Laurel Canyon (2002)

Opravdu skvělé vztahové drama.Nutno říct,že jde jednoznačně o klubový přemýšlivý film.Samotný příběh není nějak originální či objevný,ale o to moc v těchto nezávislých filmech nejde.V první řadě jde spíš o formu,jakou je onen příběh odvyprávěn.A samozřejmně se staví především na režijním umu a hercích,kteří si konkrétně zde od velkých produkcí odběhli k malému,ale o to zajímavějšímu natáčení.Herci se v takovýchto rolích mohou ukázat,zdali nejsou jen nagelovanými pozlátky,ale zdali jsou skutečnými herci.Christian Bale si myslím nemusí dokazovat nikomu nic,on je jeden z těch naprosto neotřesitelně nejlepších,ale třeba taková Kate Beckinsale zde velmi mile překvapila.Celý film se nese v upřímném,lidském a srozumitelném duchu,příběh,který se může běžně stát a který nastavuje i mnoho civilních otázek.Závěr mi sice přišel dost unáhlený a značně nedopečený,ale to je jen malá vada na jinak perfektním filmu se skvělími herci.

Smoochy (2002)

Odpočinkový film,který v sobě míchá nepřeberné množství stylů,a kupodivu vesměs fungují.Především jde ale o zábavu.K tomu napomáhá i plejáda zúčastněních hvězd a především Ed Norton opět potvrdil,že zahraje všechno,i takhle obyčejnou postavičku.Ikdyž je to celé trochu naivní,pár opravdu vtipných i dramatických scén se zde najde,Robin Williams chvilkama fakt nechutně přehrává,ale spád i myšlenku to celkově má,takže házím do pytle s nápisem:Lepší průměr určený pro inteligentní zábavu.

Catwoman (2004)

Pitof má velmi zajímavý režijní styl a vizuální představivost,se kterou ve Fantomu Paříže sklízel úspěch.Bylo to cool,originální a překvapivé.Ovšem ne nadarmo se říká:Dvakrát do stejné řeky nevstoupíš.To co mu vyšlo ve Fantomovi,v Catwomen naprosto propadlo.Temnota není temná,coolovost není cool a jeho vizuální obrazy se sem vůbec nehodí.Dějově navíc velmi chudý snímek,vše mohlo být mnohem víc sexy a drive.Amosféra minimální,spád průměrný,závěr křečovitý.Postavy málo propracované a naprosto nedotažené.Efekty navíc dost odbyté,naštěstí a zároveň i bohužel je jich zde ale i pohříchu málo.Pitof zkrátka promrhal skvělou příležitost a vytvořil nezáživnou nudu.

Odstřelovač (1998)

Doufám,že se jednoho dne dočkám a že budu moc napsat:Můj oblíbenec Dolph Lundgren je frajer a hraje v parádním filmu.Zatím to bohužel napsat nemohu ani náhodou,neboť Odstřelovač je jen dalším totálním sra*kovitým zářezem v prachmizerné Lundgrenově filmografii.Lundgren prostě pro mě to charisma má,ale podle čeho si vybíra své filmy fakt nechápu.Děj v Odstřelovači se sice opírá o závažné téma,ale je neuvěřitelně nemožně natočeno a zpracováno,plné klišovitostí,trapnosti a neuvěřitelnosti.Hlavní herečka je navíc neskutečně odpudivá,o zbytku ansáblu ani nemluvě.Příšerný film!Odpad nedám opět jen kvůli nostalgii vůči Lundgrenovi,ale už mi s ním vážně dochází trpělivost.

Pomsta šprtů 2: Šprti v ráji (1987)

Naprosto otřesné pokračování docela ucházející jedničky.Ústřední dvojice se rozpadla,přibylo trapného a infantilního humoru,scénář pětiletého děcka by byl smysluplnější,naivita kouká z každého záběru,skutečně ohromný pokles oproti prvnímu "šprťáckému" dobrodružství.Vše se jen opakuje,jen v mnohem horším provedení.Za zmínku stojí snad jen Bugr,předchůdce Stifflera :).

