Sociální síť (2010)

986. hodnocený film: To, že snímek hodnotím "jen" 4* může znamenat, že filmu něco málo chybí. Podle mě se ale z tohoto snímku nedalo dostat víc, protože tvůrci byli dost limitováni možnostmi, aby nakonec přeci jen podali trochu věrný obraz skutečností, za jakých vznikal FACEBOOK. 4* jsou možná pro někoho nadprůměrným hodnocením, pro mě je to však maximum pro tento film. Rozhodně můžu jenom dále doporučit a chválím skvělý herecký výkon Jesseho Eisenberga. 4* jsou tedy na světě a já už vím, proč měl film tolik nominací na zlaté sošky. 4*

TACHO (2010)

1168. hodnocený film:

Talentmania (2010) (pořad) odpad!

908. hodnocený film: V podání Novy jedna velká trapárna a s leskem ošuntělý Leoš Mareš, který připomíná toho topícího se, který se každého stébla chytá. Odporný nevkus a strašný výběr poroty, ve které snad má co dělat jenom Troška, i když to je taky takovej vořežprut. Naproti tomu Prima přišla s něčím méně vlezlým a vtíravým. Novátorská dv...ojice moderátorů působí poměrně vyrovnaně a porota je mi daleko více příjemnější. Daleko více se asi taky vyzná a nejsou tam jenom ty krásný ksichtíky. Jinak blbců, na který se budeme teď večer koukat, bude dost a dost, takže o další (ne)zábavu se nám obě televize skvěle postarali... :-) ODPAD!

Toy Story 3: Příběh hraček (2010)

934. hodnocený film: Máš ve mě příííítele, máš ve mě příííítele... Tak tahle titulní píseň v podání Pavla Bobka mě chytla natolik, že ji mám dokonce i jako tón buzení na mobilu. Snímek navazuje jen na to nejlepší z předchozích dvou dílů a to v tom dobrém slova smyslu. Oba předchozí díly byly skvostné a tenhle není jiný. Teda, je... Má spoustu nových postaviček, Andy jede na vysokou a co teď s hračkama? Koukněte se, jak to všechno dopadne. Já nemám výtky a musím říct, že tohle je jednoznačně nejlepší díl z příběhů o malém plyšové kovboji Woodym a Bazovi Rakeťákovi. 5* si jistě zaslouží. To bez debat. 5*

Tři dny ke svobodě (2010)

1057. hodnocený film: Russel Crowe je skutečná továrna na peníze, neboť jeho herecký um je snad nekonečný a podle mě je to skutečný herec, který nemá jen hezkou tvářičku či drsný výraz v očích. Tenhle chlápek zvládá romantické role stejně tak dobře jako role válečníků, boxerů či mužů, kteří chtějí zabránit nespravedlnosti činéné na jeho rodině. Tenhle film čerpá z toho nejlepšího, co nám mohl americký film v minulosti nabídnout. Máme tu špionáž, akci, chytré nápady, záchranu a také honičky. Zkrátka "Amerika" jak má být. Tak se mi to líbí. Film má navíc skutečně dobrý příběh a není nikterak přemrštěně vymyšlený. 5* si zaslouží a tak snad mohu jen doporučit ke shlédnutí. 5*

Útěk ze Sibiře (2010)

1231. hodnocený film: Perfektní film, který má určitě svoje kouzlo. Skvělé herecké výkony, perfektní kostýmy, báječný příběh, ale něco mi tam přeci jen chybělo. Místo toho, aby tvůrci film zbytečně natahovali, si mohli více vyhrát se začátkem i koncem filmu. Na začátku bych více uvítal uvést lépe diváka do děje a seznámit jej lépe s příběhem. Stejně tak bych více povolil uzdu fantazii i tvůrčím choplnostem tvůrců a více si vyhrál s plánováním útěku z gulagu. Ke konci film až příliš přeskakoval jednotlivé pasáže a tak se zdálo, že hlavní aktéři přecházejí stát za státem v průběhu dne. 4* si ale film určitě zajistí a můžu mu vytknout jen těchto pár maličkostí. 4*

Vincent jede k moři (2010)

1242. hodnocený film: Já prostě německý filmy můžu, a proto je i vyhledávám. Tenhle film mi byl doporučene a těžko by se asi jinak ke mě dostal. Tohle je komedie, kdy mladý kluk je na úkor svého otce poslán do léčebny kvůli svému Tourettovu syndromu. Zde se seznámí nejen s pohlednou dívkou, ale také s velkým podivínem. Společně pak podniknou cestu do Itálie, kam Vincent potřebuje dovézt ostatky své matky, která nedávno zemřela. Cestou je potká spousta nesnází a problémů. 4* filmu dávám je proto, že je nesourodý v hereckém obsazení a díky tomu i docela průměrný. Lepší herecké obsazení by s filmem udělalo divy. Jediná Karoline Herfurth stála za něco. 4*

Vlkodlak (2010)

965. hodnocený film: Naprosto souhlasím s Compadre, kterej to vystihl víc než dobře. Film má skvělej potenciál navázat na klasiky hororů, aniž by zabředl do průměru. Výborné kostýmy, skvělé herecké výkony a hlavně příběh na úrovni. Něco mě ale neustále nutí tento film degradovat na lehce nadprůměrný horor, který se mi za pár chvil smaže z paměti nebo upadne do šedi dnešní doby. Určitě jsem také čekal víc. Co ale hodnotím veskrze kladně, tak je to konečný souboj dvou vlkodlaků (starého Hopkinse a syna Del Tora). 4* to teda nakonec jsou, ale příště by to chtělo se ještě trochu více odvázat. 4*