Hráči se smrtí (1990)

Nemyslel, som si, že niekedy použijem slová výborný a Baldwin v jednej vete, ale tu to inač nejde...výborný William Baldwin!A celkovo veľmi nevšedne a zaujímavo obsadený mysteriózny thriller, po formálnej stránke dokonalý(ten scenár sa jednoducho lepšie sfilmovať nedal), ale všetci sme čakali tunel nie? :)

Hope & Faith (2003) (seriál) odpad!

Americké sticomy sú definitívne v hajzli a nezachráni ich snaď ani reštart Friends.

Pavouk (2002)

Po Existenz vyslovene sklamanie.Kým v existenz všetky hrátky s divákom, logikou a pletením odlišných svetov fungovalo tu to jednoducho nešlape, všetko je (na Cronenberga) veľmi jednoduché, priamočiare a bez štipky fantázie.Aj keď musím uznať, že táto tvár Davida sa mi páčila oveľa viac ako jeho najnovšie pokusy...

Brazil (1985)

Nech už čakáte čokoľvek, dostanete niečo úplne iné.Na sci-fi moc súčasne, na mind-fuck prekvapivo pochopiteľné.

Koralína a svět za tajnými dveřmi (2009)

Tak...každý čakal novú mŕtvu nevestu, bohužiaľ Henry Selick je len animátor a nie Tim Burton, rovnako ako Frank Miller nemá bez tvrdšej režisérskej ruky šancu.

Časožrouti (1995) (TV film)

Na stopáž 180 minút a podtitulok TV film, ozaj vymakaná atmosférická záležitosť.Po všetkých tých negatívnych komentároch osočujúce triky, obsadenie a vlastne všetko som čakal to najhoršie a prekvapivo som dostal jednu z najlepšie sfilmovaných Kingoviek!A triky sú myslím adekvátne k rozpočtu a roku vzinku, na mňa nijako smiešne, alebo rušivo nepôsobili nakoľko si ich tam divák užije sotva 5 minút.

Vanilkové nebe (2001)

Lynch pre začiatočníkov, alebo ako sa konečne niekto odhodlal vopchať trochu mind-fucku do mainstreamoveho filmu.

St. Tropez (1996) (seriál) odpad!

Najhorší seriál čo som videl.

Tři (2005)

Za večne biele plavky.

Klepání na nebeskou bránu (1997)

Tarantino tribute, prekvapivo z Nemecka a prekvapivo sakra pozerateľná!Po všetkých tých rexoch, Inge Lunstremovej(tuším tak nejak sa to píše) a kobre11 je toto vymakaná záležitosť a áno nemecká kinematografia má šancu!...narozdiel od tej našej :)