Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Drama
  • Komedie
  • Thriller

Matka (2023)

Nie je to až taký prúser, ako som čakal, len prach sprostý priemer s x krát videnou zápletkou. Obrazová forma vcelku ušla, dokonca aj J Lo tu niečo uhrala, len čo z toho, keď človek vie ako to celé skončí. K tomu Bernal totálne, ale že totálne nevyužitý, tie dve minúty si tam mohol kľudne strihnúť kdejaký no name týpek a nič by sa nestalo. No a logika v chovaní postáv, taká klasika, zbytočné sa už nad tým vôbec zamýšľať. Na zabitie nudného večera ok, ale garantujem, že na druhý deň človek nebude vedieť ani o čom to bolo.

Play Dead (2022)

Takže takto. V rýchlosti, baba sa nechá odfejkovať na druhý breh injekciou, aby sa pol hodinu na to prebrala v márnici, kde musí šlohnúť dôkaz vo forme mobilu s ktorým tam dotrepali jej mŕtveho ex, ktorý natiahol pár hodín pred tým kopytá pri nevydarenej lúpeži, kde mu asistoval jej polo dementný zakoktaný brat, aby nikto nezistil, že šiel v tej amatérskej sračke, za ktorú by ho vysmial celý tik tok spolu s ním. To ale chudera netušila, že márnicu má na starosti vylízaný narcistický pablb s kamenným ksichtom, ktorý si tam popri tom brigáduje podomovým predajom orgánov. To cele nám spustí otrepanú schovávačku na babu a naháňačku na mačku a na myš. Priemerne natočené, ozvučené a zahrané s pár creepy scénami a vagónom fuck logic pasáží, ktoré tento film stavajú do trojhviezdičkovej roviny. ALE. Mám jeden zásadný problém s filmom a to je jeho morálny smer, akým sa vyberie dvojica postáv ku koncu. SPOILER : Čakal som všeličo, ale že sa tá trubka jej koktavým bratom nakoniec ulakomí na pár tisíc a spraví deal s čurákom bez chrbtovej kosti, ktorý sa priamo podieľa na všetkých tých sračkách je slušný kopanec do gulí a každý normálny človek musí ľutovať, že jej zo začiatku fandil, aj keď už len tá základná premisa, prečo tam šla nebolo moc ok. KONIEC SPOILERU. Takže film ako taký, po filmárskej stránke čistý priemer. Film po obsahovej stránke čistý morálny odpad. Zaokrúhľujem na tým pádom na dve.

Papežův vymítač (2023)

Russel Crowe ako vymetač? Prečo nie. Povymetal už Rímsku arénu od tigrov, bary od ochlastov a teraz dáky kaštieľ niekde v prdelákove od slušne nasratého satanáša. A bez ohľadu na to kde vymetá mu to ide dobre. Film je podľa skutočnej postavy a ,,skutočných,, udalostí, ale tak treba to brať s rezervou, najmä ku koncu si to trochu viac uletí. Napriek tomu atmosféra je fajn a snaží sa pôsobiť čo najviac uveriteľne, len ten koniec už je trošku prepal, snažiaci sa ulahodiť hororovým fanúšikom.

Renfield (2023)

No ale aké milé prekvapenie. Čakal som teda len nejakú lacnú pičočalamádu bez nápadu s polo amatérskymi výkonmi, lacným cgi a tradične prehrávajúcim Cageom v rauschi, ale toto bolo akože dosť do pohody na vypnutie hlavy na večer. Cage je ako inak zas kvalitne uletený, ale baví, Hoult fajn sekundant a svoje chvíľky má aj Čínsky Boh srandy Awkwafina. Do toho slušne zvládnuté, nápadité akčné scény a solídne triky s niekoľkými ozaj šťavnatými gore scénami, ktoré ma úprimne rozosmiali a dobre napasovanou a vybranou hudobnou zložkou. Do kina asi nie, ale na zabitie večera doma určite odporúčam.

Šašin no onna (2020)

Niekde medzi silnými tri a slabými štyri. Pomalý, ospalý, divný, jednoducho skrz na skrz Japonský počin, ktorý zrejme na väčšinu ľudí zo západu bude pôsobiť ako kvalitný chloroform, ale Japanofilov a ľudí s chuťou na niečo iné by mohol zaujať. Mne to celkom sadlo, taký fajn film na prečistenie hlavy a popremýšľanie, navyše s fakt sexi Itsuki Otaki a pár top notch scénami.

