TRON: Legacy 3D (2010)

Tron je pojem sám o sebe. Legenda po technickej stránke z doby, keď sa o počítačoch toho ešte vela nevedelo. Pokračovanie alebo "nový začiatok" prináša dych vyrážajúce efekty, virtuálne prostredie, hudbu, proste je to perfektné audio-vizuálne dielo! Príbeh s dejom je možno triviálny, ale v tomto prípade platí, že v jednoduchosti je krása. (Palace Cinemas, Bratislava Aupark, nie 3D, 09.01.2011)

Toy Story 3: Příběh hraček (2010)

Film ktorý nie je len pre deti, je to priam viac-generačný film v ktorom si každý nájde svoje miesto, svoju hračku s ktorou prežil detstvo. Andy dospel a rovnako ako my v skutočnom živote sa raz musíme s niečím definitívne rozlúčiť. Ale rozlúčka nie je koniec, je to nový začiatok. Posledné minúty filmu neuveriteľne dojemné, nenechávajúc ako detské tak aj oko dospelé, suché. pa pa Kovboj Woody, pa pa Buzz rakeťák. (Palace Cinemas, 3D verzia)

Počátek (2010)

Uff. Nolan je Pán režisér (preto to veľké P), ale toto... mám pocit, že predlohou bol neoznačený, zabudnutý scénar podľa ktorého kedysi natočili... Matrix. Snívanie vs hackovanie, projekcie vs agenti, DiCaprio vs Reeves. O viac nejde, z môjho pohľadu je to Matrix 21.storočia. Záver filmu ma k tomu len utvrdil a som zvedavý ako dlho bude trvať ohlásenie pokračovania, samozrejme hneď ako Nolan dokončí tretieho Batmana. ps: ako film dopadne sa dá vycítiť snáď hneď od jeho začiatku. // 31.07.2010 Palace Cinemas BA //

Avatar (2009)

Modrá je dobrá. A tu to platí niekoľkonásobne. ILM, WETA a Stan Winston studio, všetky trikové spoločnosti sú zárukou kvality a keď sa spoja, vznikne AVATAR. Fauna a flóra planéty Pandora tak neuveriteľná, až sa zdá nemožné, že je to všetko vytvorené počítačmi. Animácie, mimka tváre, spojenie živých a virtuálny hercov funguje ako jedna báseň, digitálne triky novej generácie. Príbeh je síce trocha predvídateľný, ale povedzme si na rovinu, príbeh tu hrá len vedľajšiu úlohu. Čo sa finálnej bitky týka, myslím, že si to aj sám J.Cameron predstavoval inak, proste, na P.Jacksona a jeho boje v LOTRovi nemá. Prvé kolo za mnou, ďalšie kolo 3D a SK dabing. (18.12.09, 17:40h, Palace Cinemas, Bratislava Aupark, sála č.1, Originálne znenie)

Náhradníci (2009)

(4.12. Palace Cinemas Bratislava)

2012 (2009)

Deň Nezávislosti, Drtivý Dopad, Poseidon a určite by mi napadlo ešte mnoho titulov, ktoré film 2012 pripomína. Myslené len v dobrom, pretože film 2012 nenudí. Prehliadka vydarených špeciálnych efektov(ak si odmyslíme fyzikálne zákony), vtipné a úsmevné dialógy vypĺňajúce prázdne miesta bez väčšej akcie, dokonca aj stopáž 158minút je akurát (pretože vám dovolí spamätať sa z traileru na AVATARa v Slovenskom dabingu). Zhrnuté a podčiarknuté - zábavná filmová jazda na ktorú sa jednoznačne oplatí íisť do kina. (13.11.2009, 14:00h, Palace Cinemas sala č.1, Bratislava)

Nezvratný osud 4 (2009)

* za úvodné titulky so spomienkou na smrť v predošlých dieloch, * za originálne smrte aj napriek tomu že sa jedná o štvrté pokračovanie, * za scénu v 3D kine, a * za 3D efekt. Samozrejme, že to nápad nie je originálny ako Nezvratný osud 1 a 2, veď sa jedná o štvrté pokračovanie. Ale pozitíva sa nájdu. Smrte jednotlivých postáv nie sú kopírované z predošlých dielov, čo nám prináša nový phľad na smrť ako takú. Prvýkrát v 3D, moja prvá návšteva 3D, krv a iné orgány lietajúce z plátna. Čo dodať - ako zábava to fungovalo dokonale. (Palace Cinemas, 17.10.2009, 17:40h, 3D)

District 9 (2009)

(Palace Cinemas Bratislava, 02.10.09, 16:30h, Sala 1.)

G. I. Joe (2009)

Prečo 5*? Pretože ja sa smial, ja sa bavil a bolo to cool. Tam kde nestačili špeciálne efekty vyzerajúce umelo, tam ich nahradili podarené hlášky, a kde chýbali hlášky, tam prišla na plátno deštrukcia obrovských rozmerov. Že sa objavilo niekoľko narážok na staršie filmy? A komu to vadí, keď to vyzerá dobre a človek sa pri tom baví. Český dabing nesklamal, ak sa objaví aj originál verzia, pozriem si ju veľmi rád :)). //Palace Cinemas Aupark, sála č.3, 15:20h//

Transformers: Pomsta poražených (2009)

Náborové video do USA military alebo aj reklamná turistická kampaň do Egypta. Áno, Bay ma kontakty všade vo svete a naplno to využíva - či už rôznymi detailnými cool zábermi na vojenskú techniku, alebo prechádzkou po historických pamiatkach Egypta. Že strih a logika nadväznosti niektorích scén nedáva logiku? Nevadí! Je to predsa letný blockbuster s rozpočtom ~250M$, prakticky bez deja, plný najrozličnejších výbuchov a špeciálnych efektov, a o to v tomto filme predsa ide. čo si Bay mohol odpustiť je typické filmové klišé "som mŕtvy a za chvílu som živý", humanoidný transformer alebo použitie záberov z jednotky. Miestami neprehľadný strih zaručuje, že keď opustíte kinosálu, na niektorích Transformerov si ani nespomeniete, ako sa volajú... Jednotke sa to nevyrovná, trojky sa obávam, ale ja som bavil, smial a s nemým úžasom pozeral na plátno. Efekty super, humor slabší, dej skoro žiadny. Aj tak si kúpim DVD :) (pozn.: Palace Cinemas Aupark, Bratislava 1x dabing, 1x origos znenie)