Česko Slovensko má talent (2010) (pořad)

909. hodnocený film: V podání Novy jedna velká trapárna a s leskem ošuntělý Leoš Mareš, který připomíná toho topícího se, který se každého stébla chytá. Odporný nevkus a strašný výběr poroty, ve které snad má co dělat jenom Troška, i když to je taky takovej vořežprut. Naproti tomu Prima přišla s něčím méně vlezlým a vtíravým. Novátorská dv...ojice moderátorů působí poměrně vyrovnaně a porota je mi daleko více příjemnější. Daleko více se asi taky vyzná a nejsou tam jenom ty krásný ksichtíky. Jinak blbců, na který se budeme teď večer koukat, bude dost a dost, takže o další (ne)zábavu se nám obě televize skvěle postarali... :-) 3*

Expendables: Postradatelní (2010)

944. hodnocený film: Tak dlouho jsem byl na tenhle snímek nažhavenej, až jsem se konečně dočkal. Máme tu snad až na výjimku JCVD všechny blázny, co ovládají bojová umění, nože, zbraně, sekery a jiný náčiní. Spousta akce, trocha důrazu na děj a jinak pár povedených dialogů. Sly se na stará kolena skutečně rozehrál a jeho řezisérský talent snad ani není nutno představovat. Jedná se jistě o typické béčko, které by se v 80. letech neztratilo, jenže dneska je doba audiovizuálních efektů, na které tahle banda kašle. Spousta rámusu a palby je mnohem důležitější. 5* si tenhle snímek zaslouží, protože je to skutenčej odkaz akčňáků z osmdesátých let. 5*

Farmář hledá ženu SK (2010) (pořad)

1014. hodnocení: Tenhle typ pořadu vystřídal už takové množství podob, že už to nemůže nikoho překvapit. Jen se pak divíte, co se zase v televizi ukáže za individua a vy se tím bavíte. Přesně o tomhle je televizní zábava, ale musí to být vkusný. Ne ujetý a je zase upnutý. 1* je maximem, který můžu dát. 1*

Fotři jsou lotři (2010)

1024. hodnocený film: První díl byl skvělý. Druhému se povedlo navázat a pobavil až až. Ale tenhle jen už parazituje z úspěchu předešlých filmů. Obsazení zůstalo stejné, příběh velmi podobný a vtipu ubylo. Navíc ta otřesná Barbra Streisand mě už vážně dohání k šílenství, protože ji fakt nechápu, jak se může hnát ještě na filmová plátna, když už má svou slávu (u mě ale jen malou) již dávno za sebou. Ještě štěstí, že tu máme mazáckého Roberta De Nira, který je skutečně nepříjemným tchánem a Jebalovi (Ben Stiller) nedá chvilku pokoj. Pak je tu Owen Wilson, pro kterého v této již trilogii zbylo opět zanedbatelně málo prostoru. 3* si film ale zaslouží, i když nevím, jestli bych ještě stál o pokračování série. 3*

Harry Potter a Relikvie smrti - část 1 (2010)

1015. hodnocený film: Člověk by si řekl, že ho po shlédnutí předchozích dílů a se stále omílajícím se završením celé série, dočká vynikajícího filmu s ohromným příběhem. Jenže ouha, chyba lávky. Nejsem typickým požeřačem fantasy filmů pro mládež, ale filmy s čarodějnickým učněm se mi skutečně zalíbily. Byl jsem se všemi předchozími filmy spokojen a s některými dokonce natolik, že si zasloužily i 5*. Nyní si ale nejsem zcela jist, zda se skutečně těším na úplný závěr celé ságy. Podle mě nebude moct totiž ono "finále" moct co čerpat právě z tohoto dílu, protože je to jen dlouhatánská rozbabrávačka, která má sice skvělou hudbu a dokonalé kostýmy, ale to má dneska dost filmů. Příběh je totiž dosti bídný a vůbec nepřináší pro diváka nic nového. A to ani pro fanouška... Příběh je totálně provařenej a některé vtípky, jako když je na plátně najednou asi 8 krát Harry Potter a každý má hlas svého původního majitele..., prosím vás, to si snad děláte ze mě prdel? Trapnost... Nevím, ale i když se těším na poslední část celé téhle čarodějnické skládačky, stejně si myslím, že to asi nebude žádnej zázrak. Tohle mě skutečně moc zklamalo a jen s odkázáním na předešlé díly dávám 3*. Tohle se udát na začátku celé série, tak by to byl docela propadák a určitě by to nemělo takové pendum pokračování. 3*

Impérium - Mafie v Atlantic City (2010) (seriál)

1119. hodnocení: Podobně jako v případě seriálu "Hra o trůny" je i tento seriál tím nejlepším, co nám mohli televizní obrazovky nabídnout. Naštěstí jsme se dočkali báječného dabingu u seriálu, který ukazuje drsné praktiky v Atlantic City- v americkém městě, ve dvacátých letech, v době prohibice a potlačování lidské důstojnosti černochů a žen, kterým bylo teprve dovoleno volit. Seriál má báječnou atmosféru a především herecké výkony jsou tím, co tento seriál dělají tak vájimečnou perlou mezi kamením. Steve Buscemi svou roli zvládl bravurně a i když ztvárnil roli hlavního strůjce vražd, úplatků, porušování prohibice a spousty jiných zákonů, neskrytě mu fandíte a projevujete mu své sympatie, podobně jako jeho dalším kumpánům. Michael Pitt mi tu byl podobně sympatický a předvedl se tu opravdu náramně. Je zde k vidění opět spousta skvělých přestřelek, vynikajících dialogů, spousta překrásných nahých žen a dobových kostýmů, což ještě umocňuje krásná americká hudba dvacátých let. Tenhle seriál patří do TOPu mého výběrů nejoblíbenějších seriálů a vězte, že až se objeví i další ohlášená řada, budu se jistě na ni bedlivě dívat. 5* si jistě zaslouží a má doporučení jsou tedy více než jistá. 5*

Iron Man 2 (2010)

925. hodnocený film: Výborný první díl nesl v sobě energického ducha, krásu žen, akci a i nového hrdinu, který hýří technologiemi. Jak je na tom ale jeho nový film? Popravdě jsem si myslel, že to nebude nic moc, ale opak byl pravdou. K mému štěstí se zde objevila nejkrásnější herečka Scarlett Johansson, která hraje jako žádná jiná herečka. Skvěle jednoduchý příběh, kdy proti sobě stojí dva úhlavní nepřátelé, slaví úspěch. Báječné audiovizuální úspěchy a dobrý spád proto dávají tušit, že 4* by se mohli udát. 4* nakonec i dávám a určitě jsem byl potěšen. 4*