Hollywoodland (2006)

Kriminálka s velmi zajímavým námětem.Jde spíš ovšem o pomalejší,rozvážnější a propracovanější zpracování,než o dynamické vyšetřování,plné kulek,mrtvol a drsných slov.Několik retrofilmů se nyní v rozmezí pár měsíců objevilo(Černá Dáhlia,Zabijáci osamělých srdcí,Pravda nebo lež) a právě v předešlém výčtu Hollywoodland ostatní převyšuje.Ona zpracovanost příběhu,který má reálný podklad v smrti skutečného George Reevese,je skutečně efektní i efektivní a tak skutečně chvílemi pomalý styl vyprávění tolik nevadí.Herečtí představitelé jsou vesměs průměrní,ovšem ona tajuplnost a podle mě i zobrazení skutečných manipulací v Hollywoodu je dost zajímavá.Lepší 3*!

Dagon (2001)

Krapet nevím,co si mám o celém tomto filmu myslet.A nejvíc to zapříčinil asi hlavní představitel,který byl spíš parodizující postavou,než vážně míněným hrdinou.Jinak atmosféru Dagon měl,ovšem jen tak do půlky filmu,poté se začalo vše natahovat a vršit se blábol na blábol.Průměrný horror,průměrná atmosféra,průměrné efekty,spíš nuda,která ale neurazí.Lepší 2*!

Zombi Holocaust (1980)

Bomba!!!Gore prvního stupně.Samozřejmě,samotný příběh je opět až to na druhé až třetí koleji,ikdyž zde na rozdíl od ostatních filmů s touto tématikou neni úplně primitivní,ale každopádně jde o to největší a nejlepší italský gore,co jsem mohl vidět.Takové Cannibal Holocaust i Zombi 2 strčí do kapsy jak nic.Rychle se jde na věc,jedno gore,druhý gore,pár minutek pauza a pak už se to valí jak blázen.Krvavý efekt střídá další a další,všechny na docela slušné úrovni.Ani herci zde nejsou tolik přehrávající a toporní a další velké plus,autoři se zde vyhnuli kreténskému znázorňování porcování zvířat.Prostě krvavý nášup,plný vnitřností,zombíků,kanibalů,sekání,řezání,vše v tom nej hávu italského gore žánru.

Pidihajzlík (2006)

Slabé 3*.Jednoduchoučká komedie,kde Marlon Wayans dělá sice po celý film docela vtipné ksichty,ovšem utáhnout komedii 90 minut na šklebech jednoho herce nejde.Zbytek vtipných scén totiž spočívat v kopancích a různých jiných ran do koulí,a to je pro mě poslední štace v rámci vtipu.Samotná zápletka je podřízena pouze pro kousky pidipostavičky Marlona Wayanse,která je jinak udělaná fakt docela dobře.Pidihajzlík má ale spád a vtipné bratry Wayanse,takže se na to dá koukat.

Klik - život na dálkové ovládání (2006)

Příjemné překvapení.Čekal jsem nudnou ptákovinu,dostalo se mi vtipné,romantické komedie.Děj má spád,poměrně dost zajímavých nápadů,nečekaných situací a spoustu vtipných scén.Závěr je tradičně "americky" dojemný,ale tentokrát i zároveň koukatelný.Adam Sandler je pořád stejný(nemám na tohoto herce názor,on není špatný,ale...prostě mě na něm něco vadí),Kate Beckinsale to moooc sluší a David Hasselhoff je prostě David Hasselhoff.Morální ponaučení kouká z poza každého rohu,nicméně této originální podívané to zas až tolik neuškodilo.Potěšilo mě to,a to od romantických komedií vyžaduju.

Pianista (2002)

Hodně velké zklamání.Čekal jsem dvě a půl hodiny emociálního nářezu z válkou devastované Varšavy,s hereckým koncertem Adriena Brodyho,právem ověnčeného Oscarem.Emociální nářez se nekonal a Adrian Brody by měl Oscara okamžitě vrátit.Smutné!Celý snímek je dost nevyrovnaný,obsahující spoustu nudných scén.Po celý film,ikdyž měl pár silných momentů,jsem si nedokázal vytvořit k hlavní postavě nějaký vztah,příběh je rozkouskovaný do krátkých epizodek z hudebníkova jistě pohnutého života,ale až na to,že válka byla svinstvo,jsem se jinak nedozvěděl nic.Navíc je to celé dost nedramaticky natočené.K dobru Pianisty musím přidat určitě exteriér zničené Varšavy.Jde zkrátka o příliš zdlouhavý,nic nového objevující film,který má obrovskou pozornost jen díky tématu.

