Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Drama
  • Komedie
  • Krimi
  • Dokumentární
  • Akční

Poslední recenze (2 762)

plakát

Kopfplatzen (2019) 

„Markusi. Musíte si jasně uvědomit, že i když svou dispozici nemůžete změnit, můžete ovládat své jednání. Rozumíte tomu? Je to velmi důležité. Za své činy jste zodpovědný jen vy sám. A můžete se naučit, jak se s tím lépe vyrovnat.“ Což se lehce řekne, mnohem hůře děla. Zvlášť, když vás dokáže vzrušit i něco tak nevinného jako objetí malého synovce. To pak máte zaděláno na sakra velký problém. A přistěhování nové sousedky se synkem vše jen zhorší…Těžká látka. Pro tvůrce, herce a samozřejmě i publikum. Divák při sledování hádá, kdy Markusovi přestane stačit jen masturbace při fotkách či svých představách a přistoupí k hmatatelnějšímu stimulu. Zároveň ale doufá, aby k té ztrátě zábran nedošlo, tím spíš, když se Markus se svou „dispozicí“ odmítá smířit a snaží se s ní bojovat. Jeho představitel Riemelt má můj respekt, nejen za odvahu jít do takové role, ale ještě ji tak uvěřitelně ztvárnit. Celkově mi to přišlo dost autentické (tedy s výjimkou neprofesionální doktorovy reakce a pak té rádoby symbolické blbosti s vlkem). Za mě silné 4*.

plakát

Tři vteřiny (2019) 

„Až tě uvězní, jak si Generál přeje, sestavíš seznam všech vězňů a dozorců, kteří pro ně pracují. Každý z nich bude hřebíkem, kterým toho parchanta přibijeme na kříž. Tak co, jdeš do toho?“ - „Budu hádat. Když to poseru, jsem v tom sám, co?“ - „Neposer to.“ A s takovou radou nad zlato má jít člověk do lochu, kde může být jednomu až příliš horko…Když se podělá akce, při které umře policista v utajení, Pete dostane jen jednu možnost, a to odsedět si „svůj“ průser a pracovat pro obě strany, tedy FBI i drogový gang. Jenže co když se nedůvěryhodná pojistka vypaří jako pára nad hrncem a všechno se obrátí proti němu? Vzhledem k tomu, že filmů s podobnou tématikou jsem viděl už celou řadu a mnohé z nich byly (snad s výjimkou vydařených hrátek ve strojovně) nápaditější, soustředil jsem se alespoň na herce, jakože hlavní hrdina je sympaťák, kterému jsem fandil po celou dobu. Což ale zrovna zde tak úplně nestačí, zvlášť, když můj dojem hodně sráží naivně ušlechtilé chování jistých postav, kterému uvěřit nedokážu. Lepší 3*, víc ani ťuk.

plakát

Nikdo (2021) 

„Auditor je poslední chlap, kterého chce firma vidět u svých dveří. Nemůže nikoho zatknout, takže pokaždé zařídí, aby nikdo nezůstal živý.“ Už jsem setkání s auditorem přežil, ale asi jen proto, že to nebyl Hutch aneb „Máte sklep?“ nabírá úplně nový význam…Najšuller mě znovu zlákal, neb i když měl Hardcore Henry řadu much, byl to ve své době svěží závan mezi převládajícím zaprděným puchem neoriginality jiných (zde opěvovaných) žánrovek. A zase milé překvapení! Už úvodní střihová sekvence z rutinního života „přizdisráče“ mi vykouzlila úsměv na tváři. A nenápadné indicie minulosti už brzy nabraly konkrétních kontur. Postupně se z toho stává „cool“, nadupaná, pomrkávající, přepálená (vyhrála bombička se sklem), vtipně ohudebněná a ke konci už čistokrevná akční jízda, u které si nadsázka hraje s uvěřitelností a humor se vyžívá v brutalitě. Navíc s bonusovým Lloydem, který zažívá svůj (N)návrat do budoucnosti v sakra dobré formě a jeho: „Možná trochu přehnané, ale úžasné!“ vystihuje celý film. Dám silné 4*, spokojenost.

Poslední hodnocení (2 982)

Kopfplatzen (2019)

09.05.2021

Tři vteřiny (2019)

09.05.2021

Nikdo (2021)

02.05.2021

Nech mě padnout (2018)

02.05.2021

Místnost sebevrahů. Hater (2020)

25.04.2021

Můj nejlepší přítel (2006)

25.04.2021

18 dárků (2020)

18.04.2021

Pod vlivem úplňku (1987)

18.04.2021

Králové videa (2020)

11.04.2021

Reklama

Poslední deníček (6)

Případ Gleiwitz - Ukázka východoněmeckého perfekcionalismu

Dnes jsem si pro Vás připravil opravdovou filmovou lahůdku, a to v podobě Případu Gleiwitz; skutečnosti věrného filmového zpracování události, která měla posloužit nacistům jako záminka ke vstupu do války. Jde o velmi kvalitně natočený film (bodejť by taky ne, když za stál za kamerou šikovný Čech), který ocení hlavně filmoví fajnšmekři, tudíž nejde o nic stádového. Jen s tou dostupností snímku to není zrovna moc snadné.

Případ Gleiwitz - Ukázka východoněmeckého perfekcionalismu

Reklama

Reklama