Śakra (2023)

Pomätená sci-fi / fantasy kokotina s chaotickým príbehom, kde každému jebe, každý s každým bojuje, intriguje, rozbíja šálky o zem, lieta, skáče dvadsať metrov do výšky a inak vyjebáva s gravitáciou, čaruje, prstuje všetko naokolo od taburetiek cez obývačkovú stenu až po šutre a prehráva tak silno, že hoc aká Indická kokotina je oproti tomu Oscarový materiál. U Číňanov som zvyknutý na vymenované veci, ale nie až v takomto hojnom a do extrému vyhonenom zastúpení. Toto je otrasné po každej stránke. Sry Donnie, mám Ťa rád, ale toto fakt nie. Jedna hviezda za jeden fajn gang bang.

Tetris (2023)

Akože klobúk dole. Nikdy by ma nenapadlo, že film o Tetrise bude takáto jazda. Jasné, je to prifarbené, zveličené a miestami už trochu vyhnané do extrému, ale kurevsky zábavného extrému a navyše veľmi dobre obsadené, zahrané a natočené s pár sympatickými nápadmi, ako napr. automobilová naháňačka na konci s rozpixelovanými autami. Ako dlho ročný hráč mile rád nadhodnotím z tri a pol na štyri hviezdy.

plakát

Avatar: The Way of Water (2022)

Ale hej, má to niečo do seba. Efekty, ktoré sú úplne iná liga ako všetko doteraz, sú jednoznačne hlavný a v podstate jediný ťahák tohto trojhodinového eposu, ktorého príbeh by sa bez problémov vtesnal do hodinového filmu. A to som pozeral doma posratý full HD rip, no aj tak bola miestami sánka dole. V kine musí jedného z toho vyzuť. A pochváliť musím aj posolstvo filmu a prístup k nemu. Za to tá štvrtá hviezda.

Vřískot 6 (2023)

Za všetkým zlým hľadaj belochov. Bum. Spoiler. A teraz si to choďte pozrieť. Nikdy som úprimne nechápal ten takmer kultový status tejto detskej naháňačky na kokotka v maske proti bande vylízaných pablbov, ktorým musí každý normálny človek želať obzvlášť krutú a pomalú smrť a nič na tom nezmení ani tento najnovší počin, potácajúci sa niekde medzi odpadom a jednom hviezdou. Jednotka bola aspoň ako tak originálna a mierená aj na starších, ale každý ďalší diel to viac posúval smerom k teen slasheru, až to skončilo pri kinder slashery vhodnom na nedeľné odpoludnie pre celú rodinu. Od vtedy séria ušla slušne dlhú štreku a vydojilo sa z nej, čo sa dalo a ešte niečo naviac. Každý ďalší diel je už len v podstate tá istá chujovina s tým istým vzorcom, akurát pičus v maske je vždy iný. Takže ako inak tu máme bandu buzerantov ( doslova ) rôznej farby pleti a pohlavia s intelektom izbovej kvetiny, ktorým ide po krku parta mamrdov v maskách, ktorých identitu nie je zas tak ťažké odhadnúť. Jedna, dve ako tak fajn scény sa tu nájdu, ale to je na dve hodiny kolotoča fuck logic kokotín žalostne málo. Navyše už ma naozaj začína srať ten istý selekčný vzorec v každom druhom filme z niggerwoodu. To už ozaj musí byť každá partička v zostavení uvedomelý černoch, intelektuálna biela bitch mokrá z uvedomelého černoška, dve lezby, najlepšie čierna a šikmooká a samozrejme musíme mať aj záporné postave, rezervované výhradne bielym privilegovaným plantážnikom. Už sa ozaj choďte pojebať s týmto obohratým stereotypom. Nie len že to nudí a nasiera, ale vďaka tomu už človek v podobných filmoch vie, kto je kto. Mimo ultra kokotského výberu sa tu nezabúda na romantiku, priteplený pop a ultra cool hlášky, jednoducho všetko, čo dnešný kinder slasher potrebuje. Ale aby som len nepičoval, sem tam tu aj niekto chytí dýku do gebule alebo inej časti tela, čo ale nič nemení na tom, že osobne som sa tu viac nasmial ako vystrašil. Už sa neviem dočkať s akou homo kokotinou prídu na budúce. Chvála Bohu, že už aspoň plastová Monika s botoxovou hubou a vyžehlením čelom to má za sebou a nebude strašiť v ďalšom diely.

Svatý pavouk (2022)

Slušná a a miestami mrazivá sonda do hlavy jedného...vlastne ku koncu viacerých kozojebov, ktorú by mali určite púšťať všetkým pomäteným výtačom, dúhačom, lgbtifck+- uletencom, ktorí tak vehementne a veľkohubo škriekajú, ako moc potrebujeme kultúrne obohatiť a ako sa hentá bradatá háveď prispôsobí. Neprispôsobí. Nikdy. A tento film to jasne na konci ukáže prečo.