Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Drama
  • Komedie
  • Krimi
  • Dokumentární
  • Akční

Poslední recenze (2 904)

plakát

Hodně štěstí, pane Veliký (2022) 

„Možná tě překvapím.“ - „To se stává málokdy. Ráda věci důkladně plánuju, popravdě hlavně proto, aby mě nic nezaskočilo.“ - „Fajn, ale i tak věřím, že tě dokážu překvapit.“ A v tom se Leo nemýlil…Chytlo mě to hned. Ten kontrast sebevědomého, ve své profesi protřelého společníka a roztomile nervózní bývalé učitelky bez sebevědomí, bojující s otázkou etiky, studem, mindráky a paradoxně nedostatkem zkušeností. Líbilo se mi, jak se plynule střídaly vážné a vtipné momenty, aniž by v tom byla křeč. Postupné poznávání, svěřování se vedoucí ke konfliktu, nepochopení…Je pravda, že divákovy sympatie k postavám projdou zkouškou (Leovo vypadnutí z role, Nancy předvádějící to, co u žen bytostně nesnáším), ono „přiznání“ učitelky bylo malinko na hraně uvěřitelnosti, ale scénář spolu s výkony herců (především skvělé Emmy) to ustály. A najednou je tu poslední záběr…a vy se musíte zatvářit podobně jako hlavní hrdinka. Výborná konverzačka, kde se toho možná vyřeší až příliš, ale to jí neubírá na kvalitě ani vtipnosti, za mě silné 4*.

plakát

Na druhé straně (2010) 

„Hrůza. Hrůza je strach, že se stane něco zlého.“ A malou Leenu čeká hodně hrůzy...Divák se může zpočátku jen zkusit uhádnout, jaká traumata si Leena ohledně své matky prožila. Postupné vnořování do nepříjemné minulosti, kterou se v sobě snažila mít bezpečně pohřbenou, odkrývá někdejší Leeninu hluboko zakořeněnou bolest a člověk má skoro chuť okřiknout jejího manžela, že některé dveře s kostlivci by bylo lepší prostě otevírat. Ale ve výsledku to může to být i jistý druh terapie, jakkoliv bolestivý…Nadprůměrné drama plně se opírající o herecké výkony mladší i starší představitelky hlavní postavy, obě byly velmi uvěřitelné. I samotný příběh má sílu a nemusí v něm ani docházet k těm největším zvěrstvům (alespoň dle mých diváckých zkušeností). Pernilla August, pro mě do teď známá pouze jako herečka, v mých očích každopádně obstála i na režisérské stoličce a já jejímu celovečernímu debutu dávám solidní 4*. „Nikdy nepřestaly růst. Slunečnice tvýho táty. Dal jim tolik lásky.“ - „To nebyla láska. Zalíval je chcankama.“

plakát

Samba (2014) 

„Základní pravidlo znáš?“ - „Jo…anebo mi ho radši řekni.“ - „Nikomu nedávat svoje telefonní číslo nebo adresu. Nebo ti budou volat ve 3 ráno a spát na rohožce.“ Ale to by Alice musela svou kolegyni poslechnout…Eric Toledano a Olivier Nakache mě potěšili již v případě filmů Nedotknutelní a Dokud nás svatba nerozdělí. I v případě Samby u mě zabodovali. Samba je sice v mnohém takovou příjemnou pohádkou, ale zase ne přeslazenou v duchu hesla „s přeháněním to nepřeháním“. Oceňuju fakt, že to oťukávání je trochu rozpačité a skutečný zájem má zpočátku vlastně jen jedna strana. Vyvine se to každopádně v milou romanci s převážně příjemnou atmosférou (podbarvenou výbornou hudbou), u které si divák může tipovat, jak moc velkou má ústřední dvojice naději na budoucnost. Charlotte Gainsbourg je ve své roli naprosto přesná a Omar Sy má také cosi do sebe (ačkoliv nezastírám, chvíli jsem si pohrával s představou, jaké by to asi bylo, kdyby Idris Elba uměl francouzsky…no nic, třeba příště). Za mě slušné 4*.

Poslední hodnocení (3 124)

Hodně štěstí, pane Veliký (2022)

14.08.2022

Na druhé straně (2010)

14.08.2022

Samba (2014)

02.08.2022

Ti druzí (2021)

02.08.2022

Poslouchej (2020)

02.08.2022

Miss Viborg (2022)

02.08.2022

Zapomenutí (1950)

02.08.2022

Vitalina Varela (2019)

02.08.2022

Hrana zlomu (2021)

02.08.2022

Reklama

Poslední deníček (6)

Případ Gleiwitz - Ukázka východoněmeckého perfekcionalismu

Dnes jsem si pro Vás připravil opravdovou filmovou lahůdku, a to v podobě Případu Gleiwitz; skutečnosti věrného filmového zpracování události, která měla posloužit nacistům jako záminka ke vstupu do války. Jde o velmi kvalitně natočený film (bodejť by taky ne, když za stál za kamerou šikovný Čech), který ocení hlavně filmoví fajnšmekři, tudíž nejde o nic stádového. Jen s tou dostupností snímku to není zrovna moc snadné.

Případ Gleiwitz - Ukázka východoněmeckého perfekcionalismu

Ovládací panel
115. nej uživatel Česko
185 bodů

Reklama

Reklama