Pot a krev (2013)

Tohle je tak absurdní, že už to není ani vtipný. Nejhorší na tom všem je, že je to naprosto nezařaditelný film. Je to drama, komedie, thriller ? Všechno, a vlastně nic z toho. Takhle je divák vtažen do do sice občas vtipného, ale i přesto nesmyslného patosu. Celkový dojem nezachrání ani skvělé herecké výkony. Velký palec pro Dwaynea Johnsona. Tenhle čokoládovej Hulk je čím dál lepší herec.

Záchranáři (2006)

Proč, já se musím ptát PROČ??' Proč si Ashton Kutcher nevybírá víc takových rolí, a stále zůstává ve škatulce "baboušů ubulených romanťáků". Po Butterfly effectu rozhodně jeho nejlepší film.

Star Trek: Do temnoty (2013)

Jako naprostý neznalec Star Treku ( Mé znalosti sahají pouze k předchozímu dílu) jsem si tu boj téhle povedené partičky z Enterprise docela užíval. Chris Pine, Karl Urban, Simon Pegg, Zachary Quinto a Benedict Cumberbatch = vítězná sestava. Už se nemůžu dočkat pokračování pane Sulu!

Muž z oceli (2013)

Tak určitě. V porovnání s předchozím dílem, je to jasně za 5 hvězd. I když je to jasně mířený blockbuster. Ale komu to vadí, že ? Zack Snyder do muže z oceli opět vložil svůj osobitý styl, a tak víc než hlavního hrdinu, vidíme padající, a bortící se mrakodrapy. Co se týče hereckého obsazení, tak Russell Crowe opět nejsilnějším hráčem v poli, a Henry Cavill hraje chlápka v červených bikinách přirozeně a sympaticky. Pro příště bych asi vybral výraznějšího záporáka, ale tak nemůže být přece vše dokonalé.

Krok za krokem (1991) (seriál)

Kdo by neznal, a kdo by nemiloval. I přes plytkost koncových morálních pouček, je to jeden z nejpříjemnějších rodinných sitcomů. A to nejen kvůli "Kouďákovi".

Pokojný bojovník (2006)

Použiji příměr, který jsem četl kdesi na internetu. Pokojný bojovník není film pro každého, jen pro toho, kdo zná heslo. Nebo lépe řečeno, kdo vydrží tento film sledovat, a to heslo objeví.

Na divoké vlně (2012)

Dva životní příběhy - jeden sen. Chasing Mavericks se nám snaží sdělit, že pokud něco chceme, a dáme do toho všechno, je splnitelné jakékoliv přání, nehledě na to, jak šílené se to může zdát.

Gran Torino (2008)

Dlouho jsem přemýšlel, zda má vůbec cenu psát k tomuto skvostu komentář. Přesto se pokusím o objektivně subjektivní zhodnocení. Je jen málo filmů, ke kterým divák rejpal, nemá i tu sebemenší výhradu. Gran Torino je jedním z nich. Když jsem viděl Million Dollar Baby, myslel jsem si, že je to režisérsky i herecky Eastwoodovo Opus Magnum. Mýlil jsem se. Čím je Clint starší, tím je i lepší. Zkrátka zraje jako to nejlepší výběrové víno. Je až neuvěřitelné, jak vás dokáže do svého děje vtáhnout film, který se v podstatě odehrává jen v jedné ulici. Všechno je podané syrovým, pesimistickým, a velice osobitým pohledem válečného veterána, který si vás právě tímto získá už v prvních minutách filmu. Realita, odvaha, vykoupení, lidskost. Takto lze nejlépe definovat Grant Torino.

Skyfall (2012)

Jedním slovem - splenditní.

Prometheus (2012)

Pro mě velké zklamání..dvě hvězdičky za Michaela Fassbendera.