Jak vycvičit draka (2010)

937. hodnocený film: Nádherná ukázka toho, že i animáky mohou pobavit dospělé diváky. Já se bavil moc. Krásný příběh (netradiční tematika), parádní grafika a moc hezké rozpoložení sil děje celého filmu. Už se moc těším, až se an něj koukneme s mojí Pétou. 5* si jednoznačně zaslouží a s klidem můžu říct, že je to jeden z nejlepších animáků poslední doby. 5*

Já, padouch (2010)

972 .hodnocený film: Těžko namítnout tomuto animáku něco. Všeho bych pak mohl jen litovat. Určitě nejde o žádnou inovaci na poli animovaných filmů. Máme tu krásné animované postavičky s lidským kukučem, pak tu je nadpozemsky těžký úkol a antihrdina, který se přetvoří v docela milého človíčka. Nechybí ani záporát, který je spíše strašpytlem a tři hodná děvčátka, která nikdo nechce. Lae na něco jsem zcela pozapomněl: Příběh je tak miloučký, že se tomu ani nechce věřit. Možná, že to dělají ty obrovský kulatý namalovaný oči, ale na mě to zapůsobilo na 100%. 5* musím dát a určitě můžu dále jenom doporučit. 5*

Kajínek (2010)

935. hodnocený film: Zpětně, když si přemítám můj filmový zážitek, tak bych asi měl jednu hvězdičku ubrat, protože se jedná vcelku o průměrný thriller. Když si ale uvědomím, že jde o snímek z české produkce, který je postaven na základě skutečného příběhu, pak tleskám. Určitě musím ocenit už jen ten samotný nápad natočit snímek o nejznámějším českém vězni - Jiřím Kajínkovi. Určitě mě ale naštvalo, když jsem se dozvěděl, že snímek bude hodně přitaženej za vlasy. Barbora Slámová k němu jistě nemá takový "vřelý" vztah a ten "sex" s Alicí Bendovou si mohli taky odpustit. Jinak ale hodnotím moc pozitivně a 4* jsou toho důkazem. 4*

Karate Kid (2010)

1022. hodnocený film: Už jsem si zvykl na to, že se pomalu začíná Jackie Chan přesouvat z kung-fu rolí do snímků, které již nejsou výlučně zaměřeny na boj, ale jedná se hlavně o komedie. Nyní jsem však byl velice mile překvapen tím, že se ukázal též v roli, která je o dost vážnější, než by si mohl kdokoli představit u Jackieho Chana. Film má obyčejný příběh, kdy se malý kluk musí vypořádat s nástrahami nové země a hlavně čínských chlapců, protože je v této zemi úplně nový. V adaptaci na nové prostředí a hlavně ve výuce kung-fu mu pomáhá právě Jackie Chan. Málokdo by pak čekal jiný, než pozitivní konec, kdy se malý černošský chlapec vypořádá na turnaji bojových umění se všemi soupeři. Ohrané téma, ale mě určitě pobavilo. 4* si snímek jistě zaslouží, protože Jackie je prostě nesmrtelný a i přes svůj věk předvádí pořád skvělé kousky. 4*

Kick-Ass (2010)

911. hodnocený film: Tak tohle byl opravdu nářez. Silný příběh, skvělé efekty, báječní herci a herecké výkony, spousta akce a řežba co pět minut. Nic víc nečekejte, než plný pytel zábavy a dostanete snímek, který pobaví hlavně teenagery. Nicolas Cage se ukázal v, pro něj, nezvyklé roli, ale chopil se jí více než důstojně. Hlavní hrdina se ukázal taky obstojně a tedy nezbývá než chválit a čekat jej v některém z dalších akčních trháků. 4* si film jistě zaslouží a tedy mu je i dávám. 4*

Králova řeč (2010)

1054. hodnocený film: Ano, film je to nebývale podařený, navíc se skvělým obsazením. Jen mi k tomu něco nesedí. Film je až nebývale zdlouhavý a zpočátku se opravdu vleče. Colin Firth mohl dělat cokoli a stejně by tenhle film u mě nebyl v TOPu. Dost mi to připomíná Černou labuť, kde se dlouhou dobu taky nic neděje a až ke konci se to rozjede. Nicméně natočit příběh o muži, který koktal, měl z toho nervy v kýblu a navíc se mu lidé za to posmívali, je hodně velká odvaha. 4* si ale i přes mou kritiku film zaslouží, protože jsem byl unešen tou hudbou a kostýmy. 4*

Láska a jiné závislosti (2010)

1075. hodnocený film: Anne Hathaway je nebývale krásná a vynikající herečka, která už pro mě není neodmyslitelně spojena s filmem "Deník princezny". Naštěstí se ukázala už i v dalších filmech a musím uznat, že jí to vždycky sluší. Má krásné tělo, ohromně smyslný oči a rty a je pro mě dokonalým ztělesněním krásy. Na to jak je mladá, tak je i neskutečně talentovaná a tady se jí povedlo dokonale ukázat nejen její vnady, ale i herecký um. Jejím kolegou byl Jake Gyllenhaal, který působil jako prodejce léčiv. Tak se s ní i seznámil a do ní se zamiloval. Jí šlo však pouze o sex a nechtěla se na něj nikterak vázat. S tím se on ale nechtěl nikaj spokojit a nepolevoval ve svém snažení. Zajímavý a dojemný příběh, který může leckoho chytit. 5* si film zaslouží a je vhodný pro muže i pro ženy. 5*

Legenda o sovích strážcích (2010)

968. hodnocený film: Chápu, že tu na něj lidé hází špínu, protože po filmu Watchmen, je to rozhodně velký pokles v kvalitě. Ale mě tenhle sníímek dostal natolik, že mu těch 5* dám. Pro to, proč jej tady jiní kritizují, pro to já tenhle film chválím. Celou dobu se střídá tempo i nálada filmu jako jídlo v žaludku na horské dráze. S tím rozdílem však, že tohle mi udělalo dobře. Velkej mix fantasy, animáku a příběhu pro děti na mě zafungoval skvěle a proto jej hodnotím takhle vysoko. Navíc zde zazněla píseň od Owl City, takže jasných 5* je na světě a můžu jenom doporučit, i když na něj jiní nadávají. Mně se líbil. 5*