Pomsta šprtů (1984)

Teen komedie z 80' let byli naprosto odlišné než ty dnešní.Byli sice naivnější a potrhlejší,naopak míň vulgárnější a míň ujetější.Pomsta šprtů odstartovala "šprťáckou" teen sérii,u které za povšimnutí ovšem stojí pouze právě tento první díl.Humoru tu zas až tolik není,nicméně o nudu se zde nejedná,je to spíš zábavný a oddechový filmeček,než potrhlá taškařice.Děj je hloupoučký,ale má spád,herci jsou vesměs sympaticky potrhlí,takže zde nevydím žádný problém,skutečně oddychovka pro úsměv na rtu.

Země policajtů (1997)

Podle mě velmi nedoceněný film,který je jak napínavý,tak skvěle zahraný,se skvělým scénářem a inteligentním příběhem.Země policajtů má spád,logiku a velmi zajímavou atmosféru.Sylvester Stallone se mi tu velmi líbil a jeho postava byla i přes plejádu ostatních hvězd jasně nejlepší.Skvělý film!

Ro(c)k podvraťáků (2006)

Bylo by lehké celý film sejmout a jít dál,přesto to neudělám a i přes nemalou kritiku bych chtěl vyzdvyhnout jedno nepopiratelné plus.Karel Janák se totiž pouští na naprosto neprobádané a nedotčené pole Českého filmového průmyslu.Teen komedie už tu sice byli dřív,ale gangsterka alá Guy Ritchie?Že to nedopadlo zrovna dvakrát dobře je sice fakt,ale když se to nebude zkoušet,skončili by jsme za pár let u jednoho osvědčeného žánru a bylo by ještě hůř.Smůla je,že tým kolem Karla Janáka si myslel,že vtipu a náboje dosáhne snad jen smrští všemožných vulgárností padajících z úst hlavních hrdinů pomalu při každém nadechnutí.Navíc vesměs všechny ony vulgárnosti jsou jakoby našroubované do všech vět navíc.Nechci ze sebe dělat slušňáčka,já sám jsem sprosťák první kategorie,ale proč mluvit jak dlaždič,když to není nutné a přiměřené dané situaci.Samotný děj není zas až tak špatný,ikdyž ten konec ve vile je utrhle přehnaný,ale celkově i přes velkou naivitu ujde.A hlavní herečtí představitelé Podvraťáků taktéž nedělají filmu ostudu.Chybu vidím v až moc velké snaze o všemožnou "coolovitost",se kterou zatím moc pracovat neumíme a navíc,cool může být jedna,dvě postavy,né všichni,včetně sekretářky,tatínka,dědečka a pošťáka od naproti.Přesto za Janákovu odvahu dávám tři * a přeju mu,ať se nebojí a ať to zkouší dál.

Stůj při mně (1986)

Hodně zvláštní film.První co mě napadá,VSTUP DÍVKÁM,SLEČNÁM A ŽENÁM PŘÍSNĚ ZAKÁZÁN!Tohle dobrodružství si zkrátka něžné pohlaví nemůže nikdy tak vychutnat a možná ho ani pochopit.A druhé co mě napadá,jak mě mohl tak jednoduchý a obyčejný příběh na celou svou stopáž tak naprosto vtáhnout a ani na minutu nepustit.Plus skvělí dětští herci,civilní režie a příjemná hudba.Stůj při mě se však dotýká i vážných témat,ovšem jsou podána velmi citlivě a lidsky.On vlastně celý film je takový lidský,pravdivý a možná právě proto je tak oblíbený.

Stopař (2007)

Snad zatím naprosto nejhorší remake,jaký jsem viděl.Po shlédnutí jsem přemýšlel,zda jsem neshlédl parodii na originální verzi,či to mysleli autoři vážně.Ti jsou navíc tak nestydatí,že jim nebylo trapné okopírovat několik scén úplně do posledního slůvka a záběru,s tím jsem se ještě také nesetkal.C. Thomas Howell a Jennifer Jason Leigh jsou tu nahrazeni trapným šampoňáckým párečkem a Sean Bean nesahá Hauerovu ztělesnění Zla ani po kotníky.Možná že přibylo pár krvavějších efektů,ale o krvi právě původní Stopař vůbec nebyl.Ten byl o super husté atmosféře,která se zde v nové verzi nevyskytuje ani jedinou vteřinu a tím tedy ztrácí jakýkoliv smysl.Obrovské zklamání.U Stopaře z 86' jsem psal,že mám rád filmy s dynamičtějším dějem,o což se zde filmaři právě pokusili,ale je to špatně,Stopaře proslavila právě ona pomalost.Hodně slabé 2*!