Konec světa (1999)

Asi nás moc takových s tímto tvrzení nebude(a to myslím celosvětově),ale spolu s legendárníma Arnoldovo postavami Terminator či Predator patří jeho Konec světa k tomu jasně nejlepšímu v jeho kariéře.V jeho filmografii patří tento film k nejtemnějšímu snímku,jeho postava je ponurá a drsná zároveň.Ponurost ostatně provází komplet celý děj,doplňována skvělou podmanivou hudbou.Parádní efekty,nečekaný závěr,celé je to propracované a tíživé.Konec světa mě prostě dostal se vším všudy.

Pustina (2006)

Pustina na první pohled vypadá jako televizní béčko,bez špetky originality.Od začátku každý ví,jak to celé dopadne,kdo vraždí,kdo přežije,kdo se jak projevý atd.Pustina má ovšem zároveň i parádní atmosféru,spád,trefně vybrané herce,výborné exteriéry,občas skvěle krvavé scény,Pustina je zkrátka zábavná a nenudící jízda.Jde o velmi skromný,nenápadný film,který však stojí za vidění.Poctivá horrorvá filmařina.

Mission: Impossible III (2006)

Sérii Mission:Impossible jsem nikdy nepřišel nějak na chuť a nezměnil to ani třetí díl.Nemám vlastně ani rád žánr špionážní akce,takže o to hůř se mi to celé hodnotí.Přes celkový spád,několik vydařených vychytávek,pár skutečně nadstandartních akčních kousků,přes to všechno mi to přijde cizí.Všechny ty hi-tech věcičky,supermanské výkony agentů,téměř dokonalá geniálnost zločinců,to vše je mi na kilometry vzdálené.M:I 3 není v žádném případě špatný film,bohužel žánrově mi je tak vzdálený,že ačkoliv na něm nemám téměř co hanit,chválit ho taktéž nebudu.Takže milovnící žánru si mohou s klidem přidat i ty 2* navíc a můžou se v klidu těšit na akční superagentskou jízdu.

Katakomby (2007)

Jako velký fanda horrorů strašně nerad dávám snímku ze svého nejoblíbenějšího žánru tak nízké hodnocení,ale co je moc,to je moc.Když si vlastně zpětně uvědomím,o čem ten film byl,nechci tomu ani věřit,že může vzniknout něco tak infantilního.Navíc Katakomby tedy kromě naprosto zbytečného děje postrádají i logiku,atmosféru,napětí,prostě vše.Herecké výkony jsou zmatené a stejně jako celý film o ničem.Závěr je už pak jen definitivní urážkou diváka samotného,rádoby šokující pointa je snad jen výplodem dětinského mozečku.Nejhorší horror(ikdyž podle mě to horror ani neni) co jsem za poslední dobu viděl.A tu dobu myslím hodně let nazpátek :).

Na poslední chvíli (2006)

Film svou zápletkou zajímavý a po celou stopáž i velmi příjemně stravitelný,přesto tomu chybělo to správné koření,grády.Velmi mě překvapil výkon MIchaela Keatona,kterého bych vyzvedl jako vrcholnou položku celého snímku,jeho postava je jasně nejpropracovanější a i scénaristicky nejvyšperkovanější,plus samozřejmě jeho samotného herectví.Naopak Brendan Fraser mě opět přesvědčil,že hrát prostě neumí ani trochu,jeho postava je trapná a prakticky svým (ne)herectvím prozradí dopředu i pointu.Ta je sice povedená,ale až přespříliš zbytečně překombinovaná,a tak nemá ani tu pravou sílu a dramatičnost.Každopádně Na poslední chvíli nenudí a v jeho společnosti lze strávit docela příjemný čas.Velmi dobré 3*!

V dobré společnosti (2004)

Nuda.Paul Weitz točí trochu jiné komedie,kterým já nemohu přijít na chuť.Po celou stopáž mi přišlo,že se vlastně nic neděje,všechny postavy se motaly od ničeho k ničemu,nepřišlo mi zde ani nic komického,ani nic romantického,natož pak něco dramatického.V dobré společnosti je až moc civilní snímek o společnosti,které ani trochu nevěřím.Jednání většiny postav je předvídatelné a působilo na mě strašně falešně.Nemám zde navíc ani režijně či scénáristicky co vypíchnout a tak naprostá šeď se na mě valila od začátku do konce.

Dost (2002)

Jennifer Lopez skutečně nebude nikdy nijak velkou herečkou a i její filmografie spíš obsahuje velmi slabé kousky,nicméně Dost řadím rozhodně k tomu lepšímu z její dosavadní kariéry.Ikdyž je to celé dost přitažené za vlasy,má to nějaký ten spád i děj,chvílemi je to docela i napínavé,ale konec je pak samozřejmě tradičně Hollywoodsky doje*aný se všemi osvědčenými stupidními praktikami.Celkově koukatelný a neurazí,ale ani s tímto snímkem JLo neprorazila.

Clerks 2: Muži za pultem (2006)

Co dělá tento film tak oblíbeným jsou bezpochyby skvělé dialogy.Ikdyž jde převážně o smršť vulgarismů,jsou zároveň přirozené a právě pro svojí vulgárnost a bezprostřednost i civilní :).Ke všemu jistě napomáhají i sympatičtí herečtí představitelé.Clerks 2 rozhodně není pro puritány,ale zábava je to skvělá a skutečně kultovní.

Libertin (2004)

Skutečně jsem nevěřil,že bych někdy mohl dát jedné z největších hereckých osobností všech dob za jeho film tak nízké hodnocení.Bohužel,stalo se a nemohu skutečně jinak.Johnny Depp má neuvěřitelný čich na skvělé role ve skvělých filmech a když už nějaký film netrefí formálně,zachránil ho vždy bezpečně svým herectvím.Ale Libertin by nezachránilo v mých očích nic.Co to sakra bylo?Naprosto nulový děj,s dialogy,které šli naprosto mimo mě.Nuda hned od začátku,film,který mě nezaujal ani jedinou vteřinou z celé své stopáže.Já jsem si neoblíbil ani hlavního hrdinu,který to o své osobě inicioval hned ze začátku,ovšem neoblíbil jsem ani vůbec celý film.Libertin není ani artový film,ani komerční,ani šokující,ani udivující,je prostě jen nijaký.O několik tříd nejhorší film Johnnyho Deppa!

Mé druhé já (2007)

Na téma pomsty vzniklo bezpočet snímků a Mé druhé já patří rozhodně k tomu lepšímu,co na danné a osvědčené téma vzniklo,nicméně si nemohu odpustit pár uštěpačných poznámek.Přes všechny vychvalné komentáře vůči výkonu Jodie Foster jsem právě v ní viděl jeden ze slabších článků filmu,herečka je to bezesporu skvělá,ale zde podala výkon pro mě matný a neuměla mi prodat svou proměnu v chladnokrevného zabijáka a ani své emoce ohledně svého jednání.Dále mi přišla celková překomercializovanost snímku,takovýto typ filmu by měl být mnohem syrovější a naléhavější na divákovy pudy.Navíc mi zde přišlo až příliš náhod,takže jsem tu cítil docela silnou vykonstruovanost.Závěr je pak dost nedotažený a málo uvěřitelný.Myšlenku má film určitě hlubokou,ale já mu jí nedokázal zbaštit.