chalp

chalp

• 30.4.2009  19:32
    Fido (2006)

Skombinovať Zachráňte Willyho a Romerovskú zombiečinu je už samo o sebe tak strelený a nereálný nápad až to paradoxne funguje.Najúchylnejšia rozprávka pre deti čo som videl.

• 29.4.2009  12:50
    G. I. Jane (1997)

Posilka a holiaci strojček na oscara nestačí...darmo.

• 29.4.2009  12:45
    Odložené případy (TV seriál) (2003)

Po remeselnej stránke, čo sa týka seriálov ako takých, v podstate dokonalé, hudba, kamera, výborne zvolení herci(minulosť/súčasnosť),lenže v seriálovej produkcii podobného razenia jednoducho zapadá do davu.A novšie diely stratili už absolútne všetko čo ho ako tak vyťahovalo z radu.

• 28.4.2009  13:23
    Hotel Rwanda (2004)

Nič v zlom, ale dať plný počet len preto, lebo sa to zaoberá touto témou?Váš názor vám neberiem, ale potom nepíšte, že nechápete ľudí, ktorí plný počet nedajú a sprdnú réžiu :)Herci výborní, mňa zaujal hlavne Nick Nolte, scenáru nemám samozrejme tiež čo vytknúť(skutočná udalosť), ale réžia mi vobec nesadla.

• 25.4.2009  12:32
    Ptáci (1963)

Dokonalá ukážka toho akú životnosť majú mainstreamové projekty.A nie nedám z pózeriny ani o hviezdičku viac, tých 119 minút bol ozajstný boj...s ovládačom.

• 24.4.2009  16:57
    Superbad (2007)

Aj teenage komédie sa dajú točiť na úrovni!

• 24.4.2009  11:10
    Spawn (1997)

Takto nejako by (minimálne čo sa štylizácie týka) mala vyzerať komixová prerábka.John Leguizamo nezabudnuteľný.

• 23.4.2009  22:58

Pekný plagát, pekný trailer, obstojné obsadenie a...a, to je asi tak vlastne všetko.Pokus o tvrdé dráma ala Training Day snažiace sa opať vykresliť policajtov ako bezcharakterné podplatiteľné kurvy(ako keby sa o tom nevedelo),lenže to tu už bolo nespočetne veľa krát a oveľa lepšie.Nuda.

• 23.4.2009  14:08

Zo žiadneho filmu ma ešte tak neboleli oči.

• 20.4.2009  13:59

SPOILER!Pre nefanúšikov Stevena Seagala povinnosť! Jedná sa o jediný film kde fakticky, naozaj, bez rečí umrie!SPOILER!

• 19.4.2009  20:03
    Mojsejovci (TV pořad) (2005)

Fenomén

• 19.4.2009  19:26
    Stalo se (2008)

M. Night už rozdal všetky svoje karty a teraz viac menej už len ťaží a vykráda zo svojích najúspešnejších diel.Staré známe špekanie, pomalé dialógy a rúško tajomna okolo nulového scenáru.Do poslednej chvíle som čakal aspoň na nejaké Shyamalanovské rozuzlenie(nečudoval by som sa keby sa zistilo, že Wahrlberg je už vlastne mŕtvy :)), ale nič také nedošlo.Efekty príšerne,scenár samozrejme detto a Wahrlbergovi by som neuveril ani telocvikára nie to učiteľa prírodných vied.Ešte aspoň dve, alebo tri takéto sračky a na meno Shyamalan sa úplne zabudne...chcelo by to pauzu a Brucea Willisa!

• 19.4.2009  11:48
    Román pro ženy (2004)

Zuzana Kanóczová je sama o sebe neskutočne asexuálna žena(vyzerá ako transvestita) keď sa k nej ešte prihodí aj „hollywoodsky“ narcis Marek Vašut...tak o sračku je postarané.Filip Renč by sa už mal na režírovanie jednoducho vysrať a nájsť si niejaké neškodnejšie hobby.

• 18.4.2009  21:45

Veľmi autentická sonda zo života, ktorá presne a detailne opísala všetky problémy, ktorým čelia jednoduchí ľudia z dedín, ohováračky, všadeprítomný alkoholizmus, bitky...a mentalita „starej školy“.Trefne napísane a zahrané postavy na čele s výbornou Milkou Zimkovou.Jeden z najlepších slovenských filmov, kde bol konečne pokus aj o niečo iné ako len rozprávky, či večne šprtanie sa v našej už aj tak biednej minulosti.

• 18.4.2009  19:26

Pokus o nový kombat(sem tam nechutná vykradačka), ktorý bohužiaľ dopadol ako street fighter s van dammom...teda trošku horšie.

• 18.4.2009  12:19

Fakt to nebolo porno?

• 17.4.2009  23:14

“Fargo 2“

• 16.4.2009  21:16
    RocknRolla (2008)

Je to tu už napísane asi sto krát, ale....Ritchie Is Back!

