Obyčejná koňská historie (1990) (seriál)

Pamatuji si titulní písničku "Bež koníčku.....uháněj." No jen uháněj, teda když na tobě porajtuje Míša Kuklová v tričku bez podprsenky. Ikdyž dál už mě nenapadá jiné plus této koniny. Možná proto, že jsem prošvihl díl s odběrem semene. Míša prý odmítla kaskadérku. 20%

Očista: Anarchie (2014)

Ústřední myšlenka očisty je nelogická, jelikož lidé nevraždí jen z vykalkulované pomsty, která se dá odložit na státem pevně stanovené datum, nýbrž častěji v afektu, nebo ze zištného motivu, a pro dávky na sociálku či dávku ke svému dealerovi, se, jak známo, nechodí jednou ročně. Dále tu máme sériové vrahy a podobné kriply, kteří si své semeno také nehodlají skrblit na svůj "štědrý den". Co pak teprve lidé, jež potřebují ambulanci z přirozenných příčin? Nuž, ale dost již hledání logiky v této fantasmagorii, to jen proto to píšu, že jako nějaké drama, reflektující nešvary skutečné současnosti, tahle blbinka fungovat nemůže. U Očisty jsou dobré ty začátky, když rejža umí pracovat s atmosférou. Tu ale více, než on sám, buduje divák, jelikož téma, kdy řadový člověk nemá zčistajasna zastání v ochranných složkách státu, je prostě velice lákavé, čehož koneckonců plně využívají všechny postapokalyptické a zoombie filmy. Hloupé ale bylo v závěru vykrást "Hostel" tématiku lovuchtivých boháčů, a ještě hloupější pak záchrana pomocí sociálně uvědomělých negrů s flintami a Leninovskou rétorikou. Akce navíc slabá a Zoe Soul byla nejen k nevydržení ale i k nekoukání. 40%

Od kolébky do hrobu (2003)

Klasická Hollywoodská nabubřelá sračka, s debilním hip-hopem, gangsta nulou DMX a naprosto sci-fi příběhem, kde nesmí chybět.....nigga šéfové, superkáry, striptýz mulatky......jaj zbytečnost. "Romeo musí zemřít" obsahuje podobné "atrakce" ale je to přeci jen o něco lepší kousek. Jet-li není špatnej akčňák, ale mnohem víc mu sedí jiné produkce. 10%

Odplata (1999)

Tak Brian Helgeland rozhodně ví co dělá, narozdíl od spousty dalších hollywoodských tvůrců. Vyvedený film o zarputilosti a pseudozásadovosti, s jakou si jde Gibson pro to, na co má právo, přestože by si mohl uhryznout mnohem větší sousto. Gibson je zde asi nejnekompromisnější ve své kariéře a sluší mu to. Kvalitní děj, výkony a závěrečná hláška. 80%

Odpočítávání (2010)

To co film potápí pod místy zajímavě zčeřenou hladinu, je právě to nesmyslné morální sdělení, které má být jeho hlavním poselstvím. Když už ne caparty, byl čas začít porcovat teroristovu ženu. V pekelném ohni provinění měla tahle odlétající ebenová tříska shořet ve prospěch záchrany borovicového háje. A film měl být zpodobněním toho, jak by to v takové situaci skutečně probíhalo, kdy by všichni vyšetřovatelé na place byli za jedno, a na žádné humanistické výstupy, žádná dilemata by nedošlo. Jen prostá matematika. 60%

Odsouzeni zemřít (2006)

Za pár stovek euro zaplacená...během dvou-tří dnů natočená....totálně nedoceněná....záležitost.......které se povedlo to, na čem pravidelně pohoří většina xkrát nákladnějších filmů. A to udržení si stabilní atmosféry, následované překvapivým.....přesto logickým....zdánlivě neřešitelným vyřešením problému. Mě tedy tohle vaření z "vody a pár šestáků" vcelku hodně potěšilo. 70%

Odstřelovač (2007)

Po prvotřídním, pečlivě promyšleném a nebývale atmosférickém thrilleru Training day, přišel holt Fuqua s klišovitým akčním cirkusem, jenž se netrápí logikou a na oltář akce sází jednu nedomyšlenost za druhou. Někomu to nevadí a baví se tentokrát prostě na jiný způsob. Nazývat ale toto thrillerem, či dokonce dramatem? Takhle ne pane režisére. 30%

Odvaha pod palbou (1996)

Jak už bývá jeho dobrým Zwickem, tlačí místy režisér na pilu armenikanismu a patosu všeobecně tolik, že by z toho nejeden cynik blil, ale když patetickou větu hřímá Denzel se svýma obvykle zatnutýma zubama, kterými hrozí a zároveň bojuje s pláčem, prostě to funguje. Relativně netuctový námět o vyšetřování oprávněnosti udělení medaile, se zvrhne ve složitý kaleidoscop vzpomínek jednotlivých akterů, z nichž každý sám o sobě reprezentuje zajímavou filmovou předlohu. Nejlepší moment filmu má ale na triku excelentní Lou Diamond Phillips a jeho scéna v autě "Jsem dobrej voják" je pro mě naprosto kultovní. 90%

Oheň Gabrielův (1990) (seriál)

Je to tak dávno, že si nevybavím děj jediného dílu, ale vím, že James Earl Jones na mě zapůsobil jako velkej charizmatik. A taky jím je a vžycky byl. Stačilo vidět ve znělce, jak si po letech strávených ve vězení, vychutnal párek v rohlíku. 60%

O Janovi a podivuhodném příteli (1990) (TV film)

Smutné vod sklepa až na půdu. Už ten začátek a mrtvý otec na vánoce. Já vím, že třeba popelčin tatínek je taky mrtvý, ale už je to ňákej pátek, není to aktuální a řeší se to jen zpětně. Ale tady příjde pohled na namodralého pana Brzobohatého, pak hrdlořez Zedníček s ještě záludnějším Labudou, načež se zjeví podivuhodný přítel o jehož motivech a sexuální orientaci mám pochyby dodnes. No nevím. Píšťalka Vejmělková odpískává jednoho hrdinu za druhým. Trochu thriller pro caparty myslím. 30%