Vratné lahve (2007)

Nějak jsem čekal lehounce podbízivou limonádu ala Kolja. Ale teď se stydím. Pan Svěrák si dal pauzu a nasbíral spoustu dvojsmyslných vtípků. Na rozdíl od jiných jimi jen nepospojoval scény jako nájemný dramaturg, ale fajnšmekrovsky doplňoval děj. Dojemné záblesky sexuality jenž matka příroda nedomyslela, nebo se jimi na úkor starších baví a scéna s třema flekama na zdi.....skvělé. Byl jsem moc rád, že se film nedržel jedné linie učitelské, jen se jí mile zastal a šel hledat lidskost kamkoliv jinam, kde jsou lidé, protože když po té cestě půjde Zdeněk Svěrák ....tak ji najde kdekoliv. 80%

Insomnie (1997)

Zajímavé. Kvalitou celkového projevu a důrazem na sexuální frustraci a ponížení nezájmem milovaného, film nezapře skandinávský původ. Americká verze sázela na naprosto elitní herecké zastoupení a svým způsobem až bizarní nápad obsadit záporného hrdinu Robinem Williamsem, který ale nebyl vůbec zlým počinem. Norské drama bylo poněkud složitější a vícerozměrovější tím, že zatímco Pacinův hrdina byl charizmatický hajzlík s jedním hříchem, tak Skarsgardův detektiv rozhodně jako sympatická postava nepůsobil. Byl reálněji chladný a odměrený, se zřejmým problémem ve svojí sexualitě. 80%

Nalevo od výtahu (1988)

"Ano má s mojí ženou velmi přátelský vztah." Francouzsky milé, vtipné, pošetilé, to je přesně to co od Francie potřebujeme ....díky bohu za tu jejich nádhernou specifičnost. 80%

Dravci (1999)

Tak jestli tohle má bejt černej humor, tak nevím. Prakticky tu nebyl jediný vtipný moment. Nic víc než upírská variace na pevnou stravu. Napětí film neměl skoro vůbec. Pearce hrál apatika apaticky a jeho hrdina byl tak nehrdinský a nudný až to bolelo. Mužík Carlyle připomínal spíše skřeta z pohádky "O statečném kováři". Arquette si zahrál dalšího statistu, který snad ani neměl být v titulkách, natož na plakátu. 40%

Excalibur (1981)

Největší nebiblický příběh ve zpracování, jemuž se tématičtí následovníci ani nepřiblížili. Kromě scény, kdy Percival čelí na padacím mostě otázce "A komu slouží?!" jsou nejpůsobivější dva Artušovi osudové souboje. První s Lancelotem, s nímž všichni rytíři prohrají a král se stává poslední instancí před potupou Kamelotu. A král nestačí, protože Lancelot je největší válečník té doby. Požádá proto Excalibur o jeho magickou sílu, aby následně jedním máchnutím prorazil vše co má v cestě. Lancelot svou porážkou dojde vítězství nad svou celoživotní Chimérou neporazitelnosti. Druhým je střet mezi Artušem a jeho synem Mordredem. Unavený nemocný muž proti ztělesněnému zlu, jež vzešlo z něj samotného. Další zrazení, snad ještě větší než to milostné. Duel bez ekvilibristické choreografie, ovšem s neskutečně silnou dramatičností. Otec proboden synem se k němu přitahuje po kopí z něho trčícím, aby jej sprovodil ze světa. Nádherný patos, který nemusíte tolerovat, protože se na něj vyloženě těšíte. Nejraději však mám onen všeobsažný předobraz všech milostných trojúhelníků Lancelot- Guinevra- Artuš. Královna lidsky obdivuje Artuše, je mu navždy oddána, ale sexuálně jí přitahuje Lancelot. Artuš je zrazen oběma. Lancelot k Artušovi vzhlíží a v čisté upřímnosti jej velebí jako boha, nedokáže však odolat Guinevře. Artuš je přes všechny city vyslané k němu z obou stran, zrazen oběma. Pohnutky tohoto trojúhelníku jsou věčné a výstižné. Artušův vrchol A je je ze všech tří nejtragičtější, přesto nejsilnější. 90%

Lotrando a Zubejda (1996)

Tak já musím říct, že si Karel Smyczek vybral slabší chvilku. Mě to vyloženě nudilo. Zámek prostě nezapadl jak měl a hlavně Jiří Strach byl velmi špatný ve své roli. 30%

Transformers (2007)

Tak pokud tady budeme dávat body za velikost rozpočtu a zábavu pro nejmenší diváky, pak se dá většina verdiktů tady těch "top30" skutečně brát jako tip, ale s písmenem V na začátku. Dospělý člověk přece nemůže být naplněn tříhodinovým pařením počítačové gamesy, byť technicky na úrovni. A co se týká dětí, tak těm bych radši pustil medvědy od Kolína. K tomu na závěr ty trapné proslovy.."Poctili jste nás svou odvahou."......"Lidstvo si zaslouží druhou šanci."......"Zůstaneme zde v utajení a budeme hlídat!!".... debilitou námětu mi to poněkud evokuje Power Rangers. Milá KevSpa (13509bodů)..Bay není genius, Bay je povrchní prodejná děvka, řídící se apriori penězi a vyžívající se v pubertálně pozlátkových sračkách výbuchů, honiček aut a úděsného amerikanismu, který tvoří filmy pro nejnenáročnější diváky......prostě přesný protipól skutečného režiséra, neřkuli génia. Kdyby to bylo alespoň trochu vtipné. 20%

Úžasňákovi (2004)

Jeden z těch fakt lepších rodinnejch animáků. Navíc musím říci, že jsem měl co dělat, abych se nezamiloval do paní Úžasňákové. 70%

Volný pád (1993)

Tento film není jen cestou hrdiny, který se zastal pocitů, jež cítíme všichni, či obžalobou životních situací, které se nezdají být tak zásadními, aby je zmocnění mocí řešili, přestože nás jako řadové človíčky iritují.. Otázka jeho složité mysli, která je místy tak odzbrojující svou neschopností příjmout starou pravdu, že život není fér, se promítala již dávno ve zpětných detailech rodinných oslav. Jeho vztah k ženě a dceři zde neustupuje do pozadí, nýbrž je, alespoň pro mě, zásadnější, než boj s větrnými mlýny. Konec byl sice americký, ale neamericky silný a ne vynucený, spíš chytře slučující efekt s efektivním zakončením cesty, která nemohla skončit dobře. Jinak řečeno, film jeden z tisíce, jeden z deseti nejlepších, které jsem měl tu čest poznat. 100%

Jádro (2003)

Jak může jít dospělý člověk na tohle do kina? Kdyby to bylo animované a posádku tvořil krteček, nebo Lemmingové tak dejme tomu. 20%