Hilda (2018) (seriál)

Definice "hřejivého" seriálu. Nádherná angličtina a nejlepší mluvící dřevo, jaké kdy svět cartoon seriálů kdy předvedl. Hartwarming 90 %

No Game, No Life: Zero (2017)

Už viděno podruhé a možná někdy kouknu potřetí. Jakýsi "flashback", jak to na světě fungovalo před tím, než se vše řešilo hraním her. A nemyslete si, že to bylo vždy tak zábavné a žůžové... Tento zpola depresivní, zpola komediální film je naprosto úžasnou předehrou k seriálu, který vyšel pár let před ním a u kterého se doufám někdy dočkáme 2. dílu. Naprostý skvost, který má své chyby, jak v logice, tak v tempu a dalších věcech, ale... Je to prostě... Awesome Game! 93 %

Asobi asobase (2018) (seriál)

[First Impressions 1EP] Aneb když vás něco příjemně překvapí a song v endingu úplně rozmázne po asfaltové cestě. :-) Míra abstraktního humoru, brutálních nečekaných závěrů a naprosto hnusných obličejů zde není malá, což však není, alespoň prozatím, na škodu. Komedie v tomto dílku žije svým životem a ve 4/5 případů spoléhá na *shock factor*. Zatím baví a pokud vydržím 4-5 episod, nejspíš kouknu až do konce. Eigo wa shiranai 75 %

Hóseki no kuni (2017) (seriál)

CG done right. Zajímavé postavy? Check. Vývoj? Check. Krásné grafické provedení? Check. Hudba, která se dá poslouchat a je pěkná? Check. Nic okopírovaného? Check. Houseki no Kuni jsem začal na doporučení pár internetových uživatelů a musím říci, že absolutně nelituji. Konec je trochu pomalejší, ale prvních 9 episod naprosto úžasných. Bavil jsem se s nadmírou. A svět nabízí tolik otevřených, nezodpovězených odpovědí, že vyloženě dychtím po 2. sérii, která by měla přijít na konci roku 2018. Edit 08.10.2020 Viděno potřetí. Stále úžasné. Kéž by byla druhá sérka... Sparkly 85 %

Hinamacuri (2018) (seriál)

Neskutečné překvapení. Jasný výtěz Spring 2018. Na první pohled se to zdá jako klasická ohraná sérka, která se ale postupně změní v něco tak bizardního a tak proměnlivého, že jsem se celý týden vyloženě těšil na další episodu. To už se dlouho nestalo a nedělo se to s žádným jiným anime Jara 2018... Pro koho to je? Pro lidi, co mají rádi sarkastický humor, užívají si komedii, abstraktní případy naprosto šílených, ale i tak reálných okamžiků a hlavně pro ty, co mají rádi překvapení. Protože odhadnout, jak jednotlivé episody skončí, je tu nadmíru těžký úkol. Sprchujte se studenou vodou 90 %

Thor: Ragnarok (2017)

Musím říci, že jsem si nového Thora královsky užíval. Všeobecný komediální duch od začátku do konce tomu vyloženě svědčí, celé kino leželo smíchy pod sedačkami a přesto byl příběh i něčím konfrontující. Hlavní záporačce bych sundal helmu, vypadá v ní hrozně, ostatní super. Za nekompromisně nejlepší postavu bych viděl toho kamenného týpka s jemným hlasem. U toho jsem nemohl popadnout dech :-D Super, už dlouho jsem se takto nebavil. Oproti předchozímu dílu naprosto jiná liga. FUN 91%

Rick a Morty - Série 3 (2017) (série)

Řekl bych, malinko slabší jak minulé sezóny, hlavně díky stále drzejšímu (adekvátně k tomu, jak s ním Rick zachází) Mortymu, zdálo se mi to až moc hektické místy, ale je pravda, že oněch 10 dílů dokoukáno a hladově touží po dalších. Velmi povedé, Rick and Morty prostě vedou. Naprostý ignor klišé nebo klasické struktury dílu, která zde zjevně chybí, napomáhá k tomu, že absolutně netušíte, co se stane a možná proto to mají lidé tak rádi. A přitom je to vše "logické" :-) Super sérka.

Rick a Morty - Série 2 (2015) (série)

Druhá sezóna byla zřetelně depresivnější než ta první, a to je říci, vyniká však ještě bláznivější absurdností a reality-checkem, který se prostě do člověka zakousne a nepustí. Konec sezóny byl naprostý skvost.

Spider-Man: Homecoming (2017)

Přes pár klišé, dětskost a další "problémy" patří tento Spiderman k mým nejoblíbenějším. Kluk, co má nové superschopnosti a neumí je vůbec využívat, je to teenager se smyslem pro humor a vtipnými komentáři. Tohle prostě Marvelu chybí. I ten biliardář si tam zahrál hezkou roli, nemluvě o tom Batmanovi. To byly pohledy. Neskutečně dobrý záporák. Co bych vytknul a líbilo se mi nejméně, byla scéna ke konci, kdy se hrabe zpoza beton a řve u toho. Nebyl v tom žádný cit, žádná husí kůže, takové zbytečné. Od nového Spideyho jsem toho moc nečekal a neskutečně potěšil a pobavil. Daleko lepší než DeadPool, jacíkoli Avengeři 2++ nebo CPTA 2++. Nechali i origo znělku :-D 90 %