Vyproštění (2020)

Nevzpomínám si, kdy naposledy jsme tady měli tak dobrý áčkový akčňák. Jde poznat, že režisér si prošel kaskadérskou školou a šikovně zvládá práci s kamerou. Bavil jsem se výsostně a jediné, co bych filmu malinko vytknul, byla nevýrazná hudba, která povýšila takové Bourne Ultimatum na nebeskou úroveň. Až teď po zhlédnutí chápu, proč je Extraction jedním z nejsledovanějších filmů z produkce Netflixu. Chris Hemsworth se jakoby do role žoldáka přímo narodil a uvítal bych ho jako moderního akčního hrdinu víc, než třeba Rocka nebo Stathama.

Šišouni v New Yorku (1993)

Myslím, že jsem právě našel naprosto geniální komedii. Od první minuty jsem se smál jako blázen, až jsem plakal. Jen v prvních dvaceti minutách nám film servíruje tolik gagů a vtipů, co se jich vleze do deseti moderních hollywoodských komedií. Jsem obrovským fandou rozhodnutí tvůrců, kteří vyobrazují šišaté mimozemšťany jako „obyčejné lidi“, to jest, že se nikdo nepodivuje nad jejich šišatými hlavami. Dan Aykroyd byl ve své roli naprosto geniální, stejně jako například Jon Lovitz, který si zahrál zubaře. Jejich výrazy vydají za tisíc slov a nemohl jsem jinak, než se při jejich sledování smát, až sem se za břicho popadal. Tvůrci současně úžasným způsobem ztvárnili postavy, které se objeví na zcela cizáckém místě, tzv. „fish out of water“. Tenhle typ filmů mi hrozně chybí v dnešním filmovém světě přesyceném komiksovými snímky, prequely, sequely a kdo ví čím dalším. Stejně tak vůbec nepůsobí jako oko na pěst účast mnoha skvělých komiků své doby v miniroličkách. Nečekaným překvapením byla role pro Michaela McKeana, který ztvárnil roli bratra Saula Goodmana v seriálu Better Call Saul, odnoži Breaking Bad. „Greetings, my genetomate.“ „The impending cone prepares for its emergence.“ Umírám smíchem :D.

Tiché místo: Část II (2020)

Kdybych tvrdil, že druhý díl Tichého místa je špatný film, tak bych tutově kecal. Při sledování jsem slintal nad řemeslnou stránkou a herecké obsazení také nemělo chybu. Pořád ale snímku nemůžu odpárat auru zbytečnosti a kdybych byl jó moc velký rýpal, našlo by se dost chyb co se monster, postapokalyptického světa a chování postav týče, ale s takovou bych daleko nedošel. Kdyby raději Krasinksi, potažmo peněz chtivé studio nechalo sérii na pokoji po prvním dílu, rozhodně by se Tiché místo dočkalo většího uznání (Sám Krasinki se nechal slyšet, že žádný sequel neměl v plánu, ale očividně ho producenti přesvědčili a on dobře věděl, že by film prostě předhodili někomu jinému a byl by z toho propadák). Peníze jsou však bohužel vždy na prvním místě.

Kancl - Série 9 (2012) (série)

Anebo jak to dopadá, když se přetahuje seriál. Devátá řada je naprosto zbytečná, humorných momentů bych našel možná tucet.

Souboj cti (1996)

Christopher Dubois je pouliční šašek (doslova), který se stará o hromadu osiřelých dětí. Když ale ukradne peníze místnímu podnikateli, musí vzít nohy na ramena. Podaří se mu dostat na loď, která ho dopraví až na Dálný východ. Tady loď přepadnou piráti pod vedením Jamese Bonda, Rogera Moorea. Ten Duboise prodá svému thajskému příteli, který z něj vypěstuje skvělého bojovníka. Van Damme se nakonec zúčastní tajného turnaje, který nepřekvapivě vyhraje. Van Dammova režisérská prvotina dopadla v podstatě průměrně jako většina Van Dammových filmů. Jádro příběhu je až dětinsky jednoduché, tedy porvat se s dalšími bojovníky, což jde popravdě Van Dammovy nejlépe, protože nikdy nebyl extra dobrý herec, ale spíše výjimečný zápasník. Bohužel však ani ty souboje nejsou nijak zajímavé. Jde poznat, že se každý držel hodně zpět, pohyby nejsou plynulé a jsou až moc strojené. Co se technické stránky filmu týče, určitě je na čem zapracovat. Některé záběry jsou příliš uspěchané nebo podivně sestříhané a hudební podkres je víceméně zapomenutelný. Čeho bych se úplně zbavil, tak zpomalených záběrů, které ničemu nepomohly, spíše byly k smíchu. Musím ale říct, že děj rychle ubíhal a nenudil jsem se.

Kancl - Farma (2013) (epizoda)

Posledních několik dílů do konce a tvůrci zničehonic začnou šermovat rukama na všechny strany v zoufalé snaze natáhnout seriál ještě o něco déle.

Kancl - Popojedem (2013) (epizoda)

Příšerný díl. Andy se vrátí z „výletu na lodi“ (natáčel některý z opileckých dílů Pařby ve Vegas) a jelikož se s ním jeho holka rozvede (ne, pořád si nepamatuju jméno té blbky), začne dělat stupidní věci.

Reminiscence (2021)

Ups, tak tohle se fakt nepovedlo. Už od začátku hodně zmatené a po filmařské stránce zcela nevýrazné. Způsob vyprávění příběhu je zcela obyčejný, režisérka si napsala a zrežírovala svůj scénář a jak vidno, chybí jí cit pro jakoukoliv invenci. Nejvíce urážející je neustálé porušování pravidla „show, don't tell“. Postavy vypráví děj divákovi, pěkně ho vedou za ručičku jako blbečka, namísto aby ho nechali přemýšlet. Tak chytrý zase film není, aby si divák neudělal svoji představu. Hodně mi vadily použité filtry, které měly sloužit k vyobrazení postapokalyptického světa. Jedinou světlou stránkou byla nádherná Rebecca Ferguson, zatímco můj oblíbený Hugh do své role bohužel vůbec nezapadl. Hodněkrát jsem v souvislosti s tímto filmem narazil na srovnání s Transcendence – ve špatném slova smyslu – ale tam, kde jsem si Transcendence opravdu užíval, tady jsem si mohl nudou nehty ukousat. Reminiscence to po právu schytal v kinech, když si vydělal mizerných pár milionů za úvodní víkend.

Kancl - Sleva pro páry (2013) (epizoda)

Ne, Erin opravdu nemůže být tak stupidní. Není to vůbec vtipné. Nemluvě o té obrovské díře ve scénáři jménem „chybějící Andy“. Tři měsíce bez šéfa, už vidím tu firmu, která by to vydržela.