Wall Street: Peníze nikdy nespí (2010)

985. hodnocený film: Nejprve jsem si sice myslel, že film je zbytečně podhodnocený, ale skutečnost je taková, že lesk hvězdy Michaela Douglase je pro mě již dávno pryč a jsou tu jiní, kteří se do rolí odporných hajzlů a jiných jemu vlastních rolí, hodí více. Shia LaBeouf jej zastínil několikanásobně a je patrné, že film stojí zcela na něm a na tom málu napjatých chvil, kdy se díváte a jste rádi, že jste si zrovna vybrali tenhle film. Jinak se tomuhle filmu nedá říct, že by byl špatnej nebo dobrej. Je to takový skutečně poctivý průměr, který nenadchne a ani neurazí. 3* jsou proto maximem a spíše se těším, až se podívám na první díl z konce 80. let, kde si střihnul hlavní roli ještě Charlie Sheen. Čekám, že to bude jiný kafe. 3*

Ženy v pokušení (2010)

859. hodnocený film: Další z filmů, které jsem mohl shlédnout se svojé Péťou. Rozhodně vydařenej nápad a i když moc v lásce české filmy nemám, tak tohle se rozhodně povedlo. Celé to vlastně začalo už tím Petiným příjezdem, kdy jsme ani možná jeden nečekali, že spolu do kina půjdeme. Nakonec jsme se tam vydali a snad ani jeden z nás nelitoval. Koupili jsme si potřebné dobroty a usedli vedle sebe jako tenkrát poprvé. Ona v mém objetí a já zase v jejím. Bylo by mi to i dost možná jedno, na jakým filmu jsem, ale snažil jsem se dávat pozor, abych se tu pak o něm mohl rozvyprávět. Film má milý a tradiční příběh. Co jej ale udělalo v mých očích tak skvěým? Rozhodně to byla přítomnost Bobulky a pak taky fakt, že to byl po dlouhé době skutečně povedenej tuzemskej film. Skvělé herecké výkony střídaly vtipné hlášky. Pocit radosti z filmu se střídal s nutnými okamžiky, kdy je třeba zapřemýšlet. Eliška Balzerová se skutečně předvedla a Jirka Macháček coby nafoukaná svině, to byl vážně skvělej počin tohohle kluka MIGa (21). Film se mi skutečně líbil a to od první do poslední minuty. Tohle bylo odpoledne, ale večer byl ještě mnohem, mnohem... krásnější. 5* pro film a velké DĚKUJI pro mou Petrušku. 5*

127 hodin (2010)

1061. hodnocený film: Tak až v tomhle filmu jsem objevil hereckej um Jamese Franca. Skvěle zahrál roli muže, který zápasí s přírodou o svůj holý život. Opravdu brutálně pak na mě zapůsobila scéna, kdy si pro záchranu sebe samého musel amputovat část ruky. Strašná představa... Čeho si ale opravdu budu na tomto filmu dlouho cenit je, že s výjimkou pár chvil, kdy se ve snímku mihly vedlejší postavy, si autoři vystačili pouze s Jamesem Francem. Velké mistrovství. 5* je proto ode mě jasných a mohu film jenom doporučit. 5*

Agora (2009)

1441. hodnocený film:

Andělé a démoni (2009)

758. hodnocený film: Snad jeden z pěti až deseti filmů letošního roku, které jsem nejvíce očekával a musím uznat, že jsem byl hodně mile překvapen. Nevím, zda dosahuje takové kvality jako "Šifra mistra Leonarda", ale rozhodně pro mě je kvalitním a hlavně zábavným kouskem s mým oblíbeným Tomem Hanksem. Rozhodně mu skvěle sekundoval i Ewan McGregor coby falešnej rádoby zachránce církve. Film má skvělej a nápaditej děj, rozhodně se člověk nenudí a dosti se snaží přiblížit dívákovi méně známá historická fakta. Navíc po boku krásné a neznámé (pro mě tedy ano) Ayelet Zuher Tom Hanks znovu dokázal, kdo je nejlepším hercem filmového plátna. Sice má snímek hodně pomalý rozjezd, ale pak film skvěle plyne. Asi tak 20 minut před koncem snímku dojde film do fáze, kdy by bylo klidně možné skončit a nic by se nestalo. Režisér zapojil do snímku ještě jednu a finální kličku, která ani nemusela být. Nebo..., možná snímku pomohla a možná také ne. Já to nechám otevřené. Každopádně pro mě skvělý a zábavný film s historickou tematikou a hlavně s Tomem Hanksem. 5* je na místě, ale doufám, že se dočkáme dalšího skvělého pokračování s podobnou tematikou. 5*

Ano, šéfe! (2009) (pořad)

696. hodnocený film: Je to něco jiného, něco jako reality show, ale při které se i něčemu naučíte. Tenhle kuchřů kat si nebere s nikým servítky a je to dobře. Všichni by si měli všímat tohoto pořadu, aby si všímali, co to všichni žereme a za co platíme jako morovatí. 4* jsou fakt solidní pro tenhle primácký pořad. 4*

Antikrist (2009)

1581. hodnocený film: