foto

Emily Browning

  • nar. 7.12.1988 (31 let)
    Melbourne, Victoria, Austrálie

Biografie

Měří 164 centimetrů, váží 45 kg, je ve znamení střelce a má přezdívku Em. Její celé jméno je Emily Jane Browning. Rodiče Shelley a Andrew Browningovi. Má dva mladší sourozence, bratry Nicholase a Matthewa.

Jako malá se toužila stát módní návrhářkou, ale hrání ve školních představení bylo silnější. Kamarádův otec jí našel agenta a brzy na to přišla nabídka od televize Hallmark na roli ve filmu Ozvěna hromu (1998). Na prvních osmi konkurzech měla opravdu obrovské štěstí, vyšly jí a role dostala. Zlom však v její herecké kariéře nastal po roli holčičky Katie v hororu Loď duchů (2002). Dostala ocenění za nejlepší mladou herečku a o rok později byla v této kategorii jen mezi první desítkou nominovaných.

Z její filmografie můžeme vyjmenovat třeba filmy Muž, který soudil Boha, Propad do temnot, Ned Kelly a zatím nejslavnější herecký počin v Řadě nešťastných příhod. Během roku 2006 účinkovala také ve videoklipu rockové kapely Evermore na song "Light Surrounding You" a v listopadu 2006 úspěšně dokončila vzdělání na střední škole Eltham High School v Melbourne. Emily je patřičně hrdá na svůj australský původ a v blízké budoucnosti nehodlá svoje rodiště opouštět.

Emily má psa Roxyho a kočku Jasper. Vlastní také piercing v nose a pupíku. Její expřítel Liam Shambrook nyní žije s Haxem Andersonem.

Jakub "Rodriguez" Kučera

Herecká filmografie

Host

TV pořady

2007 Rencontres de cinéma (TV pořad)

Fanoušci tvůrce

<< 1-20 >>
všichni fanoušci
(381)