Neúplatní (1987)

Pro mě zklamání měnící se postupně ve frašku. Úděsně přepatetizované, se scénami, kdy se Connery se šedesáti kulkama v těle plazí, aby domluvil Kosťovi co a jak. Naivní a nedomyšlené akce. Hloupé až parodické. 10%

Hellboy (2004)

Mně se Hellboy líbil jako Quasimodovsky zamilovaný ochránce, který ale své vzezření bral s cynickým nadhledem. Jeho kouzlo tkví v tom, že ať na něj vystartuje jakákoliv nestvůra, tak to komentuje a prožívá s tak minimálním množství vzrušení, jako by mu nechtěla urvat hlavu, ale spíše ho předběhnout ve frontě na limonádu. K tomu Selma jako jedna z nejkrásnějších hereček vůbec a suché komentáře typu: "A to mě ani nepozval na kafe." Prostě vyvedená zábavička. 70%

Děti z Bullerbynu (1960)

Když mi svěho času jako capartovi došlo, že Astrid není Lisa a Bullerbyn nikdy neexistoval....já jsem vážně skoro brečel.....a bolí mě to dodnes. Ani Tolkien, ani Pratchett, ani Rowlingová...kdepak. To Astrid Lindgrenová vytvořila nejkrásnější alternativní podobu světa. 100%

Pipi Dlouhá punčocha (1969) (seriál)

Jó Pipi ....největší flegmouš všech dob, a když se nudí tak zvedne pana Nilssona nad hlavu. ...samozřejmě i s koněm Alfredem. 60%

Sága rodu Forsytů (2002) (seriál)

Důkaz, že romantika nemusí být nutně zprofanováná tupostí růžových zahrad a Rosemundy Pilcherovej. Mistrovský popis pradávného fatálního tématu neopětované lásky.....a vše v té neopakovatelné britské vyjímečnosti, postavené jak na přehnané nabubřelosti, tak v reálném základu Anglie, jakožto kolébky moderní doby. K tomu bezchybně obsazený Damian Lewis a funkční fyziologie jeho kamené tváře. Tentokrát se ale i kámen rozpláče...a jak přesvědčivě. 80%

Generálova dcera (1999)

Travoltu moc nemusím, ale tohle je fakt dobré.....mimo jiné proto, že ta herecká sestava je komplet sakra výběrová. Skvělej Woods, Cromwell a jestli mě někdo fakt dostal ,tak famózní Clarence Williams III.80%

Proroctví z temnot (2002)

Další zparchantělý a klišoidní "překlad" názvu, by fajnšmekra mohl připravit o velmi podivný, ale zajímavě podivný horor, kde tajemná síla působí až do samého konce tak rozporuplně, že není snadné za celý film určit, zda je silou zla, dobra, či jen pobaveným pozorovatelem zoufalého pachtění Gereova hrdiny, jenž čelí atmosféře o tlaku blízkému spíše hlubokomořskému příkopu, než běžného civilizovaného prostoru. V rámci žánru to není vůbec málo. 80%

Kráčející skála (2004)

Svižná a zábavná záležitost. Rock je skutečnej surfař, páč takhle to s prknem umí málokdo. 60%