Push (2009)

Čekal jsem větší nářez, ale i tak se jedná o dobré teenage xmeny.

Údolí stínů (2002)

Hodně dobrý válečný velkofilm o tom, jak jednou amíci dostali naprdel, výtečný Gibson.

Raw Iron: The Making of 'Pumping Iron' (2002) (TV film)

Krásné ohlédnutí za klasickým dílem kulturustiky, Pumping Ironem. Nezveřejněné scény, zajímavé rozhovory. Big Lou v super formě. Arnold a tento film motivoval spoustu lidí k tomu aby "ničili" svá těla v posilovně, posilovali, nabírali hmotu. Byla to krásná doba, zlatá éra kulturistiky. Takové akční filmy už se bohužel netočí, není tady místo pro namakané borce, škoda.

Dragonball: Evoluce (2009)

Působivá fantasy pohádka s poblázněným Chow Yun Fatem, pěknou asijskou kočkou, docela sympatickým hlavním hrdinou a zajímavými souboji, pokud se tomu čarování dá tak říci.

Star Trek VIII: První kontakt (1996)

Jasných 5* bez jediného zaváhání, pro mě zatím asi nejlepší startrekovský díl. Zápletka a cestování časem a to všechno završeno bojem s Borgy. Asi jsem byl asimilován xD

Šifra mistra Leonarda (2006)

Horší než Andělé a démoni, chyběla mi tam chvilka napětí. Film zachraňuje zajímavé téma okolo kterého se to točí, pěkný příběh. Dále se mi líbili herecké výkony všech hlavních a vedlejších zůčastněných, Sir McKellen, jako obvykle výtečný. Vcelku povedené pátrání za pokladem.

Čekání na zázrak (2009)

Drama není až tak moje parketa. Byl jsem natěšený hlavně proto, že se půvabná Jessica Biel zbaví svých svršků. Ale vidím, že film má i jiné kvality než jen exibici jejího těla.

Andělé a démoni (2009)

Vesměs jsem spokojený, Howard vytvořil atmosféru, která mě dostala a pohltila. Hanks jako obvykle skvělý, jeho "asistentka" byla také dobrá. Byl jsem velmi mile potěšen soundtrackem, už dlouho se mě žádný tak nelíbil. Při některých náletech a následnému rozbušení hudby mě běhal mráz po zádech. Ta hudba je opravdu bombastická, strhující, dynamicka, prostě nářez. Největší nešvar filmu je určitě stopáž, nejde po celý film udržet vysoké tempo, bohužel. Další nešvar, nevím, jak to bylo v knize, nebo nebylo, překombinovaný konec na můj vkus až moc a také dost přitažený za vlasy (nojo zase USA movie..). Ale i přes to všechno mě tento ukecaný a natahovaný film udržel ve stádiu pozornosti a bdělosti, kterou jsem potřeboval, jelikož jsem byl na půlnoční premiéře:) Bylo to něco mezi 3-3.5, lehký nadprůměr, Hanks a jeho herecký projev, jeho pátrání po symbolech a stopách mě dostalo, takže za snahu o půl bodu navíc:) Po dalším shlédnutí, tektokráte prodloužené verze v HD měním na 5, tento film určitě stojí za shlédnutí (ten kdo této tématice a tomuto žánru fandí si určitě přijde na své a bude nadšen)

Star Trek VII: Generace (1994)

"Stará generace" je vystřídána mladou, myslím, že docela obstojnou, rýsuje se nám nadějná posádka. Shatner se s ST (a svou životní rolí) rozloučil tím nejlepším způsobem, jak se sluší a patří na kapitána Enterprise.