Mistři hazardu (2005)

Buranská komedie,kde se tentokrát netočí vše jen kolem sexu,ale hned kolem několika věcí najednou.Samozřejmně,že děj je opět prostinký až běda a i vtipy nevalné úrovně zůstávají,o tupě šklebících se hercích ani nemluvě(nechci nikomu nic ošklivého přát,ale Burt Reynolds by už opravdu mohl mít nějakou nehodu),přesto všechno mají Mistři hazardu i spád,automobilové honičky jsou na úrovni a pár scén skutečně dokázalo i ten úsměv vyloudit.To vše plus Jessica Simpson vytahují Mistry hazardu na průměrnou odpočinkovou blbůstku :)!

Únik z kruhu (2006)

To,že se v Rusku žije na velké hnědé,to víme všichni.To,že prostitutky se tam mají na velké hnědé tuplem,tak to si nejspíš každý také domyslí a nemusí nám to někdo předkládat ještě navíc takhle nudným a těžkopádným způsobem.Celé je to naprosto průhledné.Film nemá prakticky žádný děj a atmosféru,postavy a jejich trýznivé osudy se zde střídají jak na běžícím pasu,ale prakticky nikoho nemusí zajímat,protože stejně málokdo se dozví,kdo je vlastně kdo,proč dělá to,či ono,o jejich jednání ani nemluvě.Únik z kruhu mi skutečně nepřinesl vůbec nic,jen pár fádních příběhů vodporných šlápot,které se spojí v jeden zbytečný kopanec.Spousta primitivních keců,špína,bída a co?Pro mě zbytečnost,ikdyž chápu,co autoři chtěli zřejmně Únikem z kruhu říct,ale buď to měli udělat drsnějc a naturalističtějc,anebo se víc věnovat jedné linii a neudělat jeden velký nesmyslný guláš.

Sweeney Todd: Ďábelský holič z Fleet Street (2007)

Sweeney Todd mě naprosto učaroval.A má podobný efekt jako Dogville.Abych to vysvětlil.Když jsem se před shlédnutím Dogville dozvěděl,o co asi jde(tříhodinový film odehrávající se na jednom místě,kde domy jsou nakresleny na podlaze jako čáry a jde prakticky o zfilmované divadlo),říkal jsem si,že to fakt nedám.Výsledek?Bomba.Sweeney Todd je muzikál o vraždícím holiči.Proboha,to znělo ještě blbějc,než fakta u Dogville.Jasně že jména Depp,H.B.Carter,Rickman a Tim Burton jsou zárukou maximální kvality,ale stejně to vše v člověku zrovna dvakrát příznivý dojem nevyvolá.Výsledek?Bomba.Spolupráce Burtona s Deppem opět přinesla maximální přínos do světa filmu a můžu zaručit,že něco takového tu ještě nebylo.90% filmu se skutečně prospívá,ovšem mluvené slovo by dalo polovinu z toho,co se na plátně odehrává.Hudba je naprosto excelentní,Depp zpíva i hraje (OPĚT) jako bůh,výprava typicky Burtonovská (takže OPĚT bravurní).Děj,ikdyž velmi jednoduchý,přesto ve velkém a uhrančivém tempu a ten konec,hmmm.Prostě film,který tu ještě nebyl,který je neopakovatelný,originální a fakt skvělý.

Freejack (1992)

Béčko,na kterém je velmi znát pracující zub času.Příběh je omšelý,spousta ukolébajících scén a herci vybráni tak typově,až to je hloupý.On ostatně celý Freejack působý dost naivním stylem,například na takové celé výpravě je znát,že financí bylo skutečně minimum.Spád defakto žádný,akce minimum a když,tak hodně slaboučká.Freejack za to nestojí.

Toxický mstitel 4: Masakr ve městě (2000)

Setkání s TROMOU č.5.Tak až do pětice všeho dobrého se konečně povedlo to,co jsem od produkce společnosti TROMA čekal.Pořádně absurdní,krvavá,slizká,vtipná a šílená jízda od první do poslední minutky.Tolik skvělých gagů a šílených nápadů co Kaufman narval do tohoto dílu,není ve všech ostatních dohromady.Totálně ujetej film,céčko jak hrom,zábava maximální.A ještě jedna příznivá změna,ani herci už nejsou tak děsný. PECKA!!!

Co ta holka chce (2003)

Klad?Charismatický a jako vždy výtečný Colin Firth a pohledná Amanda Bynes.Zápor?Vše ostatní!I pohádka by měla mít určité hranice hlouposti,Co ta holka chce je však daleko za onou hranicí.Něco tak přitáhnutého za vlasy jsem už dlouho neviděl,chování většiny postav je vyloženě trapné a NAPROSTO nereálné.A že to měla být moderní pohádka to neomlouvá.

Zloději paměti (2004)

Prodloužená verze jednoho z dílů Akt X?Myslím si že ne,Akta X mezi sebou totiž snad ani tak hloupou epizodu neměli.Úplný začátek filmu sice naznačuje zajímavý a potemnělý směr,ovšem již po pár minutkách autoři z onoho směru přehodili vyhýbku,veškerá atmosféra a onen zajímavý námět během chvíle zmizí a místo neobvyklého a temného thrilleru přijde všehoschopný kříženec,kde každou minutou přibývá blábol na blábol,pointa je pak "neuvěřitelná" sama o sobě!Navíc i ústřední herecká dvojice je prachmizerná a nevýrazná,takže ve výsledku jsou pro mě Zloději paměti,stejně jak již zde někdo pronesl,spíš zloději času.

Pekelná ženská (2001)

Přes(na první pohled) zajímavé obsazení docela dost ubohá komedie,stavící na poměrně trapném humoru.Většina vtipu je totiž postavena na totální tuposti všech přítomných postav a scén.Logika,rozhovory a činnosti hlavních hrdinů jsou nesmyslné a často i přitroublé.A romantika je zde spíš parodizujícím prvkem,než laskavým a upřímným projevem.A když se vrátím k tomu obsazení,přestože ona jména jsou všem docela známá,ovšem:Biggs se i přes svůj talent plácá v pořád stejných rolích nekňubů a ňoumů,Zahn přes své charisma se zas plácá z jedné hovadiny do druhé a Blackovo komedianství se mi nevím proč příčí prostě ve všem vůbec.A Amanda Peet je sice kočka,ale z béček se taky nevyhrabe nikdy.A pekelná ženská mé mínění o všech zde jmenovaných jen potvrdilo.

Sunshine (2007)

K Sunshine mě napadá spousta slovíček,kterými by se dal tento snímek popsat.Jednak originální,nevšední,zajímavý,netuctový,výrazný.Zároveň však i zmatečný,překombinovaný,neučesaný,natahovaný,přefilozofovaný.Film,který na mě byl originální asi až moc,mě neoslovil jako například časopis Premiere(1.místo jako film roku...cože???),Sunshine na mě zapůsobil spíš jako filozofický experiment bez duše.Většina komentářů si v této jistě nevšední sci-fi našlo nějaké to poselství,já jsem byl pouze 100 minut svědkem něčeho,co mě i přes svou výraznou obrazovou stránku nudilo a nepřesvědčilo o tom,že vidím něco nadpůměrného a výjmečného.

Miluj bližního svého (1999)

Velmi slabý thriller,který mi nepřinesl ani trochu napětí,postrádá atmosféru a i herecké party všech zúčastněných jsou jakésy mdlé.Celý film je bez jakéhokoliv drivu,jedině vyústění je docela příjemnou a originální chvilkou v tomto jinak matném filmečku.