Proroctví (2009)

Film je docela pekným prekvapením, pomaly sa rozbiehajúci s prekvapujúcim vyvrcholením. Efektne natočený pád lietadla a havária metra dodávajú filmu špecifické kúzlo. Taktiež pohrávanie si s osudom je vcelku zaujímavé, a človeka núti premýšlať "prečo aj keď človek vie čo sa stane, nemôže tomu zabrániť". A samotným veľkolepým šokom, bol pre mňa záver filmu, v podobe úplnej skazy ľudskej civilizácie. Po dlhej dobe sa Nicolas Cage upísal dobrému a zmysluplnému scénaru. Škoda len, že film som si nemohol vychutnať v kine, keďže oproti USA má v Eur´pe vyše polročné mečkanie. (Hodnotený DVD RIP)

Terminator Salvation (2009)

Ach ako túto tragédiu zhodnotiť. Úvodné titulky pridlhé, to prehnali viac ako sa patrí. Logika filmu zostala asi niekde mimo scénar, alebo v prvej verzii scénaru. Áno, je pekné že sa spomenuli mená postáv z predchádzajúcich dielov, aj cameo Rakúskeho kulturistu v politických službách USA potešilo, ale výsledný dojem to ťažko zmení. A terminátori ? Toľko ospevovaný Harvester a MotoT dostali enormne málo priestoru, inteligencie a niekedy aj slabšie efekty. Nuž, MCG sklamal na plnej čiare, Bay sa blíži a po ňom si na Terminátora nikto nespomenie. (pozn.: Palace Cinemas Aupark sála č.1., Bratislava, 4.6.2009)

X-Men Origins: Wolverine (2009)

Normálne by som to dal za 3*. Ale štvrtú hviezdičku dávam za prijateľne pekný koniec a jeho zakončenie, ktoré tak povediac nadväzuje na prvý film z X-Men trilógie. Inak, čo dodať, Wolverine ako hlavná postava a okolo neho pohzbujúci sa mutatnti vyzerali ako komparz - málo priestoru dostali a v akcii sa tiež veľmi neukázali. ALe inak asi povinný film pre každého X-Men fans :) jo a ps: kto hodnotil film po zhliadnuti toho WORK DVD, tak taký človek nemá s filmovou brandžou nič spoločné !!!

Star Trek (2009)

"Malý kročik pre J.J. Abramsa, ale veľký skok pre U.S.S. Enterprise"

Rychlí a zběsilí (2009)

Nebyť v depresii, tak na film tohto formátu do kina nikdy nevkročím. Ako pokračovanie Fast & Furious (1) to nie je zlé, po príbehovej stránke. Úvodná naháňačka je do očí bijúca slabými efektami, ale to je len malý škrabanec na inak celkom peknej vytvarovanej karosérií. poz. Palace Cinemas, sobota 12:30h

Monstra vs. Vetřelci (2009)

Krása. Tvorcovia sa prekonali :) Výborný a pútavý príbeh, veľa humoru, veľmi dobrého humoru, nezabudnuteľné hlášky a to mne stačilo aby som sa smial. Keanu alias Klatuu može volať domov. Ak UFOni, tak Monštrá vs Votrelci :) (jediná chybyčka krásy bol SK dabing) pozn.: Palace Cinemas, Nedeľa

Yes Man (2008)

Ja som sa bavil, smial a smial :) Carrey našiel svoju stratenú formu

Max Payne (2008)

Na hernú adaptáciu viac ako slušné, nakoľko sa aspoň ako tak držali lokácié z hry. Pre mňa postačujúce. I keď ... viac akcie a menej tých okrídlencov by tomu len a len prospelo. (DVD RIP)

Kurýr 3 (2008)

Nečakajte nič prevratného. Ale ako oddychovka na nedeľnajší večer to bohate stačí :) Škodia tomu akurát na môj vkus príliš zrýchlené zábery. (hodnotený R5 DVD RIP)

Den, kdy se zastavila Země (2008)

Mysleli jsme, že film bude pecka. Byla to chyba. Ano ano, práve som prišiel z predpremiéry (Bratislava, Palace Cinemas - Aupark) a poviem Vám, ak do kina nepôjdete, ušetríte na vstupnom. Od tohto filmu som očakával trocha viac, no ako sa to volá, ehm odporu ľudstva. Dve bojové scény na film kde ľudstvu hrozí vyhubenie je NEDOSTAČUJÚCI počet !!! (aj to spolu tie dve scény trvali možno minútu) A ten malý Smith ? Protekcia je jedna vec, ale toto bol des, teda konkrétne tá jeho postava. Neviem, možno zmením názor na film, keď sa nejako dostanem k 50rokov starej predlohe. Zatial je to pre mňa sklamanie roka.