Kráska a zvíře (2017)

Okay! Špatné to nebylo. Ale trpělo to pár nepříjemnostmi a bohužel to byla hlavně má oblíbena Emma Watson :-) Ve scénách, ve kterých "komunikovala" s věcmi z CGI (skříně, svícny, vlci, prakticky cokoli se pohybovalo a nemělo, nebo by bylo drahé to udělat v reálu) jsem necítil, že by onu věc opravdu "viděla". Koukala někam mimo. A to konstantně. Je to škoda :-) Jinak příběh takový jednoduchý, příjemný, 1/2 toho je prakticky jen zpěv, což vůbec nevadí. Ale moc mi tam prostě to prostředí nesedlo. Animovaná verze má srdce, toto ne, pokuze pěkné efekty. Ale abych jen nekritizoval, spousta věcí se mi tam i líbila :-) Prakticky vše ostatní, co jsem neznímil. Vřelých 65 %

Všechno, co chceš (2015)

Not baaaad. Not good :-) Ultimátní powa dána cluesless autorovi nevydané knihy vesmírnými poloprůhlednými šváby s levitačními křesly. První polovina super, jak se tam však objevil "hlavní padouch", vše šlo do kytek, bylo to až moc absurdní. Zakončení však "fajn". Oddychovka. Oceňuji občasný opravdu vtipný anglický humor, hlavně z úst jeho psa, což byl hlavní faktor mého nadšení. Vše ostatní takové všední, včetně lásky. Hudba? Ani nevím, jestli tam nějaká byla, abych řekl pravdu. Waving 60 %

Tenkú no Escaflowne (1996) (seriál)

Sleduji po 21 letech od vydání a musím říct, oproti nynějším šílenostem je to úchvatný kus práce. Animace naprosto lahodí oku a připomíná Cowboy Bobopa a Triguna. Nádherné! A ten příběhový a informační spád! Během 1 episody se tam stane více věcí jak za půlku série v nynějším roce (2017). Postavy pestré, propracované, s vlastní minulostí, i ty vedlejší mají na obrazovce svůj čas, ale nevyplňují mezery, doplňují detailní svět, ve kterém se 95 % příběhu děje. Přemýšlel jsem o 5*. A pak přišla 17. episoda. **LEHKÉ SPOILERY**. A všechno šlo do kytek. Začalo se tam moc řvát, moc trpět a všechno se motalo okolo osudu... A když slyšíte blbosti jako Vektor osudu je připraven na modifikaci, odchylka od skutečnosti je 0.5, spouštím změnu osudu na celé planetě tak jen nevěřícně koukáte a přestává vás to bavit. Postavy, které si pěstovaly své příběhy jsou najednou všechny řízeny něčím jiným a ztratí to svůj šmrnc... A je to škoda. Už se vůbec nebavím o konci. **MEGA SPOILER** Celý příběh se dá shrnout do toho, že stařík má sen změnit osud planety a udělat z ní ráj bez válek, jakmile docílí spuštění mechanismu na změnu osudu, všichni se začnou navzájem vraždit a on jen pokrčí rameny a řekne Hmm, budiž, asi to tak má být, škoda, že to nejde zastavit. Prostě zakončení naprosto dementní... **KONEC SPOILERŮ**. Escaflowne mě ze začátku bral, do zmíněné 17 episody to stojí za to a doporučuji všem. I po dokoukání to zanechá určité pocity, uvidíte, zda pozitivní, nebo negativní. Já jsem rád, že jsem to viděl. Hlavní problém celé série skvěle popsal ve zdejších komentářích uživatel Víteček. FATE-MACHINE wanted more...! 60 %

Marvel's Luke Cage (2016) (seriál)

Season 1: Luke Cage. Maník, kterého normální zbraní nepostřelíte a přežije i výbuch rakety mířené na jeho prdel. Prostředí je převážně černošské a protože tuto komunitu moc neznám, nedocházelo mi mnoho souvislostí/vtipů. Což je škoda. Celkově je to takový ucelenější příběh s málo překvapeními. Konec je slabší, začátek je slabší, prostředek však velmi silný. Úžasný přímo. Celkově takový průměr. 60 %

Mahou Tsukai no Yome: Hoshi Matsu Hito - Čúhen (2017) (epizoda)

Překvapivé. Mystično šlo pryč, zaměřilo se to na normální příběh plný nevysvětlených věcí a podivným koncem, který mě zanechal takovým rozpačitým. Ani uspokojeným, ani vyloženě zklamaným. Rozpačitým. S prvním dílem se to nedá moc srovnat. Uvažoval jsem i o 2*, ale kresba a přednes je přecijen velmi pěkný. Takže zlatý střed. 60 %

Odvážná Vaiana: Legenda o konci světa (2016)

