel, že mu tak dlouho kůže unikát nějaký film, který je dnes již považován za kultovní. Skvělé hlášky a Bill Murray, který ztvárnil zamilovaného podvodníka v lásce. Film doporučuji, 5* si zaslouží a od teď vím, že kdykoli bude v televizi, tak se na něj musím podívat. 5*