Mrtví a neklidní (2013)

Vrrrrr.. dost mi vadilo, že chování zombie v tomto filmu se hned od začátku poměrně dost liší od toho, na jaké jsme zvyklí. Nicméně chápu, že kdyby to i v tomto filmu byly pouhé tupé chodící zrůdy, které si neumí otevřít dveře, pustit hudbu a hlavně mluvit, tak by asi těžko mohli navázat vztah s lidmi.. Přesto se nemůžu zbavit dojmu, že to bylo až moc přímočaré a že se přece jenom tvůrci mohli snažit víc. Podle traileru to rozhodně vypadalo na lepší práci.

Scary Movie 5 (2013)

Na jednu stranu nesnáším, když ve filmech bývají úplné blbosti (SPOILER: jako třeba když si pár dává grupen sex s klauny, koněm a ostatními návštěvníky postele KONEC SPOILERU) na druhou stranu se mi líbí, když parodují známé horory (Lesní duch). V tomto filmu bylo obojí, takže to pro mě nebyl úplný propadák ale ani žádnej hit. Blíž to má ale přece jenom k tomu prvnímu:)

Nevědomí (2013)

Jako bylo to zajímavý, o tom žádná. Hlavní dějová zápletka s mimozemšťany byla poměrně originálně zpracovaná a pro mě i docela dost překvapivě. Trikové efekty byly špičkové. Přes to jsem měl pocit, že filmu něco chybí. Zvláště ten konec byl podle mě zase dosti nelogický a (SPOILER: až příliš mi připomínal jistý film s Willem Smithem KONEC SPOILERU).

Hostitel (2013)

Bída bída... Řekl bych to asi tak, že vzali skoro všechny důležité momenty z knihy, pak skoro všechny postavy, náhodně to pospojovali a násilně narvali do dvou hodinového filmu. Výsledkem je něco, z čeho nebude mít nikdo nic. Bez ohledu na to, jestli knižní předlohu četl nebo ne. Kouzlo knížky tkví v tom, jak se pomalu pozvolna mění vztah Wandy a ostatních v kombinaci s tím, jak neuvěřitelně hodná Wanda je. Z toho filmu bohužel není pořádně vidět ani jedno. Děj postupuje velice rychlým tempem a to v tomto případě není dobře. Všechno se pak stává zmateným a nelogickým. Za sebe můžu ale říct, že to nejhorší překvapení jsem dostal v závěru filmu. Je jím Emily Browning, která vypadá jak lebka potažená kůži s naprosto nepřirozenými rty. Už kvůli tomuhle ksichtu doufám, že se pokračování nedočkáme (filmového, knižní si naopak velice přeju:)

Zpátky ve hře (2012)

No Gran Torino to zrovna není, ale i tak je to celkem dobré. Hezký příběh, líbiví herci a občas nějaký ten vtípek od Eastwooda. Co víc si přát?:)

Mocný vládce Oz (2013)

Tak přesně něco takového jsem asi zrovna potřeboval vidět. Nečekejte žádný epický příběh, ale regulérní pohádku se všemi klady i zápory, které k tomu patří. Oceňuji celkově vtipné pojetí, které v sále nejednou vyvolalo smích. Napodruhé bych se ovšem vyvaroval 3D, obraz je často neostrý a to obzvláště při rychlejším pohybu kamery. To je ale výtka spíše k této technologii jako takové než k filmu...

Živí mrtví (2010) (seriál)

Jelikož jsem příznivec jakýchkoliv zombie filmů počínaje Úsvitem mrtvých a komediálním Zombielandem konče, tak jsem byl docela zvědavý, jakou cestou se Walking Dead vydají a jestli lze na tématu zombie postavit nějaký delší příběh. Ukázalo se, že to skutečně lze a že to může být docela zábava. Osobně mi ale někdy vadí chování skupiny přeživších, se kterou se v seriálu potkáváme. I když si samozřejmě nedovedu představit, jak by člověk za podobných okolností reagoval, štve mě, že pojmy jako "presumpce neviny" nebo "pomoc bližnímu" jsou tady skoro sprostá slova a že každý (živý) cizí člověk je automaticky zaškatulkován do kolonky "psychopat" a buď vyhnán nebo rovnou popraven. Kdyby si hlavní postavy zachovali trošičku víc lidskosti, byl bych raději. Nicméně to je samozřejmě čistě můj názor.

Méďa (2012)

Film v podstatě stojí na vtipných hláškách na adresu některých celebrit. Bohužel na zápletce o oživlém plyšákovi nejde postavit žádný zajímavý příběh (a nebo se to alespoň v tomhle případě nepovedlo). Takže pokud hledáte něco, u čeho se občas zasmějete (cca 10x) a ve zbytku se alespoň nebudete vyloženě nudit, pak je tento film přesně pro Vás..

Skyfall (2012)

Tenhle film se podle mĕ bude líbit především lidem, kterým vadí příliš nerealistická akce. Tady je akce totiž pomĕrnĕ málo a navíc je taková umírnĕná. Pak taky nejvíc Hi-tech vychytávkou v nové bondovce je pistole (asi vláda v dobĕ krize zkrouhla MI6 rozpočet:), ze které může střílet pouze 007. Ta byla velice vtipná, protože mĕla zezadu 3 diody, které svítily jak semafor-zřejmĕ si Mendes o divácích myslí, že jsme tupci a bez výrazného červeného svĕtla by nám nedošlo, proč pistole nestřílí, když ji Bondovi seberou padouši:). A Bond sám tu nepůsobil takovým prďáckým dojmem jako obvykle a celá MI6 vypadala jako hračka Javiera Bardema, který si s ní dĕlal co chtĕl.. Rovnĕž se musím připojit ke kritice digitálních plazů, ti totiž vypadali opravdu divnĕ.. V mých očích tedy z Craigových bondovek zůstává nejlepší Casino Royale.

Chata v horách (2012)

Podle mě jsou dvě věci, které by se opravdu neměly míchat - magie a vyspělá technologie. Tohle mě fakt nebavilo. Nicméně za originální nápad a dobré zpracování dávám hodnocení jaké dávám.