Solomon Kane (2009)

Charismatická hlavní postava, zajímavý začátek a paradoxně od okamžiku, na který jsem se těšil nejvíc - a to sice až Solomon poruší svůj slib nenásilí a vrhne se do víru boje, skoro obyčejné, předvídatelné fantasy. Přitom kdyby se přidalo trochu povedených akčních scén, přestalo se šetřit brutalitou a trošku víc se věnovalo temné podstatě hlavní postavy, mohl to být povedený a v budoucnu několika opakování hodný počin.

Legie (2010)

nebyl to až takovej shit, prostě akční béčko s fantasy tematikou zasazené do dneška - škoda přiblblého scénáře, tohle mělo ambice na to, stát se kultem! Jo a taky mě dost vytáčely hlasy těch převtělených, zněly děsně uměle...

Pokrevní bratři 2 (2009)

vaří se ze stejných ingrediencí jako v jedničce, akorát už to nepůsobí tak svěže - slušela by trošku kratší stopáž, zajímavější přestřelky (kamera točící se kolem Svatých, kteří jen stojí na místě a nikdo je netrefí už mě fakt začínala srát) a vtípky už taky nejsou to, co bývaly. Julia Benz se vyvedla, stejně tak i sympaťák Romeo.

Sexykiller (2008)

španělská chujovina, ale není to až tak děsný - když pominete absenci příběhu, dialogy o hovně a ukecanost všech postav tak se to celkem dá:)

Rudý úsvit (1984)

mohlo to být trochu kratší a obsahovat míň takových těch typicky amerických patriotistických gest, možná i přidat trochu nadhledu - na to, jakej je to šrot, to působí až moc vážně.

Goongnyeo (2007)

bez té duchařiny by to byla zajímavá historická detektivka na pozadí intrikářského zákulisí královského dvora, pokus o tajemno (podle mě chytrý marketingový tah) tu zbytečně překáží.

Sherlock Holmes (2009)

film je rozhodně nadprůměr, ale trošku mě zamrzelo zmainstreamování předlohy a taková celková líbivost filmového kabátku, stejně jako nevěrohodné rozuzlení celého případu a lehká povrchnost scénáře. Charisma hlavních představitelů strhující a když se Sherlock pustil do dedukování tak jsem se jen blaženě usmíval, ale stejně jsem čekal trošku jiný snímek.

Svítání (2009)

vcelku originální námět mi pokazil až moc uspěchaný, nedotažený konec a celkově šedivý příběh. Tento film mohl být o dost našláplejší, kdyby si s ním tvůrci pohráli o chvilku dýl.

Jopok manura 3 (2006)

třetí díl nemá nic společného s prvními dvěma, což ale kupodivu nebylo až tak na škodu. Spíš mi vadilo, že se tak nějak nemůže rozhodnout mezi komedií a drsnou gangstnerkou a zůstává v tom nedotaženě na obou rovinách.