Zlatá sedmdesátá (1998) (seriál)

Ať mi někdo neříká, že Ashton Kutcher nehraje. Vždyť je to komik první třídy. Tahle sedmdesátková partička je opravdu nadmíru sympatická, a divák chtě nechtě odpustí občas i slabší gagy.

Amazing Spider-Man 2 (2014)

Musím říct, že je skvělé vidět pavoučího muže v takové formě. Andrew Garfield a Emma Stone hrají velice přirozeně a uvolněně, efekty jsou parádní, a nakonec se dočkáme i temné atmosféry. Problém tohohle restartu je stejný jako v jedničce - záporáci. Jammie foxx je jako Electro výborný, ale opět tu nedostává moc prostoru, a Goblin se tam mihne na konci jen tak mimochodem. Pokud by se zapracuje na téhle stránce, strčí příští díl celou Raimiho sérii do kapsy.

300: Vzestup říše (2014)

Pokud bych měl hodnotit jako pokračování Thermopyl, tak Athéňané nesáhají 300 zběsilým Sparťanům a Leonidovi ani po kotníky. Ovšem jako samostatný film je to velice povedený a efekty vyhnaný blockbuster. Sullivan Stapleton příjemně překvapil, a Eva Green nezklamala. Kdyby byl celý film ve stylu závěrečně bitky, měli bychom tu horkého kandidáta na snímek roku.

Šakalí léta (1993)

První porevoluční, a nutno dodat velice povedený muzikál. Rock n rollová atmosféra dokáže vtáhnout, a zvláště pozoruhodný je skvělý herecký výkon Martina Dejdara. Josefa Abrháma ani nezmiňuji, to by bylo nošení dříví do lesa. 4*

Zmizení (2013)

Nemohu si pomoct, ale Zmizení na mě neudělalo takový dojem, který jsem očekával. Začátek filmu vypadá nadějně, a člověk jenom trne co se bude dít dál. A o to právě jde. Ono se vesměs dál nic neděje. Vše se nakonec hekticky nahrne do posledních 15 minut filmu, což mi u dobrého thrilleru zkrátka nestačí. Výrazným prvkem je dvojice Gyllenhaal/ Jackman, v jejíž pomyslném souboji hereckých výkonů jasně vede "Wolverine", a zvedá tak celý film z podprůměrných vod aspoň lehce nad hladinu.

Big Lebowski (1998)

Od dob co jsem viděl Big Lebowskiho, zamiloval jsem si dvě věci. Ty jeho sluneční brejle, a bílýho medvěda!

Ti druzí (2001)

Vykradačka šestého smyslu, kde stojí za zmínku jen skvělý herecký výkon Nicole Kidman.

Chuckyho kletba (2013)

Ať tak či onak, malej zrzavej vraždící zmetek je zpátky v padnoucím a slušivém osmdesátkovém hávu. Lekačky jsou parádní, atmosféra by se dala krájet velkým kuchyňským nožem, a až na hloupost hlavních postav, je to solidní pocta starým dobrým časům.

Světová válka Z (2013)

Další z nekonečné plejády Zombie (na tisíc různých způsobů) filmů, který se nám snaží předložit vlastně úplně nový a originální příběh..Nic inovativního se ale vlastně nekoná. Svět je v ohrožení, lidstvo na pokraji vymření, musíme najít lék bla bla bla..Sic se to může zdát, že "přetékám" negativismem, ale tak to není. Čekal jsem ryzí blockbuster ( vzhledem k obsazení hlavní role), a dostal jsem to, co jsem si objednal. Božský Brad si odehrál svůj standart, napětí je perfektně vložené do toho apokalyptického průseru, a konec je jak už to tak bývá, mile předvídatelný. Sice by se mi líbila trocha Romerovského strachu, a komornější podání, ale tak co, nemůžu mít všechno.

Poslední mise (2004)

Dobře, dobře, dobře..Já vím, že to není dobrý film, a že tu moje hodnocení působí jako pěst na oko, ale já si prostě nemůžu pomoct. Seagal ač tlustý, stále špatně hrající, je to stále on, kdo hrdě drží pomyslnou vlajku posledního mohykána těhle mozek vymývajících stříleček hrdě nad hlavou. Tak si snad aspoň za tohle zaslouží trochu respektu, a ocenění.