Moc písní, málo citů, moc sevedůvěřivého poloboha, málo oblečená moana, moc přísný otec, málo mocné moře, moc zpívající krab, málo přemýšlející krab... Toť tak mé pocity. Závěrem: Moana prakticky jediná sympatická osoba v celém filmu a hle, ono to funguje... No ne-e... Konec byl ukrtutně hezký, začátek ukrutně nudný. A to mezitím? tak nějak střed. Celkově bych doporučil Moanu pro relax, pro zpět a pro milovníky asi nejlépe animovaného filmu do roku 2016. Ty detaily jsou úchvané. Celkově však - vcelku ok :-) Edit po přečtení Jeoffreho komentáře: lepší jak Kubo? ANO. Lepší jak Zootropolis? NE. Lepší jak Dory? MEGA ANO!!! Konec editu. 70%

Odbor městské zeleně (2009) (seriál)

Bohužel... Stávající 155. nejlepší seriál a 253. nejoblíbenější seriál na to prostě nemá... Ano, je vcelku zábavný, jsou tam zajímavé chvilky, poslední díl veeeelmi dobrý, ale..... Vezměme to popořadě. Sérií bylo 7. 1 - 2. série velmi dobré, člověk se nasměje, seznámí se s postavami. 3 - 4. série trochu horší, vtipy se stále opakují, stále stejní lidé a Gerry je oběť, jen aby tam měli někoho neschopného.... 5 - 6. série je pak děs a bída. Hlavní postava je naprosto šáhlá ženská, episody jsou v klasickém stylu "1) s mým životem se něco děje, 2) mohu na to zakulatit to, co se děje v práci, 3) jsem poučena prací, 4) aplikuji to v životě, 5) divákovi bylo předloženo moudro vysílaného dílu"... Naprosto otřesné. Nuda, vzdálení od reality, NUDA na to koukat... 7. série se maaaaalinko zlepšila, protože tam bylo mnoho odvážných rozhodnutí a skutků a poslední díl to velmi pěkně všechno spojil dohromady. Nic, co bych si za rok pamatoval, ale alespoň něco... CO SE MI LÍBILO: Hlavní postava to rozhodně nebyla... Jop, ta bloncka na obrázku... Přehledný přehled herců / jejich obsazení APRIL, RON, který NESTKUTEČNĚ válí a cituje ho celý internet v dobách roku 2015-2017, výborný Chris a podnikatelký Tom. Jiné herce bych zde nevyvýšil ani za nic... Tito byli vtipní, byli věrohodní, přesvědčili mě o tom, že takoví jsou i ve skutečnosti a prostě... Super. RON je největší bůh. Už jen kvůli němu se podívejte alespoň na pár dílů. STOJÍ TO ZA TO.... Nebo si najděte jeho hlášky na internetu. Nebudete litovat. Závěrem: Mám takovou tendenci tento seriál srovnávat s The Office (Americká verze) a oproti jmenované věci je to naprostá NUDA. Jen výše zmínění herci to trochu kryjí. The Office je takový dojemný úžasný super romantický zábavný trapný a usměvavý neskutečně vtipný dokonalý a životní příběh, který jen tak nikde jinde nespatříte. Bohužel, resp díkybohu nežertuji. Koukněte radši na to... Ale když tak přemýšlím, jen kvůli RONU SWANSONOVI koukněte i na tento seriál!!! Stojí za to!!! 65 %

Nedžimaki seirei senki: Tenkjó no Alderamin (2016) (seriál)

Příjemné překvapení letní sezóny roku 2016. Ne přímo ukrutně zábavné, ale vskutku ojedinělé. Připomnělo mi to trochu časy minulé, kdy ještě mělo anime nějakou kvalitu. Příběh je zde spíše nastíněn, nijak nerozvinut, lze vidět, že by mu prospělo okolo 50 episod, ne-li více. Postavy zajímavé, občas přehnané, ale nic, za co by se usekávaly prsty. Shakugan no Shana dospěla a je z ní rudovlasá krasavice. Celkové dojmy jsou - viděl, líbilo, znovu koukat nebudu (tak dobré to nebylo). Poklidnější děj, zajímavé zvraty, alespoň trochu zapamatovatelné charaktery. Poklidných 65%

Frequency (2016) (seriál)

Po vydařeném náběhu první episody se děj přesunul dále a přestal dávat totální smysl... Nápad je to dobrý, ale nemohu se zbavit pocitu, že to fungování mezi "něco udělám v minulosti, promítne se to nějak do budoucnosti" je děláno na způsob "hodí se to pro příběh, nehledejte tam žádnou logiku". Pokud se divák odpoutá od přemýšlení a bude se vozit na tom, co autoři připravili, ok. V tom případě je to ale jen další detektivný seriál, který brzy začne být ohraný. U mě po vydařeném a tajuplném začátku velké zklamání. 3EP 55%