Ghost in the Shell (1995)

Nejlepší sci-fi anime, co jsem měl doposud možnost vidět. Myslím, že bude těžko překonána. I když Akira je velmi silný soupeř a Ghost vyhrál takříkajíc o "prsa" (nejspíše díky rychle nastavenému tempu, které vydrželo po celý film). Film má určitě hlubší myšlenku, než se na první pohled a na první shlédnutí zdá. V hlavě z toho mám pěkný mišmaš. Co mu nelze upřít je určitě krásná animace, povedená akce a hlavně sci-fi nádech, prostředí, atmosféra a neotřelá zápletka. Ve všech směrech špička svého oboru. Určitě stojí za vidění. Za zmínku stojí určitě i hudební doprovod. 25.2.2019 Ha! Tak vidět tuto klasiku na velkém plátně v kině Aero, to bylo něco neskutečného.

Krokodýl Dundee (1986)

Výborný nápad na scénář, to se musí nechat. Hogan si to napsal a sám si zahrál hlavní roli, uplně se na tu roli hodil. Je skvělý jak v divočine, tak krásně zmatený ve velkoměstě. Ta divočina je úžasná, krásné prostředí. Parádní mix dobrodružňáku a komedie. Nejraději mám úsek " tomuhle říkáš nůž??" vytasí obrovského žabikucha " tohle je nůž"...:))

Krok za krokem (1991) (seriál)

Kouďák! tento seriál dělím na část s Koudym a bez něho (pak už to nebylo zdaleka ono:(), škoda, že musel z osobních důvodů ke konci páte řady odstoupit (05E19 poslední díl)..byl ve vězení za napadení manželky (Sasha později prohlásil, že chránil svoji dceru před ex-manželkou, která brala drogy) a vrátil se až úplně na konci, v předposledním díle poslední série(. Vytratil se tam ten jeho rušivý a šoumenský element, bohužel...ale hodnocení nechám. / 04.02.2022 Po dlouhé době jsem sjel Krok za krokem a poměrně rychle. Seriál mě opět bavil, zase se mi vrátily vzpomínky na mládí kdy jsem tento supr seroš sledoval. Velká škoda toho nuceného odstoupení Codyho na konci páté řady, bez něj byl seriál poloviční. V šesté sérii byl sice Jean-Luc a snažil se, Cody byl ale jen jeden. Také některé postavy byly upozaděny a nedostávaly prostor, třeba Brandon nebo i Marc. Brandona toho v sedmé sérii odřízli úplně. Díru po Codym se snažili ještě zalepit mladým Ritchem Halkem, to byla velmi slabá náhrada. Tedy poslední díl je vyloženě zklamání, po takových letech a takto to utnout? Ukončí? Vyloženě žádné ukončení, rozloučení :(

Zaklínač (2001)

Velmi pěkná fantasy. Krásné vyprávění Geralta z Rivie ( Bílý Vlk, Gwynbleidd), který se živí zabíjením netvorů a nestvůr, kteří ohrožují lidi. Na své pouti se ovšem setkává i s netvory, kteří mají lidskou podobu. Za všech okolností nestranný, jen tak bezdůvodně se nežene do žádného boje. Je to bělovlasý bojovník ve světě, kde vládne bezpráví, vraždy a znásilnění. Jediné právo je tady právo meče. To Geralt zná moc dobře, od mala byl vychováván v Kaer Morhenu spolu s ostatními mladými chlapci, kteří byli určeni, jako děti předurčení. Jeho mentorem byl jeden z nejstarších zaklínačů, Vesemir. Tento film je jen velmi tenkým průřezem, co můžeme vidět ve stejnojmenném seriálu. Můžeme se tak setkat se slavným bardem Marigoldem, slavnou a překrásnou čarodejnicí Yennefer (ta herečka měla v době natáčení 43 let? neveřím) a s dalšími postavami fantasy světa.

Smrtelné zlo 2 (1987)

K tomuto filmu mě váže silné pouto a to ze dvou důvodů. První je, že jsem tímto filmem v Bluray verzi křtil nový 22' LCD:) a druhý, že jsem si za mlada díky němu užil spousty bezesných nocí. Když takový film vidíte v nějakých cca 11 letech zanechá to na Vás trvalé následky:) ještě teď si pamatuji jak jsem se budil s panickou hrůzou. Film má uplně bombastickou atmosféru, nervy drásající. Po celý film jsem byl napnutý jak tětiva luku, i když jsem zhruba vědel co přijde(několikrát jsem ho viděl), tak jsem se pěkně lekl. Dneska už tento film vypadá tak trochu komicky. Ale ve své době to byl brutální krvák. Obrovské potoky krve, chodící mrtvoly, useknuté ruce. Raimi opravdu horory umí. Strach z toho co se skrývá v lese, brutální nájezdy kamery, nervy drásající zvuky nesoucí se okolo našich uší. Takto se filmy stávají nesmrtelnými klasikami svého žánru a legendy.

Predátor 2 (1990)

Prales vystřídala městská džungle, elitní záchranné komando vystřídali policajti a nabušeného Arnieho vystřídal drsný Danny:) náhodou ten přechod z pralesa do města se povedl. Nemůže to být ani takové jak první díl, je to jiný film, díky jinému prostředí, což určite neubírá na atmosféře, akci a napětí.

Rychle a zběsile 2 (2003)

Pokračování slibně rozjeté série dopadlo více než dobře. Kupa koniček a akce ale už bohužel bez Vina Diesela.

Čelisti 2 (1978)

Alespoň, že z původního ancáblu zůstal Scheider a John Williams. Tito dva pánové drží potápějícíse loď nad vodou. Nemělo to tak nervy drásající atmosféru jako první díl ale i tak se jedná o pěkný žraločí film. Určitě jeden z těch lepších. Jen škoda, že tam žralok nedostal více prostoru jako v prvním díle..třeba na pláži mezi lidma, nebo když ho lovili. Celkově je tam ale těch pravých drsných scén poměrně dost, tak jsem byl spokojen.

Policejní akademie (1984)

Nezapomenutelná komedie, originální. Hvezdička navíc za taneček v Modré ústřici:)))