Avengers (2012)

Fanoušci komiksových hrdinů budou spokojeni. A ostatní ? Samozřejmě taky! Nejde o to, jakému filmovému žánru dáváte přednost, tohle se prostě musí líbit každému. Je to ryzí Blockbuster se vším, co k tomu patří. Vtip, akce, efekty, a skvělí herci. Marvel může být na svůj "Shake" opravdu hrdý. Už teď začínám zelenat jako Hulk, když pomyslím, jak dlouho budu muset čekat na pokračování.

Balls Out: Garyho výzva (2009)

Příjemná tenisová komedie s nenapodobitelným Seannem W. Scottem. Randy Quaid je taky komik první třídy, a je škoda, že mu ve filmu nedali větší prostor. Takhle jsou všechny vtipné situace postavené výhradně na "Stiflerovi". Ten to ale i sólo dokáže poměrně slušně odtáhnout. Stále je tam ovšem spousta drobných nedostatků, a tak trochu zamrzí, že se od začátku jedná o "videovou" záležitost. Trochu více pozornosti, a mohl to být úplně někde jinde. Takhle jen lehký nadprůměr. 3,5 *

Lovci lvů (1996)

Velice autenticky zpracovaný snímek. Byl jsem vtáhnout do 109 min. trvajícího, a nervydrásajícího lovu, který ovšem začal mít pořádné grády až po příjezdu lovce Remingtona. I když je Val Kilmer přesvědčivý, tak Douglasovi tahle role sedla jako prdel na hrnec. Krásná ( a nelítostná) africká příroda je jen dalším z mnoha kladů, které bych tady mohl napsat. Zkrátka a dobře, vřele doporučuji všem fandům dobrodružných filmů:)

The Philly Kid (2012)

Malý komorní snímek, který se opírá o slušně vypracované arénové souboje, a herecký výkon Wese Chathama. Ten svou roli psychicky zlomeného, a právě propuštěného trestance, zvládá velice dobře. Přesto se mi tato šedá zóna mezi akčním Undisputed, a syrovým Fighterem až tak moc nezamlouvá. Kdyby to vzali do ruky zkušenější režisér a scénárista, tak se mohlo předejít zbytečně viditelným chybám, a mohl z toho být jeden z nejlepších filmů s touto tématikou. Takhle jen lepší průměr.

Halloween 5 (1989)

Nene, tohle si Majkl opravdu nezasloužil. Naprosto dementní a nepochopitelný scénář ( viz. tajemný cizinec), atmosféra v hajzlu, a ještě k tomu udělali z Dr. Loomise senilního páprdu, kterej by nedokázal zastavit svojí moč, natož psychopatickýho zabijáka. Kdyby to nebyl Halloween, tak dostane odpad. Takhle jedna hvězda za značku.

Predátor (1987)

Být fanoušek akčních filmů, a nedát tomuto skvostu 5 hvězd, je jako být křesťan, a nevěřit v boha. Mctierman stvořil kultovku, která bude navždy zapsána zlatým písmem mezi nejlepší akční řežby všech dob.

Halloween II (1981)

Stále tak děsivé, a atmosférické jako první díl. Rick Rosenthal výborně napodobil Carpentera, a rozehrál strunu strachu na plné obrátky. Škoda, že se tito dva nepodíleli i na dalších pokračováních.

Star Wars: Epizoda III - Pomsta Sithů (2005)

Po shlédnutí 2 epizody jsem jako velký fanoušek SW byl poněkud zklamán, a doufal, že Pomsta Sithů bude epickým zakončením celé série. Jsem rád, že Mistr Lucas splnil mé tužby. Akce, efekty, souboje, a hlavně herecké výkony jsou natolik vyšperkované, že je nepochopitelné, proč měla PS pouze jednu nominaci na Oscara. Snad to tímto nekončí, a my o hvězdných válkách ještě uslyšíme. May the force be with you George.

Vítejte v džungli (2003)

Rock se ukázal jako důstojný nástupce akčních hrdinů 80. a 90. let. The Rundown má slušný spád, pár skvěle vychytaných akčních scén, a hlavně notnou dávku humoru, o který se stará zejména Sean William Scott. Pohodové dílko, které si vždy rád pustím.

Dětská hra (1988)

Jo tak tohle mi v dětství připravilo několik bezesných a probdělých nocí, kdy jsem nemohl zamhouřit oka. Když jsem se rozhodl pustit si to znovu před dvěma lety, tak mě ten malej zrzavej parchant stále dokázal několikrát pěkně vystrašit. Prostě horrová klasika, na kterou nedám dopustit.