Království - Série 2 (1997) (série)

Hned první díl mě dr Helmer neuvěřitelně pobavil a zároveň jsem byl znechucen dítětem s hlavou Udo Kiera, načež mi došlo, že Království postoupilo ze žánru "Mysteriózní" k žánru komedie. To mu ale neubírá na váze a chvíle, kdy se řežete smíchy, se střídají s chvílemi plnými smutku a strachu.

Království (1994) (seriál)

Výborný psycho seriál, ve kterém mě nejvíce uchvátil dr. Helmer a jeho neustálý boj s "Dánskou pakáží". Mé nejoblíbenější jsou scény z umývárny, které podkresluje ta správná hudba. Brilantní zakončení!

Duch doby: Dodatek (2008)

Sice trochu nudnější než první díl, ale stejně pravdivé. Kdo tomu nevěří, tak prostě jen zavírá oči a nechce si přiznat, že peníze a nic jiného než peníze vládnou světu a život v takové společnosti se mu líbí.

Nasytíme celý svět (2005)

Je s podivem, kam moderní zemědělství spěje. Za chvíli opravdu nepoznáme, jak kdysi chutnalo jídlo.

Thelma a Louise (1991)

Není co vytknout. Úžasné herecké obsazení, kamera, režie, hudba a silný konec...

Slepota (2008)

Námět je opravdu slibný, ale film mi připadal ponekud amatérský a nudný.

Charly (1968)

Atmosféru povídky se tedy filmu zachytit nepodařilo, ale stále je to dobrý film.

Twilight sága: Nový měsíc (2009)

Až příliš mnoho hrozných dialogů, wtf a nelogických momentů, jako např. že Edward zavede Bellu do lesa a tam jí dá sbohem; Bella si rekreačně skáče ze skály do moře; Bella se pořád vydává sama do lesa, kde řádí její potencionální zabiják; vlkodlaci nenosí zásadně trička, ale trenky na sobě mají neustále (i když to chápu jako snahu nasytit taky ženskou část obecenstva, jen to nemuselo být tak zřejmé); no a samozřejmě konec sráží celý film do filmové propasti. Při závěrečném "Marry me Bella" musely všem teenkám prdnout gatě.

Dead Set (2008) (seriál)

Povedený "temný" zombie seriál.

451° Fahrenheita (1966)

Obraz civilizace, která pohrdá knihami, sleduje jen "tupé" pořady v televizi, cpe se stále práškami na otupení, schází jí fyzický kontakt a trpí ztrátou paměti. Ano, až do takové fáze můžeme dospět.