Zápisník jedné lásky (2004)

Jde o opravdu hodně romantický a zamilovaný film,svým způsobem i krásný,zároveň je i však hodně natahovaný a už dlouho jsem neviděl tolik zbytečných scén v jednom filmu jako zde.Být Zápisník jedné lásky tak o 20 minut kratší,měl by mnohem větší sílu.Nejde jinak o nějak originální snímek,struktura příběhu je docela průhledná,je však zdařile natočen.Zato o hereckém obsazení už nejsem tak přesvědčen,zvlášť Rachel McAdams je nemastná neslaná už na první pohled.Ryan Gosling sympaťák je,ale film taky sám nedokáže utáhnout.Díky příjemně natočené všudepřítomné lásce jde o lepší průměr na romantickém poli,zbytečná natahovanost,necharismatičtí herci a velká neoriginalita The Notebook ale dost sráží.

Strážce (2006)

Jediné,co jsem na Strážci našel zajímavé,byl velmi podrobný a možná i dost reálný pohled do amerických tajných služeb.Je dost možné,že takhle to v bílém domě funguje a zobrazení chodu ochranky amerického prezidenta je i docela zajímavé sledovat.Samotný děj je ovšem jedno velké neskutečné klišé.Neprávem obviněný hlavní hrdina,chytá ho jeho bývalý kámoš,aby se nakonec dali dohromady a vše dovedli do happy endu.Pokolikáté již?Navíc i finále je dost nemastný,neslaný,snad až odfláknutý.Pár napínavých chvilek ve filmu je,ovšem stejně jsou k ničemu,když každý ví,co přijde každý další záběr.M.Dougles už je ve svých pořád dokola stejných rolích okoukaný,K.Sutherland výjmečně postrádá to jeho zajímavé charisma a E.Longoria je tu opravdu jen na pokoukání,takže ani herecké obsazení filmu nepřidá na kvalitě.

Den matek (1980)

Setkání s TROMOU č.4!Setkání č.4,ale poprvé s vážně pojatým filmem(Toxic Avanger1,2 a Terror Firmer jsou spíš parodie sami na sebe).Den matek je čistě horrorový zářez a hned to na mě udělalo i mnohem větší dojem.Herci už nejsou tak neskutečně otřesní,scénář se sice pohupuje nad jámou zvanou děsběs,ale v pohodě,masky a efekty na alespoň již béčkové úrovni,zkrátka u mě pokrok nahoru.Celý je to sice chvilkama neuvěřitelně nablblý(scéna,kdy jedna z žen/obětí spustí druhou z okna z domu smrti,ta dům oběhne a vrátí se dveřma toho baráku zpátky do oné místnosti,to je fakt těžkej kalibr 8D),ale je zde jak hodně násilí,tak tý prvý "osmdesátkový" nemilosrdný atmosféry.Dobrý!

Boratovi jsem se skutečně hooodně dlouho vyhýbal a na rovinu říkám,že jsem mu ani trochu nevěřil.Nevím ani co jsem čekal,snad nějakou protiamerickou propagandu(to je teď moderní,ne?),nebo humor intelektuálního zaměření.Ani postavička Sacha Baron Cohen mi nic neříkala,takže má nedůvěra byla obrovská.Nadšení po shlédnutí Borata bylo poté ovšem ještě větší!Ať jsem čekal cokoliv,tohle byl mazec!Spíš než o intelektuální humor se jednalo o humor fekální,spíš než o protiamerickou legraci se jednalo o dělání si "prči" ze všeho a ze všech.Ze všeho nejvíc mě ale překvapila celková drsnost a neurvalost,Boratovi není nic svaté a to je fajn!Borata snad nelze ani považovat přímo za filmový příběh,ikdyž nějakou tu základní dějovou linku má,spíš mi to přišlo jako sled výborných skečů.O S.B.Cohena se určitě po Boratovi začtu zajímat víc,ten člověk je fakt neřízená střela!BRAVO