• 15.4.2009  17:57
    Soudní síň (TV pořad) (2008)

Videl som síce len pár dielov aj to náhodne, ale tí „herci“ tomu nedávajú vobec šancu, je mi jasné, že do tohto sa obsadzuje len komparz ktorý jojka pozbiera niekde v petržalke pred kauflandom(autentickosť), ale aj tak...hviezda za scenáre, ktoré sú niekedy celkom premyslené a na slovenské pomery oscarové :)

• 15.4.2009  12:41

Nebyť tej nálepky „podľa skutočnej udalosti“, tak to zrejme ihneď zotriem priemerom a skonštatujem, že takýto naivný a nie-uveriteľný scenár by bol najhorlivejším kandidátom na zlatú malinu...lenže!Frank naozaj existoval a bezohľadne sa zahrával s daňovákmi, políciou, FBI a úplne všetko mu hralo do karát(teda aspoň prvé dve tretiny :)Fakticky neuveriteľný príbeh jedného chytrého podvodníčka, ktorý v Amerike spustil úplne novú vlnu falšovania.Úžasný film a výborný Di Caprio, zahrať si takúto rolu v podstate herca nieje nič ľahké a Leo to zvládol bezchybne.A Tom Hanks ako čerešnička na torte.

• 14.4.2009  21:46

Nebyť tých posledných zbytočne vyonanovaných 10 minút tak by to bolo 100%.Inač jednoznačne najlepší Clintov film.

• 12.4.2009  20:31

...hanbím sa dať odpad, aj keď z mojho pohľadu si to nič iné nezaslúži, vo svojej dobe to možno niečo znamenalo ale dnes je to strašne trápne a brutálne nienadčasové...ukameňujte ma.

• 12.4.2009  20:24
    Anna ze Zelených vršků (TV film) (1985)

Kanadský televízny seriál...tri najhoršie slová, ktoré možete vo svete filmu počuť.

• 11.4.2009  17:50

Neviem či prežíval Andy tvorčiu krízu, alebo George do scenáru zasahoval fakt viac než bolo nutné a jednoducho to skurvil, lebo inak si to vysvetliť neviem.

• 8.4.2009  13:59
    Výměna (2008)

Nieje to až taká mela ako by sa mohlo zdať.Tešil som sa, že konečne uvidím Angelinu v niečom poriadnom a že to bude viac menej jej „One (wo)man Show“ a všetkým natrhne zadky aká je vlastne skvelá herečka...áno tešil som sa...lenže klobúčik a ambície na oscara niesú všetko, Angelininu úlohu si mohla v podstate strihnúť hocijaká terajšia hollywoodska hviezdička a zmenu by ste len ťažko postrehli.Určite tu bolo čo hrať, lenže scenár sa nezameral len na matku ktorej zmizlo dieťa,ale snažil sa ukázať pocity takmer každej zainteresovanej postavy čo bolo podľa mňa určite na škodu.Málokedy zvyknem príbehom podľa skutočnej udalosti vyčítať scenár, ale tu to inak nejde.Na oko posobí film náderne, veľkolepá výprava, dobové vykreslenie, kostýmy, hudba,lenže vnútri je to viacmenej prázdnota.Pomalé tempo je teraz v móde( No Country for Old Men, In the Valley of Elah) lenže nato treba mať sakramentsky dobrý a premyslený scenár aby to dokázalo nenudiť a zaujať.

• 7.4.2009  12:42
    Ivanhoe (TV film) (1982)

Možno keby sa to uviedlo ako divadelná hra tak by mi tie príšerne kulisy, kostýmy a výprava nevadili, ale takto je to fakt nepozerateľné...jedine ak vám nevadia Slovenské inscenácie na stv2.

• 6.4.2009  19:38

Ťažko povedať v čom bola chyba,prve dve tretiny som zhadzoval tú nudu na scenáristu, lenže chce nechce može zato vo výraznej miere réžia :/Bill Paxton je výborný herec a zabávač, lenže tentokrát si vzal priveľké sústo, s týmto by zrejme do červených čísiel nepohol ani spomínaný Sam Raimi.Námet sám o sebe nieje zlý, len vobec si neviem predstaviť ako natočiť niečo takéto s úplne vážnou tvárou.Herci tomu tiež nepomáhali(samozrejme okrem Billa) a večne pózujucí Matthew mi miestami pekne liezol na nervy, už len to jeho držanie sekery(primpomenulo mi to Zoolandera :)...a samozrejme si neodpustil ani v tomto filme svoju beztričkovú scénu, ach jo...

• 5.4.2009  13:16

Nebyť toho neskutočne pomalého tempa, ktoré chce nechce má tendenciu nudiť mohlo sa jednať o výnimočný film.Pri No Country for Old Men mi pomalý rozbeh nevadil, lenže tu je celý film pomalý rozbeh....nerozbehne sa ani na konci a svoje sláčikové tempo si drží až do záverečných tituliek.Tommy Lee ako inač výborný, Charlize sa snaží aj keď v podstate nemá čo hrať a Josh Brolin jednoznačne poteší.Na véééľmi dlhý zimný večer ideálne, inač nie veľmi použiteľné.Aj keď film sám o sebe skrýva silné posolstvo...

• 4.4.2009  12:46

Toto nefunguje ani ako guilty pleasure, veľmi, veľmi trápne a zúfalo nevtipné.Kto si mysli, že rasista može byť len beloch, je na omyle.

• 4.4.2009  12:45

Fightclubovská myšlienka “kupujeme veci ktoré nepotrebujeme“ posunutá na hranicu únosnosti.Tento film vám bude ešte pekne dlho vŕtať hlavou.