Autopsy (2008)

Klasické video edition, kdy slovo klasické nemá z klasikou nic společného. Jediné co zbystří pozornost je neobvykle syrový deviantní výstup Michaela Bowena a velice slušný herecký výkon podává i objekt jeho zájmu...Jessica Lowndes. Jinak ovšem obvyklá tupost, odpovídající názvu, plakátu i obsahu ve zkratce, a vyústění už je čistokrevná parodie. Asi jako kdyby se Váš řezník rozhodl natočit doma Švankmajera. 20%

Aux yeux des vivants (2014)

Maury s Bustillem zase hustí divákům horor, který má být v první řadě divný. Minimálně místy i je, ale to je málo. Vyvražďování se nevyhne obvyklým slabinám žánru. Aspoň že herci byli sympatičtí, snad s výjimkou dvou(centi)metrového velikána, důvod jehož zloby k normálně rostlým lidem byl i beze slov zřejmý. Jen mám pocit, že jeho představitel měl asi co vysvětlovat všem svým fanynkám na FB. Chloe Coulloud bych pak prosil s vyšší životností, hezky se na ní kouká.20%

Avatar (2009)

Je to jako pohled do kaleidoskopu...všechny ty barevné střípky září a skáčí jeden přes druhého, aby činily nezapomenutelné obrazy, skrz jejichž jas není jednoduché dohlédnout k jádru nějakého obsahu. Není důvod proč se tím nenechat okouzlit...stejně tak ale není jediný důvod kvůli této opalizující vějičce přehlédnout fakt, že příběh je totálně neoriginální vykrádačkou staré blbé Pocahontas. Mládenec přicházející z vyspělé civilizace, stane se milým chráněncem princezny domácího kmene, kmene čistých duší, spjatých duchovně ke svému životnímu prostoru. Ovšem vše se vyhrotí v souboj o svou zem s kolonizátory a našeho hrdinu čeká "veliké dilema".......... U tohoto se dojmout je prostě dětinské, a řečeno na tvrdo prostě pitomé. Ne díky. Tento projekt je mezníkem jedině technologií a to je kurevsky málo.40%

...a zase ta Lucie! (1983)

Stále velmi dobré pokračování krásného nápadu. Koncertní výstup a srandičky z pupmpařů či nebohého dědečka(musíme ho rozveselit)....jsou prostě stále srandovní. 90%

Baekyahaeng (2009)

Po půl hodině vypnuto. Ty pomlčky, co maj místo jmen i očí mi prostě přijdou, kulantně řečeno, velmi podobné a já zrovna neměl náladu přetáčet, abych se zorientoval v tom, kdo je podezřelý a kdo naopak ministr vnitra. Jako by mi ožralej slabikář vyblil do hlavy písmenkovou polívku. Fuj.

Balada o smutné trumpetě (2010)

Ať už to bylo poctou čemukoliv, ač se to snažilo o určitou bizarní poetiku a v rámci dějových zvratů se to úspěšně vyhýbalo předvídatelnosti......bylo to nevtipné, slaboduché a přes všechny ty taškařice bohužel i nudné. 20%

Barbar (2009)

Scénář je živen z valné části silou scenérií, jejichž sdělení musela skrze mozek režiséra vznikat často až na místě a jistě se podílela na celkovém vyprávění. Co vlastně tento jeden z nejroztahanějších filmů, nemající žádný obsah -(krom hromady křižáckých klišé)-, přináší? Popři faktu, že se ve filmu scény artové i líbivě pseudoartové mohou střídat a činit tak zhodnocení režisérova celkového záměru "pseudokritikou", proč si nepřiznat, že film byl zážitkem? Ano, právě tím celkovým utahaným vizuálem, gradací dramaturgicky zdánlivě nikam nesměřujících scén, kontrastujících s naopak fyzicky velice vyhrocenými intermezzy poprav. Akce čpěla přísně dobovou, přesto neuvěřitelně stylovou choreografií. Nedá se nevšimnout i pečlivě vybraných herců, kteří nejen dobře hráli, ale typologicky nebývale vhodně odpovídali. Samozřejmě v čele Madsem Mikkelsenem. 80%

Barbar Conan (1982)

Tím nejlepším je tady James Earl Jones a jeho pohled před stětím ženy na počátku filmu. Skvělá scéna. 70%

Bathory (2008)

Když pominu zcela zcestnou historickou rovinu, kdy ze sadistické vražedkyně udělal režisér romantickou hrdinku a oběť politických machinací.....jejichž strůjcem byl Thurzo, člověk, jenž Bathoryovou v podstatě zachránil, stejně jako Alžbětin majetek pro její děti, selhal Jakubisko i jako filmař. Z produkce, která dokázala snad i díky slavnému tématu přivést velmi zajímavé herce a na jejíž kostýmní a válečné rejdy padla spousta vyhozených peněz, vznikla nejen vypravěčsky nepřesvědčivá, ale hlavně umělecky nezáživná zpatlanina, které ublížila hlavně zkratkovitost vyprávění, ale také nesmyslné (by´t pochopitelné) upřednostnění role Deany Horváthové a s ní souvisejícího vlivu černé magie, která ovládala nebohou hraběnku, zatímco všichni víme, že to přitom byla její, řekněme, "nezdravá" sexualita. Také pitomá romance s Caravaggiem či mniši skejťáci (Bolek Polívka v jedné ze svých nejhorších rolí) jaksi nebyli tím pravým Jakubiskovským ozvláštněním. On také Jakubisko nebyl pro látku tím pravým. Prostě průser. 20%

Batman začíná (2005)

No jo..jen si pěkně pochrochtejte, že přesně takhle batmanovsky má vypadat Batman a takhle gothamovsky Gotham. Prý psychologie postav, dávná tragédie ztráty rodičů připomínaná letem netopýrů....proboha. Tohle je prostě jen akční pohádka, neobsahující ani molekulu toho hlubšího, jenž v tom hledají přívrženci stejně ploché a vzorově americky přiblblé předlohy. 40%